Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Svår Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Bromma KFUK-KFUM Blå, Blå, Vit
Farsta IBK (C) Svart, Svart, Svart
Hammarby IF IBF grön vit, vit, vit
Hässelby SK IBK Jenny Krona jenny.krona@gmail.com 070-7575524 Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
Tyresö Trollbäcken IBK (B) Stefan Berg stefan.berg@ica.se 070-375 98 96 svart/svart, svart, svart
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Västerhaninge IBK (B) Blå, Svart, Svart
Älvsjö AIK IBF (A) Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Bele Barkarby IF IBF - Västerhaninge IBK (B) Björkebyhallen
2016-10-01 10:45 1 Bromma KFUK-KFUM - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Mats Järnmark, Malin Holm Stora Mossen 2
2016-10-01 13:15 1 Farsta IBK (C) - Hässelby SK IBK Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Farstahallen 3
2016-10-02 15:00 1 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Enya Hasselström, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2017-03-25 16:45 1 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö Linus Löfstedt, Jonas Robertson Sjöstadshallen
Omgång 2
2 Västerhaninge IBK (B) - Hammarby IF IBF
2016-10-08 13:00 2 Älvsjö AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF Tuva Egman, Tommy Egman Sätrahallen
2016-10-08 13:30 2 IBF Offensiv Lidingö - Bromma KFUK-KFUM Axel Göthberg, Robin Wirström Bodals Bollhall
2016-10-08 16:00 2 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) Johanna Marty Eriksson, Maja Olsson Hässelbyhallen
2016-10-09 10:00 2 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Farsta IBK (C) William Albrecht, Daniel Mårtensson Strandhallen - Tyresö
Omgång 3
3 Bromma KFUK-KFUM - Västerhaninge IBK (B) Stora Mossen 1
2016-10-15 11:00 3 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF Wilmer Axén, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2016-10-15 14:00 3 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF (A) Jesper Roth, Fredrik Leander Hässelbyhallen
2016-10-15 17:00 3 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Dennis Svensson, Karl Hurtig Skarpängskolan A 25
2016-12-17 13:30 3 Farsta IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö Axel Göthberg, Gustav Helge Bodals Bollhall
Omgång 4
2016-10-22 09:15 4 Västerhaninge IBK (B) - Farsta IBK (C) Johan Engvall, Christian Hamnström Söderbymalmskolan
2016-10-22 10:45 4 Älvsjö AIK IBF (A) - Hammarby IF IBF Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Liljeholmshallen 1
2016-10-22 13:30 4 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2016-10-23 09:00 4 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hässelby SK IBK Kari Malmros, Svedje Ohlson Tyresöhallen
2016-10-23 13:15 4 Bele Barkarby IF IBF - Bromma KFUK-KFUM Fabian Magnell, Charlie Bohlin Björkebyhallen
Omgång 5
2016-11-12 15:00 5 Bromma KFUK-KFUM - Hammarby IF IBF Robert Milerud, Patrik Arvinder Stora Mossen 1
2016-11-12 15:15 5 Farsta IBK (C) - Bele Barkarby IF IBF Martin Zettervall, Kent Kastell Farstahallen 3
2016-11-13 11:00 5 Täby FC (B) - Västerhaninge IBK (B) Fredrik Sandgren, Mimma Spasic Skarpängskolan A
2016-11-13 11:00 5 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Hässelbyhallen
2016-11-13 15:00 5 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Lennart Asp, Christian Berger Tyresöhallen
Omgång 6
2016-11-19 10:45 6 Hammarby IF IBF - Farsta IBK (C) Jessika Forsberg, Anders Hillebrink Liljeholmshallen 1 30
2016-11-19 14:15 6 Älvsjö AIK IBF (A) - Bromma KFUK-KFUM Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-11-19 15:15 6 Västerhaninge IBK (B) - Hässelby SK IBK Sadjad Nima, Abbe Lami Söderbymalmskolan
2016-11-19 15:30 6 IBF Offensiv Lidingö - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Anders Hillebrink, Gustav Helge Bodals Bollhall
2016-11-20 10:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) Madeleine Forslund, Clara Hålling Björkebyhallen
Omgång 7
2016-11-26 13:30 7 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF (A) Gustav Helge, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2016-11-26 15:15 7 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) Christian Berger, Gabriel Nääs Strandhallen - Tyresö
2016-11-26 16:00 7 Farsta IBK (C) - Bromma KFUK-KFUM Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Farstahallen 3
2016-11-27 13:00 7 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF Martin Svensson, Tim Svensson Skarpängskolan A
2016-11-27 17:00 7 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF Robert Milerud, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
Omgång 8
2016-12-03 10:00 8 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (B) Marina Saxon, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2016-12-03 10:00 8 Västerhaninge IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Fredrik Hallenberg, Marco Svenström Söderbymalmskolan
2016-12-03 12:00 8 Älvsjö AIK IBF (A) - Farsta IBK (C) Daniel Wiberg, Gustaf Reimer Sätrahallen
2016-12-03 13:00 8 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sjöstadshallen
2016-12-04 12:30 8 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Daniel Bäckner, Mats Järnmark Björkebyhallen
Omgång 9
2016-12-10 14:30 9 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF Jacob Almefelt, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2016-12-10 15:00 9 Täby FC (B) - Farsta IBK (C) Carl Kjellstrand, Tim Svensson Skarpängskolan A
2016-12-10 15:15 9 Västerhaninge IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Torvalla Träningshall
2016-12-10 16:00 9 Hässelby SK IBK - Bromma KFUK-KFUM Erik Åkerlund, Abbe Lami Hässelbyhallen
2016-12-11 09:00 9 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF Stefano Bianque, Svedje Ohlson Tyresöhallen
Omgång 10
2017-01-14 10:00 10 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Bromma KFUK-KFUM Christian Berger, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-01-14 13:00 10 Hässelby SK IBK - Farsta IBK (C) David Norman, William Grafström Hässelbyhallen
2017-01-14 13:30 10 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF Axel Göthberg, William Albrecht Bodals Bollhall
2017-01-14 14:30 10 Västerhaninge IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Aldin Imamovic, Fredrik Hallenberg Söderbymalmskolan
2017-01-14 16:00 10 Älvsjö AIK IBF (A) - Täby FC (B) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
Omgång 11
2017-01-21 10:00 11 Hammarby IF IBF - Västerhaninge IBK (B) Jessika Forsberg, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2017-01-21 11:15 11 Farsta IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Martin Claësson, Viking Claësson Farstahallen 1
2017-01-21 15:00 11 Bromma KFUK-KFUM - IBF Offensiv Lidingö Stefano Bianque, Robert Milerud Stora Mossen 1
2017-01-22 09:30 11 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF (A) Sebastian Johansson, Mattias Thomasson Björkebyhallen
2017-01-22 11:00 11 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Skarpängskolan A
Omgång 12
2017-02-04 09:00 12 Västerhaninge IBK (B) - Bromma KFUK-KFUM Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Söderbymalmskolan
2017-02-04 14:30 12 IBF Offensiv Lidingö - Farsta IBK (C) Mats Andersson, Gustav Helge Bodals Bollhall
2017-02-05 12:00 12 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (B) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2017-02-05 13:00 12 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF Mattias Thomasson, Daniel Bäckner Herresta Sporthall
2017-03-18 13:30 12 Älvsjö AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
Omgång 13
2017-02-11 09:00 13 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF (A) Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2017-02-11 09:15 13 Farsta IBK (C) - Västerhaninge IBK (B) Ida Sandberg, Linnea Westerlund Farstahallen 1
2017-02-11 10:00 13 Hässelby SK IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Ken Johansson, Mats Järnmark Ärvingehallen
2017-02-11 15:00 13 Bromma KFUK-KFUM - Bele Barkarby IF IBF Patrik Arvinder, Fabian Magnell Stora Mossen 1
2017-02-12 09:00 13 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö Tim Svensson, Hannes Hovmöller Skarpängskolan A
Omgång 14
2017-02-11 12:00 14 Älvsjö AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Marina Saxon, Daniel Kölborn Liljeholmshallen 1
2017-02-18 11:45 14 Västerhaninge IBK (B) - Täby FC (B) Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Söderbymalmskolan
2017-02-18 13:00 14 Hammarby IF IBF - Bromma KFUK-KFUM Anders Thonberg, Hampus Viking Sjöstadshallen
2017-02-18 15:30 14 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2017-02-19 12:00 14 Bele Barkarby IF IBF - Farsta IBK (C) Madeleine Forslund, Clara Hålling Björkebyhallen
Omgång 15
2017-03-18 14:15 15 Farsta IBK (C) - Hammarby IF IBF Henrik Sommerville, Robin Berger Farstahallen 3
2017-03-19 09:00 15 Bromma KFUK-KFUM - Älvsjö AIK IBF (A) Mats Järnmark, Mattias Thomasson Hässelbyhallen
2017-03-19 11:00 15 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF Tim Svensson, Lucas Edberg Skarpängskolan A
2017-03-19 13:00 15 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Hampus Viking, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2017-03-19 13:30 15 Hässelby SK IBK - Västerhaninge IBK (B) Sampo Friberg, Tony Verho Hässelbyhallen
Omgång 16
2017-03-25 10:00 16 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) Anders Thonberg, Christian Berger Sjöstadshallen
2017-03-25 11:15 16 Västerhaninge IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Patrik Andersén, Madelene Westerberg Söderbymalmskolan
2017-03-26 12:00 16 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK Julius Olesen, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2017-03-26 14:15 16 Älvsjö AIK IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö Mattias Nordlund, Ida Sandberg Liljeholmshallen 1
2017-04-02 13:00 16 Bromma KFUK-KFUM - Farsta IBK (C) Peter Gustafsson Saliba, Mats Järnmark Vällingbyhallen Lilla
Omgång 17
2017-04-01 10:15 17 Farsta IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (A) Ida Sandberg, Linnea Westerlund Farstahallen 1
2017-04-01 16:30 17 IBF Offensiv Lidingö - Västerhaninge IBK (B) Shabbir Ahmed, Mats Järnmark Bodals Bollhall
2017-04-01 17:00 17 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF Mattias Thomasson, Jesper Roth Hässelbyhallen
2017-04-02 11:30 17 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Isak Sjöblom, Tomas Jansson Tyresöhallen
2017-04-02 15:00 17 Täby FC (B) - Bromma KFUK-KFUM Tim Svensson, Fredrik Sandgren Skarpängskolan A
Omgång 18
2017-03-17 18:45 18 Farsta IBK (C) - Täby FC (B) Gustav Levin, Hampus Viking Gubbängshallen
2017-03-22 19:00 18 Älvsjö AIK IBF (A) - Västerhaninge IBK (B) Anders Thonberg, Stefano Bianque Liljeholmshallen 1
2017-04-01 13:00 18 Bromma KFUK-KFUM - Hässelby SK IBK Robert Milerud, Roger Nyström Stora Mossen 2
2017-04-08 12:00 18 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Sjöstadshallen
2017-04-09 13:00 18 Bele Barkarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö Paulina Thunvall, Fredrik Leander Björkebyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis