H6 (2009/10)

Gruppspel
H6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-19 12:00 0917160005 Söderö SK - Grillby IBK 7 - 10 Bo Fallenius, Thomas Tanskanen Öregrunds Sporthall
2009-09-19 14:30 0917160006 Arlanda IBK U - IBK Roslagen U 4 - 5 Carolina Svensson, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2009-09-19 16:00 0917160004 Bålsta FBC - IBS Nabla 11 - 6 Henrik Isberg, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2009-09-20 16:00 0917160001 Almunge IK - Tobo/Örbyhus FF 5 - 5 Matti Eronen, Mattias Holmgren Almunge Sporthall
2009-11-01 13:30 0917160003 Livets Ord IF U - Midas IBK U 10 - 2 Miodrag Djuric, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2009-09-26 11:50 0917160013 Livets Ord IF U - IBK Roslagen U 8 - 4 Joakim Ottosson, Pierre Engström Allianshallen B
2009-09-26 13:45 0917160009 Midas IBK U - Grillby IBK 2 - 10 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Hallstaviks Sporthall
2009-09-26 14:15 0917160008 Tobo/Örbyhus FF - Bålsta FBC 0 - 5 Matti Eronen, Arvid Englund Örbyhus Sporthall
2009-09-26 16:50 0917160014 IBS Nabla - Söderö SK 4 - 6 Georgios Papadakis, Simon Johansson Allianshallen B
2009-09-27 10:10 0917160010 FBC Uppsala Ungdom U - Arlanda IBK U 8 - 2 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen C
2009-10-03 14:00 0917160018 Grillby IBK - Livets Ord IF U 4 - 2 Morgan Pettersson, Matti Eronen Nordiahallen
2009-10-03 14:15 0917160021 IBK Roslagen U - IS Saga U 8 - 12 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Sportcentrum
2009-10-03 16:15 0917160015 Tobo/Örbyhus FF - FBC Uppsala Ungdom U 3 - 11 Bo Fallenius, Ken Johansson Örbyhus Sporthall
2009-10-03 20:10 0917160019 IBS Nabla - Arlanda IBK U 4 - 10 Martin Holm, Simon Johansson Allianshallen B
2010-01-16 11:30 0917160016 Almunge IK - Midas IBK U 10 - 1 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Almunge Sporthall
2009-10-10 10:10 0917160023 Livets Ord IF U - Almunge IK 3 - 6 Jonas Nordqvist, Simon Johansson Allianshallen B
2009-10-10 13:45 0917160025 Midas IBK U - Söderö SK 4 - 8 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Hallstaviks Sporthall
2009-10-10 14:15 0917160026 IBK Roslagen U - Bålsta FBC 2 - 6 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Sportcentrum
2009-10-10 16:50 0917160024 FBC Uppsala Ungdom U - IBS Nabla 10 - 0 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Allianshallen B
2009-10-10 18:30 0917160027 IS Saga U - Grillby IBK 2 - 5 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Allianshallen B
2009-10-17 14:00 0917160031 Grillby IBK - IBK Roslagen U 9 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Nordiahallen
2009-10-17 16:30 0917160033 Midas IBK U - IBS Nabla 5 - 8 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Hallstaviks Sporthall
2009-10-17 19:00 0917160032 Bålsta FBC - Söderö SK 6 - 4 Anders Ståhlberg, Daniel Wahlström Fridegårdsskolan
2009-10-17 19:40 0917160030 Arlanda IBK U - IS Saga U 2 - 7 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Ekilla Sporthall
2009-10-17 20:10 0917160034 FBC Uppsala Ungdom U - Livets Ord IF U 3 - 2 Christer Andersson, Mattias Holmgren Allianshallen B
2009-10-24 12:00 0917160038 Söderö SK - Almunge IK 5 - 9 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Öregrunds Sporthall
2009-10-24 16:00 0917160039 IBK Roslagen U - FBC Uppsala Ungdom U 3 - 6 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Sportcentrum
2009-10-25 13:10 0917160042 Arlanda IBK U - Grillby IBK 6 - 6 Ken Johansson, Joakim Ottosson Ekilla Sporthall
2009-10-25 15:10 0917160040 IS Saga U - Midas IBK U 17 - 2 Simon Söderström, Matti Eronen Allianshallen B
2009-10-25 20:10 0917160036 Livets Ord IF U - Tobo/Örbyhus FF 9 - 0 Mattias Holmgren, Carolina Svensson Allianshallen B
2009-10-31 11:45 0917160046 Midas IBK U - IBK Roslagen U 2 - 13 Johnny Söderqvist, Kjell Andersson Hallstaviks Sporthall
2009-10-31 14:00 0917160043 Tobo/Örbyhus FF - Arlanda IBK U 3 - 8 Matti Eronen, Jan Erik Kristofersson Örbyhus Sporthall
2009-10-31 15:00 0917160048 Almunge IK - IBS Nabla 8 - 3 Ken Johansson, Carolina Svensson Almunge Sporthall
2009-10-31 16:00 0917160045 Bålsta FBC - IS Saga U 3 - 1 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2009-11-01 11:50 0917160047 FBC Uppsala Ungdom U - Söderö SK 6 - 3 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Allianshallen C
2009-11-07 13:30 0917160051 Livets Ord IF U - Söderö SK 8 - 4 Andreas Svensson, Mona Franzon Allianshallen B
2009-11-07 14:45 0917160055 Midas IBK U - Arlanda IBK U 9 - 7 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Hallstaviks Sporthall
2009-11-07 15:00 0917160056 Grillby IBK - Bålsta FBC 4 - 2 Thomas Tanskanen, Morgan Pettersson Nordiahallen
2009-11-08 18:10 0917160050 IBS Nabla - Tobo/Örbyhus FF 5 - 3 Carolina Svensson, Peter Blombergsson Allianshallen B
2009-11-08 18:30 0917160053 IS Saga U - Almunge IK 6 - 3 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Allianshallen A
2009-11-04 21:40 0917160063 IBS Nabla - Livets Ord IF U 4 - 9 Simon Andrén, Peter Ottehall Allianshallen C
2009-11-14 10:10 0917160060 IS Saga U - FBC Uppsala Ungdom U 7 - 7 Per Ove Åman, Miodrag Djuric Allianshallen B
2009-11-14 11:20 0917160061 Almunge IK - IBK Roslagen U 9 - 4 Andreas Svensson, Peter Ottehall Almunge Sporthall
2009-11-14 15:15 0917160057 Tobo/Örbyhus FF - Grillby IBK 7 - 10 Matti Eronen, Ken Johansson Örbyhus Sporthall
2009-11-14 18:40 0917160058 Arlanda IBK U - Bålsta FBC 5 - 6 Arvid Englund, Pierre Engström Ekilla Sporthall
2009-11-21 12:00 0917160064 Söderö SK - Tobo/Örbyhus FF 10 - 5 Victor Flemström, Johannes Walleboom Öregrunds Sporthall
2009-11-21 14:15 0917160065 IBK Roslagen U - IBS Nabla 4 - 4 Johnny Söderqvist, Kjell Andersson Sportcentrum
2009-11-21 14:20 0917160066 Livets Ord IF U - IS Saga U 6 - 0 Pierre Engström, Simon Söderström Allianshallen B
2009-11-21 15:00 0917160069 Grillby IBK - FBC Uppsala Ungdom U 3 - 0 Martin Holm, Simon Johansson Nordiahallen
2009-11-21 16:45 0917160068 Arlanda IBK U - Almunge IK 6 - 5 Victor Flemström, Marcus Högberg-Eriksson Kolstahallen
2009-11-21 18:00 0917160070 Bålsta FBC - Midas IBK U 10 - 6 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fridegårdsskolan
2009-11-28 12:00 0917160073 Söderö SK - Arlanda IBK U 2 - 11 Lars-Olov Englund, Ronnie Eriksson Öregrunds Sporthall
2009-11-28 13:50 0917160071 Tobo/Örbyhus FF - IS Saga U 1 - 9 Georgios Papadakis, Victor Flemström Örbyhus Sporthall
2009-11-28 16:50 0917160075 Livets Ord IF U - Bålsta FBC 8 - 7 Arvid Englund, Christer Andersson Allianshallen B
2009-11-29 10:10 0917160074 IBS Nabla - Grillby IBK 3 - 9 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Allianshallen A
2009-11-29 10:50 0917160077 FBC Uppsala Ungdom U - Almunge IK 6 - 9 Johan Hällström, Matti Eronen Allianshallen B
2009-12-05 12:30 0917160078 IBK Roslagen U - Tobo/Örbyhus FF 8 - 4 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Sportcentrum
2009-12-05 12:50 0917160083 Almunge IK - Bålsta FBC 11 - 5 Victor Flemström, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2009-12-06 10:10 0917160079 IS Saga U - Söderö SK 14 - 2 Mona Franzon, Ken Johansson Allianshallen B
2009-12-06 11:50 0917160084 FBC Uppsala Ungdom U - Midas IBK U 6 - 1 Mona Franzon, Ken Johansson Allianshallen B
2009-12-06 14:20 0917160081 Arlanda IBK U - Livets Ord IF U 4 - 7 Victor Flemström, Johannes Walleboom Ekilla Sporthall
2009-12-12 11:30 0917160091 Söderö SK - IBK Roslagen U 10 - 8 Victor Flemström, Ronnie Eriksson Öregrunds Sporthall
2009-12-12 11:40 0917160087 Almunge IK - Grillby IBK 7 - 11 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Almunge Sporthall
2009-12-12 11:50 0917160090 IS Saga U - IBS Nabla 4 - 5 Andreas Svensson, Simon Söderström Allianshallen B
2009-12-12 14:45 0917160085 Midas IBK U - Tobo/Örbyhus FF 5 - 7 Jan-Olov Cederholm, Mona Franzon Hallstaviks Sporthall
2009-12-12 18:00 0917160086 Bålsta FBC - FBC Uppsala Ungdom U 8 - 0 Henrik Lundin, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2009-12-19 11:45 0917160094 Midas IBK U - Livets Ord IF U 5 - 13 Lars Karlsson, Kjell Andersson Hallstaviks Sporthall
2009-12-19 14:00 0917160092 Tobo/Örbyhus FF - Almunge IK 3 - 7 Peter Ottehall, Ken Johansson Örbyhus Sporthall
2009-12-19 14:15 0917160097 IBK Roslagen U - Arlanda IBK U 8 - 3 Per-Olof Svensson, Michaela Pålsson Sportcentrum
2009-12-19 16:00 0917160096 Grillby IBK - Söderö SK 10 - 5 Victor Flemström, Johannes Walleboom Nordiahallen
2009-12-20 15:10 0917160095 IBS Nabla - Bålsta FBC 2 - 6 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2010-01-09 12:00 0917160102 Söderö SK - Bålsta FBC 6 - 6 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Öregrunds Sporthall
2010-01-09 14:15 0917160101 IBK Roslagen U - Grillby IBK 12 - 5 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Sportcentrum
2010-01-09 16:50 0917160104 Livets Ord IF U - FBC Uppsala Ungdom U 7 - 3 Anders Leander, Christer Andersson Allianshallen B
2010-01-09 18:30 0917160103 IBS Nabla - Midas IBK U 3 - 1 Anders Leander, Christer Andersson Allianshallen B
2010-01-09 20:10 0917160100 IS Saga U - Arlanda IBK U 4 - 6 Anders Leander, Christer Andersson Allianshallen B
2009-10-03 14:30 0917160107 Midas IBK U - Almunge IK 7 - 14 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Hallstaviks Sporthall
2010-01-16 11:50 0917160109 Livets Ord IF U - Grillby IBK 4 - 7 Mikael Waldenvik, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2010-01-16 14:10 0917160110 Arlanda IBK U - IBS Nabla 9 - 3 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2010-01-17 11:50 0917160112 IS Saga U - IBK Roslagen U 5 - 5 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2010-01-17 13:30 0917160106 FBC Uppsala Ungdom U - Tobo/Örbyhus FF 6 - 6 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2010-01-23 12:00 0917160116 Söderö SK - Midas IBK U 11 - 0 Anders Leander, Ronnie Eriksson Öregrunds Sporthall
2010-01-23 12:45 0917160114 Almunge IK - Livets Ord IF U 9 - 3 Lars Karlsson, Andreas Svensson Almunge Sporthall
2010-01-23 15:00 0917160118 Grillby IBK - IS Saga U 5 - 8 Victor Flemström, Johannes Walleboom Nordiahallen
2010-01-23 16:00 0917160117 Bålsta FBC - IBK Roslagen U 15 - 4 Matti Eronen, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2010-01-24 11:10 0917160115 IBS Nabla - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 9 Peter Ottehall, Matti Eronen Allianshallen B
2010-01-30 12:40 0917160126 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom U 3 - 7 Miodrag Djuric, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2010-01-30 14:30 0917160123 Grillby IBK - IBS Nabla 16 - 2 Matti Eronen, Per-Olof Svensson Nordiahallen
2010-01-30 17:30 0917160124 Bålsta FBC - Livets Ord IF U 5 - 5 Johan Hällström, Morgan Pettersson Fridegårdsskolan
2010-01-30 19:00 0917160122 Arlanda IBK U - Söderö SK 4 - 5 Peter Ottehall, Ulf Larsson Ekilla Sporthall
2010-01-31 18:30 0917160120 IS Saga U - Tobo/Örbyhus FF 13 - 5 Per-Olof Svensson, Morgan Pettersson Allianshallen B
2010-02-06 10:20 0917160127 Tobo/Örbyhus FF - Livets Ord IF U 6 - 12 Carolina Svensson, Thomas Tanskanen Örbyhus Sporthall
2010-02-06 11:50 0917160129 Almunge IK - Söderö SK 5 - 4 Lars Karlsson, Anders Leander Almunge Sporthall
2010-02-06 13:30 0917160131 Midas IBK U - IS Saga U 7 - 7 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Hallstaviks Sporthall
2010-02-06 15:00 0917160133 Grillby IBK - Arlanda IBK U 7 - 5 Christer Andersson, Victor Flemström Nordiahallen
2010-02-07 15:10 0917160130 FBC Uppsala Ungdom U - IBK Roslagen U 7 - 3 Victor Flemström, Ian Engblom Allianshallen B
2010-02-12 20:00 0917160137 IBK Roslagen U - Midas IBK U 12 - 2 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Sportcentrum
2010-02-13 12:00 0917160138 Söderö SK - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 5 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Öregrunds Sporthall
2010-02-14 10:10 0917160139 IBS Nabla - Almunge IK 1 - 11 Jakob Åkerlund, Martin Holm Allianshallen B
2010-02-14 11:50 0917160136 IS Saga U - Bålsta FBC 9 - 9 Jakob Åkerlund, Martin Holm Allianshallen B
2010-02-14 17:10 0917160134 Arlanda IBK U - Tobo/Örbyhus FF 7 - 5 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Ekilla Sporthall
2010-02-20 08:30 0917160146 IBS Nabla - IS Saga U 3 - 13 Leif Ericsson, Thomas Tanskanen Allianshallen B
2010-02-20 10:10 0917160142 FBC Uppsala Ungdom U - Bålsta FBC 5 - 5 Leif Ericsson, Thomas Tanskanen Allianshallen B
2010-02-20 14:30 0917160143 Grillby IBK - Almunge IK 10 - 4 Anders Leander, Johan Hällström Nordiahallen
2010-02-20 17:00 0917160141 Tobo/Örbyhus FF - Midas IBK U 7 - 1 Lars-Olov Englund, Oskar Wallin Örbyhus Sporthall
2010-02-21 14:15 0917160147 IBK Roslagen U - Söderö SK 6 - 5 Anders Leander, Kjell Andersson Sportcentrum
2010-02-27 15:00 0917160148 Grillby IBK - Tobo/Örbyhus FF 6 - 4 Victor Flemström, Johannes Walleboom Nordiahallen
2010-02-27 16:00 0917160149 Bålsta FBC - Arlanda IBK U 11 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2010-02-27 16:00 0917160152 IBK Roslagen U - Almunge IK 0 - 5 Kjell Andersson, Anders Leander Sportcentrum
2010-02-27 16:50 0917160151 FBC Uppsala Ungdom U - IS Saga U 7 - 1 Simon Johansson, Martin Holm Allianshallen B
2010-02-27 18:30 0917160154 Livets Ord IF U - IBS Nabla 11 - 1 Simon Johansson, Martin Holm Allianshallen B
2010-03-06 12:45 0917160159 Almunge IK - Arlanda IBK U 8 - 3 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2010-03-06 14:15 0917160155 Tobo/Örbyhus FF - Söderö SK 8 - 4 Oskar Wallin, Henrik Ramborg Örbyhus Sporthall
2010-03-06 16:30 0917160161 Midas IBK U - Bålsta FBC 2 - 4 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Hallstaviks Sporthall
2010-03-06 17:00 0917160160 FBC Uppsala Ungdom U - Grillby IBK 6 - 7 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen B
2010-03-07 13:30 0917160156 IBS Nabla - IBK Roslagen U 5 - 3 Peter Blombergsson, Martin Holm Allianshallen B
2010-03-07 20:10 0917160157 IS Saga U - Livets Ord IF U 3 - 7 Lars Gustafsson, Matti Eronen Allianshallen B
2010-03-13 14:00 0917160168 Söderö SK - IBS Nabla 5 - 7 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Öregrunds Sporthall
2010-03-13 14:15 0917160167 IBK Roslagen U - Livets Ord IF U 3 - 10 Daniel Wahlström, Ken Johansson Sportcentrum
2010-03-13 16:00 0917160162 Bålsta FBC - Tobo/Örbyhus FF 9 - 3 Niklas Forsman, Linus Andersson Fridegårdsskolan
2010-03-13 16:15 0917160163 Grillby IBK - Midas IBK U 17 - 0 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Nordiahallen
2010-03-13 19:00 0917160164 Arlanda IBK U - FBC Uppsala Ungdom U 10 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2010-03-20 10:10 0917160172 Livets Ord IF U - Arlanda IBK U 10 - 6 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Allianshallen B
2010-03-20 11:45 0917160175 Midas IBK U - FBC Uppsala Ungdom U 6 - 6 Per-Olof Svensson, Andreas Svensson Hallstaviks Sporthall
2010-03-20 12:00 0917160170 Söderö SK - IS Saga U 4 - 14 Bo Fallenius, Thomas Tanskanen Öregrunds Sporthall
2010-03-20 14:00 0917160169 Tobo/Örbyhus FF - IBK Roslagen U 13 - 6 Georgios Papadakis, Lars-Olov Englund Örbyhus Sporthall
2010-03-20 18:00 0917160174 Bålsta FBC - Almunge IK 6 - 8 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fridegårdsskolan
2010-03-27 10:30 0917160179 Almunge IK - IS Saga U 2 - 9 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2010-03-27 12:00 0917160177 Söderö SK - Livets Ord IF U 5 - 6 Ken Johansson, Thomas Tanskanen Öregrunds Sporthall
2010-03-27 13:50 0917160176 Tobo/Örbyhus FF - IBS Nabla 9 - 4 Leif Ericsson, Oskar Wallin Örbyhus Sporthall
2010-03-27 14:10 0917160181 Arlanda IBK U - Midas IBK U 9 - 0 Mikael Eriksson, Robin Krånglin Ekilla Sporthall
2010-03-27 16:00 0917160182 Bålsta FBC - Grillby IBK 11 - 8 Andreas A Karlsson, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Grillby IBK 22 18 1 3 179-100 79 55
2. Livets Ord IF U 22 16 1 5 160-91 69 49
3. Bålsta FBC 22 14 4 4 156-101 55 46
4. Almunge IK 22 15 1 6 158-108 50 46
5. FBC Uppsala Ungdom U 22 12 4 6 131-97 34 40
6. IS Saga U 22 11 4 7 165-104 61 37
7. Arlanda IBK U 22 9 1 12 129-130 -1 28
8. IBK Roslagen U 22 7 2 13 122-149 -27 23
9. Söderö SK 22 6 1 15 119-156 -37 19
10. IBS Nabla 22 6 1 15 81-172 -91 19
11. Tobo/ Örbyhus FF 22 5 2 15 107-160 -53 17
12. Midas IBK U 22 1 2 19 70-209 -139 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis