Spelprogram - Damer division 2 Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Boo KFUM IA Linus Olsson Greve.olsson@gmail.com blå/blå/vit
FBI Tullinge (B) Kristian Martin kristian.martin71@hotmail.com 0700-103230 Orange/sv/sv
Hammarby IF IBF (B) Annika Streiler a_streiler@hotmail.com 073-98 32 615 grön vit, vit, vit
Ingarö IF (A) Pier Bergsten pier.bergsten@gmail.com Svart/svart/svart
Tumba GOIF Röd, Svart, Röda
Tyresö Trollbäcken IBK (B) Daniel Pettersson d.cm.pettersson@hotmail.com svart/svart, svart, svart
Vendelsö IK (B) Madeleine Hallström madde.vendelsoik@gmail.com 070-5555506 Blå/blå/blå
Värmdö IF (A) Mats Korsbäck mats.korsback@blisab.se 0734404474 Blå/Blå/Blå
Älta IF Malin Lageson malin@lageson.se 0706199601 Svart, svart, svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-22 12:30 1 Ingarö IF (A) - Värmdö IF (A) 3 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ingarö Sporthall
2018-09-22 13:15 1 Vendelsö IK (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 4 Erik Nyman, Anders Asp Lyckeby Sporthall 37
2018-09-22 14:45 1 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 4 Oscar Olsson Berglund, Sadjad Nima Strandhallen - Tyresö
2018-09-23 12:45 1 Boo KFUM IA - Älta IF 7 - 8 Emilia Tuomela, Elin Holm Ormingehallen
Omgång 2
2018-09-29 17:00 2 Älta IF - Vendelsö IK (B) 2 - 9 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Järla Sporthall
2018-09-30 11:00 2 Tumba GOIF - Ingarö IF (A) 4 - 2 Kari Malmros, Kent Kastell Storvretens Sporthall
2018-09-30 18:00 2 Värmdö IF (A) - Boo KFUM IA 4 - 0 Abbe Lami, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2018-10-07 19:00 2 Hammarby IF IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 12 - 1 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Eriksdalshallen 16
Omgång 3
2018-10-13 18:45 3 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 1 Michael Leimer, Anders Asp Sjöstadshallen
2018-10-14 13:15 3 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älta IF 2 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Tyresöhallen
2018-10-14 16:45 3 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF (A) 1 - 5 Kenny Ly, Erik Nyman Lyckeby Sporthall 54
2018-10-14 16:45 3 Boo KFUM IA - Tumba GOIF 2 - 5 Lucas Werelius, Shabbir Ahmed Ormingehallen 30
Omgång 4
2018-10-27 14:15 4 Tumba GOIF - Vendelsö IK (B) 6 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Storvretens Sporthall
2018-10-27 16:30 4 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 1 Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Värmdö sporthall 59
2018-10-27 18:00 4 Älta IF - Hammarby IF IBF (B) 2 - 8 Joakim Levin, Gustav Levin Järla Sporthall
2018-10-28 19:30 4 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (A) 3 - 1 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Tullingehallen 56
Omgång 5
2018-11-03 18:00 5 Hammarby IF IBF (B) - Värmdö IF (A) 2 - 5 Christoffer Markovski, Shabbir Ahmed Sjöstadshallen
2018-11-04 13:45 5 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tumba GOIF 2 - 7 Kenneth Johansson, Kari Malmros Tyresöhallen
2018-11-04 13:45 5 Boo KFUM IA - Ingarö IF (A) 6 - 4 Svedje Ohlson, Alexander Mattsson Ormingehallen 100
2018-11-04 18:15 5 Älta IF - FBI Tullinge (B) 1 - 12 Svedje Ohlson, Anders Westerberg Järla Sporthall
Omgång 6
2018-11-10 16:45 6 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (B) 3 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Aldin Imamovic Ingarö Sporthall
2018-11-11 10:00 6 Tumba GOIF - Hammarby IF IBF (B) 2 - 1 Kenneth Johansson, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2018-11-11 17:00 6 Värmdö IF (A) - Älta IF 10 - 1 Erik Hellgren, Aldin Imamovic Värmdö sporthall 54
2018-11-11 19:15 6 FBI Tullinge (B) - Boo KFUM IA 12 - 3 Shabbir Ahmed, Sampo Friberg Tullingehallen 45
Omgång 7
2018-11-17 17:00 7 Älta IF - Tumba GOIF 4 - 6 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Järla Sporthall
2018-11-18 13:15 7 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF (A) 3 - 6 Magnus Berg, Marco Svenström Tyresöhallen
2018-11-18 16:45 7 Vendelsö IK (B) - Boo KFUM IA 4 - 2 Fredrik Bousset, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2018-12-02 17:45 7 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (B) 4 - 1 Aldin Imamovic, Martin Johansson Värmdö sporthall
Omgång 8
2018-11-23 20:00 8 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 1 Shabbir Ahmed, Eskil Simonsen Tullingehallen 43
2018-11-24 14:45 8 Ingarö IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 1 Kevin Helly, Anders Asp Ingarö Sporthall
2018-11-25 12:30 8 Tumba GOIF - Värmdö IF (A) 1 - 6 Sadjad Nima, Fredrik Hallenberg Storvretens Sporthall
2018-12-02 16:30 8 Boo KFUM IA - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 3 Magnus Berg, Johan Hessing Ormingehallen
Omgång 9
2018-12-15 09:45 9 Tumba GOIF - FBI Tullinge (B) 2 - 3 Christian Ljunggren, Mikael Ferneback Botkyrkahallen 37
2018-12-15 17:00 9 Älta IF - Ingarö IF (A) 3 - 4 Kenny Ly, Tim Sandström Järla Sporthall
2018-12-15 17:15 9 Hammarby IF IBF (B) - Boo KFUM IA 6 - 2 Osama Abaied, Sezgin Youmer Skanstullshallen
2018-12-16 09:30 9 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (B) 2 - 7 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Tyresöhallen
Omgång 10
2019-01-12 16:00 10 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 3 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Tullingehallen 45
2019-01-12 16:15 10 Värmdö IF (A) - Ingarö IF (A) 4 - 3 Sampo Friberg, Johan Hessing Värmdö sporthall 92
2019-01-12 18:00 10 Älta IF - Boo KFUM IA 8 - 2 Eskil Simonsen, Madelene Westerberg Järla Sporthall
2019-01-12 19:15 10 Hammarby IF IBF (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 2 Aldin Imamovic, Daniel Bäckner Skanstullshallen
Omgång 11
2019-01-19 15:15 11 Boo KFUM IA - Värmdö IF (A) 4 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Ormingehallen
2019-01-19 16:00 11 Vendelsö IK (B) - Älta IF 11 - 4 Kenneth Johansson, Kent Kastell Lyckeby Sporthall 65
2019-01-19 17:00 11 Ingarö IF (A) - Tumba GOIF 2 - 2 Sampo Friberg, Johan Hessing Ingarö Sporthall
2019-01-20 16:00 11 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 1 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
Omgång 12
2019-01-26 16:30 12 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 8 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Järla Sporthall
2019-01-27 12:00 12 Tumba GOIF - Boo KFUM IA 6 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Storvretens Sporthall 23
2019-01-27 16:45 12 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK (B) 7 - 1 Johannes Ekenberg, Håkan Augustsson Värmdö sporthall 83
2019-01-27 19:15 12 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 1 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Tullingehallen 52
Omgång 13
2019-02-09 14:00 13 Ingarö IF (A) - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Fredrik Hallenberg, Kari Malmros Ingarö Sporthall
2019-02-09 15:30 13 Hammarby IF IBF (B) - Älta IF 7 - 6 Aldin Imamovic, Per Sundvall Skanstullshallen 20
2019-02-10 12:00 13 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Värmdö IF (A) 3 - 8 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Tyresöhallen
2019-02-10 16:45 13 Vendelsö IK (B) - Tumba GOIF 9 - 5 Sebastian Öhman, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall 72
Omgång 14
2019-02-23 11:15 14 FBI Tullinge (B) - Älta IF 3 - 2 Simon Righarts, Magnus Berg Tullingehallen 67
2019-02-23 12:00 14 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 3 Magnus Eriksson, Fredrik Bousset Storvretens Sporthall 30
2019-02-23 13:30 14 Ingarö IF (A) - Boo KFUM IA 7 - 3 Christian Hamnström, Kent Kastell Ingarö Sporthall
2019-02-24 15:30 14 Värmdö IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 2 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Värmdö sporthall 102
Omgång 15
2019-03-02 15:15 15 Boo KFUM IA - FBI Tullinge (B) 4 - 14 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Ormingehallen
2019-03-02 19:00 15 Hammarby IF IBF (B) - Tumba GOIF 4 - 5 Alexander Hellström, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2019-03-03 14:15 15 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF (A) 3 - 3 Svedje Ohlson, Tobias Jansson Lyckeby Sporthall 53
2019-03-14 19:00 15 Älta IF - Värmdö IF (A) 2 - 3 Anders Westerberg, Daniel Mårtensson Värmdö sporthall
Omgång 16
2019-03-08 20:00 16 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (A) 3 - 0 Mikael Ferneback, Ken Johansson Tullingehallen 67
2019-03-09 18:30 16 Ingarö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 3 Emilia Tuomela, Elin Holm Ingarö Sporthall
2019-03-10 17:45 16 Boo KFUM IA - Vendelsö IK (B) 3 - 8 Felix Fernström, Kari Malmros Ormingehallen
2019-03-20 19:45 16 Tumba GOIF - Älta IF 9 - 4 Aldin Imamovic, Roland Nester Storvretens Sporthall
Omgång 17
2019-03-16 14:00 17 Hammarby IF IBF (B) - Ingarö IF (A) 2 - 0 William Albrecht, Alexander Hellström Liljeholmshallen 1
2019-03-17 14:15 17 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 1 - 7 Magnus Eriksson, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall 78
2019-03-17 17:30 17 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Boo KFUM IA 9 - 4 Roland Nester, Björn Landin Strandhallen - Tyresö
2019-03-17 17:30 17 Värmdö IF (A) - Tumba GOIF 3 - 5 Jessika Forsberg, Michael Selg Värmdö sporthall 93
Omgång 18
2019-03-30 15:00 18 Ingarö IF (A) - Älta IF 8 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Ingarö Sporthall
2019-03-30 17:30 18 FBI Tullinge (B) - Tumba GOIF 3 - 4 Patrik Larsson, Magnus Berg Tullingehallen 72
2019-03-31 14:15 18 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 4 Oscar Olsson Berglund, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall 100
2019-03-31 16:15 18 Boo KFUM IA - Hammarby IF IBF (B) 4 - 6 Daniel Bäckner, Aldin Imamovic Ormingehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis