H5 (2010/11)

Gruppspel
H5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 11:50 1017150006 FBC Uppsala Ungdom U - Almunge IK 6 - 8 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen B
2010-09-25 13:30 1017150004 Livets Ord IF U - Arlanda IBK U 11 - 7 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Allianshallen B
2010-09-25 13:45 1017150001 Viksta IK - Tobo/Örbyhus FF 4 - 3 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Björklinge Sporthall
2010-09-25 14:00 1017150003 Grillby IBK - IBK Roslagen U 18 - 2 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Nordiahallen
2010-09-25 16:50 1017150002 Fyrislunds BK - Söderö SK 6 - 3 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Allianshallen B
2010-10-02 13:15 1017150010 Almunge IK - Livets Ord IF U 4 - 6 Peter Blombergsson, Simon Johansson Almunge Sporthall
2010-10-02 13:30 1017150011 Tobo/Örbyhus FF - Bålsta FBC 3 - 5 Karim Boudiaf, Roger Morin Örbyhus Sporthall
2010-10-02 13:30 1017150012 Söderö SK - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 4 Victor Flemström, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2010-10-02 14:10 1017150008 Arlanda IBK U - Fyrislunds BK 8 - 4 Christer Andersson, Morgan Pettersson Ekilla Sporthall
2010-10-03 15:30 1017150007 IBK Roslagen U - Viksta IK 2 - 6 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Sportcentrum
2010-10-09 10:10 1017150016 Livets Ord IF U - IBK Roslagen U 6 - 3 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen B
2010-10-09 14:00 1017150015 Grillby IBK - Arlanda IBK U 17 - 6 Anders Leander, Peter Ottehall Nordiahallen
2010-10-09 16:40 1017150013 Viksta IK - Söderö SK 3 - 13 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Björklinge Sporthall
2010-10-09 17:30 1017150017 Bålsta FBC - Almunge IK 12 - 4 Niklas Forsman, Andreas A Karlsson Fridegårdsskolan
2010-10-10 18:30 1017150014 Fyrislunds BK - Tobo/Örbyhus FF 7 - 2 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen B
2010-10-16 12:15 1017150021 Tobo/Örbyhus FF - Grillby IBK 3 - 6 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Örbyhus Sporthall
2010-10-16 12:20 1017150020 Almunge IK - Fyrislunds BK 8 - 5 Anders Leander, Peter Ottehall Almunge Sporthall
2010-10-16 14:10 1017150024 Arlanda IBK U - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 4 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Ekilla Sporthall
2010-10-16 15:15 1017150022 Söderö SK - Livets Ord IF U 4 - 8 Martin Holm, Simon Johansson Frösåkersskolan
2010-10-17 15:45 1017150023 IBK Roslagen U - Bålsta FBC 2 - 8 Anders Leander, Kjell Andersson Sportcentrum
2010-10-23 14:00 1017150027 Grillby IBK - Söderö SK 9 - 4 Lars Gustafsson, Andreas A Karlsson Nordiahallen
2010-10-23 14:30 1017150025 Viksta IK - Almunge IK 7 - 5 Matti Eronen, Anders Leander Björklinge Sporthall
2010-10-23 16:30 1017150028 Livets Ord IF U - Tobo/Örbyhus FF 9 - 2 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen B
2010-10-23 17:30 1017150029 Bålsta FBC - Arlanda IBK U 11 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fridegårdsskolan
2010-10-24 13:30 1017150030 FBC Uppsala Ungdom U - IBK Roslagen U 3 - 2 Arvid Englund, Ian Engblom Allianshallen B
2010-10-30 15:20 1017150032 Almunge IK - Grillby IBK 8 - 6 Anders Leander, Peter Ottehall Almunge Sporthall
2010-10-30 16:00 1017150033 Arlanda IBK U - Viksta IK 6 - 4 Fredrik Holtz, Lars Gustafsson Ekilla Sporthall
2010-10-30 16:00 1017150036 Tobo/Örbyhus FF - FBC Uppsala Ungdom U 8 - 3 Simon Johansson, Björn Björkman Örbyhus Sporthall
2010-10-30 17:30 1017150035 Bålsta FBC - Söderö SK 13 - 3 Fabian Fahimi, Pierre Engström Fridegårdsskolan
2010-10-31 15:15 1017150031 IBK Roslagen U - Fyrislunds BK 3 - 7 Peter Ottehall, Anders Leander Sportcentrum
2010-11-13 10:10 1017150038 Fyrislunds BK - Bålsta FBC 6 - 11 Lars Gustafsson, Morgan Pettersson Allianshallen B
2010-11-13 11:50 1017150039 FBC Uppsala Ungdom U - Livets Ord IF U 7 - 5 Matti Eronen, Johnny Söderqvist Allianshallen B
2010-11-13 12:30 1017150040 Tobo/Örbyhus FF - IBK Roslagen U 4 - 3 Björn Björkman, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2010-11-13 14:10 1017150042 Arlanda IBK U - Almunge IK 7 - 5 Ronnie Eriksson, Lars-Olov Englund Ekilla Sporthall
2010-11-13 16:10 1017150037 Viksta IK - Grillby IBK 5 - 8 Anders Ståhlberg, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2010-11-20 14:30 1017150045 Grillby IBK - FBC Uppsala Ungdom U 8 - 3 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Nordiahallen
2010-11-20 15:30 1017150047 Söderö SK - Arlanda IBK U 9 - 5 Ken Johansson, Anders Ståhlberg Frösåkersskolan
2010-11-20 18:00 1017150044 Bålsta FBC - Viksta IK 26 - 4 Mattias Lönnborg Fridegårdsskolan
2010-11-21 15:00 1017150048 IBK Roslagen U - Almunge IK 3 - 9 Anders Leander, Ronnie Eriksson Vikingahallen
2010-11-21 15:10 1017150043 Livets Ord IF U - Fyrislunds BK 6 - 4 Lars-Olov Englund, Ian Engblom Allianshallen B
2010-11-26 19:00 1017150052 Tobo/Örbyhus FF - Arlanda IBK U 13 - 4 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Örbyhus Sporthall
2010-11-27 13:00 1017150054 Almunge IK - Söderö SK 8 - 3 Björn Björkman, Simon Johansson Almunge Sporthall
2010-11-27 16:30 1017150049 Grillby IBK - Bålsta FBC 8 - 9 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Nordiahallen
2010-11-27 17:30 1017150050 Viksta IK - Livets Ord IF U 5 - 9 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Björklinge Sporthall
2010-11-28 16:50 1017150051 Fyrislunds BK - FBC Uppsala Ungdom U 6 - 5 Matti Eronen, Fredrik Holtz Allianshallen B
2010-12-04 08:30 1017150055 Fyrislunds BK - Viksta IK 8 - 3 Mattias Lönnborg, Niklas Forsman Allianshallen B
2010-12-04 16:00 1017150058 Söderö SK - Tobo/Örbyhus FF 6 - 5 Ingemar Bodin, Ken Johansson Frösåkersskolan
2010-12-04 17:40 1017150057 FBC Uppsala Ungdom U - Bålsta FBC 6 - 14 Jonas Nordqvist, Miodrag Djuric Allianshallen B
2010-12-05 15:10 1017150056 Livets Ord IF U - Grillby IBK 10 - 2 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2010-12-05 17:10 1017150059 Arlanda IBK U - IBK Roslagen U 5 - 5 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Ekilla Sporthall
2010-12-11 13:00 1017150061 Viksta IK - FBC Uppsala Ungdom U 4 - 7 Lars Gustafsson, Henrik Isberg Björklinge Sporthall
2010-12-11 13:30 1017150064 Almunge IK - Tobo/Örbyhus FF 7 - 5 Peter Ottehall, Anders Leander Almunge Sporthall
2010-12-11 14:30 1017150062 Grillby IBK - Fyrislunds BK 4 - 7 Miodrag Djuric, Matti Eronen Nordiahallen
2010-12-11 18:00 1017150063 Bålsta FBC - Livets Ord IF U 12 - 5 Erik Rosvall, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2010-12-12 13:00 1017150065 IBK Roslagen U - Söderö SK 5 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Sportcentrum
2010-12-18 14:10 1017150070 Arlanda IBK U - Livets Ord IF U 2 - 18 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2010-12-18 15:15 1017150068 Söderö SK - Fyrislunds BK 4 - 7 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2010-12-18 15:15 1017150072 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom U 12 - 5 Lars Karlsson, Anders Leander Almunge Sporthall
2010-12-18 16:00 1017150067 Tobo/Örbyhus FF - Viksta IK 3 - 5 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Örbyhus Sporthall
2010-12-19 15:00 1017150069 IBK Roslagen U - Grillby IBK 13 - 4 Ramin Navaee, Victor Flemström Sportcentrum
2011-01-08 10:10 1017150078 FBC Uppsala Ungdom U - Söderö SK 4 - 5 Fredrik Holtz, Simon Andrén Allianshallen B
2011-01-08 13:30 1017150074 Fyrislunds BK - Arlanda IBK U 11 - 0 Lars Gustafsson, Pierre Engström Allianshallen B
2011-01-08 14:00 1017150077 Bålsta FBC - Tobo/Örbyhus FF 8 - 6 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Fridegårdsskolan
2011-01-08 15:00 1017150073 Viksta IK - IBK Roslagen U 3 - 5 Per Ericsson, Ulf Larsson Björklinge Sporthall
2011-01-09 15:10 1017150076 Livets Ord IF U - Almunge IK 9 - 4 Jonas Nordqvist, Ian Engblom Allianshallen B
2011-01-14 19:00 1017150080 Tobo/Örbyhus FF - Fyrislunds BK 2 - 7 Miodrag Djuric, Oskar Wallin Örbyhus Sporthall
2011-01-14 20:00 1017150082 IBK Roslagen U - Livets Ord IF U 8 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Sportcentrum
2011-01-15 13:45 1017150079 Söderö SK - Viksta IK 9 - 11 Johnny Söderqvist, Anders Leander Frösåkersskolan
2011-01-15 14:10 1017150081 Arlanda IBK U - Grillby IBK 9 - 6 Victor Flemström, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2011-01-15 15:20 1017150083 Almunge IK - Bålsta FBC 4 - 10 Ingemar Bodin, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2011-01-22 10:10 1017150088 Livets Ord IF U - Söderö SK 6 - 4 Jan Erik Kristofersson, Ramin Navaee Allianshallen B
2011-01-22 13:45 1017150089 Bålsta FBC - IBK Roslagen U 7 - 4 Niklas Forsman, Mattias Lönnborg Fridegårdsskolan
2011-01-22 14:30 1017150087 Grillby IBK - Tobo/Örbyhus FF 5 - 2 Ian Engblom, Arvid Englund Nordiahallen
2011-01-22 19:00 1017150090 FBC Uppsala Ungdom U - Arlanda IBK U 9 - 7 Matti Eronen, Fabian Fahimi Allianshallen B
2011-01-23 15:10 1017150086 Fyrislunds BK - Almunge IK 5 - 5 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Allianshallen B
2011-01-29 10:30 1017150094 Tobo/Örbyhus FF - Livets Ord IF U 4 - 7 Matti Eronen, Joakim Lönnberg Örbyhus Sporthall
2011-01-29 13:30 1017150093 Söderö SK - Grillby IBK 8 - 6 Georgios Papadakis, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2011-01-29 15:20 1017150091 Almunge IK - Viksta IK 11 - 8 Pierre Engström, Fabian Fahimi Almunge Sporthall
2011-01-29 19:10 1017150095 Arlanda IBK U - Bålsta FBC 3 - 20 Christoffer Flemström, Ramin Navaee Ekilla Sporthall
2011-01-30 15:15 1017150096 IBK Roslagen U - FBC Uppsala Ungdom U 8 - 5 Christoffer Flemström, Peter Ottehall Sportcentrum
2011-02-05 14:00 1017150098 Grillby IBK - Almunge IK 6 - 7 Matti Eronen, Victor Flemström Nordiahallen
2011-02-05 15:00 1017150099 Viksta IK - Arlanda IBK U 11 - 3 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Björklinge Sporthall
2011-02-05 16:30 1017150101 Söderö SK - Bålsta FBC 2 - 18 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Frösåkersskolan
2011-02-06 13:40 1017150102 FBC Uppsala Ungdom U - Tobo/Örbyhus FF 1 - 6 Per-Olof Svensson, Michaela Pålsson Allianshallen B
2011-02-06 17:00 1017150097 Fyrislunds BK - IBK Roslagen U 8 - 2 Oskar Wallin, Olle Isacsson Allianshallen B
2011-02-12 11:50 1017150108 Almunge IK - Arlanda IBK U 16 - 6 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Almunge Sporthall
2011-02-12 14:45 1017150103 Grillby IBK - Viksta IK 9 - 7 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Nordiahallen
2011-02-12 18:30 1017150104 Bålsta FBC - Fyrislunds BK 10 - 7 Ian Engblom, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2011-02-13 15:10 1017150105 Livets Ord IF U - FBC Uppsala Ungdom U 3 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Allianshallen B
2011-02-13 15:30 1017150106 IBK Roslagen U - Tobo/Örbyhus FF 5 - 3 Anders Leander, Johnny Söderqvist Sportcentrum
2011-02-26 12:30 1017150110 Viksta IK - Bålsta FBC 6 - 12 Lars-Olov Englund, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2011-02-26 12:40 1017150114 Almunge IK - IBK Roslagen U 13 - 4 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Almunge Sporthall
2011-02-26 18:10 1017150113 Arlanda IBK U - Söderö SK 6 - 4 Anders Leander, Peter Ottehall Ekilla Sporthall
2011-02-27 13:30 1017150111 FBC Uppsala Ungdom U - Grillby IBK 12 - 5 Peter Ottehall, Anders Leander Allianshallen B
2011-02-27 15:10 1017150109 Fyrislunds BK - Livets Ord IF U 5 - 7 Peter Ottehall, Anders Leander Allianshallen B
2011-03-05 15:45 1017150120 Söderö SK - Almunge IK 8 - 11 Miodrag Djuric, Ramin Navaee Frösåkersskolan
2011-03-05 15:50 1017150118 Arlanda IBK U - Tobo/Örbyhus FF 10 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2011-03-05 16:00 1017150115 Bålsta FBC - Grillby IBK 7 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fridegårdsskolan
2011-03-05 16:50 1017150116 Livets Ord IF U - Viksta IK 6 - 4 Lars-Olov Englund, Georgios Papadakis Allianshallen B
2011-03-06 11:50 1017150117 FBC Uppsala Ungdom U - Fyrislunds BK 0 - 2 Thomas Tanskanen, Matti Eronen Allianshallen B
2011-03-12 12:30 1017150124 Tobo/Örbyhus FF - Söderö SK 8 - 6 Simon Johansson, Johannes Widén Örbyhus Sporthall
2011-03-12 14:00 1017150122 Grillby IBK - Livets Ord IF U 7 - 6 Ken Johansson, Victor Flemström Nordiahallen
2011-03-12 16:45 1017150121 Viksta IK - Fyrislunds BK 3 - 8 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Björklinge Sporthall
2011-03-12 18:00 1017150123 Bålsta FBC - FBC Uppsala Ungdom U 11 - 2 Erik Rosvall, Matti Eronen Fridegårdsskolan
2011-03-13 15:30 1017150125 IBK Roslagen U - Arlanda IBK U OW (0 - 5) Mikael Waldenvik, Mikael Eriksson Sportcentrum
2011-03-19 08:30 1017150129 Livets Ord IF U - Bålsta FBC 5 - 8 Johannes Widén, Martin Gustafsson Allianshallen B
2011-03-19 10:10 1017150128 Fyrislunds BK - Grillby IBK 9 - 6 Johannes Widén, Martin Gustafsson Allianshallen B
2011-03-19 13:30 1017150127 FBC Uppsala Ungdom U - Viksta IK 12 - 9 Ronnie Eriksson, Simon Johansson Allianshallen B
2011-03-19 13:30 1017150130 Tobo/Örbyhus FF - Almunge IK 6 - 6 Christer Andersson, Jan-Olov Cederholm Örbyhus Sporthall
2011-03-19 14:45 1017150131 Söderö SK - IBK Roslagen U 10 - 6 Olle Isacsson, Oskar Wallin Frösåkersskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bålsta FBC 20 20 0 0 232-88 144 60
2. Livets Ord IF U 20 14 0 6 148-103 45 42
3. Fyrislunds BK 20 13 1 6 129-92 37 40
4. Almunge IK 20 12 2 6 155-127 28 38
5. Grillby IBK 20 9 0 11 144-137 7 27
6. FBC Uppsala Ungdom U 20 7 2 11 105-131 -26 23
7. Arlanda IBK U 19 6 2 11 102-182 -80 20
8. Söderö SK 20 6 1 13 112-149 -37 19
9. IBK Roslagen U 19 6 1 12 85-128 -43 19
10. Viksta IK 20 6 0 14 112-165 -53 18
11. Tobo/ Örbyhus FF 20 5 1 14 92-114 -22 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis