Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Medellätt Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Hässelby SK IBK Fredrik Sundin fredrik71sundin@gmail.com Röd, Svart, Svart
Järfälla IBK Patrik Söderberg patrik.soderberg@jarfallaibk.com 0707-202420 Röd/Röd/Svart
Rotebro IS IBK Linnéa Brehme linneabrehme4@gmail.com 070-543 97 51 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF IBK Michael Södersved sodersved@hotmail.com Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Johan Larsson jhnlrssn@hotmail.com 073-8093153 Vit/Svart/Vit
Töjnan IBK (A) Tommy Nordin tommy.nordin@bcdtravel.se 070-7354999 Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Väsby IBK Fredrik Kempendahl kempen@hotmail.se Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF Desirée Widman familjenwidman@hotmail.com Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-01 11:30 1 Åkersberga IBF - Väsby IBK 6 - 0 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2017-10-01 14:00 1 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK 2 - 0 Jesper Roth, Charlie Bohlin Viksjö Sporthall
2017-10-01 14:00 1 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) 3 - 2 Hannes Hovmöller, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2017-10-01 16:30 1 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 3 - 0 Ida Nedin, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2017-10-19 18:20 1 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 4 - 0 Torbjörn Lundin, Kevin Helly Björkebyhallen
Omgång 2
2017-10-07 10:00 2 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 1 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Smedsgärdshallen
2017-10-07 12:00 2 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 3 - 2 Patrik Arvinder, Mats Andersson Rotebrohallen (Nya)
2017-10-08 11:15 2 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 2 - 6 Kevin Helly, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2017-10-08 13:00 2 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 2 - 0 Patrik Andersén, Fredrik Hallenberg Prästängshallen 43
2017-10-08 15:00 2 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK 3 - 3 Adam Gustafsson, William Grafström Silverdalshallen
Omgång 3
2017-10-14 10:00 3 Väsby IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 3 Lars Reuterhagen, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen 45
2017-10-14 13:00 3 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 11 - 2 Björn Söderström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2017-10-14 15:00 3 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 5 - 2 Tim Svensson, Tilde Levinson Hammarbackens Sporthall
2017-10-15 11:00 3 Järfälla IBK - Töjnan IBK (A) 3 - 2 Per Sundvall, Lucas Edberg Viksjö Sporthall
2017-11-12 16:30 3 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 6 - 1 Sadjad Nima, Simon Righarts Herresta Sporthall
Omgång 4
2017-10-21 09:30 4 Täby FC (A) - Järfälla IBK 3 - 0 Håkan Taxén, Torbjörn Lundin Grindtorpshallen
2017-10-21 12:00 4 Hässelby SK IBK - Väsby IBK 1 - 2 Jesper Roth, Julius Olesen Hässelbyhallen
2017-10-21 14:30 4 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Joacim Hansson, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-10-22 10:00 4 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 1 - 5 Lars Reuterhagen, Tony Nyberg Prästängshallen 32
2017-10-22 11:15 4 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF 2 - 5 Mats Korpi, Imtiaz Karim Silverdalshallen
Omgång 5
2017-10-28 10:00 5 Väsby IBK - Rotebro IS IBK 3 - 3 Roger Nyström, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen 45
2017-10-29 12:15 5 Järfälla IBK - Vallentuna IBK 1 - 3 Roger Nyström, Magnus Westerberg Viksjö Sporthall
2017-10-29 12:15 5 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK 2 - 3 Daniel Bäckner, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2017-10-29 13:00 5 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (A) 2 - 0 Sebastian Johansson, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2017-11-25 15:00 5 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 1 - 1 Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
Omgång 6
2017-10-22 15:00 6 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 3 - 4 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2017-11-11 11:00 6 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 3 - 8 Simon Åbom, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2017-11-11 12:15 6 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-11-12 11:00 6 Töjnan IBK (A) - Väsby IBK 2 - 0 Ebba Kirch, Samuel Oreland Silverdalshallen
2017-11-12 12:00 6 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK 3 - 0 Patrik Arvinder, Mimma Spasic Prästängshallen
Omgång 7
2017-11-18 08:15 7 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 5 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2017-11-18 10:00 7 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK (A) 3 - 1 Totte Hallgren, Niclas Andersson Hässelbyhallen
2017-11-18 10:00 7 Väsby IBK - Täby FC (A) 1 - 2 Lars Reuterhagen, Jesper Algotsson Smedsgärdshallen
2017-11-19 11:15 7 Åkersberga IBF - Järfälla IBK 7 - 2 Björn Söderström, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2017-11-19 12:00 7 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 3 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Richard Jonsson Björkebyhallen
Omgång 8
2017-12-02 10:00 8 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 3 - 2 Hannes Andersson, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-12-02 14:30 8 Vallentuna IBK - Väsby IBK 4 - 4 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2017-12-03 09:00 8 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Viksjö Sporthall
2017-12-03 11:00 8 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 2 - 9 Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Prästängshallen
2017-12-03 12:30 8 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK 2 - 3 Madeleine Forslund, Linda Forslund Silverdalshallen
Omgång 9
2017-12-09 09:00 9 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 7 - 7 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2017-12-09 10:00 9 Väsby IBK - Järfälla IBK 3 - 3 Jonatan Svahn, Jan Lingemark Smedsgärdshallen 26
2017-12-09 17:45 9 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK WO (5 - 0) Jonas Holm, Daniel Kölborn Hässelbyhallen
2017-12-10 11:00 9 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 1 - 5 Erik Hellgren, Hektor Byfors Björkebyhallen
2017-12-10 14:45 9 Töjnan IBK (A) - Sigtuna IF IBK 2 - 2 Axel Göthberg, Gustav Helge Silverdalshallen
Omgång 10
2017-12-16 10:00 10 Väsby IBK - Åkersberga IBF 2 - 12 Lars Reuterhagen, Roger Nyström Smedsgärdshallen
2017-12-16 11:15 10 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 2 - 4 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Sollentuna sim och sporthall
2017-12-17 11:00 10 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK 5 - 1 Daniel Eklund, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2017-12-17 12:15 10 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 1 Viktor Lindell, Daniel Skantze Prästängshallen
2017-12-17 16:15 10 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) 8 - 2 David Norman, William Grafström Silverdalshallen
Omgång 11
2018-01-13 10:30 11 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 5 - 3 Lovisa Lindblom, Ida Nedin Åkersberga Sporthall A
2018-01-13 15:00 11 Vallentuna IBK - Töjnan IBK (A) 1 - 3 Niklas Wedin, Oskar Mattsson Hammarbackens Sporthall
2018-01-14 11:00 11 Bele Barkarby IF IBF - Väsby IBK 4 - 0 Erik Hellgren, Patrik Larsson Björkebyhallen
2018-01-14 12:00 11 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 3 - 3 Andreas Eriksson, Hektor Byfors Viksjö Sporthall
2018-01-14 16:00 11 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 3 - 7 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Tibblehallen CC
Omgång 12
2018-01-20 09:00 12 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 5 Max Ekstedt, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2018-01-21 09:00 12 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 1 - 7 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen
2018-01-21 15:00 12 Sigtuna IF IBK - Väsby IBK 4 - 1 Mimma Spasic, Albin Schulat Prästängshallen 37
2018-01-21 15:45 12 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 0 - 11 Emil Aronsson, Noah Krona Rotebrohallen (Nya)
2018-01-21 16:15 12 Töjnan IBK (A) - Järfälla IBK 1 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Linda Forslund Silverdalshallen
Omgång 13
2018-01-27 09:30 13 Väsby IBK - Hässelby SK IBK 1 - 1 Andreas Sandgren, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen 38
2018-01-27 10:30 13 Åkersberga IBF - Töjnan IBK (A) 7 - 3 Emil Kirchner, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2018-01-27 16:15 13 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 4 Lars Samuelsson, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2018-01-28 13:00 13 Järfälla IBK - Täby FC (A) 2 - 1 Jesper Roth, Charlie Bohlin Viksjö Sporthall
2018-02-03 16:00 13 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 8 - 1 Mattias Thomasson, Sezgin Youmer Herresta Sporthall
Omgång 14
2018-01-29 18:45 14 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 0 Daniel Kölborn, Lucas Edberg Silverdalshallen
2018-02-10 10:00 14 Rotebro IS IBK - Väsby IBK 0 - 3 Kevin Neemé, Fredrik Nensén Rotebrohallen (Nya)
2018-02-10 12:00 14 Vallentuna IBK - Järfälla IBK 3 - 2 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Hammarbackens Sporthall
2018-02-11 10:15 14 Täby FC (A) - Åkersberga IBF 1 - 10 Adam Sundbom, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2018-02-11 12:00 14 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK 0 - 4 Mimma Spasic, Victor Flemström Prästängshallen
Omgång 15
2018-02-17 10:00 15 Väsby IBK - Töjnan IBK (A) 2 - 2 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Smedsgärdshallen
2018-02-18 13:00 15 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 1 Emil Aronsson, Noah Krona Viksjö Sporthall
2018-02-18 13:30 15 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 4 - 3 Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2018-02-18 14:00 15 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 5 - 2 Hektor Byfors, Ricky Bagge Björkebyhallen
2018-02-18 18:00 15 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 3 - 1 Daniel Skantze, Ej offentliggjord Hässelbyhallen
Omgång 16
2018-03-10 09:00 16 Täby FC (A) - Väsby IBK 1 - 8 Fredrik Sandgren, Ulf Jonsson Grindtorpshallen 35
2018-03-10 13:00 16 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Jakob Iskander, Oscar Silverbratt Hammarbackens Sporthall
2018-03-11 09:45 16 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 0 - 3 Lars Reuterhagen, Lucas Nordin Viksjö Sporthall
2018-03-11 12:00 16 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK 2 - 1 Oskar Jakobsson, Christer Jacobsson Silverdalshallen
2018-03-11 12:00 16 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 1 - 1 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
Omgång 17
2018-03-17 09:30 17 Väsby IBK - Vallentuna IBK 3 - 3 Jonatan Svahn, Linda Forslund Smedsgärdshallen 38
2018-03-17 11:00 17 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 3 - 3 Fabian Magnell, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2018-03-17 16:00 17 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK 4 - 0 Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2018-03-18 10:00 17 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (A) 3 - 0 Jonatan Svahn, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Nya)
2018-03-18 12:00 17 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 4 - 1 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Björkebyhallen
Omgång 18
2018-03-25 17:15 18 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 7 Philip Edlund, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2018-03-27 19:00 18 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK (A) 4 - 2 Jan Lingemark, Jesper Algotsson Prästängshallen
2018-04-07 12:30 18 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 7 - 1 Simon Åbom, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-04-07 15:00 18 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK 1 - 8 Tilde Levinson, Oscar Silverbratt Hammarbackens Sporthall
2018-04-08 13:45 18 Järfälla IBK - Väsby IBK 1 - 3 Daniel Bäckner, Kevin Neemé Viksjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis