Spelprogram - Pojkar Östra (04) Blå Grupp 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Böda/Högby IF Johan Robert Nilsson robert@folkebygg.com 0706921174 Vit/Röd, Svart, Svart
Carlscrona IBF Svart, Svart, Svart
CL98IC (04) Sofia Johansson fia_johan@hotmail.com 0736440936 gul/gul/blå
Craftstadens IBK Oskarshamn (04) Daniel Björstrand daniel.bjorstrand@gmail.com 0705549906 röd, röd, Vit
FBC Kalmarsund Ungdom (04) Charlie Karlsson karlsson_charlie@hotmail.com 076-1108043 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
Nybro IBK Roger Wångelid roger.wangelid@gmail.com 070-1976766 Röd/Svart/Röd
Slätafly/SK IBK Fredrik Arvidsson freddearv@gmail.com Blå, Blå, Vit
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 Mikael Sannestam mikael.sannestam@optimera.se 0701085324 Röd/Blå/Röd
Örlogsstaden IBK 1 Josefine Åberg Josefine.aberg71@gmail.com 0708336599 Ljusblå/svart/svart
Örlogsstaden IBK 2 Jesper Andersson jeppe_prestberg@hotmail.com 073-3495698 Ljusblå/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Böda/Högby IF Gårdby Sporthall
2016-10-14 20:00 1 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 8 - 4 Färjehallen 58
2016-10-16 13:00 1 Nybro IBK - Örlogsstaden IBK 2 9 - 3 OG-Hallen
2016-10-16 15:30 1 Örlogsstaden IBK 1 - Slätafly/SK IBK 4 - 12 Vedeby Sporthall A
2016-10-16 15:45 1 CL98IC (04) - Carlscrona IBF 3 - 1 Falkenbergshallen 30
Omgång 2
2 Böda/Högby IF - Örlogsstaden IBK 1 3 - 1 Åkerbohallen
2016-10-22 11:00 2 Örlogsstaden IBK 2 - CL98IC (04) 4 - 6 Vedeby Sporthall A
2016-10-22 16:30 2 Carlscrona IBF - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 6 - 5 Vedeby Sporthall A
2016-10-23 12:00 2 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 3 - 5 Oskarshamns Sporthall A-hall 26
2016-10-23 13:00 2 Slätafly/SK IBK - Nybro IBK 4 - 4 Torsås Sporthall
Omgång 3
2016-10-29 14:00 3 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Carlscrona IBF 2 - 2 Gårdby Sporthall
2016-10-29 15:00 3 Nybro IBK - CL98IC (04) 1 - 9 OG-Hallen
2016-10-30 11:00 3 Örlogsstaden IBK 1 - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 3 - 18 Rödeby Sporthall
2016-10-30 14:00 3 Slätafly/SK IBK - Böda/Högby IF 12 - 2 Torsås Sporthall
2016-12-02 19:15 3 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Örlogsstaden IBK 2 8 - 5 Torslundahallen
Omgång 4
2016-11-06 15:45 4 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Örlogsstaden IBK 1 12 - 3 Färjehallen
2016-11-12 09:00 4 Örlogsstaden IBK 2 - Carlscrona IBF 10 - 5 Vedeby Sporthall A
2016-11-12 13:00 4 Nybro IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 6 - 6 OG-Hallen
2016-11-12 14:00 4 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Slätafly/SK IBK 4 - 10 Gårdby Sporthall
2016-11-13 11:45 4 CL98IC (04) - Böda/Högby IF 11 - 2 Falkenbergshallen
Omgång 5
2016-11-20 11:00 5 Örlogsstaden IBK 1 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 2 - 10 Vedeby Sporthall A
2016-11-20 11:00 5 Carlscrona IBF - Nybro IBK 4 - 6 Brinova Arena B-hall
2016-11-20 12:00 5 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - CL98IC (04) 6 - 11 Oskarshamns Sporthall B-hall 64
2016-11-20 12:00 5 Böda/Högby IF - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 6 - 9 Åkerbohallen
2016-11-20 12:00 5 Slätafly/SK IBK - Örlogsstaden IBK 2 7 - 5 Torsås Sporthall
Omgång 6
2016-11-26 10:30 6 CL98IC (04) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 3 - 2 Falkenbergshallen
2016-11-26 12:30 6 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Slätafly/SK IBK 2 - 3 Färjehallen
2016-11-26 13:00 6 Nybro IBK - Örlogsstaden IBK 1 8 - 4 OG-Hallen
2016-11-27 14:00 6 Carlscrona IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 8 - 5 Sunnahallen
2017-03-19 14:00 6 Örlogsstaden IBK 2 - Böda/Högby IF 6 - 3 Vedeby Sporthall A
Omgång 7
2016-12-03 13:30 7 Örlogsstaden IBK 1 - CL98IC (04) 1 - 5 Vedeby Sporthall A
2016-12-03 14:00 7 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 7 - 3 Gårdby Sporthall
2016-12-03 16:00 7 Slätafly/SK IBK - Carlscrona IBF 10 - 2 Torsås Sporthall
2016-12-04 12:00 7 Böda/Högby IF - Nybro IBK 4 - 3 Åkerbohallen
2016-12-04 14:30 7 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Örlogsstaden IBK 2 7 - 8 Oskarshamns Sporthall A-hall 26
Omgång 8
2016-12-10 14:00 8 Carlscrona IBF - Örlogsstaden IBK 1 9 - 2 Sunnahallen
2016-12-10 15:00 8 Nybro IBK - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 10 - 5 OG-Hallen
2016-12-11 10:30 8 CL98IC (04) - Slätafly/SK IBK 4 - 3 Falkenbergshallen 84
2016-12-11 12:30 8 Örlogsstaden IBK 2 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 10 - 9 Vedeby Sporthall A
2016-12-11 14:30 8 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Böda/Högby IF 1 - 1 Oskarshamns Sporthall B-hall
Omgång 9
2016-12-15 17:45 9 Örlogsstaden IBK 1 - Örlogsstaden IBK 2 5 - 16 Rödeby Sporthall
2016-12-17 12:30 9 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - CL98IC (04) 3 - 9 Färjehallen
2016-12-17 13:00 9 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Nybro IBK 1 - 10 Gårdby Sporthall
2016-12-18 11:00 9 Slätafly/SK IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 8 - 3 Torsås Sporthall
2016-12-18 12:00 9 Böda/Högby IF - Carlscrona IBF 3 - 1 Åkerbohallen
Omgång 10
2017-01-08 12:00 10 Böda/Högby IF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 2 - 12 Åkerbohallen
2017-01-15 09:30 10 Örlogsstaden IBK 2 - Nybro IBK 3 - 6 Brinova Arena B-hall
2017-01-21 16:00 10 Carlscrona IBF - CL98IC (04) 3 - 4 Brinova Arena B-hall
2017-01-28 16:30 10 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 4 - 4 Oskarshamns Sporthall B-hall 34
2017-01-29 10:00 10 Slätafly/SK IBK - Örlogsstaden IBK 1 11 - 5 Torsås Sporthall
Omgång 11
2017-01-13 20:00 11 CL98IC (04) - Örlogsstaden IBK 2 13 - 8 Falkenbergshallen
2017-01-14 12:30 11 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Carlscrona IBF 6 - 5 Färjehallen
2017-01-14 13:00 11 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 6 - 5 Gårdby Sporthall
2017-01-14 13:00 11 Nybro IBK - Slätafly/SK IBK 2 - 3 OG-Hallen
2017-01-15 11:00 11 Örlogsstaden IBK 1 - Böda/Högby IF 8 - 5 Vedeby Sporthall A
Omgång 12
2017-01-20 20:00 12 CL98IC (04) - Nybro IBK 7 - 7 Falkenbergshallen
2017-01-21 11:00 12 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Örlogsstaden IBK 1 8 - 2 Oskarshamns Sporthall A-hall 34
2017-01-22 10:30 12 Örlogsstaden IBK 2 - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 9 - 9 Vedeby Sporthall A
2017-01-22 12:00 12 Böda/Högby IF - Slätafly/SK IBK 2 - 12 Åkerbohallen
2017-01-22 14:30 12 Carlscrona IBF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 10 - 2 Vedeby Sporthall A
Omgång 13
2017-02-03 18:30 13 Slätafly/SK IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 9 - 4 Torsås Sporthall
2017-02-04 11:00 13 Örlogsstaden IBK 1 - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 2 - 10 Vedeby Sporthall A
2017-02-05 10:00 13 Böda/Högby IF - CL98IC (04) 2 - 6 Åkerbohallen
2017-02-05 12:00 13 Carlscrona IBF - Örlogsstaden IBK 2 4 - 12 Vedeby Sporthall A
2017-02-05 15:00 13 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Nybro IBK 4 - 1 Oskarshamns Sporthall B-hall 471
Omgång 14
2017-02-11 10:30 14 CL98IC (04) - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 7 - 1 Lindsdals Sporthall 63
2017-02-11 12:15 14 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Böda/Högby IF 8 - 5 Färjehallen 45
2017-02-11 14:00 14 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Örlogsstaden IBK 1 9 - 2 Gårdby Sporthall
2017-02-11 15:00 14 Nybro IBK - Carlscrona IBF 10 - 2 OG-Hallen
2017-02-12 11:00 14 Örlogsstaden IBK 2 - Slätafly/SK IBK 2 - 8 Vedeby Sporthall A
Omgång 15
2017-02-14 18:30 15 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - CL98IC (04) 4 - 6 Gårdby Sporthall
2017-02-18 11:00 15 Örlogsstaden IBK 1 - Nybro IBK 2 - 10 Vedeby Sporthall A
2017-02-18 13:00 15 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Carlscrona IBF 5 - 5 Oskarshamns Sporthall B-hall 47
2017-02-19 12:00 15 Böda/Högby IF - Örlogsstaden IBK 2 3 - 16 Åkerbohallen
2017-02-19 14:00 15 Slätafly/SK IBK - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 6 - 2 Torsås Sporthall
Omgång 16
2017-03-03 20:00 16 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 5 - 4 Färjehallen 75
2017-03-04 12:45 16 CL98IC (04) - Örlogsstaden IBK 1 7 - 2 Falkenbergshallen
2017-03-04 13:00 16 Nybro IBK - Böda/Högby IF 9 - 1 OG-Hallen
2017-03-05 11:00 16 Carlscrona IBF - Slätafly/SK IBK 2 - 7 Brinova Arena B-hall
2017-03-05 16:30 16 Örlogsstaden IBK 2 - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 6 - 18 Vedeby Sporthall A
Omgång 17
2017-03-11 11:00 17 Örlogsstaden IBK 1 - Carlscrona IBF 4 - 11 Vedeby Sporthall A
2017-03-11 13:00 17 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 - Örlogsstaden IBK 2 12 - 7 Gårdby Sporthall
2017-03-12 10:30 17 Slätafly/SK IBK - CL98IC (04) 8 - 2 Torsås Sporthall
2017-03-12 12:00 17 Böda/Högby IF - Craftstadens IBK Oskarshamn (04) 9 - 5 Åkerbohallen
2017-03-13 18:00 17 FBC Kalmarsund Ungdom (04) - Nybro IBK 3 - 3 Torslundahallen
Omgång 18
2017-03-16 17:45 18 Örlogsstaden IBK 2 - Örlogsstaden IBK 1 12 - 5 Rödeby Sporthall
2017-03-17 20:00 18 CL98IC (04) - FBC Kalmarsund Ungdom (04) 11 - 2 Falkenbergshallen
2017-03-18 11:00 18 Craftstadens IBK Oskarshamn (04) - Slätafly/SK IBK 2 - 10 Oskarshamns Sporthall A-hall 43
2017-03-19 11:00 18 Carlscrona IBF - Böda/Högby IF 8 - 5 Brinova Arena B-hall
2017-03-19 15:00 18 Nybro IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 04/05 10 - 5 OG-Hallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis