Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Svår Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBI Tullinge Petter Fred petter.giraff@gmail.com Orange, Svart, Svart
Huddinge IBS (A) Röd, Röd, Vita
Huddinge IBS (B) Röd, Röd, Vita
Huddinge IK (B) röd, röd, röd
Nynäshamns IBK Blå, Blå, Vit
Sköndals IK Blå, Svart, Svart
Tumba GOIF Röd, Svart, Röda
Tyresö Trollbäcken IBK (B) svart/svart, svart, svart
Vendelsö IK Niklas Lundberg niklas.vendelsoik@gmail.com 0725419622 Blå, Blå, Blå
Värmdö IF (A) Tibor Kerenyi tibbe@tibbe.se 0709359742 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Huddinge IBS (A) - Huddinge IBS (B)
2016-10-01 12:15 1 Nynäshamns IBK - Värmdö IF (A) Johan Engvall, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2016-10-01 13:15 1 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Mikael Wiklund, Oscar Küller Malmsjö Sporthall
2016-10-02 11:00 1 Huddinge IK (B) - Vendelsö IK Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Flemingsbergshallen
Omgång 2
2 Huddinge IBS (B) - Huddinge IK (B)
2016-10-08 11:00 2 Vendelsö IK - Sköndals IK Fadi Saffo, Leif Karlsson Vendelsömalmshallen
2016-10-08 15:00 2 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge Robin Berger, Jessika Forsberg Strandhallen - Tyresö
2016-10-09 09:15 2 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (A) Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
Omgång 3
3 Sköndals IK - Huddinge IBS (B)
2016-10-15 12:15 3 Huddinge IBS (A) - Nynäshamns IBK Jonas Broström, Anders Hillebrink Tomtbergahallen
2016-10-15 13:00 3 Tumba GOIF - Vendelsö IK Victor Küller, Oscar Küller Storvretens Sporthall
2016-10-15 15:15 3 Huddinge IK (B) - Värmdö IF (A) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Flemingsbergshallen
Omgång 4
4 Huddinge IBS (B) - Tumba GOIF
2016-10-22 13:30 4 Nynäshamns IBK - Huddinge IK (B) Kenneth Johansson, Gustav Persson Kvarnängshallen
2016-10-22 15:15 4 Värmdö IF (A) - Sköndals IK Kevin Helly, Noah Hulin Värmdö sporthall
2016-10-23 11:00 4 Vendelsö IK - FBI Tullinge Oscar Olsson Berglund, Kevin Helly Torvalla Träningshall
Omgång 5
5 FBI Tullinge - Huddinge IBS (B)
2016-10-29 13:45 5 Tumba GOIF - Värmdö IF (A) My Källström Lyly, Heimo Lyly Storvretens Sporthall
2016-10-29 15:00 5 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2016-10-30 14:00 5 Sköndals IK - Nynäshamns IBK Wilmer Axén, Kenneth Johansson Sköndalshallen
2016-11-07 19:10 5 Huddinge IK (B) - Huddinge IBS (A) Heimo Lyly, My Källström Lyly Tomtbergahallen
Omgång 6
6 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B)
2016-11-12 13:00 6 Nynäshamns IBK - Tumba GOIF Johan Larsson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2016-11-12 15:15 6 Huddinge IBS (A) - Sköndals IK Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2016-11-13 13:15 6 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Värmdö sporthall
Omgång 7
2016-11-19 14:15 7 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK Marco Svenström, Mikael Wiklund Rikstenshallen
2016-11-20 09:00 7 Tumba GOIF - Huddinge IBS (A) Thomas Gjutarenäfve, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2016-11-20 09:00 7 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Värmdö IF (A) Marcus Larsson, Lucas Myrby Strandhallen - Tyresö
2016-11-20 13:00 7 Sköndals IK - Huddinge IK (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Sköndalshallen
Omgång 8
8 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK
2016-11-26 11:15 8 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Marcus Larsson, Adrian Hiram Kvarnängshallen
2016-11-26 12:00 8 Huddinge IK (B) - Tumba GOIF Victor Küller, Oscar Küller Flemingsbergshallen
2016-11-27 09:00 8 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Tomtbergahallen
Omgång 9
2016-12-03 11:45 9 FBI Tullinge - Huddinge IK (B) Sadjad Nima, Abbe Lami Tullingehallen
2016-12-03 15:00 9 Tumba GOIF - Sköndals IK Heimo Lyly, My Källström Lyly Storvretens Sporthall
2016-12-03 15:00 9 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (A) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Strandhallen - Tyresö
2016-12-03 18:00 9 Vendelsö IK - Värmdö IF (A) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Vendelsömalmshallen
Omgång 10
2016-12-10 11:45 10 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK Patrik Arvinder, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2016-12-10 14:15 10 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (B) Kevin Helly, Daniel Eklund Värmdö sporthall
2016-12-11 10:45 10 Huddinge IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Thomas Gjutarenäfve, Leif Karlsson Flemingsbergshallen
2016-12-11 12:00 10 Sköndals IK - FBI Tullinge Felix Wursé, Elin Tystrand Sköndalshallen
Omgång 11
2016-12-17 11:00 11 FBI Tullinge - Tumba GOIF Sadjad Nima, Abbe Lami Tullingehallen
2016-12-17 12:15 11 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Tomtbergahallen
2016-12-18 10:15 11 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Sköndals IK Kevin Helly, Theodore Hurtig Tyresöhallen
2016-12-18 11:00 11 Vendelsö IK - Huddinge IBS (A) Hampus Viking, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
Omgång 12
2017-01-14 11:00 12 Vendelsö IK - Huddinge IK (B) Ken Johansson, Fredrik Hallenberg Vendelsömalmshallen
2017-01-14 11:00 12 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tumba GOIF Christian Berger, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-01-15 12:15 12 Värmdö IF (A) - Nynäshamns IBK Leif Karlsson, Noah Hulin Värmdö sporthall
2017-01-15 12:45 12 Huddinge IBS (B) - Huddinge IBS (A) Henrik Sommerville, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
Omgång 13
2017-01-21 08:45 13 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Jonathan Håkansson, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2017-01-22 11:00 13 Huddinge IK (B) - Huddinge IBS (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Flemingsbergshallen
2017-01-22 11:15 13 Sköndals IK - Vendelsö IK Mats Andersson, Elin Tystrand Sköndalshallen
2017-01-22 12:00 13 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF (A) Shabbir Ahmed, Abbe Lami Flemingsbergshallen
Omgång 14
2017-01-28 12:15 14 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2017-01-28 13:15 14 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (A) Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2017-01-28 16:00 14 Vendelsö IK - Tumba GOIF Isak Sjöblom, Svedje Ohlson Vendelsömalmshallen
2017-01-29 13:15 14 Värmdö IF (A) - Huddinge IK (B) Wilmer Axén, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
Omgång 15
2017-02-04 10:00 15 FBI Tullinge - Vendelsö IK Lennart Asp, Jonas Broström Tullingehallen
2017-02-04 13:00 15 Tumba GOIF - Huddinge IBS (B) Paulina Thunvall, Lucas Myrby Malmsjö Sporthall
2017-02-05 11:15 15 Huddinge IK (B) - Nynäshamns IBK Abbe Lami, Sadjad Nima Flemingsbergshallen
2017-02-05 12:00 15 Sköndals IK - Värmdö IF (A) Simon Holm Schlemowitz, Elin Tystrand Sköndalshallen
Omgång 16
2017-02-11 11:15 16 Nynäshamns IBK - Sköndals IK Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Kvarnängshallen
2017-02-11 13:00 16 Huddinge IBS (A) - Huddinge IK (B) Stefano Bianque, Thomas Gjutarenäfve Flemingsbergshallen
2017-02-11 14:00 16 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge Tony Verho, Sampo Friberg Flemingsbergshallen
2017-02-11 15:15 16 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Torvalla Träningshall
2017-02-12 12:15 16 Värmdö IF (A) - Tumba GOIF Johan Hessing, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
Omgång 17
2017-02-18 10:45 17 FBI Tullinge - Värmdö IF (A) Fredrik Hallenberg, Daniel Eriksson Tullingehallen
2017-02-18 17:00 17 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (B) Christian Berger, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-02-19 11:00 17 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2017-02-19 12:00 17 Sköndals IK - Huddinge IBS (A) Fredrik Hallenberg, Oscar Olsson Berglund Sköndalshallen
Omgång 18
2017-03-11 13:00 18 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge Bjarne Hekkelstrand, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-03-12 10:00 18 Huddinge IK (B) - Sköndals IK Daniel Eriksson, Shabbir Ahmed Flemingsbergshallen
2017-03-12 11:15 18 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Tomtbergahallen
2017-03-12 12:15 18 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Leif Karlsson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 19
2017-03-18 11:00 19 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) Shabbir Ahmed, Petra Dynesius Tullingehallen
2017-03-18 13:30 19 Tumba GOIF - Huddinge IK (B) Kent Budell, Oscar Küller Storvretens Sporthall
2017-03-18 17:00 19 Vendelsö IK - Huddinge IBS (B) Oscar Olsson Berglund, Christian Berger Vendelsömalmshallen
2017-03-19 12:00 19 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nynäshamns IBK Isak Sjöblom, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
Omgång 20
2017-03-25 11:15 20 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Leo Odell/Johansson, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2017-03-26 11:00 20 Sköndals IK - Tumba GOIF Isak Sjöblom, Wilmer Axén Sköndalshallen
2017-03-26 11:15 20 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK Kevin Helly, Tuva Egman Värmdö sporthall
2017-03-26 12:30 20 Huddinge IK (B) - FBI Tullinge Victor Küller, Oscar Küller Flemingsbergshallen
Omgång 21
2017-04-01 12:00 21 FBI Tullinge - Sköndals IK Lennart Asp, Daniel Eriksson Tullingehallen
2017-04-01 14:00 21 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK Martin Claësson, Viking Claësson Vendelsömalmshallen
2017-04-02 10:00 21 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (A) Magnus Berg, Jonathan Håkansson Tomtbergahallen
2017-04-02 12:30 21 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IK (B) Isak Sjöblom, Tomas Jansson Tyresöhallen
Omgång 22
2017-04-02 15:45 22 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Johan Hessing, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
2017-04-03 18:30 22 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK Oscar Olsson Berglund, Leif Karlsson Skogåshallen
2017-04-06 19:10 22 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (B) Leif Karlsson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-04-08 12:00 22 Tumba GOIF - FBI Tullinge Mikael Wiklund, Mats Andersson Storvretens Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis