Skånemästerskapen Herrar Gruppspel (2010/11)

Gruppspel
Skånemästerskapen Herrar Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-08-14 13:00 1013101001 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm Ungdom 7 - 2 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Åstorps Sporthall
2010-08-22 19:00 1013101002 Eslövs IBF - Malmhaug KFUM IBK 5 - 3 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Sallerupshallen
2010-09-05 15:00 1013101004 FBC Engelholm Ungdom - Eslövs IBF 13 - 7 Håkan Bondesson, Mattias Sjöstedt Ängelholms Idrottshall
2010-09-05 18:00 1013101003 Malmhaug KFUM IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 8 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Kulladals Sporthall
2010-09-11 13:00 1013101005 Åstorp/Kvidinge IBS - Eslövs IBF 9 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2010-09-18 14:00 1013101006 Malmhaug KFUM IBK - FBC Engelholm Ungdom 3 - 8 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Sundsbrohallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Åstorp/ Kvidinge IBS 3 3 0 (0) 0 24-12 12 9
2. FBC Engelholm Ungdom 3 2 0 (0) 1 23-17 6 6
3. Eslövs IBF 3 1 0 (0) 2 17-25 -8 3
4. Malmhaug KFUM IBK 3 0 0 (0) 3 11-21 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Herrar Grupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-08-14 14:00 1013110002 Frosta IBF - Örkelljunga IF 8 - 3 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Höörs Idrottshall
2010-08-30 20:00 1013110001 Lönsboda IBK - Åkarps IBK 7 - 1 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Lönsboda Sporthall
2010-08-28 12:00 1013110004 Åkarps IBK - Frosta IBF 5 - 3 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Dalslunds Idrottshall
2010-09-04 13:00 1013110003 Örkelljunga IF - Lönsboda IBK 2 - 9 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Örkelljunga Idrottshall
2010-09-11 14:00 1013110005 Lönsboda IBK - Frosta IBF 7 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Lönsboda Sporthall
2010-09-20 20:30 1013110006 Örkelljunga IF - Åkarps IBK 2 - 5 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Örkelljunga Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Lönsboda IBK 3 3 0 (0) 0 23-8 15 9
2. Åkarps IBK 3 2 0 (0) 1 11-12 -1 6
3. Frosta IBF 3 1 0 (0) 2 16-15 1 3
4. Örkelljunga IF 3 0 0 (0) 3 7-22 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Herrar Grupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-08-28 14:30 1013111001 Skurups IBK - Bara GIF 9 - 1 Peter Kellgren, Dennie Lind Skurups Sparbank Arena
2010-09-23 20:00 1013111002 IBK Österlen - FC Ramlösa 1 - 5 Leon Fuchs, Anders Jönsson Hammenhögs Sporthall
1013111003 FC Ramlösa - Skurups IBK 3 - 11 Norrehedshallen
2010-09-14 19:30 1013111004 Bara GIF - IBK Österlen 5 - 9 Dennie Lind, Rickard Nilsson Kuben
2010-09-09 20:30 1013111005 Skurups IBK - IBK Österlen 4 - 3 Leon Fuchs, Anders Jönsson Skurups Sparbank Arena
2010-09-26 11:00 1013111006 FC Ramlösa - Bara GIF 6 - 0 Christian Olofsson, Niels Peter Tastesen Idrottens Hus A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Skurups IBK 3 3 0 (0) 0 24-7 17 9
2. FC Ramlösa 3 2 0 (0) 1 14-12 2 6
3. IBK Österlen 3 1 0 (0) 2 13-14 -1 3
4. Bara GIF 3 0 0 (0) 3 6-24 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Herrar Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-08-15 17:00 1013102002 Genarps IBK - Gårdarike IBK 3 - 6 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Genarps Idrottshall
2010-09-16 20:00 1013102001 Winnö IF - FBC Ystad 6 - 8 Roger Jönsson, Kristian Olsson Önnestadshallen
2010-09-03 20:00 1013102003 Gårdarike IBK - Winnö IF 23 - 2 Dennie Lind, Rickard Nilsson Vellinge Sporthall
2010-09-03 20:00 1013102004 FBC Ystad - Genarps IBK 2 - 2 Uno Lykkegaard, Tobias Johansson Gamla Sporthallen
2010-09-11 17:00 1013102006 Gårdarike IBK - FBC Ystad 4 - 2 Peter Kellgren, Dennie Lind Vellinge Sporthall
2010-09-23 20:00 1013102005 Winnö IF - Genarps IBK 6 - 8 Roger Jönsson, Kristian Olsson Önnestadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Gårdarike IBK 3 3 0 (0) 0 33-7 26 9
2. FBC Ystad 3 1 1 (0) 1 12-12 0 4
3. Genarps IBK 3 1 1 (0) 1 13-14 -1 4
4. Winnö IF 3 0 0 (0) 3 14-39 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Herrar Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-08-28 13:00 1013103002 IBK Slottshöjden - IFK Klagshamn 8 - 2 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Högastenshallen
2010-09-13 19:45 1013103001 Helsingborgs Östra IF - Malmö FBC Ungdom 1 - 19 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Påarps Sporthall
2010-09-05 13:45 1013103004 Malmö FBC Ungdom - IBK Slottshöjden 10 - 7 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Kirsebergs Sporthall
2010-09-05 18:00 1013103003 IFK Klagshamn - Helsingborgs Östra IF 12 - 4 Rickard Bjelk, Agron Hyseni Limhamns Sporthall
2010-09-16 20:00 1013103006 IFK Klagshamn - Malmö FBC Ungdom 1 - 10 Rickard Bjelk, Agron Hyseni Limhamns Sporthall
2010-09-22 20:45 1013103005 Helsingborgs Östra IF - IBK Slottshöjden 8 - 13 Bengt Carlsson, Henrik Olofsson Påarps Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Malmö FBC Ungdom 3 3 0 (0) 0 39-9 30 9
2. IBK Slottshöjden 3 2 0 (0) 1 28-20 8 6
3. IFK Klagshamn 3 1 0 (0) 2 15-22 -7 3
4. Helsingborgs Östra IF 3 0 0 (0) 3 13-44 -31 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Herrar Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-03 19:30 1013104002 Hörby UNF - Falken IBF 2 - 6 Tony Hellborg, Martin Persson Lågehall 1
2010-09-19 15:30 1013104001 Willands IBK - FBC Phoenix 13 - 3 Mikael Bohman, Roger Jönsson Fjälkinge Sporthall
2010-09-05 16:00 1013104003 Falken IBF - Willands IBK 4 - 5 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Landskrona Idrottshall
2010-09-09 20:30 1013104004 FBC Phoenix - Hörby UNF 3 - 4 Kevin Cardell, Jesper Landén Harlösa Sporthall
2010-09-14 19:30 1013104005 Willands IBK - Hörby UNF 8 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Fjälkinge Sporthall
2010-09-21 20:30 1013104006 Falken IBF - FBC Phoenix 6 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Landskrona Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Willands IBK 3 3 0 (0) 0 26-9 17 9
2. Falken IBF 3 2 0 (0) 1 16-8 8 6
3. Hörby UNF 3 1 0 (0) 2 8-17 -9 3
4. FBC Phoenix 3 0 0 (0) 3 7-23 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Herrar Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-05 17:00 1013105002 Höllvikens IBF - IBK Palmstaden 18 - 1 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Gyahallen
2010-09-11 14:30 1013105001 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Finn 1 - 3 Anders Jaensson, Malena Björnlund Munkahallen
2010-09-15 20:00 1013105004 IBK Finn - Höllvikens IBF 5 - 7 Leon Fuchs, Henrik Lundgren Tunahallen
2010-09-19 14:00 1013105003 IBK Palmstaden - Munka Ljungby IBK Akademi 4 - 7 Leon Fuchs, Anders Jönsson Söderslättshallen B
2010-09-04 15:00 1013105005 Munka Ljungby IBK Akademi - Höllvikens IBF 3 - 8 Christian Olofsson, Filip Olsson Munkahallen
2010-09-23 20:00 1013105006 IBK Palmstaden - IBK Finn 3 - 20 Jim Forsberg, Peter Jönsson Liljeborgsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Höllvikens IBF 3 3 0 (0) 0 33-9 24 9
2. IBK Finn 3 2 0 (0) 1 28-11 17 6
3. Munka Ljungby IBK Akademi 3 1 0 (0) 2 11-15 -4 3
4. IBK Palmstaden 3 0 0 (0) 3 8-45 -37 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Herrar Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-13 20:00 1013106002 Lugi IBK - IBK Engelholm 10 - 3 Andreas Bergman, Anders Lindberg Lunds Idrottshall
2010-09-26 11:30 1013106001 Palmstaden/Trelleborg BK - Förslövs IF 3 - 3 Tony Hellborg, Martin Persson Söderslättshallen A
2010-09-24 19:30 1013106003 IBK Engelholm - Palmstaden/Trelleborg BK 6 - 7 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Strövelstorpshallen
2010-09-27 20:00 1013106004 Förslövs IF - Lugi IBK 13 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Förslövs Idrottshall
2010-09-05 17:30 1013106005 Palmstaden/Trelleborg BK - Lugi IBK 1 - 3 Andreas Bergman, Rickard Nilsson Söderslättshallen B
2010-09-15 19:30 1013106006 IBK Engelholm - Förslövs IF 5 - 18 Mikael Bohman, Ola Nilsson Strövelstorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Förslövs IF 3 2 1 (0) 0 34-9 25 7
2. Lugi IBK 3 2 0 (0) 1 14-17 -3 6
3. Palmstaden/ Trelleborg BK 3 1 1 (0) 1 11-12 -1 4
4. IBK Engelholm 3 0 0 (0) 3 14-35 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Herrar Grupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-08-29 15:00 1013107001 Oxie SK - VV-84 SK Bjuv 6 - 10 Anders Jönsson, Kevin Prahl Oxievångs Sporthall
2010-09-21 20:15 1013107002 IK Stanstad - Bromölla IBK 10 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Staffanshallen
2010-09-04 13:00 1013107004 VV-84 SK Bjuv - IK Stanstad 6 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2010-09-05 14:00 1013107003 Bromölla IBK - Oxie SK 7 - 5 Anders Jaensson, Malena Björnlund Tianshallen
2010-09-12 14:00 1013107005 Oxie SK - IK Stanstad 5 - 7 Leon Fuchs, Anders Jönsson Oxievångs Sporthall
2010-09-12 14:00 1013107006 Bromölla IBK - VV-84 SK Bjuv 5 - 8 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tianshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IK Stanstad 3 2 1 (0) 0 23-15 8 7
2. VV-84 SK Bjuv 3 2 1 (0) 0 24-17 7 7
3. Bromölla IBK 3 1 0 (0) 2 16-23 -7 3
4. Oxie SK 3 0 0 (0) 3 16-24 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Herrar Grupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-02 19:00 1013108001 KFUM Malmö - GIF Nike 11 - 0 Fredrik Roos, Johan Södergren Kulladals Sporthall
2010-09-19 17:00 1013108002 IBK Höllviken - IBS Svedala 5 - 10 Leon Fuchs, Anders Jönsson Gyahallen
2010-09-12 14:00 1013108003 IBS Svedala - KFUM Malmö 4 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Svedala Sporthall
2010-09-18 14:00 1013108004 GIF Nike - IBK Höllviken 17 - 5 Erik Höst, Rickard Nilsson Pilängshallen
2010-09-09 19:00 1013108006 IBS Svedala - GIF Nike 16 - 3 Tony Hellborg, Martin Persson Svedala Sporthall
2010-09-14 19:00 1013108005 KFUM Malmö - IBK Höllviken 15 - 1 Martin Matti, Robert Nilsson Kulladals Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. KFUM Malmö 3 3 0 (0) 0 32-5 27 9
2. IBS Svedala 3 2 0 (0) 1 30-14 16 6
3. GIF Nike 3 1 0 (0) 2 20-32 -12 3
4. IBK Höllviken 3 0 0 (0) 3 11-42 -31 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Herrar Grupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-04 16:10 1013109002 Bjärreds IBK - Röke IBF 9 - 1 Kevin Cardell, Jesper Landén Bjärehovhallen
2010-09-10 20:30 1013109001 IBK SödraDal - Kristianstad IBS 9 - 4 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Nyvångsskolan
2010-09-09 20:30 1013109003 Röke IBF - IBK SödraDal 5 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen T4 Sporthall
2010-09-24 20:00 1013109004 Kristianstad IBS - Bjärreds IBK 5 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Nosabyhallen
2010-09-16 19:45 1013109006 Röke IBF - Kristianstad IBS 4 - 3 Kevin Cardell, Jesper Landén T4 Sporthall
2010-09-16 20:00 1013109005 IBK SödraDal - Bjärreds IBK 1 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Bjärehovhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Bjärreds IBK 3 3 0 (0) 0 19-7 12 9
2. IBK SödraDal 3 2 0 (0) 1 16-13 3 6
3. Röke IBF 3 1 0 (0) 2 10-18 -8 3
4. Kristianstad IBS 3 0 0 (0) 3 12-19 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis