Spelprogram - Herrar division 4 södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Farsta IBK (B) Ted Linnes ted.linnes@farstaibk.se 070-320 00 57 Svart, Svart, Svart
Fullersta IBK Peter Georg Jonsson peter.jonsson@cygate.se 0767626223 Röd/Svart/Röd
IK Tomtberga Claes Eriksson claes.eriksson680501@outlook.com 070 -232 95 70 Vit/vit/vit
Ingarö IF (B) Svart, Svart, Svart
Kvarnbergsplans IBK Alexander Fernlund info@kvarnbergsplan.se Vit tröja Svarta shorts
Rönninge IF Jesper Ternai jesperternai@gmail.com 0704336367 Svart/svart/svart
Salems IF (B) Linus Kjellberg linus_kjellberg@hotmail.com 0733903722 Lila/vit/vit
Skogås/Trångsunds IBK (B) Rafael Rivière Karen Rafaelrivierekaren@gmail.com 070-206 84 85 Blå, Blå, Blå
Sköndals IK Niclas Fredsberg niclas.fredsberg@gmail.com 076-7234337 Blå/Svart/Svart
Tyresö IBS Anton Wågström antonwagstrom@hotmail.com 070-7706369 röd/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-20 20:30 1 Kvarnbergsplans IBK - Tyresö IBS 3 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2018-09-22 11:00 1 Rönninge IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 3 Johan Engvall, Mats Andersson Skogsängshallen
2018-09-22 12:30 1 Salems IF (B) - Fullersta IBK 4 - 6 Johan Engvall, Mats Andersson Skogsängshallen
2018-09-23 12:30 1 Sköndals IK - Farsta IBK (B) 8 - 1 Stefano Bianque, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2018-09-23 16:00 1 IK Tomtberga - Ingarö IF (B) 5 - 3 Alexander Hellström, Sadjad Nima Stuvstahallen 28
Omgång 2
2018-09-29 12:00 2 Farsta IBK (B) - IK Tomtberga 3 - 6 Oskar Sevefjord, Hampus Viking Farstahallen 1 24
2018-09-29 13:15 2 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Sköndals IK 5 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Skogåshallen 33
2018-09-29 15:45 2 Ingarö IF (B) - Kvarnbergsplans IBK 15 - 7 Jonas Edström, Alexander Sommensjö Ingarö Sporthall
2018-09-30 17:00 2 Fullersta IBK - Rönninge IF 6 - 7 Marco Svenström, Magnus Berg Stuvstahallen
2018-10-07 18:00 2 Tyresö IBS - Salems IF (B) 5 - 1 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Strandhallen - Tyresö
Omgång 3
2018-10-11 20:30 3 Kvarnbergsplans IBK - IK Tomtberga 2 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Kvarnbergshallen 19
2018-10-13 13:30 3 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Farsta IBK (B) 5 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen 24
2018-10-14 11:00 3 Salems IF (B) - Ingarö IF (B) 8 - 4 John Awabdeh, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2018-10-14 12:30 3 Rönninge IF - Tyresö IBS 5 - 6 John Awabdeh, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2018-10-14 19:30 3 Sköndals IK - Fullersta IBK 2 - 3 Jacob Leijon, Johannes Ekenberg Sköndalshallen
Omgång 4
2018-10-20 13:30 4 IK Tomtberga - Salems IF (B) 2 - 2 Johan Engvall, Christian Hamnström Tomtbergahallen 33
2018-10-20 14:45 4 Ingarö IF (B) - Rönninge IF 5 - 5 Magnus Berg, Marco Svenström Ingarö Sporthall
2018-10-20 14:45 4 Farsta IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK 8 - 10 Juha Kuusmaa, Esa Kuutamo Farstahallen 1
2018-10-21 11:30 4 Tyresö IBS - Sköndals IK 3 - 4 Kari Malmros, John Awabdeh Tyresöhallen
2018-10-21 16:00 4 Fullersta IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 13 - 4 John Awabdeh, Sadjad Nima Stuvstahallen
Omgång 5
2018-10-28 12:00 5 Salems IF (B) - Kvarnbergsplans IBK 6 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2018-10-28 12:00 5 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tyresö IBS 3 - 8 Magnus Berg, Marco Svenström Skogåshallen
2018-10-28 13:30 5 Rönninge IF - IK Tomtberga 3 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2018-10-28 17:45 5 Sköndals IK - Ingarö IF (B) 12 - 4 Robin Berger, Håkan Taxén Sköndalshallen
2018-10-28 18:30 5 Fullersta IBK - Farsta IBK (B) 5 - 1 Roland Nester, Sadjad Nima Stuvstahallen
Omgång 6
2018-11-01 20:30 6 Kvarnbergsplans IBK - Rönninge IF 4 - 9 Magnus Johansson, Tim Sandström Kvarnbergshallen
2018-11-03 14:45 6 Ingarö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 21 - 10 Sadjad Nima, Elis Erbing Ingarö Sporthall
2018-11-03 16:30 6 Farsta IBK (B) - Salems IF (B) 10 - 5 Mikael Wiklund, Kari Malmros Farstahallen 1 21
2018-11-04 15:15 6 Tyresö IBS - Fullersta IBK 2 - 2 Magnus Berg, William Albrecht Tyresöhallen
2018-11-04 17:45 6 IK Tomtberga - Sköndals IK 1 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Stuvstahallen 35
Omgång 7
2018-11-17 14:15 7 Skogås/Trångsunds IBK (B) - IK Tomtberga 5 - 19 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Skogåshallen
2018-11-18 11:45 7 Tyresö IBS - Farsta IBK (B) 5 - 4 Magnus Berg, Marco Svenström Tyresöhallen
2018-11-18 15:00 7 Rönninge IF - Salems IF (B) 6 - 5 Karl-Johan Leijon, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2018-11-18 17:00 7 Fullersta IBK - Ingarö IF (B) 10 - 10 Jonas Jatko, Ken Johansson Stuvstahallen
2018-11-18 17:30 7 Sköndals IK - Kvarnbergsplans IBK 3 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Sköndalshallen
Omgång 8
2018-11-22 20:30 8 Kvarnbergsplans IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 10 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2018-11-24 14:45 8 Farsta IBK (B) - Rönninge IF 7 - 8 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Farstahallen 3 52
2018-11-24 16:15 8 Ingarö IF (B) - Tyresö IBS 5 - 8 Magnus Berg, William Albrecht Ingarö Sporthall
2018-11-24 17:00 8 Salems IF (B) - Sköndals IK 3 - 2 Kent Kastell, Christian Hamnström Skogsängshallen
2018-11-25 17:30 8 IK Tomtberga - Fullersta IBK 3 - 8 Alexander Hellström, Aldin Imamovic Stuvstahallen
Omgång 9
2018-12-08 12:00 9 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Salems IF (B) 5 - 4 Kent Kastell, Alexander Hellström Skogåshallen 26
2018-12-09 11:30 9 Tyresö IBS - IK Tomtberga 3 - 3 Jonas Holm, Elin Holm Tyresöhallen
2018-12-09 16:00 9 Fullersta IBK - Kvarnbergsplans IBK 8 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Stuvstahallen
2018-12-09 18:15 9 Sköndals IK - Rönninge IF 4 - 2 Johannes Ekenberg, Anders Asp Sköndalshallen 88
2019-01-25 18:30 9 Ingarö IF (B) - Farsta IBK (B) 9 - 10 David Berger, Tobias Berger Ingarö Sporthall
Omgång 10
2018-12-15 14:30 10 Ingarö IF (B) - IK Tomtberga 7 - 7 Roger Zahnér, Ken Johansson Ingarö Sporthall
2018-12-15 16:30 10 Tyresö IBS - Kvarnbergsplans IBK 12 - 0 Valestany Eskander, Thomas Gjutarenäfve Strandhallen - Tyresö
2018-12-15 17:15 10 Farsta IBK (B) - Sköndals IK 3 - 10 Christian Ljunggren, Roger Zahnér Farstahallen 1 28
2018-12-16 13:45 10 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Rönninge IF 2 - 8 Jonas Edström, Christoffer Markovski Skogåshallen
2018-12-16 17:30 10 Fullersta IBK - Salems IF (B) 7 - 1 Johan Larsson, Sebastian Öhman Stuvstahallen
Omgång 11
2019-01-10 20:30 11 Kvarnbergsplans IBK - Ingarö IF (B) 7 - 7 Jacob Leijon, Johan Jäderlund Kvarnbergshallen
2019-01-13 13:00 11 Salems IF (B) - Tyresö IBS 6 - 10 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogsängshallen
2019-01-13 14:30 11 Rönninge IF - Fullersta IBK 9 - 9 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogsängshallen
2019-01-13 14:45 11 Sköndals IK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 5 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sköndalshallen 85
2019-01-13 17:30 11 IK Tomtberga - Farsta IBK (B) 3 - 6 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Stuvstahallen
Omgång 12
2019-01-19 15:30 12 Farsta IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 3 - 4 Marko Kovanen, Jan-Erik Nordlund Farstahallen 1 34
2019-01-19 18:30 12 Ingarö IF (B) - Salems IF (B) 7 - 12 Sadjad Nima, Johan Hessing Ingarö Sporthall
2019-01-20 12:30 12 IK Tomtberga - Kvarnbergsplans IBK 3 - 3 Mikael Ferneback, Robin Berger Tomtbergahallen 26
2019-01-20 14:15 12 Tyresö IBS - Rönninge IF 4 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2019-01-20 18:45 12 Fullersta IBK - Sköndals IK 6 - 4 Christoffer Markovski, William Albrecht Stuvstahallen
Omgång 13
2019-01-31 20:30 13 Kvarnbergsplans IBK - Farsta IBK (B) 5 - 8 Marko Maikkunen, Jonas Jatko Kvarnbergshallen 15
2019-02-02 15:00 13 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Fullersta IBK 1 - 21 Kent Budell, Martin Åkesson Skogåshallen 7
2019-02-03 16:00 13 Salems IF (B) - IK Tomtberga 9 - 10 Marko Maikkunen, Alexander Hellström Skogsängshallen
2019-02-03 17:30 13 Rönninge IF - Ingarö IF (B) 7 - 3 Marko Maikkunen, Alexander Hellström Skogsängshallen
2019-02-03 18:30 13 Sköndals IK - Tyresö IBS 6 - 5 Nicklas Sundgren, Mattias Nordlund Sköndalshallen 60
Omgång 14
2019-01-24 20:30 14 Kvarnbergsplans IBK - Salems IF (B) 10 - 10 Kerin Maclean Mitchell, William Albrecht Kvarnbergshallen
2019-02-09 13:00 14 Farsta IBK (B) - Fullersta IBK 2 - 7 Oscar Olsson Berglund, Aldin Imamovic Farstahallen 1 23
2019-02-09 17:00 14 Ingarö IF (B) - Sköndals IK 5 - 9 Lars Reuterhagen, Kari Malmros Ingarö Sporthall
2019-02-10 13:30 14 Tyresö IBS - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 1 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Tyresöhallen
2019-02-10 18:30 14 IK Tomtberga - Rönninge IF 5 - 3 Erik Nyman, Daniel Karlsson Stuvstahallen
Omgång 15
2019-02-17 12:30 15 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Ingarö IF (B) 7 - 9 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogåshallen
2019-02-17 15:30 15 Salems IF (B) - Farsta IBK (B) 3 - 2 Hampus Viking, Emilia Tuomela Skogsängshallen
2019-02-17 17:00 15 Rönninge IF - Kvarnbergsplans IBK 15 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Skogsängshallen
2019-02-17 17:30 15 Fullersta IBK - Tyresö IBS 9 - 2 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Stuvstahallen
2019-02-17 19:30 15 Sköndals IK - IK Tomtberga 4 - 1 Thomas Andersson, Vince Faso Sköndalshallen
Omgång 16
2019-02-21 20:30 16 Kvarnbergsplans IBK - Sköndals IK 1 - 16 Thomas Andersson, Vince Faso Kvarnbergshallen
2019-02-23 11:15 16 Farsta IBK (B) - Tyresö IBS 8 - 9 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 3
2019-02-23 16:30 16 Ingarö IF (B) - Fullersta IBK 7 - 5 Christian Hamnström, Kent Kastell Ingarö Sporthall
2019-02-24 13:30 16 Salems IF (B) - Rönninge IF OW (0 - 5) Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogsängshallen
2019-02-24 16:00 16 IK Tomtberga - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Stuvstahallen 19
Omgång 17
2019-03-02 12:30 17 Rönninge IF - Farsta IBK (B) 4 - 6 Daniel Enkulla, Mikael Ferneback Skogsängshallen
2019-03-03 11:00 17 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK 5 - 8 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogåshallen
2019-03-03 11:15 17 Tyresö IBS - Ingarö IF (B) 8 - 4 Kenny Ly, Rasmus Jansson Tyresöhallen
2019-03-03 16:00 17 Sköndals IK - Salems IF (B) 4 - 2 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Sköndalshallen 88
2019-03-03 17:30 17 Fullersta IBK - IK Tomtberga 3 - 2 Fredrik Landin, Stefano Bianque Stuvstahallen
Omgång 18
2019-03-14 20:30 18 Kvarnbergsplans IBK - Fullersta IBK 6 - 20 Emilia Tuomela, Elin Holm Kvarnbergshallen
2019-03-16 15:45 18 Farsta IBK (B) - Ingarö IF (B) 3 - 12 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen 3
2019-03-17 14:00 18 Salems IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 4 John Awabdeh, Christian Hamnström Skogsängshallen
2019-03-17 15:30 18 Rönninge IF - Sköndals IK 2 - 7 John Awabdeh, Christian Hamnström Skogsängshallen
2019-03-17 17:00 18 IK Tomtberga - Tyresö IBS 3 - 3 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Stuvstahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis