Spelprogram - Pojkar Västra Blå Gr 2 (-05)

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Hovshaga AIF P06 (P06) Blå, Blå, Blå
Ingelstad IBK (05/06) Urban Lundström urban.lundstrom@gmail.com Röd/Röd/Röd
KaRo IBF Rickard Lövdahl rickard.lovdahl@karoibf.nu 0709-10 59 30 svart, svart, svart
Moheda IBK P05 Fredrik Johnsson fredrik.johnsson@ivprodukt.se 0708 44 83 84 Orange/Orange/Orange
Rottne IF (05) Stefan Magnusson st.magnusson@telia.com 070-5893909 Blå/ Blå/ Blå
Ryds SK svart, svart, svart
Växjö IBK U P06 Blå Fredric Fagerberg fredric.fagerberg@ackurat.se 0708-293899 Blå/Blå/Blå
Växjö IBK U P06 Vit 2 Fredric Fagerberg fredric.fagerberg@ackurat.se 0708-293899 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Älmhults IBK (05/06) Christian Persson golshult12@hotmail.com 073-2321756 Svart/Svart/Svart
Öjaby Sport IBK P07 (P07) Mattias Henriksson Mattias.henriksson@lnu.se 070-6180102 Vit/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-07 10:30 1 Växjö IBK U P06 Vit 2 - Älmhults IBK (05/06) 19 - 2 Fortnox Arena Nivika hallen
2017-10-07 11:00 1 Rottne IF (05) - Ryds SK 1 - 8 Rottne Sporthall
2017-10-07 15:00 1 Hovshaga AIF P06 (P06) - Ingelstad IBK (05/06) 9 - 6 Hovshaga Sporthall
2017-10-08 10:30 1 Öjaby Sport IBK P07 (P07) - Moheda IBK P05 14 - 4 Öjabyskolan 50
Omgång 2
2017-10-14 10:00 2 KaRo IBF - Rottne IF (05) 17 - 5 Kallinge Sporthall
2017-10-15 11:30 2 Växjö IBK U P06 Blå - Växjö IBK U P06 Vit 2 5 - 17 Fortnox Arena B-hall
2017-10-18 19:15 2 Ryds SK - Öjaby Sport IBK P07 (P07) 4 - 4 Ryds Sporthall
2017-10-29 10:30 2 Älmhults IBK (05/06) - Hovshaga AIF P06 (P06) 4 - 14 Haganäshallen
Omgång 3
2017-10-22 10:30 3 Öjaby Sport IBK P07 (P07) - Ingelstad IBK (05/06) 6 - 4 Öjabyskolan
2017-10-22 11:30 3 Hovshaga AIF P06 (P06) - Moheda IBK P05 5 - 4 Hovshaga Sporthall
2017-10-22 13:00 3 Rottne IF (05) - Älmhults IBK (05/06) 5 - 11 Rottne Sporthall
2017-11-10 18:30 3 Växjö IBK U P06 Vit 2 - Ryds SK 7 - 8 Fortnox Arena B-hall
Omgång 4
2017-10-27 18:00 4 Moheda IBK P05 - Rottne IF (05) 4 - 3 Vegby Sporthall
2017-10-28 10:00 4 KaRo IBF - Öjaby Sport IBK P07 (P07) 3 - 6 Kallinge Sporthall
2017-10-28 15:30 4 Växjö IBK U P06 Blå - Hovshaga AIF P06 (P06) 5 - 11 Fortnox Arena B-hall
2017-10-29 11:00 4 Ingelstad IBK (05/06) - Växjö IBK U P06 Vit 2 6 - 15 Ingelstads Sporthall
Omgång 5
2017-11-04 09:30 5 Växjö IBK U P06 Vit 2 - Moheda IBK P05 18 - 4 Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-04 11:00 5 Rottne IF (05) - Ingelstad IBK (05/06) 2 - 11 Rottne Sporthall
2017-11-05 11:30 5 Hovshaga AIF P06 (P06) - KaRo IBF 3 - 3 Hovshaga Sporthall
2017-11-05 14:30 5 Öjaby Sport IBK P07 (P07) - Växjö IBK U P06 Blå 14 - 5 Öjabyskolan
Omgång 6
2017-11-11 10:00 6 KaRo IBF - Växjö IBK U P06 Vit 2 6 - 6 Kallinge Sporthall
2017-11-11 11:30 6 Älmhults IBK (05/06) - Öjaby Sport IBK P07 (P07) 5 - 5 Haganäshallen
2017-11-12 09:30 6 Växjö IBK U P06 Blå - Rottne IF (05) 2 - 11 Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-12 14:00 6 Hovshaga AIF P06 (P06) - Ryds SK 7 - 8 Hovshaga Sporthall
Omgång 7
2017-11-18 13:00 7 Rottne IF (05) - Hovshaga AIF P06 (P06) 9 - 5 Rottne Sporthall
2017-11-19 12:00 7 Älmhults IBK (05/06) - Växjö IBK U P06 Blå 10 - 1 Max Horvath Linnéhallen
2017-11-19 12:00 7 KaRo IBF - Moheda IBK P05 9 - 6 Kallinge Sporthall
2017-11-19 15:00 7 Ryds SK - Ingelstad IBK (05/06) 10 - 5 Ryds Sporthall
Omgång 8
2017-11-26 09:30 8 Växjö IBK U P06 Blå - Moheda IBK P05 2 - 7 Fortnox Arena B-hall
2017-11-26 11:30 8 Hovshaga AIF P06 (P06) - Växjö IBK U P06 Vit 2 0 - 7 Hovshaga Sporthall
2017-11-26 12:30 8 Ryds SK - KaRo IBF 6 - 5 Ryds Sporthall
2017-11-26 13:00 8 Ingelstad IBK (05/06) - Älmhults IBK (05/06) 5 - 3 Ingelstads Sporthall
Omgång 9
2017-12-02 10:00 9 Moheda IBK P05 - Ryds SK 9 - 7 Vegby Sporthall
2017-12-03 08:30 9 Växjö IBK U P06 Blå - Ingelstad IBK (05/06) 3 - 6 Fortnox Arena B-hall
2017-12-03 11:00 9 Rottne IF (05) - Öjaby Sport IBK P07 (P07) 6 - 9 Rottne Sporthall
2017-12-03 14:00 9 Älmhults IBK (05/06) - KaRo IBF 5 - 12 Haganäshallen
Omgång 10
2017-12-09 10:00 10 KaRo IBF - Växjö IBK U P06 Blå 10 - 1 Kallinge Sporthall
2017-12-09 13:00 10 Rottne IF (05) - Växjö IBK U P06 Vit 2 8 - 5 Rottne Sporthall
2017-12-10 10:30 10 Öjaby Sport IBK P07 (P07) - Hovshaga AIF P06 (P06) 9 - 3 Öjabyskolan
2017-12-10 13:00 10 Ryds SK - Älmhults IBK (05/06) 7 - 6 Ryds Sporthall
2017-12-10 15:30 10 Moheda IBK P05 - Ingelstad IBK (05/06) 9 - 5 Vegby Sporthall
Omgång 11
2017-12-16 11:30 11 Älmhults IBK (05/06) - Moheda IBK P05 1 - 4 Haganäshallen
2017-12-16 11:30 11 Ingelstad IBK (05/06) - KaRo IBF Ingelstads Sporthall
2017-12-16 15:30 11 Växjö IBK U P06 Blå - Ryds SK 3 - 13 Fortnox Arena B-hall
2017-12-17 09:30 11 Växjö IBK U P06 Vit 2 - Öjaby Sport IBK P07 (P07) 10 - 9 Fortnox Arena Nivika hallen
Omgång 12
2018-01-04 18:00 12 Moheda IBK P05 - Öjaby Sport IBK P07 (P07) 7 - 3 Vegby Sporthall
2018-01-07 11:00 12 Ingelstad IBK (05/06) - Hovshaga AIF P06 (P06) 4 - 4 Ingelstads Sporthall
2018-01-07 12:00 12 Ryds SK - Rottne IF (05) 8 - 4 Ryds Sporthall
2018-01-27 11:30 12 Älmhults IBK (05/06) - Växjö IBK U P06 Vit 2 4 - 14 Haganäshallen
Omgång 13
2018-01-13 12:00 13 Hovshaga AIF P06 (P06) - Älmhults IBK (05/06) 4 - 5 Hovshaga Sporthall
2018-01-13 13:00 13 Rottne IF (05) - KaRo IBF 0 - 16 Rottne Sporthall
2018-01-14 09:00 13 Växjö IBK U P06 Vit 2 - Växjö IBK U P06 Blå 9 - 4 Fortnox Arena B-hall
2018-01-14 10:30 13 Öjaby Sport IBK P07 (P07) - Ryds SK 6 - 3 Öjabyskolan
Omgång 14
2018-01-18 18:00 14 Moheda IBK P05 - Hovshaga AIF P06 (P06) 4 - 5 Vegby Sporthall
2018-01-21 11:00 14 Ingelstad IBK (05/06) - Öjaby Sport IBK P07 (P07) 6 - 4 Ingelstads Sporthall
2018-01-21 13:00 14 Ryds SK - Växjö IBK U P06 Vit 2 5 - 4 Ryds Sporthall
2018-02-04 13:30 14 Älmhults IBK (05/06) - Rottne IF (05) 2 - 7 Haganäshallen
Omgång 15
2018-01-27 10:00 15 Hovshaga AIF P06 (P06) - Växjö IBK U P06 Blå 2 - 3 Hovshaga Sporthall
2018-01-27 11:15 15 Öjaby Sport IBK P07 (P07) - KaRo IBF 5 - 5 Öjabyskolan
2018-01-27 13:00 15 Rottne IF (05) - Moheda IBK P05 3 - 7 Rottne Sporthall
2018-01-28 09:30 15 Växjö IBK U P06 Vit 2 - Ingelstad IBK (05/06) 13 - 3 Fortnox Arena Nivika hallen
Omgång 16
2018-02-01 18:00 16 Moheda IBK P05 - Växjö IBK U P06 Vit 2 9 - 14 Vegby Sporthall
2018-02-03 11:30 16 Ingelstad IBK (05/06) - Rottne IF (05) 2 - 6 Ingelstads Sporthall
2018-02-04 08:30 16 Växjö IBK U P06 Blå - Öjaby Sport IBK P07 (P07) 3 - 5 Fortnox Arena B-hall
2018-02-04 12:00 16 KaRo IBF - Hovshaga AIF P06 (P06) 10 - 7 Kallinge Sporthall
Omgång 17
2018-02-10 11:00 17 Rottne IF (05) - Växjö IBK U P06 Blå 4 - 4 Rottne Sporthall
2018-02-10 13:00 17 Växjö IBK U P06 Vit 2 - KaRo IBF 3 - 11 Fortnox Arena B-hall
2018-02-10 13:00 17 Öjaby Sport IBK P07 (P07) - Älmhults IBK (05/06) 11 - 1 Öjabyskolan
2018-02-11 13:00 17 Ryds SK - Hovshaga AIF P06 (P06) 5 - 2 Ryds Sporthall
Omgång 18
2018-02-17 12:00 18 Ingelstad IBK (05/06) - Ryds SK 5 - 6 Ingelstads Sporthall
2018-02-17 13:00 18 Växjö IBK U P06 Blå - Älmhults IBK (05/06) 6 - 5 Fortnox Arena B-hall
2018-02-17 14:00 18 Hovshaga AIF P06 (P06) - Rottne IF (05) 6 - 0 Hovshaga Sporthall
2018-02-18 15:30 18 Moheda IBK P05 - KaRo IBF 8 - 16 Vegby Sporthall
Omgång 19
2018-02-25 09:00 19 Växjö IBK U P06 Vit 2 - Hovshaga AIF P06 (P06) 7 - 1 Fortnox Arena B-hall
2018-02-25 15:30 19 Moheda IBK P05 - Växjö IBK U P06 Blå 17 - 6 Vegby Sporthall
2018-02-25 17:00 19 KaRo IBF - Ryds SK 10 - 6 Kallinge Sporthall
2018-03-25 10:00 19 Älmhults IBK (05/06) - Ingelstad IBK (05/06) 3 - 5 Haganäshallen
Omgång 20
2018-03-03 11:00 20 KaRo IBF - Älmhults IBK (05/06) 5 - 2 Kallinge Sporthall
2018-03-03 14:30 20 Öjaby Sport IBK P07 (P07) - Rottne IF (05) 13 - 4 Öjabyskolan
2018-03-04 11:00 20 Ingelstad IBK (05/06) - Växjö IBK U P06 Blå 11 - 4 Ingelstads Sporthall
2018-03-04 13:00 20 Ryds SK - Moheda IBK P05 7 - 5 Ryds Sporthall
Omgång 21
2018-03-10 10:00 21 Hovshaga AIF P06 (P06) - Öjaby Sport IBK P07 (P07) 3 - 7 Hovshaga Sporthall
2018-03-10 12:00 21 Ingelstad IBK (05/06) - Moheda IBK P05 9 - 4 Ingelstads Sporthall
2018-03-10 17:30 21 Växjö IBK U P06 Blå - KaRo IBF 0 - 7 Fortnox Arena B-hall
2018-03-11 09:00 21 Växjö IBK U P06 Vit 2 - Rottne IF (05) 13 - 4 Fortnox Arena B-hall
2018-03-11 11:30 21 Älmhults IBK (05/06) - Ryds SK 4 - 11 Haganäshallen
Omgång 22
2018-03-16 18:00 22 Öjaby Sport IBK P07 (P07) - Växjö IBK U P06 Vit 2 8 - 7 Pär Lagerkvistskolan
2018-03-17 10:00 22 KaRo IBF - Ingelstad IBK (05/06) 8 - 4 Jonas Nilsson, Therese Lindquist Kallinge Sporthall
2018-03-17 12:00 22 Ryds SK - Växjö IBK U P06 Blå 16 - 2 Ryds Sporthall
2018-03-17 13:00 22 Moheda IBK P05 - Älmhults IBK (05/06) 13 - 4 Vegby Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis