Spelprogram - Juniorallsvenskan B2 Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBI Tullinge Tore Johansson tore.johansson1@bredband.net 073-5730889 Orange/svart/Svart/Orange
Huddinge IK röd, röd, röd
Nacka Wallenstam IBK Fredrik Olsson figge@nackaibk.se 0707-185010 Vit/Svart/Vit
Nykvarns IF Svart, Svart, Svart
Trosa Edanö IBK Jenny Jagersten jenny@jagersten.com 070-7534287 Svart/Svart/Svart
Vendelsö IK/Sköndals IK Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 13:15 1 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 2 - 9 Christer Avasjö, Jonas Holm Hedebyhallen 117
2015-10-09 19:30 1 Huddinge IK - Vendelsö IK/Sköndals IK 5 - 1 Robin Karke, Madelene Westerberg Skogåshallen 38
2015-10-09 20:00 1 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 2 - 7 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tullingehallen 75
Omgång 2
2015-10-14 19:15 2 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK 0 - 4 Thomas Wargkelius, David Berger Ormingehallen 62
2015-10-16 19:30 2 Nykvarns IF - FBI Tullinge 3 - 6 Dennis Wagermark, Mathias Lindvall Björkestahallen 85
2015-10-18 15:30 2 Vendelsö IK/Sköndals IK - Trosa Edanö IBK 2 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Sköndalshallen 40
Omgång 3
2015-10-21 19:15 3 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK/Sköndals IK 3 - 1 Peter Eriksson, Kari Karke Ormingehallen
2015-10-23 18:30 3 Trosa Edanö IBK - FBI Tullinge 2 - 1 Daniel Pettersson, Rasmus Widén Hedebyhallen 134
2015-10-23 19:30 3 Huddinge IK - Nykvarns IF 4 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
Omgång 4
2015-11-06 19:00 4 Trosa Edanö IBK - Huddinge IK 1 - 6 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Hedebyhallen 78
2015-11-06 20:00 4 FBI Tullinge - Vendelsö IK/Sköndals IK 7 - 9 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2015-11-08 17:00 4 Nykvarns IF - Nacka Wallenstam IBK 3 - 5 David Nilsson, Tommy Nyring Björkestahallen 145
Omgång 5
2015-11-12 19:15 5 Nacka Wallenstam IBK - Trosa Edanö IBK 10 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ormingehallen
2015-11-13 19:30 5 Huddinge IK - FBI Tullinge 7 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2015-11-15 16:45 5 Vendelsö IK/Sköndals IK - Nykvarns IF 5 - 2 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Sköndalshallen 137
Omgång 6
2015-11-18 20:00 6 Hässelby SK IBK - Vendelsö IK/Sköndals IK 4 - 5 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen 78
2015-11-19 19:15 6 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IK 4 - 5 Christian Högberg, Fadi Saffo Björkebyhallen
2015-11-20 19:00 6 Trosa Edanö IBK - Täby FC 5 - 5 Tommy Nyring, Dennis Wagermark Hedebyhallen 103
2015-11-20 20:00 6 FBI Tullinge - Älvsjö AIK 1 - 8 Thomas Gjutarenäfve, Aarre Hietanen Tullingehallen 46
2015-11-22 14:00 6 Nykvarns IF - Åkersberga IBF/Vaxholms IBF 12 - 1 Henrik Ibjer, Björn Landin Björkestahallen 117
Omgång 7
2015-11-25 19:15 7 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK 13 - 4 Patric Terelius, Christoffer Markovski Ormingehallen
2015-11-27 19:15 7 Älvsjö AIK - Trosa Edanö IBK 6 - 2 Mattias Lönnborg, Mikael Celik Sätrahallen
2015-11-27 19:45 7 Täby FC - Nykvarns IF 7 - 4 David Berger, Patrik Cullander Grindtorpshallen
2015-11-27 20:00 7 Åkersberga IBF/Vaxholms IBF - FBI Tullinge 5 - 1 Christer Jacobsson, Tobias Ekmark Vaxholm innebandyhallen
2015-11-29 17:15 7 Vendelsö IK/Sköndals IK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 5 Anders Westerberg, Aldin Imamovic Sköndalshallen 278
Omgång 8
2015-12-10 19:15 8 Bele Barkarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK 5 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Björkebyhallen
2015-12-11 19:15 8 Älvsjö AIK - Huddinge IK 5 - 10 Ej offentliggjord, Kari Karke Västertorpshallen
2015-12-11 19:45 8 Täby FC - FBI Tullinge 6 - 0 Aldin Imamovic, Mattias Nordlund Grindtorpshallen
2015-12-11 20:00 8 Hässelby SK IBK - Nykvarns IF 1 - 11 Johan Jäderlund, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen
2015-12-11 20:00 8 Åkersberga IBF/Vaxholms IBF - Vendelsö IK/Sköndals IK 2 - 5 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Vaxholm innebandyhallen
Omgång 9
2015-12-14 20:30 9 Vendelsö IK/Sköndals IK - Älvsjö AIK 7 - 4 Aldin Imamovic, Kari Malmros Söderbymalmskolan 47
2015-12-16 19:15 9 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC 5 - 3 Tero Airaksinen, Kari Malmros Ormingehallen
2015-12-18 19:15 9 FBI Tullinge - Bele Barkarby IF IBF 2 - 9 Aarre Hietanen, Fredrik Berglund Sonesson Tullingehallen
2015-12-19 13:15 9 Trosa Edanö IBK - Hässelby SK IBK 2 - 2 Dennis Wagermark, Daniel Pettersson Hedebyhallen 89
2016-01-15 19:30 9 Huddinge IK - Åkersberga IBF/Vaxholms IBF 6 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Skogåshallen
Omgång 10
2016-01-08 19:15 10 Älvsjö AIK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 9 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Sätrahallen
2016-01-08 19:30 10 Huddinge IK - Täby FC 4 - 3 Roland Nester, Christian Högberg Skogåshallen
2016-01-08 20:00 10 Åkersberga IBF/Vaxholms IBF - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Kenny Ly, Linus Löfstedt Vaxholm innebandyhallen 50
2016-01-09 18:15 10 Bele Barkarby IF IBF - Nykvarns IF 8 - 3 Fadi Saffo, Niklas Forsman Björkebyhallen
2016-01-10 19:15 10 FBI Tullinge - Hässelby SK IBK 2 - 4 David Berger, Daniel Mårtensson Tullingehallen 30
Omgång 11
2016-01-13 19:15 11 Nacka Wallenstam IBK - Åkersberga IBF/Vaxholms IBF 7 - 1 Martin Johansson, Christoffer Markovski Ormingehallen
2016-01-15 19:45 11 Täby FC - Vendelsö IK/Sköndals IK 5 - 1 Roger Nyström, Per Calmén Grindtorpshallen
2016-01-16 15:00 11 Trosa Edanö IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Rasmus Widén, Bemir Brkic Hedebyhallen 84
2016-01-17 20:00 11 Hässelby SK IBK - Huddinge IK 3 - 8 Jacob Leijon, Peter Kirch Hässelbyhallen
2016-01-24 14:45 11 Nykvarns IF - Älvsjö AIK 5 - 4 Jonathan Varli, Richard Himberg Björkestahallen 50
Omgång 12
2016-01-13 19:45 12 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 7 - 2 Jonathan Varli, David Nilsson Björkestahallen 53
2016-01-20 19:15 12 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 7 - 1 Martin Johansson, Roland Nester Ormingehallen
2016-01-24 19:15 12 Vendelsö IK/Sköndals IK - Huddinge IK 1 - 5 Roland Nester, Niklas Forsman Sköndalshallen
Omgång 13
2016-01-29 19:00 13 Trosa Edanö IBK - Vendelsö IK/Sköndals IK 4 - 3 Jonathan Varli, Mathias Lindvall Hedebyhallen 89
2016-01-29 19:30 13 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 4 Robin Karke, Patric Terelius Skogåshallen
2016-01-29 20:00 13 FBI Tullinge - Nykvarns IF 3 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen 49
Omgång 14
2016-02-12 19:15 14 FBI Tullinge - Trosa Edanö IBK 3 - 3 Kari Karke, Robin Karke Tullingehallen
2016-02-13 17:00 14 Nykvarns IF - Huddinge IK 2 - 5 Richard Himberg, Christian Johnsson Björkestahallen 48
2016-02-14 18:00 14 Vendelsö IK/Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK 6 - 8 Madelene Westerberg, Anders Westerberg Sköndalshallen
Omgång 15
2016-02-17 19:15 15 Nacka Wallenstam IBK - Nykvarns IF 3 - 7 Johan Ståhl, Emil Glenngård Ormingehallen
2016-02-19 19:30 15 Huddinge IK - Trosa Edanö IBK 6 - 0 Arash Sohrevardi, Kari Karke Skogåshallen
2016-02-21 16:00 15 Vendelsö IK/Sköndals IK - FBI Tullinge 6 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Sköndalshallen 45
Omgång 16
2016-02-26 19:30 16 Nykvarns IF - Vendelsö IK/Sköndals IK 8 - 4 David Nilsson, Jonathan Varli Björkestahallen 20
2016-02-26 20:00 16 FBI Tullinge - Huddinge IK 3 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen 30
2016-02-27 15:00 16 Trosa Edanö IBK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 6 Mats Jernmo, Robin Hynninen Hedebyhallen 107

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis