Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Svår Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Grimsta AIK Röd, Röd, Vit+Röd
IK Frej Täby Gul, Svart, Gul
Jakobsbergs IBF Svart, Svart, Svart
Rosersbergs IK/Arlanda IBK Erik Forsberg erik.forsberg@maliba.se 070-5240362 Blå, Blå, Blå
Rotebro IS IBK Christina Wall kicki.wall@gmail.com 0762-40 94 27 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK Gul, Svart, Svart
Åkersberga IBF Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-01 11:15 1 Åkersberga IBF - IK Frej Täby Frida Berg, Elias Grafström Åkersberga Sporthall A 50
2016-10-01 15:00 1 Grimsta AIK - Rosersbergs IK/Arlanda IBK Daniel Bäckner, Fredrik Nensén Väsby skolan
2016-10-02 13:00 1 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK Skarpängskolan A
Omgång 2
2016-10-08 11:15 2 Rotebro IS IBK - Rosersbergs IK/Arlanda IBK David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2016-10-08 12:00 2 IK Frej Täby - Töjnan IBK Roger Nyström, Stefan Flöjt Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-08 12:15 2 Grimsta AIK - Åkersberga IBF Patrik Arvinder, Fredrik Hallenberg Väsby skolan
Omgång 3
2016-10-15 13:00 3 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK Patrik Arvinder, David Solbu Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-16 10:45 3 Jakobsbergs IBF - IK Frej Täby Andreas Mattsson, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
2016-10-16 12:00 3 Töjnan IBK - Åkersberga IBF Daniel Bäckner, Patrik Arvinder Silverdalshallen
Omgång 4
2016-10-22 11:00 4 IK Frej Täby - Täby FC (A) Simon Åbom, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-22 14:15 4 Grimsta AIK - Töjnan IBK William Grafström, Jonas Sandberg Väsby skolan
2016-10-23 15:00 4 Åkersberga IBF - Jakobsbergs IBF Jakob Iskander, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
Omgång 5
2016-11-12 12:30 5 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - IK Frej Täby Torbjörn Lundin, Stefano Bianque Rosershallen
2016-11-12 16:00 5 Täby FC (A) - Åkersberga IBF Hannes Andersson, Ida Nedin Skarpängskolan A
2016-11-13 10:00 5 Jakobsbergs IBF - Töjnan IBK Madeleine Forslund, Clara Hålling Viksjö Sporthall
Omgång 6
2016-11-19 12:00 6 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK Tilde Levinson, Anna Skantz Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-11-19 15:00 6 Grimsta AIK - Jakobsbergs IBF Fredrik Nensén, Patrik Arvinder Väsby skolan
2016-11-20 11:15 6 Åkersberga IBF - Rosersbergs IK/Arlanda IBK Jakob Iskander, Patrik Andersén Åkersberga Sporthall A
2016-11-20 17:15 6 Töjnan IBK - Täby FC (A) Johan Hillergren, Magnus Johansson Silverdalshallen
Omgång 7
2016-11-26 10:00 7 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF Patrik Arvinder, Zackarias Bolander Rotebrohallen (Nya)
2016-11-26 11:30 7 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Töjnan IBK Mimma Spasic, Per Sundvall Rosershallen
2016-11-27 14:00 7 Täby FC (A) - Jakobsbergs IBF Martin Svensson, Tim Svensson Skarpängskolan A
Omgång 8
2016-12-03 12:00 8 Grimsta AIK - Täby FC (A) Jonas Sandberg, Edward Swartling Väsby skolan
2016-12-04 15:00 8 Jakobsbergs IBF - Rosersbergs IK/Arlanda IBK Robin Wirström, Mimma Spasic Kallhälls sporthall
2016-12-04 15:15 8 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK Hektor Byfors, Andreas Eriksson Silverdalshallen
Omgång 9
2016-12-10 11:00 9 Rotebro IS IBK - Jakobsbergs IBF Edvin Hedenström, Paulina Thunvall Rotebrohallen (Nya)
2016-12-10 13:00 9 IK Frej Täby - Grimsta AIK Philip Edlund, Oskar Mattsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-12-18 10:00 9 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Täby FC (A) Lars Reuterhagen, Mimma Spasic Kolstahallen
Omgång 10
2017-01-14 10:30 10 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Grimsta AIK Per Calmén, Per Ove Åman Rosershallen
2017-01-14 11:00 10 IK Frej Täby - Åkersberga IBF Per Sundvall, Lars Samuelsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-14 12:00 10 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) Jonatan Svahn, Viktor Strömberg Rotebrohallen (Nya)
Omgång 11
2017-01-22 15:45 11 Åkersberga IBF - Grimsta AIK Per Sundvall, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2017-01-22 16:30 11 Töjnan IBK - IK Frej Täby Jonas Edström, Mattias Nordlund Silverdalshallen
2017-01-28 14:00 11 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Rotebro IS IBK Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Rosershallen
Omgång 12
2017-02-04 11:00 12 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK Lars Reuterhagen, Per Sundvall Väsby skolan
2017-02-04 14:00 12 IK Frej Täby - Jakobsbergs IBF Magnus Johansson, Johan Hillergren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-02-04 15:00 12 Åkersberga IBF - Töjnan IBK Hannes Hovmöller, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 13
2017-02-11 11:00 13 Töjnan IBK - Grimsta AIK Madeleine Forslund, Clara Hålling Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-12 10:00 13 Täby FC (A) - IK Frej Täby Tim Svensson, Hannes Hovmöller Skarpängskolan A
2017-02-12 10:00 13 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF Andreas Mattsson, Charlie Bohlin Viksjö Sporthall
Omgång 14
2017-02-18 14:00 14 IK Frej Täby - Rosersbergs IK/Arlanda IBK Mimma Spasic, Johan Hillergren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-02-19 11:15 14 Åkersberga IBF - Täby FC (A) Lucas Edberg, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-02-19 13:45 14 Töjnan IBK - Jakobsbergs IBF Zackarias Bolander, David Solbu Silverdalshallen
Omgång 15
2017-03-18 10:00 15 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby Fredrik Sandgren, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2017-03-18 10:30 15 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Åkersberga IBF Jan Lingemark, Fredrik Nensén Rosershallen
2017-03-19 12:00 15 Täby FC (A) - Töjnan IBK Tim Svensson, Lucas Edberg Skarpängskolan A
2017-03-19 13:00 15 Jakobsbergs IBF - Grimsta AIK Elliot Saffo, Tiffany Saffo Kallhälls sporthall
Omgång 16
2017-03-25 11:00 16 Jakobsbergs IBF - Täby FC (A) Andreas Mattsson, Per Calmén Viksjö Sporthall
2017-03-26 14:15 16 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK Mikael Wiklund, Stefan Flöjt Åkersberga Sporthall A
2017-03-26 16:00 16 Töjnan IBK - Rosersbergs IK/Arlanda IBK Jonas Laurell, Fredrik Dahl Silverdalshallen
Omgång 17
2017-04-01 10:00 17 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK Patrik Arvinder, Fabian Magnell Rotebrohallen (Nya)
2017-04-01 10:30 17 Rosersbergs IK/Arlanda IBK - Jakobsbergs IBF Mats Järnmark, Lars Reuterhagen Rosershallen
2017-04-02 14:00 17 Täby FC (A) - Grimsta AIK Fredrik Sandgren, Tim Svensson Skarpängskolan A
Omgång 18
2017-04-08 14:00 18 Täby FC (A) - Rosersbergs IK/Arlanda IBK Fredrik Sandgren, Carl Kjellstrand Skarpängskolan A
2017-04-08 16:00 18 Grimsta AIK - IK Frej Täby Patrik Arvinder, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2017-04-09 12:00 18 Jakobsbergs IBF - Rotebro IS IBK Erik Hellgren, Mikael Lemker Viksjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis