Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Lätt Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Djurö-Vindö IF Christian Johansson christianjohansson78@gmail.com 070-362 78 37 Lila och svart
Hammarby IF IBF Roger Spetz Roger.Spetz@gatun.se 070 910 16 64 grön vit, vit, vit
Huddinge IBS Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Röd/Vita
Saltsjöbadens IF Mellanblå/vitrandig, Mellanblå, Blå
Tumba GOIF Jimmie Karlsson jimmiesiw@gmail.com 0733145175 Röd, Svart, Röda
Tungelsta IF Orange, Svart, Svart
Vendelsö IK Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF Blå, Blå, Blå
Ängby IF (B) Tomas Mattsson tomas.mattsson@svenskhandel.se 0706-983940 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 13:30 1 Tungelsta IF - Tumba GOIF 1 - 5 Fredrik Pålsson, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-09-30 15:15 1 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK 1 - 6 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Skanstullshallen
2017-10-01 10:45 1 Saltsjöbadens IF - Huddinge IBS 4 - 1 Wilmer Axén, Didrik Axen Fisksätra sporthall
2017-11-18 14:15 1 Djurö-Vindö IF - Ängby IF (B) 0 - 7 Wilmer Axén, Didrik Axen Djurö Sporthall
Omgång 2
2017-10-07 11:45 2 Tumba GOIF - Hammarby IF IBF 5 - 0 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2017-10-07 12:00 2 Ängby IF (B) - Tungelsta IF 2 - 1 Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Stora Mossen 1
2017-10-08 09:30 2 Älvsjö AIK IBF - Saltsjöbadens IF 9 - 3 Daniel Wiberg, Gustaf Reimer Vintervikshallen
2018-01-20 11:30 2 Huddinge IBS - Djurö-Vindö IF 5 - 4 Mikael Wiklund, Gustav Frank Tomtbergahallen
Omgång 3
2017-10-14 13:30 3 Tungelsta IF - Huddinge IBS 1 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Kenneth Johansson Tungelsta Sporthall
2017-10-14 14:30 3 Ängby IF (B) - Tumba GOIF 1 - 5 Mikael Wiklund, Niclas Andersson Stora Mossen 1
2017-10-21 16:00 3 Djurö-Vindö IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 7 William Zetterquist, Noah Hulin Djurö Sporthall
2017-11-12 10:30 3 Saltsjöbadens IF - Vendelsö IK 4 - 3 Leif Karlsson, Christian Berger Söderbymalmskolan
Omgång 4
2017-10-28 10:15 4 Huddinge IBS - Ängby IF (B) 4 - 3 Leo Odell/Johansson, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2017-10-28 11:30 4 Vendelsö IK - Djurö-Vindö IF 6 - 2 Kevin Helly, Shabbir Ahmed Torvalla Träningshall
2017-10-28 13:45 4 Älvsjö AIK IBF - Tungelsta IF 4 - 0 Linnea Westerlund, Ida Sandberg Sätrahallen
2017-12-10 16:00 4 Hammarby IF IBF - Saltsjöbadens IF 6 - 1 Fredrik Nensén, Anton Forsell Sjöstadshallen
Omgång 5
2017-11-11 13:00 5 Ängby IF (B) - Älvsjö AIK IBF 8 - 2 Mats Järnmark, Osama Abaied Stora Mossen 1
2017-11-11 13:30 5 Tungelsta IF - Vendelsö IK 4 - 3 Kenneth Johansson, Arne Brovig Tungelsta Sporthall
2017-11-11 15:30 5 Djurö-Vindö IF - Hammarby IF IBF 5 - 9 Erik Nyman, Johan Ståhl Djurö Sporthall
2017-11-12 13:00 5 Huddinge IBS - Tumba GOIF 3 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Tomtbergahallen
Omgång 6
2017-11-25 12:15 6 Vendelsö IK - Ängby IF (B) 0 - 3 Oscar Olsson Berglund, Fredrik Pålsson Torvalla Träningshall
2017-11-25 12:30 6 Tumba GOIF - Saltsjöbadens IF 10 - 4 Gustav Frank, Rebecka Edin Storvretens Sporthall
2017-11-26 11:00 6 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 4 - 5 William Rennerfelt, Adam Milestad Vintervikshallen
2017-11-26 17:00 6 Hammarby IF IBF - Tungelsta IF 3 - 2 , Tuva Egman Sjöstadshallen
Omgång 7
2017-12-02 09:00 7 Ängby IF (B) - Hammarby IF IBF 5 - 3 Shabbir Ahmed, Ricky Bagge Stora Mossen 1
2017-12-02 11:00 7 Älvsjö AIK IBF - Tumba GOIF 5 - 4 Adam Milestad, William Rennerfelt Sätrahallen
2017-12-02 15:00 7 Djurö-Vindö IF - Saltsjöbadens IF 10 - 4 Noah Pettersson-Fors, Milton Scholder Djurö Sporthall
2017-12-03 09:00 7 Huddinge IBS - Vendelsö IK 1 - 2 Daniel Kölborn, Niclas Woxmark Tomtbergahallen
Omgång 8
2017-12-09 09:00 8 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 6 - 1 Leif Karlsson, Christian Berger Torvalla Träningshall
2017-12-09 10:30 8 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS 5 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Sjöstadshallen
2017-12-09 12:15 8 Tumba GOIF - Djurö-Vindö IF 9 - 4 Osama Abaied, Per Rosén Storvretens Sporthall
2017-12-10 09:45 8 Saltsjöbadens IF - Tungelsta IF 5 - 6 Sezgin Youmer, Christian Berger Fisksätra sporthall
Omgång 9
2017-12-16 09:30 9 Vendelsö IK - Tumba GOIF 2 - 2 Isak Sjöblom, Kent Kastell Torvalla Träningshall
2017-12-16 14:15 9 Ängby IF (B) - Saltsjöbadens IF 5 - 0 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Stora Mossen 1
2017-12-16 16:15 9 Tungelsta IF - Djurö-Vindö IF 6 - 2 Gabriel Nääs, Sezgin Youmer Tungelsta Sporthall
2017-12-17 13:00 9 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 2 - 2 Björn Larsson, Manne Jahnsson Västertorpshallen
Omgång 10
2018-01-13 10:15 10 Huddinge IBS - Saltsjöbadens IF 5 - 3 Wen-chung Tsai, Jonas Robertson Tomtbergahallen
2018-01-13 13:00 10 Tumba GOIF - Tungelsta IF 3 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storvretens Sporthall
2018-01-13 13:15 10 Ängby IF (B) - Djurö-Vindö IF 4 - 2 Torbjörn Lundin, Martin Hjelmberg Stora Mossen 1
2018-01-14 10:30 10 Vendelsö IK - Hammarby IF IBF 3 - 2 Leif Karlsson, Christian Berger Söderbymalmskolan
Omgång 11
2018-01-27 10:45 11 Hammarby IF IBF - Tumba GOIF 1 - 1 Rebecka Edin, Kevin Helly Sjöstadshallen
2018-01-27 14:00 11 Tungelsta IF - Ängby IF (B) 2 - 3 Kenneth Johansson, Richard Jonsson Tungelsta Sporthall
2018-01-27 15:15 11 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS 1 - 7 Can Asal, Lucas Werelius Djurö Sporthall
2018-01-28 10:45 11 Saltsjöbadens IF - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Wilmer Axén, Didrik Axen Fisksätra sporthall
Omgång 12
2018-02-03 10:00 12 Älvsjö AIK IBF - Djurö-Vindö IF 4 - 2 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2018-02-03 12:00 12 Tumba GOIF - Ängby IF (B) 2 - 2 Joacim Hansson, Mikael Wiklund Storvretens Sporthall
2018-02-04 13:15 12 Huddinge IBS - Tungelsta IF 7 - 1 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tomtbergahallen
2018-02-04 17:15 12 Vendelsö IK - Saltsjöbadens IF 3 - 3 Erik Nyman, Daniel Eklund Torvalla Sporthall
Omgång 13
2018-02-10 13:30 13 Ängby IF (B) - Huddinge IBS 5 - 1 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Stora Mossen 1
2018-02-10 14:00 13 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Oscar Olsson Berglund, Osama Abaied Tungelsta Sporthall
2018-02-10 16:15 13 Djurö-Vindö IF - Vendelsö IK 1 - 7 Kevin Helly, Lucas Werelius Djurö Sporthall
2018-02-12 19:10 13 Saltsjöbadens IF - Hammarby IF IBF 0 - 3 Torbjörn Lundin, Daniel Kölborn Fisksätra sporthall
Omgång 14
2018-02-17 09:00 14 Hammarby IF IBF - Djurö-Vindö IF 4 - 4 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sjöstadshallen
2018-02-17 09:00 14 Vendelsö IK - Tungelsta IF 6 - 4 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Torvalla Träningshall
2018-02-17 10:00 14 Tumba GOIF - Huddinge IBS 3 - 5 Daniel Karlsson, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2018-02-18 11:00 14 Älvsjö AIK IBF - Ängby IF (B) 7 - 3 Marcus Blomqvist, Jessika Forsberg Vintervikshallen
Omgång 15
2018-03-10 13:15 15 Tungelsta IF - Hammarby IF IBF 2 - 2 Kenneth Johansson, Johnny Andersson Tungelsta Sporthall
2018-03-10 15:15 15 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 10 - 3 Shabbir Ahmed, Isak Sjöblom Tomtbergahallen
2018-03-12 19:30 15 Ängby IF (B) - Vendelsö IK 1 - 3 Ricky Bagge, Gustav Fohlstedt Stora Mossen 1
2018-03-26 19:15 15 Saltsjöbadens IF - Tumba GOIF 2 - 3 Shabbir Ahmed, Johan Ståhl Fisksätra sporthall
Omgång 16
2018-03-17 10:30 16 Tumba GOIF - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Sezgin Youmer, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2018-03-17 14:00 16 Vendelsö IK - Huddinge IBS 1 - 3 Leif Karlsson, Christian Berger Torvalla Träningshall
2018-03-17 15:30 16 Hammarby IF IBF - Ängby IF (B) 2 - 6 Gabriel Nääs, Hampus Viking Sjöstadshallen
2018-03-18 10:00 16 Saltsjöbadens IF - Djurö-Vindö IF 3 - 3 Henry Niss Lager, Edvin Leijon Fisksätra sporthall
Omgång 17
2018-03-21 18:45 17 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF 4 - 3 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Skogåshallen
2018-03-24 11:00 17 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 1 - 7 Rebecka Edin, Ida Sandberg Sätrahallen
2018-03-24 14:15 17 Djurö-Vindö IF - Tumba GOIF 1 - 5 Kevin Helly, Daniel Mårtensson Djurö Sporthall
2018-03-24 16:15 17 Tungelsta IF - Saltsjöbadens IF 5 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tungelsta Sporthall
Omgång 18
2018-01-20 12:30 18 Tumba GOIF - Vendelsö IK 1 - 5 Patrik Arvinder, Sezgin Youmer Storvretens Sporthall 40
2018-04-07 13:00 18 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Tim Sandström, Kevin Helly Sjöstadshallen
2018-04-07 14:15 18 Djurö-Vindö IF - Tungelsta IF 3 - 4 Lucas Werelius, Noah Hulin Djurö Sporthall
2018-04-08 10:00 18 Saltsjöbadens IF - Ängby IF (B) 2 - 9 Wilmer Axén, Didrik Axen Fisksätra sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis