Spelprogram - Pojkar Blå Div.2 B (09-10)

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Andersberg IBK P10 Joakim Kokk joakim.kokk@gmail.com 070-318 39 66 Svart,svart,svart
Gävle GIK P10 Blå Andreas Söderholm Blå/Blå/Blå
Hofors IBK P09-10 Henrik Elving Henke.elving@hotmail.com 070-7967075 Svart, Svart, Svart
IBK Runsten P10 Sanel Nezirevic sanel.nezirevic@vicsa.se 073-320 26 81 Röd/Svart/Svart
Sandvikens AIK P09 Mia Öberg marie-oberg@live.se 073-038 40 22 Svart/Svart/Svart
Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 Jukka Rantala jukka_esko_tapio.rantala@gavledriftservice.se 073-079 82 17 Vit/Vit/Blå
Strömsbro IF P10 Blå Henrik Odelros Henrik_odelros@hotmail.com 0701016416 Orange/Blå/Vit
Strömsbro IF P10 Orange Henrik Odelros Henrik_odelros@hotmail.com 0701016416 Orange/Blå/Vit
Valbo AIF P10 Thomas Groth mrgrodan@gmail.com 070-2514401 Grön/Svart/Grön/Svart/Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Sandvikens AIK P09 - Strömsbro IF P10 Blå Sörgärdets Sporthall
2019-10-12 14:00 1 Hofors IBK P09-10 - Gävle GIK P10 Blå Johan Andersson, Almedina Sörell Hoforshallen
2019-10-13 14:15 1 Andersberg IBK P10 - Strömsbro IF P10 Orange Hampus Andersson, Reine Schröder Andersbergs Sporthall
2019-10-13 16:30 1 IBK Runsten P10 - Valbo AIF P10 Hampus Andersson, Mattias Dahlqvist Novahallen - Gavlehov
Omgång 2
2019-10-20 10:30 2 Strömsbro IF P10 Blå - Hofors IBK P09-10 Hampus Andersson, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2019-10-20 11:00 2 Andersberg IBK P10 - Sandvikens AIK P09 Hannes Norén, Allan Lind Andersbergs Sporthall
2019-10-20 12:00 2 Strömsbro IF P10 Orange - IBK Runsten P10 Hampus Andersson, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2019-10-20 14:30 2 Gävle GIK P10 Blå - Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 Elias Parment, Oliver Parment Nynäshallen
Omgång 3
2019-10-27 09:00 3 Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 - Valbo AIF P10 Conny Carlsson, Robin Andersson Rotskärsskolans Sporthall
2019-10-27 10:30 3 Hofors IBK P09-10 - Andersberg IBK P10 Nicoline David-Engbrink, Andreas Sjöberg Hoforshallen
2019-10-27 16:15 3 Gävle GIK P10 Blå - Strömsbro IF P10 Blå Gabriel Hermansson, Ludvig Hermansson Nynäshallen
2019-10-27 16:30 3 IBK Runsten P10 - Sandvikens AIK P09 Daniel Ahlin, Mattias Dahlqvist Novahallen - Gavlehov
Omgång 4
2019-11-02 10:00 4 Andersberg IBK P10 - Gävle GIK P10 Blå Filip Kedling, Elias Kedling Andersbergs Sporthall
2019-11-03 11:30 4 IBK Runsten P10 - Hofors IBK P09-10 Reine Schröder, Martin Stenberg Alfahallen - Gavlehov
2019-11-03 11:45 4 Strömsbro IF P10 Blå - Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 Alfons Eriksson, Melinda Pettersson Novahallen - Gavlehov
2019-11-03 16:15 4 Strömsbro IF P10 Orange - Valbo AIF P10 Mats Fernlund, Roger Morin Nynäshallen
Omgång 5
2019-11-09 11:30 5 Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 - Strömsbro IF P10 Orange Conny Carlsson, Mattias Dahlqvist Rotskärsskolans Sporthall
2019-11-10 13:15 5 Strömsbro IF P10 Blå - Andersberg IBK P10 Hampus Andersson, Mattias Dahlqvist Vallbackskolan
2019-11-10 15:45 5 Valbo AIF P10 - Sandvikens AIK P09 , Mattias Dahlqvist Ludvigbergsskolan
2019-11-10 17:30 5 Gävle GIK P10 Blå - IBK Runsten P10 Hannes Norén, Celine Pettersson Nynäshallen
Omgång 6
2019-11-17 09:45 6 IBK Runsten P10 - Strömsbro IF P10 Blå Isak Johansson, Elias Parment Nynäshallen
2019-11-17 10:30 6 Hofors IBK P09-10 - Valbo AIF P10 Anton Hanstorp, Pär Hedlund Hoforshallen
2019-11-17 11:00 6 Andersberg IBK P10 - Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 Mats Fernlund, Mattias Dahlqvist Andersbergs Sporthall
2019-11-17 16:15 6 Sandvikens AIK P09 - Strömsbro IF P10 Orange Mattias Dahlqvist, Kjell Mogren Bessemerhallen
Omgång 7
2019-11-23 11:30 7 Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 - Sandvikens AIK P09 , Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2019-11-24 7 Andersberg IBK P10 - IBK Runsten P10 Andersbergs Sporthall
2019-11-24 12:00 7 Strömsbro IF P10 Orange - Hofors IBK P09-10 , Emil Sanderfors Testebo Arena
2019-11-24 12:15 7 Valbo AIF P10 - Gävle GIK P10 Blå Celine Pettersson, Tuva Andersson Ludvigbergsskolan
Omgång 8
2019-12-01 10:30 8 Valbo AIF P10 - Strömsbro IF P10 Blå Christoffer Nordqvist, Mattias Dahlqvist Ludvigbergsskolan
2019-12-01 12:00 8 Hofors IBK P09-10 - Sandvikens AIK P09 Imre Mattsson-Åkerlund, Anton Hanstorp Hoforshallen
2019-12-01 13:15 8 Gävle GIK P10 Blå - Strömsbro IF P10 Orange Karim Boudiaf, Mattias Dahlqvist Vallbackskolan
2019-12-01 18:20 8 IBK Runsten P10 - Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 Allan Lind, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
Omgång 9
2019-12-08 9 Strömsbro IF P10 Orange - Strömsbro IF P10 Blå Vallbackskolan
2019-12-08 10:00 9 Andersberg IBK P10 - Valbo AIF P10 Anders Löfgren, Thomas Sterner Andersbergs Sporthall
2019-12-08 12:15 9 Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 - Hofors IBK P09-10 Hannes Norén, Celine Pettersson Rotskärsskolans Sporthall
2019-12-08 13:15 9 Sandvikens AIK P09 - Gävle GIK P10 Blå Magnus Undén, Roger Morin Bessemerhallen
Omgång 10
2019-12-14 10:15 10 Strömsbro IF P10 Blå - Sandvikens AIK P09 Jasmine Chienh, Astrid Haglund Träffen Arena
2019-12-14 13:30 10 Valbo AIF P10 - IBK Runsten P10 Ludvig Hermansson, Emil Tolppanen Ludvigbergsskolan
2019-12-14 17:00 10 Gävle GIK P10 Blå - Hofors IBK P09-10 Kevin Wijk, Anton Rapp Nynäshallen
2019-12-15 13:15 10 Strömsbro IF P10 Orange - Andersberg IBK P10 , Gabriel Hermansson Vallbackskolan
Omgång 11
2020-01-11 09:00 11 Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 - Gävle GIK P10 Blå , Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-11 16:45 11 Sandvikens AIK P09 - Andersberg IBK P10 Kevin Wijk, Anton Rapp Bessemerhallen
2020-01-12 11:30 11 IBK Runsten P10 - Strömsbro IF P10 Orange Vincent Lietoff, Gustav Johansson Nynäshallen
2020-01-12 12:00 11 Hofors IBK P09-10 - Strömsbro IF P10 Blå , Sebastian Söderström Hoforshallen
Omgång 12
2020-01-19 08:30 12 Sandvikens AIK P09 - IBK Runsten P10 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Arena Jernvallen
2020-01-19 11:00 12 Andersberg IBK P10 - Hofors IBK P09-10 Gabriel Hermansson, Elias Parment Andersbergs Sporthall
2020-01-19 13:00 12 Valbo AIF P10 - Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 Tuva Andersson, Ida Markusson Ludvigbergsskolan
2020-01-19 17:00 12 Strömsbro IF P10 Blå - Gävle GIK P10 Blå Alfons Eriksson, Roger Morin Testebo Arena
Omgång 13
2020-01-25 13 Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 - Strömsbro IF P10 Blå , Isak Frej Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-25 14:00 13 Valbo AIF P10 - Strömsbro IF P10 Orange Hugo Jonsson, Daniel Ahlin Ludvigbergsskolan
2020-01-26 13 Hofors IBK P09-10 - IBK Runsten P10 Jasmine Chienh, Astrid Haglund Hoforshallen
2020-01-26 09:30 13 Gävle GIK P10 Blå - Andersberg IBK P10 Benny Grönblad, Thomas Sterner Nynäshallen
Omgång 14
2020-02-01 10:00 14 Andersberg IBK P10 - Strömsbro IF P10 Blå Isak Johansson, Mats Fernlund Hedviglundshallen
2020-02-01 13:45 14 Sandvikens AIK P09 - Valbo AIF P10 , Arvid Sågström Bessemerhallen
2020-02-02 09:30 14 Strömsbro IF P10 Orange - Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 Jaad Abou Chaaya, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2020-02-02 14:00 14 IBK Runsten P10 - Gävle GIK P10 Blå Celine Pettersson, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
Omgång 15
2020-02-08 11:30 15 Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 - Andersberg IBK P10 , Anton Hanstorp Rotskärsskolans Sporthall
2020-02-09 10:30 15 Strömsbro IF P10 Blå - IBK Runsten P10 Elias Parment, Christoffer Nordqvist Testebo Arena
2020-02-09 10:30 15 Valbo AIF P10 - Hofors IBK P09-10 Ida Markusson, Rasmus Löfqvist Ludvigbergsskolan
2020-02-09 17:00 15 Strömsbro IF P10 Orange - Sandvikens AIK P09 Celine Pettersson, Imre Mattsson-Åkerlund Testebo Arena
Omgång 16
2020-02-16 08:45 16 Sandvikens AIK P09 - Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 , Daniel Ahlin Arena Jernvallen
2020-02-16 09:30 16 Gävle GIK P10 Blå - Valbo AIF P10 , Hugo Jonsson Nynäshallen
2020-02-16 12:00 16 Hofors IBK P09-10 - Strömsbro IF P10 Orange , Astrid Haglund Hoforshallen
2020-02-16 13:30 16 IBK Runsten P10 - Andersberg IBK P10 Anton Berggren, Anton Hanstorp Nynäshallen
Omgång 17
2020-02-22 17 Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 - IBK Runsten P10 Rotskärsskolans Sporthall
2020-02-23 11:15 17 Strömsbro IF P10 Blå - Valbo AIF P10 Jaad Abou Chaaya, Ludvig Hermansson Testebo Arena
2020-02-23 13:15 17 Sandvikens AIK P09 - Hofors IBK P09-10 , Arvid Sågström Arena Jernvallen
2020-02-23 13:15 17 Strömsbro IF P10 Orange - Gävle GIK P10 Blå Jaad Abou Chaaya, Ludvig Hermansson Testebo Arena
Omgång 18
2020-03-01 18 Strömsbro IF P10 Blå - Strömsbro IF P10 Orange Testebo Arena
2020-03-01 10:00 18 Hofors IBK P09-10 - Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 , Sebastian Söderström Hoforshallen
2020-03-01 11:15 18 Gävle GIK P10 Blå - Sandvikens AIK P09 Ludvig Hermansson, Gabriel Hermansson Novahallen - Gavlehov
2020-03-01 14:30 18 Valbo AIF P10 - Andersberg IBK P10 Isak Johansson, Vincent Lietoff Ludvigbergsskolan
Omgång 19
2020-03-08 10:00 19 IBK Runsten P10 - Valbo AIF P10 , Anton Rapp Nynäshallen
2020-03-08 10:30 19 Hofors IBK P09-10 - Gävle GIK P10 Blå Astrid Haglund, Sebastian Söderström Hoforshallen
2020-03-08 11:00 19 Andersberg IBK P10 - Strömsbro IF P10 Orange , Christoffer Nordqvist Hedviglundshallen
2020-03-08 13:15 19 Sandvikens AIK P09 - Strömsbro IF P10 Blå Arvid Sågström, Elias Parment Bessemerhallen
Omgång 20
2020-03-15 09:00 20 Gävle GIK P10 Blå - Skutskärs IBK Div 2 Vit 09/10 Nynäshallen
2020-03-15 11:15 20 Strömsbro IF P10 Blå - Hofors IBK P09-10 Testebo Arena
2020-03-15 12:00 20 Andersberg IBK P10 - Sandvikens AIK P09 Hedviglundshallen
2020-03-15 12:45 20 Strömsbro IF P10 Orange - IBK Runsten P10 Testebo Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis