Spelprogram - Träningsmatcher Herr

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Djurgårdens IF IBS Stefan Sinerius stefan.sinerius@telia.com 070-288 45 43 Blårandig, Mörkblå, Ljusblåa
Ekbackskyrkans IBK Tomas Eliasson pettsson1@gmail.com 070-388 36 19 Röd, Svart, Svart
FBC Nyköping Timo Perkiö timo.perkio@bahnhof.se 073 984 04 48 Grön, Svart, Vit
FBI Tullinge Herr A Urban Sandgren lagledareherr@fbitullinge.nu 073-5582662 Orange, Svart, Svart
Flens IBF Fredric Larsson robras@hotmail.se 073-5666300 Vit, Svart, Vit
IBF Norrköping H2 (A-lag) Glenn Axelsson fiddich20@gmail.com 073-6880808 Blå, Blå, Blå
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
IFK Arboga IBK H2 Jesper Gräf jesper.graf@gmail.com 070-3001637 Blå, Blå, Blå
IFK Gnesta Blå/vit, blå, blå
IK Standard Anton Stahre antonstahre@hotmail.com 073-683 92 12 Svart/Svart/Vit
Ingarö IF Bella Hall bella.hall@varmdo.se 0739889321 Svart/svart/svart
Katrineholms IBF Vit, Svarta, Svart
KFUM Norrköping IBF (A-lag) Emil Rejsmar emil.rejsmar@wilssons.se 0709681981 Blå/vit, Blå, vit
Ledberg IBF Fredrik Hemmingberg fredrik.hemmingberg@allt2.se 0733-142075
Lillån IBK Christer Palmén christer.palmen@gmail.com 073-6229683 Grön, Vit, Vit
Linköping FBC Harman Haurami harman.haurami@linkopinginnebandy.se 0723171900 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Michael Ottosson mickemalis33@gmail.com 0768853196 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Herr A-lag Niclas Martinsson giffe64@gmail.com 076 560 00 66 Svart, Svart, Svart
Onyx IBK Tobias Palm tobias.palm@pahlsons.com 073-6229901 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS H2 Tero Ruohonen teroruohonen62@gmail.com 0707978846 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS HJ Peter Johansson peter_u.johansson@outlook.com 0706-48 38 48 Orange, Svart, Svart
Per-Ols IBF Joel Grundström joel.grundstrom@secotools.com 073 - 976 24 51 Röd, Svart, Svart
Rotebro IS IBK Johan Lienzén johan.lienzen@gmail.com 076-8449970 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Salems IF A-Laget Christian Holm christian.holm@salemsif.se 070-2201832 Lila, Vit, Vit
Strängnäs IBK Andreas Söderlund andreas@strangnasibk.se 0708-74 96 70 Rött, Rött, Rött
Strängnäs IBK Bo Konrad bo67ko@gmail.com 0761484634 Röd, Röd, Röd
Telge IBS H1 Susanne Siimes lillbacka@live.se 070-6018770 Röd, Röd, Vit
Telge SIBK H3 Patrik Lidberg telgesibk.p9900@gmail.com 073-984 56 93 Röd, Röd , Vita
Torshälla IBK Mark Lange lange_lange@msn.com 073-5585202 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK Morgan Lindberg smederna@hotmail.com 070-6338763 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK Susanne Wilander susanne.wilander@telia.com 0730890023 Röd, Svart, Svart
Trosa Edanö IBK HRL Helena Persson helena.x.persson@outlook.com 070-6808718 SVART, SVART, SVART
Tumba GOIF Mika Suominen mika.suominen@h2m.se 070-1094419 Röd, Svart, Röda
Tungelsta IF (Seniorer Herrar) Orange, Svart, Svart
Värmdö IF Göran Tornevik goran.tornevik@varmdo.se 072-2405778 Blå, Blå, Blå
Åby IBK Magnus Bagge magnus.bagge@onepartnergroup.se 0702-45 15 11 svart, svart, svart
Spelprogram
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-08-05 13:00 1 169010006 Telge IBS H1 - FBI Tullinge Herr A 0 - 0 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2017-08-05 16:00 1 169010010 Onyx IBK - Strängnäs IBK 6 - 3 Stefan Öberg, Christian Johnsson Rosvalla A
2017-08-06 13:00 1 169010007 Telge IBS H1 - Tumba GOIF 0 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson Västergård Arena A
2017-08-10 19:00 1 169010003 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 5 - 0 Stefan Öberg, Peter Palmelius Thomas Arena
2017-08-12 16:00 1 169010004 Strängnäs IBK - Värmdö IF 4 - 2 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Thomas Arena
2017-08-12 17:00 1 169010008 Telge IBS H1 - FBC Nyköping 4 - 4 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2017-08-13 13:00 1 169010009 Telge IBS H1 - Djurgårdens IF IBS 6 - 10 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2017-08-13 13:00 1 169010013 Nykvarns IF - Tumba GOIF 15 - 3 Martin Morén, Ivan Wahlström Björkestahallen
2017-08-13 15:00 1 169010014 Torshälla IBK - Lillån IBK 2 - 5 Peter Palmelius, Robert Forslind Lovrencic Skjulstahallen A
2017-08-16 18:30 1 169010021 Onyx IBK - Salems IF A-Laget 7 - 5 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Rosvalla A
2017-08-17 19:30 1 169010022 FBC Nyköping - Telge IBS H1 Arne Brattehag, Sigge Maurer Nyköpings Sporthall
2017-08-19 15:00 1 169010015 Torshälla IBK - Telge IBS H1 5 - 3 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Skjulstahallen A
2017-08-19 17:00 1 169010012 Katrineholms IBF - Tungelsta IF (Seniorer Herrar) 0 - 0 Sigge Maurer, Arne Brattehag Björkvikshallen
2017-08-20 14:30 1 169010016 Tungelsta IF (Seniorer Herrar) - IK Standard 0 - 0 Arne Brattehag, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2017-08-22 19:15 1 169010025 Trosa Edanö IBK HRL - Telge IBS H1 0 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson Hedebyhallen
2017-08-26 13:00 1 169010024 IK Standard - Per-Ols IBF 4 - 5 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Skjulstahallen A
2017-08-26 16:00 1 169010017 Onyx IBK - Nykvarns IF Herr A-lag 8 - 6 Mattias Lönnborg, Patrik Cullander Rosvalla A
2017-08-26 17:00 1 169010011 Katrineholms IBF - Ledberg IBF 0 - 0 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkvikshallen
2017-08-26 18:30 1 169010018 Onyx IBS HJ - IFK Gnesta WO (5 - 0) Rosvalla A
2017-08-27 13:00 1 169010023 FBC Nyköping - Linköping FBC 10 - 3 Admir Brkic, Daniel Pettersson Nyköpings Sporthall
2017-08-27 16:00 1 169010019 Onyx IBK - Åby IBK 9 - 3 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Rosvalla A
2017-08-27 17:00 1 169010026 Trosa Edanö IBK HRL - Tumba GOIF Inst. Hedebyhallen
2017-08-27 18:30 1 169010020 Onyx IBS H2 - Ledberg IBF 5 - 13 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Rosvalla A
2017-09-02 12:00 1 169010001 Rotebro IS IBK - Åby IBK 8 - 6 Jonas Holm, Christian Johnsson Rosvalla A
2017-09-03 13:00 1 169010002 Rotebro IS IBK - Linköping FBC 9 - 3 Jonas Holm, Christer Avasjö Rosvalla A
2017-09-07 19:30 1 169010031 IK Standard - IFK Arboga IBK H2 0 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2017-09-09 09:00 1 169010033 Trosa Edanö IBK HRL - Telge SIBK H3 6 - 5 Jonas Holm, Christer Avasjö Hedebyhallen
2017-09-09 11:30 1 169010034 Trosa Edanö IBK HRL - IBF Offensiv Lidingö 0 - 0 Jonas Holm, Christer Avasjö Hedebyhallen
2017-09-09 14:00 1 169010035 Telge SIBK H3 - IBF Offensiv Lidingö 7 - 4 Jonas Holm, Richard Himberg Hedebyhallen
2017-09-11 19:30 1 169010032 Torshälla IBK - IK Standard 10 - 6 Martin Morén, Ivan Wahlström Skjulstahallen A
2017-09-14 19:00 1 169010030 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 7 - 5 Richard Himberg, Christian Johnsson Stiga Sports Arena A
2017-09-17 15:00 1 169010005 Strängnäs IBK - Onyx IBK 3 - 4 Mikael Andersson, Christer Avasjö Thomas Arena
2017-09-17 15:00 1 169010037 FBC Nyköping - IBF Norrköping H2 (A-lag) 13 - 4 Daniel Pettersson, Admir Brkic Nyköpings Sporthall
2017-09-20 20:30 1 169010027 Ekbackskyrkans IBK - Katrineholms IBF 0 - 0 Sigge Maurer, Håkan Rask Vingåkers Sporthall
2017-09-21 19:20 1 169010036 Onyx IBS H2 - KFUM Norrköping IBF (A-lag) 4 - 6 Sigge Maurer, Admir Brkic Ramdalshallen
2017-09-23 15:00 1 169010029 Torshälla IBK - Ekbackskyrkans IBK 4 - 2 Håkan Rask, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2017-09-24 13:00 1 169010038 Strängnäs IBK - Flens IBF 6 - 4 Stefan Öberg, Johan Öberg Thomas Arena
2017-09-28 19:15 1 169010028 Flens IBF - Torshälla IBK 4 - 4 Sigge Maurer, Admir Brkic Hammarvallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis