Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Lätt Svår B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Johnn Wahlgren johnn@spelinfo.se 0730244233 Svart, Svart, Svart
Bro IK Anna Eriksson 73anna@live.se 0736635307 VIT, BLÅ, VIT
Grimsta AIK (B) Andreas Sjöblom sjoblom78@gmail.com 073-040 89 05 Röd/Röd/Vit
Hässelby SK IBK Malin Andersson malin72forsberg@gmail.com 072-5522007 Röd, Svart, Svart
Rotebro IS IBK Linnéa Brehme linneabrehme4@gmail.com 070-543 97 51 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Täby FC (C) Jeanette Cranning jhcranning@gmail.com Vit, Vit, Vit
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Åkersberga IBF (B) Jörgen Fastesson jorgen.fastesson@gmail.com 0702584626 Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK
2017-09-30 09:15 1 Rotebro IS IBK - Täby FC (C) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-09-30 09:15 1 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK (B) Åkersberga Sporthall A
Omgång 2
2017-10-07 11:00 2 Grimsta AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF Väsby skolan
2017-10-08 13:00 2 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK Skarpängskolan B
Omgång 3
2017-10-14 14:00 3 Rotebro IS IBK - Täby FC (D) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-10-14 16:00 3 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (B) Björkebyhallen
Omgång 4
4 Bro IK - Rotebro IS IBK
2017-10-22 11:00 4 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK Skarpängskolan B
Omgång 5
5 Hässelby SK IBK - Bro IK Riddersvik
2017-10-28 12:00 5 Täby FC (C) - Täby FC (D) Skarpängskolan B
2017-10-28 13:15 5 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Omgång 6
6 Bro IK - Täby FC (C)
2017-11-11 09:00 6 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK Väsby skolan
2017-11-11 12:15 6 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK Åkersberga Sporthall A
Omgång 7
2017-11-18 13:00 7 Täby FC (C) - Grimsta AIK (B) Skarpängskolan B
2017-11-18 14:15 7 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (B) Riddersvik
2017-11-19 16:00 7 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Omgång 8
8 Bro IK - Täby FC (D)
2017-11-26 10:00 8 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK Björkebyhallen
2017-11-26 15:00 8 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) Hackstahallen
Omgång 9
2017-12-03 12:00 9 Täby FC (D) - Grimsta AIK (B) Skarpängskolan B
2017-12-03 13:00 9 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF Skarpängskolan B
Omgång 10
10 Grimsta AIK (B) - Bro IK Väsby skolan
2017-12-10 15:00 10 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (D) Hackstahallen
Omgång 11
2017-12-16 14:00 11 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF Skarpängskolan B
2017-12-17 12:15 11 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK Hässelbyhallen
2017-12-17 17:30 11 Bro IK - Åkersberga IBF (B) Bro Sporthall
Omgång 12
2018-01-06 10:00 12 Grimsta AIK (B) - Åkersberga IBF (B) Väsby skolan
2018-01-07 11:00 12 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK Skarpängskolan B
2018-01-07 13:00 12 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF Bro Sporthall
Omgång 13
2018-01-14 13:00 13 Hässelby SK IBK - Täby FC (C) Hässelbyhallen
2018-01-27 14:00 13 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK (B) Viksjö Sporthall
Omgång 14
2018-01-21 14:00 14 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK Skarpängskolan B
2018-01-21 16:00 14 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF Hackstahallen
Omgång 15
2018-01-27 09:00 15 Rotebro IS IBK - Bro IK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-01-27 16:15 15 Hässelby SK IBK - Täby FC (D) Riddersvik
Omgång 16
2018-02-03 13:00 16 Grimsta AIK (B) - Rotebro IS IBK Väsby skolan
2018-02-03 15:15 16 Täby FC (D) - Täby FC (C) Erikslundshallen
2018-02-04 13:30 16 Bro IK - Hässelby SK IBK Bro Sporthall
Omgång 17
2018-02-10 12:00 17 Täby FC (C) - Bro IK Skarpängskolan B
2018-02-10 15:15 17 Hässelby SK IBK - Grimsta AIK (B) Riddersvik
2018-02-11 16:00 17 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Omgång 18
2018-02-17 11:15 18 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK Åkersberga Sporthall A
2018-02-18 11:00 18 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK Björkebyhallen
2018-02-18 15:00 18 Grimsta AIK (B) - Täby FC (C) Väsby skolan
Omgång 19
2018-03-10 12:00 19 Täby FC (D) - Bro IK Skarpängskolan B
2018-03-10 19:00 19 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF Riddersvik
2018-03-11 09:00 19 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) Skarpängskolan B
Omgång 20
2018-03-17 10:00 20 Grimsta AIK (B) - Täby FC (D) Väsby skolan
2018-04-08 15:30 20 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (C) Herresta Sporthall
Omgång 21
2018-03-25 10:00 21 Grimsta AIK (B) - Bro IK Väsby skolan
2018-03-25 10:00 21 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (B) Skarpängskolan B
Omgång 22
2018-03-25 14:00 22 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (D) Björkebyhallen
2018-04-07 14:15 22 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-04-08 12:15 22 Åkersberga IBF (B) - Bro IK Åkersberga Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis