Spelprogram - Juniorallsvenskan H Herr

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Fristads GoIF/Rydboholms SK Micael Svensson msmentalcoaching@gmail.com 0760-247657 Vit/vit/ljusblå
Frölunda IBK/Mölndals IBF Holmqvist Jerry jerryholmqvist@hotmail.com 0708914900 Svart/Svart/Svart
Landvetter IBK Vit/blå-randig, Svart, Svart
Lindome IBK Annika Ryberg annika.ryberg@live.se 0739-721510 Grön/Vit/Vit
Lindås Rasta IBK Anders Mattsson anders.am.mattsson@gmail.com 0765-534155 Svart/Svart/Svart
Pixbo Wallenstam IBF Mehregan Redjamand mehregan.redjamand@pixbo.se Rödvit/Röd/Röd
Sandö IBK Richard Mörlid sportchef@sandoibk.com 070-529 92 14 Gula/Svarta/Gula
Warberg IBF Andreas Wahman andreas.wahman@warbergic.se 070-5656656 Blå/Blå/Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-23 10:15 1 Pixbo Wallenstam IBF - Sandö IBK 7 - 0 Oscar Kjellgren Elgestål, Jesper Dammert Wallenstamhallen 299
2018-09-23 16:00 1 Lindås Rasta IBK - Lindome IBK 5 - 4 Catrin Kleist, Tobias Levin Salming Arena
2018-09-23 18:00 1 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Warberg IBF 4 - 3 Magnus Jansson, Erling Josefsson Idrottshallen, Viskafors 122
Omgång 2
2018-09-27 20:00 2 Warberg IBF - Frölunda IBK/Mölndals IBF 5 - 4 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-09-29 14:00 2 Lindome IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 3 - 8 Roger Zahnér, Melker Westerberg Skånhällaskolan 72
2018-09-30 15:00 2 Sandö IBK - Lindås Rasta IBK 2 - 3 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Vallda Idrottshall 42
Omgång 3
2018-10-03 18:30 3 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Lindome IBK 2 - 6 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2018-10-07 11:30 3 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 21 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Pinntorps Idrottshall
2018-10-07 18:00 3 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Sandö IBK 4 - 1 Harri Tjäder, David Persson Idrottshallen, Viskafors 135
Omgång 4
2018-10-13 12:30 4 Landvetter IBK - Lindome IBK 6 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Pinntorps Idrottshall
2018-10-13 14:00 4 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IBF 4 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Wallenstamhallen
2018-10-14 16:00 4 Lindås Rasta IBK - Frölunda IBK/Mölndals IBF 14 - 0 Maximilian Ziegler, Adnan Tongur Salming Arena
Omgång 5
2018-10-24 20:15 5 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Fristads GoIF/Rydboholms SK 3 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Aktiviteten A-Hall
2018-10-27 14:30 5 Warberg IBF - Lindås Rasta IBK 7 - 3 Mattias Torbiörnson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-10-28 15:30 5 Sandö IBK - Landvetter IBK 8 - 10 Jonas Löfwander, Eino Kozan Vallda Idrottshall 50
2019-02-07 19:45 5 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 17 Pelle Hellberg, Catrin Kleist Almåshallen A 70
Omgång 6
2018-11-09 18:45 6 Pixbo Wallenstam IBF - Fristads GoIF/Rydboholms SK 8 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2018-11-11 11:30 6 Landvetter IBK - Frölunda IBK/Mölndals IBF 4 - 8 Walter Wästhage, Rikard Mott Pinntorps Idrottshall
2018-11-11 12:00 6 Sandö IBK - Lindome IBK 6 - 6 Tobias Sandblom, Jonas Söderberg Vallda Idrottshall
Omgång 7
2018-11-17 13:30 7 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 9 Adam Kruse, Besim Mehmedagic Aktiviteten A-Hall
2018-11-18 11:00 7 Warberg IBF - Landvetter IBK 13 - 6 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-11-18 18:00 7 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Lindås Rasta IBK 2 - 5 David Persson, Richard Claesson Idrottshallen, Viskafors 102
Omgång 8
2018-11-23 18:00 8 Sandö IBK - Frölunda IBK/Mölndals IBF 8 - 4 Mats Andersson, Christoffer Söderström Vallda Idrottshall
2018-11-23 20:00 8 Lindome IBK - Warberg IBF 2 - 9 Maximilian Ziegler, Melker Westerberg Almåshallen A 89
2018-11-24 12:30 8 Landvetter IBK - Lindås Rasta IBK 5 - 17 Håkan Krafft, Peter Axelsson Pinntorps Idrottshall
Omgång 9
2018-11-30 19:30 9 Warberg IBF - Sandö IBK 10 - 2 Jonas Söderberg, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-12-01 18:00 9 Lindås Rasta IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 5 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Salming Arena 102
2018-12-02 17:00 9 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Landvetter IBK 11 - 7 Richard Claesson, Erling Josefsson Fristadhallen, Fristad 72
Omgång 10
2018-12-14 20:00 10 Lindome IBK - Lindås Rasta IBK 2 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen A 173
2018-12-16 15:00 10 Warberg IBF - Fristads GoIF/Rydboholms SK 7 - 4 Nico Berg, Daniel Hultberg Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-12-16 15:30 10 Sandö IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 14 Henrik Andersson, Christoffer Söderström Vallda Idrottshall
Omgång 11
2019-01-11 20:15 11 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Warberg IBF 2 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2019-01-13 17:20 11 Lindås Rasta IBK - Sandö IBK 7 - 4 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Salming Arena 68
2019-01-13 18:00 11 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Lindome IBK 5 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors 104
Omgång 12
2019-01-15 19:30 12 Lindome IBK - Frölunda IBK/Mölndals IBF 7 - 5 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Almåshallen A 65
2019-01-16 20:00 12 Sandö IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 5 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Vallda Idrottshall 42
2019-01-16 20:15 12 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 11 - 3 Gustav Glansén, Jesper Dammert Wallenstamhallen
Omgång 13
2019-01-23 20:00 13 Warberg IBF - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 5 Mattias Torbiörnson, Zoltan Ilés Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-01-25 18:30 13 Lindome IBK - Landvetter IBK 10 - 7 Carl Flyning, Jesper Dammert Almåshallen A 120
2019-01-25 20:15 13 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Lindås Rasta IBK 4 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
Omgång 14
2018-10-28 12:15 14 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 11 - 2 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Wallenstamhallen
2019-02-03 16:00 14 Lindås Rasta IBK - Warberg IBF 6 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2019-02-06 20:00 14 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Frölunda IBK/Mölndals IBF 7 - 6 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Fristadhallen, Fristad 72
2019-02-07 19:30 14 Landvetter IBK - Sandö IBK 11 - 8 Joakim Jögi, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
Omgång 15
2019-02-22 20:00 15 Lindome IBK - Sandö IBK 7 - 7 Jesper Dammert, Gustav Glansén Almåshallen A 70
2019-02-23 13:30 15 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Landvetter IBK 7 - 4 Gustav Glansén, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2019-02-27 19:45 15 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 7 Pedram Koublani, Erling Josefsson Idrottshallen, Viskafors 112
Omgång 16
2019-03-01 18:45 16 Lindås Rasta IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena 83
2019-03-02 09:15 16 Pixbo Wallenstam IBF - Frölunda IBK/Mölndals IBF 12 - 0 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Wallenstamhallen
2019-03-02 12:30 16 Landvetter IBK - Warberg IBF 3 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Pinntorps Idrottshall
Omgång 17
2019-03-06 20:15 17 Frölunda IBK/Mölndals IBF - Sandö IBK 4 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2019-03-09 16:00 17 Lindås Rasta IBK - Landvetter IBK 23 - 2 Mats Sällberg, Alexander Pavlovic Salming Arena 45
2019-03-10 16:00 17 Warberg IBF - Lindome IBK 7 - 5 Jonas Söderberg, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen 158
Omgång 18
2019-03-13 20:15 18 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås Rasta IBK 3 - 1 Jesper Axelsson, Adam Kruse Wallenstamhallen
2019-03-16 12:30 18 Landvetter IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 3 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
2019-03-17 15:30 18 Sandö IBK - Warberg IBF 4 - 6 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Vallda Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis