Spelprogram - Damer Division 2 Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
CL98IC B Vit, Blå, Blå
FBC Kalmarsund Ungdom B Håkan Lindqvist hakan.lindqvist@stenarecycling.se 070-5900065 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
Mörbylånga GOIF Anette Nilsson nettan_77684@hotmail.com 0760155001 blå, blå, blå
Ryds SK Per Karlsson per.karlsson1@utb.karlshamn.se 0709-687865 Gul/svart-randig framsida, svart baksida/svart/
Sandbäckshults IBK Svart, Svart, Svart/Gula
Slätafly/SK IBK Dennis Liljegren dennis.liljegren@affarsverken.se 0708783047 Blå, Blå, Vit
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Johannes Henriksson Johanneshenricsson@gmail.com 0763277280 Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-09-28 20:00 1 Ryds SK - CL98IC B 3 - 1 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Ryds Sporthall 77
2016-10-02 16:00 1 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 5 Anders Lundell, Claes Juto Skansenhallen 44
2016-10-04 19:30 1 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 4 Diwan Mofak, Haris Mujanic Krungårdshallen 60
Omgång 2
2016-10-08 17:30 2 FBC Kalmarsund Ungdom B - Ryds SK 6 - 7 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen 43
2016-10-09 13:00 2 CL98IC B - Sandbäckshults IBK 3 - 6 Nicklas Hult, Claes Juto Falkenbergshallen 50
2016-10-09 17:45 2 Slätafly/SK IBK - Mörbylånga GOIF 3 - 8 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torsås Sporthall 73
Omgång 3
2016-10-15 16:00 3 Sandbäckshults IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 9 - 4 Michael Johansson, Mikael Fransson Krungårdshallen 75
2016-10-15 16:00 3 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 2 - 2 Johan Palm, Jonas Widenstedt Torslundahallen 56
2016-12-16 20:00 3 Ryds SK - Slätafly/SK IBK 5 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Ryds Sporthall 137
Omgång 4
2016-10-23 11:00 4 Mörbylånga GOIF - Ryds SK 5 - 1 Bengt Bolander, Peter Horndahl Skansenhallen 45
2016-10-23 15:00 4 Slätafly/SK IBK - Sandbäckshults IBK 2 - 4 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Torsås Sporthall 53
2016-10-23 18:15 4 FBC Kalmarsund Ungdom B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Färjehallen 47
Omgång 5
2016-10-28 20:00 5 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Slätafly/SK IBK 3 - 6 Linda Tollefors, Robert Risberg
2016-10-29 14:30 5 Sandbäckshults IBK - Mörbylånga GOIF 5 - 5 Stefan Karlsson, Oscar Karlsson Krungårdshallen 60
2016-10-30 15:00 5 CL98IC B - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 5 Kent Lindqvist, Niklas Rosberg Kalmar Sporthall D-hall
Omgång 6
2016-11-06 11:30 6 Ryds SK - Sandbäckshults IBK 8 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ryds Sporthall 125
2016-11-06 15:00 6 Slätafly/SK IBK - CL98IC B 7 - 5 Roger Gardell, Therese Lindquist Torsås Sporthall 42
2016-11-07 19:30 6 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Skansenhallen 70
Omgång 7
2016-11-08 20:00 7 FBC Kalmarsund Ungdom B - Slätafly/SK IBK 5 - 4 Oscar Karlsson, Mathias Linde Färjehallen 43
2016-11-10 20:00 7 CL98IC B - Mörbylånga GOIF 3 - 6 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Lindsdals Sporthall 57
2016-11-11 20:00 7 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ryds SK 5 - 6 Anders Lundell, Mathias Linde Torslundahallen
Omgång 8
2016-11-18 20:00 8 FBC Kalmarsund Ungdom B - Mörbylånga GOIF 0 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Färjehallen 57
2016-11-19 12:00 8 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sandbäckshults IBK 6 - 7 Robert Risberg, Christer Jonsson Torslundahallen 43
2016-11-19 15:00 8 CL98IC B - Ryds SK 2 - 11 Oscar Karlsson, Stefan Karlsson Allaktivitetshuset, Rockneby
Omgång 9
2016-11-25 19:30 9 Ryds SK - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 2 Kjell Byqvist, Fredrik Husberg Ryds Sporthall 111
2016-11-27 16:00 9 Mörbylånga GOIF - Slätafly/SK IBK 4 - 7 Jonas Jägerby, Robert Risberg Skansenhallen 45
2017-02-28 20:00 9 Sandbäckshults IBK - CL98IC B 5 - 5 Magnus Larsson, Mikael Fransson Krungårdshallen 52
Omgång 10
2016-12-02 20:00 10 FBC Kalmarsund Ungdom B - Sandbäckshults IBK 2 - 3 Magnus Larsson, Mikael Fransson Färjehallen 27
2016-12-03 14:30 10 CL98IC B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 7 Oscar Karlsson, Linus Sandberg Kalmar Sporthall D-hall
2016-12-04 13:00 10 Slätafly/SK IBK - Ryds SK 7 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Torsås Sporthall 57
Omgång 11
2016-12-09 19:30 11 Ryds SK - Mörbylånga GOIF 0 - 5 Annie Nordmark, Kristian Constantinescu Ryds Sporthall 97
2016-12-10 14:00 11 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 0 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torslundahallen
2016-12-10 14:30 11 Sandbäckshults IBK - Slätafly/SK IBK 3 - 6 Oscar Karlsson, Mikael Fransson Krungårdshallen 50
Omgång 12
2016-12-13 20:00 12 FBC Kalmarsund Ungdom B - CL98IC B 4 - 8 Anders Stenberg, Robert Risberg Färjehallen 72
2016-12-18 16:00 12 Mörbylånga GOIF - Sandbäckshults IBK 4 - 1 Per Elofsson, Nicklas Hult Skansenhallen 34
2016-12-18 16:45 12 Slätafly/SK IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 5 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Torsås Sporthall 59
Omgång 13
2017-01-05 20:00 13 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Mörbylånga GOIF 4 - 6 Christer Jonsson, Nicklas Hult Torslundahallen
2017-01-08 15:30 13 Sandbäckshults IBK - Ryds SK 6 - 6 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Krungårdshallen 75
2017-01-08 17:00 13 CL98IC B - Slätafly/SK IBK 1 - 5 Johan Palm, Jonas Widenstedt Falkenbergshallen
Omgång 14
2017-01-13 20:00 14 Ryds SK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 4 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Ryds Sporthall 143
2017-01-14 16:45 14 Slätafly/SK IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Torsås Sporthall
2017-01-15 16:00 14 Mörbylånga GOIF - CL98IC B 4 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Skansenhallen 35
Omgång 15
2017-01-20 19:30 15 Ryds SK - CL98IC B 9 - 1 Senad Hamula, Oskar Cederfjord Ryds Sporthall 182
2017-01-24 19:30 15 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 2 - 2 Rasmus Wirstam, Christer Jonsson Skansenhallen 45
2017-01-24 19:30 15 Sandbäckshults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 7 Leffe Henryson, Oscar Karlsson Krungårdshallen
Omgång 16
2017-01-27 20:00 16 CL98IC B - Sandbäckshults IBK 4 - 8 Bengt Bolander, Malou Hallström Falkenbergshallen
2017-01-27 20:00 16 FBC Kalmarsund Ungdom B - Ryds SK 6 - 4 Oscar Karlsson, Robert Risberg Färjehallen
2017-01-29 16:45 16 Slätafly/SK IBK - Mörbylånga GOIF 1 - 4 Anders Lundell, Bengt Andersson Torsås Sporthall 69
Omgång 17
2017-02-02 20:00 17 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 11 - 4 Christer Jonsson, Robert Risberg Torslundahallen
2017-02-03 19:45 17 Ryds SK - Slätafly/SK IBK 5 - 4 Kjell Byqvist, Jonas Lennartsson Ryds Sporthall 172
2017-02-07 19:30 17 Sandbäckshults IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 4 Malou Hallström, Rolf Vatvedt Krungårdshallen 75
Omgång 18
2017-02-12 11:00 18 Mörbylånga GOIF - Ryds SK 4 - 2 Rasmus Wirstam, Jonas Jägerby Skansenhallen 55
2017-02-12 15:00 18 Slätafly/SK IBK - Sandbäckshults IBK 10 - 7 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Torsås Sporthall 62
2017-02-12 16:15 18 FBC Kalmarsund Ungdom B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 6 Magnus Larsson, Mikael Fransson Färjehallen
Omgång 19
2017-02-17 19:30 19 Sandbäckshults IBK - Mörbylånga GOIF 3 - 4 Linda Tollefors, Robert Risberg Krungårdshallen 48
2017-02-17 20:00 19 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Slätafly/SK IBK 5 - 10 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torslundahallen 22
2017-03-02 20:00 19 CL98IC B - FBC Kalmarsund Ungdom B 3 - 2 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Falkenbergshallen 65
Omgång 20
2017-02-24 20:00 20 Ryds SK - Sandbäckshults IBK WO (5 - 0) Ryds Sporthall
2017-02-26 16:00 20 Slätafly/SK IBK - CL98IC B 7 - 1 Pelle Hallström, Daniel Gyllander Torsås Sporthall 40
2017-02-26 16:00 20 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 3 Bengt Andersson, Linda Tollefors Skansenhallen 45
Omgång 21
2017-03-03 20:00 21 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ryds SK 3 - 3 Linda Tollefors, Malou Hallström Torslundahallen 53
2017-03-04 15:00 21 CL98IC B - Mörbylånga GOIF 1 - 15 Pelle Hallström, Jonas Jägerby Falkenbergshallen
2017-03-06 20:00 21 FBC Kalmarsund Ungdom B - Slätafly/SK IBK 3 - 9 Anders Stenberg, Bengt Bolander Färjehallen 50

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis