Spelprogram - Juniorallsvenskan B Herr

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alunda IBF Dan Collin alundainnebandy@yahoo.se 0739-321314 Blå/Svart/Svart
Gävle GIK Blå, Blå, Blå
Håsta IBK Hans Erixon hans.erixon@wb-revision.se 070-6621704 Svart/Svart/Svart
IBF Borlänge/Insjöns BK Johan Carlsson Johan.carlsson@mabattreborlange.se 0704676315 Blå med vita axelränder/Svart/Blå
IBF Falun Ungdom Rosa, Svart, Svart
Järfälla IBK Röd, Röd, Svart
KAIS Mora UIF Peter Wallin peter.wallin@kaismora.se 070-687 48 66 Röd/Svart/Svart
Skutskärs IBK Blå, Blå, Vit
Strömsbro IF Orange, Blå, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-09-24 11:00 1 Strömsbro IF - Järfälla IBK 7 - 5 Magnus Undén, Roger Morin Testebo Arena
2016-09-24 12:30 1 IBF Borlänge/Insjöns BK - IBF Falun Ungdom 3 - 7 Per Nordström, Mikael Svenske Ornäs Sporthall 60
2016-09-25 16:00 1 Håsta IBK - Alunda IBF 4 - 6 Robert Mårtensson, Mats Sjöqvist Håstaholmen 119
2016-09-28 19:00 1 Skutskärs IBK - KAIS Mora UIF 2 - 15 Anders Löfgren, Thomas Sterner Rotskärsskolans Sporthall 74
Omgång 2
2016-09-30 19:30 2 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 7 - 1 Terje Severinsson, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena 5340
2016-09-30 20:00 2 Gävle GIK - IBF Borlänge/Insjöns BK 6 - 3 Erik Lindberg, Henrik Öberg Nynäshallen 96
2016-09-30 20:00 2 IBF Falun Ungdom - Skutskärs IBK 13 - 4 Tonni Boström, Mikael Eklund Guide Arena 1 83
2016-10-02 12:15 2 Järfälla IBK - Håsta IBK 5 - 6 Christian Högberg, Roland Nester Jakobsbergs Sporthall
Omgång 3
2016-10-07 18:45 3 Skutskärs IBK - Gävle GIK 2 - 10 Tomas Hallenberg, Håkan Thunman Rotskärsskolans Sporthall 66
2016-10-07 19:30 3 Järfälla IBK - KAIS Mora UIF 4 - 7 David Berger, Tobias Berger Herresta Sporthall
2016-10-08 15:30 3 Strömsbro IF - IBF Falun Ungdom 0 - 9 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Testebo Arena
2016-10-09 17:00 3 IBF Borlänge/Insjöns BK - Alunda IBF 5 - 1 Daniel Larsson, Amir Zilic Maserhallen 64
Omgång 4
2016-10-14 20:00 4 Alunda IBF - Gävle GIK 0 - 6 Joakim Ottosson, Jonas Backman Olandshallen 153
2016-10-15 15:00 4 Skutskärs IBK - Järfälla IBK 4 - 4 Tomas Hallenberg, Håkan Thunman Rotskärsskolans Sporthall 81
2016-11-05 13:00 4 Håsta IBK - IBF Falun Ungdom 3 - 6 Lasse Schilling, Frida Sallander Håstaholmen 65
2016-11-20 16:00 4 IBF Borlänge/Insjöns BK - Strömsbro IF 9 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Leksandshallen
Omgång 5
2016-10-19 19:30 5 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge/Insjöns BK 8 - 7 Terje Severinsson, Daniel Winberg Idre Fjäll Arena 75
2016-10-20 19:45 5 Järfälla IBK - Alunda IBF 6 - 5 Linus Warrenstein, Björn Söderström Kallhälls sporthall
2016-10-21 19:45 5 Strömsbro IF - Skutskärs IBK 3 - 2 Karim Boudiaf, Roger Morin Testebo Arena 70
2016-10-21 20:00 5 Gävle GIK - Håsta IBK 8 - 1 Jonathan Blank, Håkan Thunman Nynäshallen 122
Omgång 6
2016-10-22 11:00 6 Håsta IBK - Strömsbro IF 3 - 7 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Håstaholmen 91
2016-10-22 17:00 6 Alunda IBF - KAIS Mora UIF 8 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Olandshallen 147
2016-10-23 16:00 6 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom 7 - 3 Roger Collin, Erik Lindberg Nynäshallen 220
2016-11-05 16:30 6 IBF Borlänge/Insjöns BK - Järfälla IBK 7 - 7 Mikael Svenske, Andreas Spång Maserhallen
Omgång 7
2016-10-02 12:00 7 Skutskärs IBK - IBF Borlänge/Insjöns BK 2 - 10 Håkan Thunman, Jonas Tidsjö Rotskärsskolans Sporthall 58
2016-10-29 13:30 7 IBF Falun Ungdom - Alunda IBF 9 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Guide Arena 1 60
2016-10-30 13:30 7 KAIS Mora UIF - Håsta IBK 10 - 3 Mattias Hedberg, Henrik Hamberg Idre Fjäll Arena 150
2016-11-06 12:15 7 Järfälla IBK - Gävle GIK 5 - 4 Tobias Berger, David Berger Herresta Sporthall
Omgång 8
2016-11-09 20:00 8 Alunda IBF - Skutskärs IBK 9 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen 119
2016-11-11 19:30 8 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 5 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena 1 102
2016-11-11 20:00 8 Gävle GIK - Strömsbro IF 13 - 4 Thomas Sterner, Per Linderdahl Nynäshallen 163
2016-11-13 16:00 8 Håsta IBK - IBF Borlänge/Insjöns BK 5 - 5 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Håstaholmen 84
Omgång 9
2016-11-18 19:45 9 Strömsbro IF - Alunda IBF 2 - 11 Magnus Nordahl, Erik Lindberg Testebo Arena
2016-11-18 20:00 9 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 8 - 2 Daniel Winberg, Henrik Hamberg Idre Fjäll Arena 102
2016-11-20 11:00 9 Skutskärs IBK - Håsta IBK 6 - 6 Thomas Sterner, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall 65
2016-11-27 12:15 9 Järfälla IBK - IBF Falun Ungdom 5 - 8 Robin Karke, Arash Sohrevardi Herresta Sporthall
Omgång 10
2016-12-02 19:30 10 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge/Insjöns BK 5 - 1 Andreas Spång, Daniel Larsson Guide Arena 1 113
2016-12-02 20:00 10 KAIS Mora UIF - Skutskärs IBK 9 - 3 Mattias Hedberg, Daniel Winberg Idre Fjäll Arena 51
2016-12-04 16:00 10 Alunda IBF - Håsta IBK 2 - 6 Jonas Backman, Niklas Arvidsson Olandshallen 97
2017-02-03 19:15 10 Järfälla IBK - Strömsbro IF 11 - 6 Linus Warrenstein, Björn Söderström Viksjö Sporthall
Omgång 11
2016-12-10 12:30 11 IBF Borlänge/Insjöns BK - Gävle GIK 5 - 13 Daniel Larsson, Amir Zilic Maserhallen 50
2016-12-11 13:30 11 Skutskärs IBK - IBF Falun Ungdom 2 - 11 Anders Löfgren, Thomas Sterner Rotskärsskolans Sporthall 66
2016-12-11 16:00 11 Håsta IBK - Järfälla IBK 7 - 6 Daniel Holm, Johnny Sundberg Håstaholmen 81
2017-01-20 19:45 11 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 4 - 13 Anders Löfgren, Thomas Sterner Nynäshallen
Omgång 12
2016-12-16 19:30 12 IBF Falun Ungdom - Strömsbro IF 10 - 2 Daniel Larsson, Andreas Spång Guide Arena 1 87
2016-12-16 20:00 12 Gävle GIK - Skutskärs IBK 14 - 0 Jonathan Blank, Håkan Thunman Nynäshallen 109
2016-12-18 16:00 12 Alunda IBF - IBF Borlänge/Insjöns BK 6 - 8 Fabian Fahimi, Isak Angerbjörn Olandshallen 113
2017-02-03 19:30 12 KAIS Mora UIF - Järfälla IBK 22 - 3 Mattias Hedberg, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
Omgång 13
2017-01-13 20:00 13 Gävle GIK - Alunda IBF 14 - 1 Martin Stenberg, Erik Lindberg Nynäshallen 89
2017-01-14 10:15 13 IBF Falun Ungdom - Håsta IBK 5 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena 1 33
2017-01-15 12:15 13 Järfälla IBK - Skutskärs IBK 12 - 4 Tobias Ekmark, Björn Landin Jakobsbergs Sporthall
2017-02-09 19:45 13 Strömsbro IF - IBF Borlänge/Insjöns BK 4 - 11 Jakob Westerlund, Jonathan Blank Testebo Arena
Omgång 14
2017-01-24 20:15 14 Håsta IBK - Gävle GIK 4 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen 95
2017-01-25 19:30 14 Skutskärs IBK - Strömsbro IF 6 - 4 Pontus Grönberg, Tomas Hallenberg Rotskärsskolans Sporthall 67
2017-01-26 20:00 14 IBF Borlänge/Insjöns BK - KAIS Mora UIF 6 - 12 Mattias Hedberg, Henrik Hamberg Leksandshallen 49
2017-01-26 20:00 14 Alunda IBF - Järfälla IBK 8 - 8 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Olandshallen 89
Omgång 15
2017-01-26 19:45 15 Strömsbro IF - Håsta IBK 4 - 5 Jakob Westerlund, Tomas Hallenberg Testebo Arena
2017-01-27 19:30 15 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK 4 - 3 Andreas Spång, Mikael Svenske Guide Arena 2
2017-01-28 15:00 15 KAIS Mora UIF - Alunda IBF 13 - 4 Oliver Halvarsson, Thomas Tanskanen Idre Fjäll Arena 95
2017-02-17 19:30 15 Järfälla IBK - IBF Borlänge/Insjöns BK 4 - 11 Robin Karke, Kari Karke Viksjö Sporthall
Omgång 16
2017-02-10 19:30 16 IBF Borlänge/Insjöns BK - Skutskärs IBK 6 - 2 Jussi Nissinen, Johan Forsström Ornäs Sporthall 27
2017-02-10 20:00 16 Gävle GIK - Järfälla IBK 16 - 4 Petter Lundgren, Oskar Simryd Nynäshallen 47
2017-02-11 12:00 16 Håsta IBK - KAIS Mora UIF 3 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen 98
2017-02-12 16:00 16 Alunda IBF - IBF Falun Ungdom 8 - 10 Fabian Fahimi, Pontus Orebrand Olandshallen 65
Omgång 17
2017-02-17 19:30 17 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 8 - 2 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena 102
2017-02-17 19:45 17 Strömsbro IF - Gävle GIK 2 - 10 Thomas Sterner, Jonathan Blank Testebo Arena
2017-02-17 20:00 17 Skutskärs IBK - Alunda IBF 10 - 8 Petter Lundgren, Oskar Simryd Rotskärsskolans Sporthall 92
2017-02-19 12:30 17 IBF Borlänge/Insjöns BK - Håsta IBK 4 - 4 Per Nordström, Mikael Svenske Maserhallen 79
Omgång 18
2017-02-24 20:00 18 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 6 - 10 Erik Lindberg, Jonathan Blank Nynäshallen 73
2017-02-25 13:30 18 IBF Falun Ungdom - Järfälla IBK 13 - 3 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena 1 85
2017-02-26 16:00 18 Alunda IBF - Strömsbro IF 6 - 4 Pontus Orebrand, Per-Olof Svensson Olandshallen 79
2017-02-26 20:00 18 Håsta IBK - Skutskärs IBK 6 - 2 Sören Axelsson, Johnny Sundberg Håstaholmen 87

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis