P12V (00-) (2012/13)

Gruppspel
P12V (00-)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-06 10:20 1217560006 SK Vide Vit - Enköpings IBK 5 - 3 Mattias Hernandez-Börjesson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2012-10-06 12:30 1217560003 Fjärdhundra SK - IK Sirius IBK Blå 10 - 0 Jonathan Olsson, Christophe Ruziga Fjärdhundra Sporthall
2012-10-06 13:10 1217560002 IS Saga (01) - Bålsta FBC 6 - 4 Olivia Classon, Josef Berndtsson Allianshallen C
2012-10-06 16:00 1217560005 Almunge IK - Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) 1 - 9 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2012-10-07 10:00 1217560001 Gottsunda IBF - Lamadjurets AIBC 1 - 11 Miodrag Djuric, William Lindgren Fahimi Gottsundahallen
2012-10-10 17:30 1217560007 IK Sirius IBK Blå - Gottsunda IBF 0 - 7 Daniel Stenlund, Daniel Kamali Allianshallen A
2012-10-13 11:00 1217560011 Lamadjurets AIBC - Almunge IK 18 - 2 Pontus Wirdby, Rasmus Pehkonen Örsundsbro Sporthall
2012-10-13 12:30 1217560012 Bålsta FBC - SK Vide Vit 7 - 0 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2012-10-13 16:10 1217560009 Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) - Fjärdhundra SK 0 - 4 Georgios Papadakis, Markus Winberg Ärentunaskolan
2012-10-14 14:20 1217560008 Stenhagens KK 2 - IS Saga (01) 1 - 11 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Stenhagenskolans Sporthall
2012-10-20 10:20 1217560017 Almunge IK - Enköpings IBK 4 - 13 Rohnny Åhman, Roland Carlsson Almunge Sporthall
2012-10-20 11:30 1217560018 SK Vide Vit - Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) 2 - 10 Mikael Rosenius, Otto Uddmäre Alsike sporthall
2012-10-20 13:00 1217560015 Fjärdhundra SK - Stenhagens KK 2 7 - 2 Lino Montin, Christophe Ruziga Fjärdhundra Sporthall
2012-10-21 09:40 1217560014 IS Saga (01) - Lamadjurets AIBC 3 - 1 Matti Eronen, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2012-10-21 11:15 1217560013 Gottsunda IBF - Bålsta FBC 6 - 1 Gustaf Smedeby, Andreas Thunman Gottsundahallen
2012-10-27 10:50 1217560020 Enköpings IBK - IS Saga (01) 4 - 3 Adrian Alan, Douglas Eriksson S:t Ilianshallen
2012-10-27 13:10 1217560023 IK Sirius IBK Blå - Almunge IK 14 - 0 Axel Sigge, Nils Nyborg Allianshallen C
2012-10-27 15:30 1217560021 Lamadjurets AIBC - Fjärdhundra SK 5 - 5 Pontus Wallén, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2012-10-28 11:40 1217560019 Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) - Gottsunda IBF 10 - 3 Nick Kyller, Fredrik Yngwe Vattholma Sporthall
2012-10-28 13:50 1217560024 Stenhagens KK 2 - SK Vide Vit 3 - 5 Erik Palmertz, Henrik Eriksson Stenhagenskolans Sporthall
2012-11-03 11:00 1217560027 Fjärdhundra SK - Bålsta FBC 6 - 2 Douglas Eriksson, Johannes Lindholm Fjärdhundra Sporthall
2012-11-03 11:20 1217560029 Almunge IK - Stenhagens KK 2 5 - 5 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Almunge Sporthall
2012-11-03 12:40 1217560030 SK Vide Vit - IK Sirius IBK Blå 6 - 5 Alfred Holmström, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2012-11-04 12:00 1217560025 Gottsunda IBF - Enköpings IBK 1 - 3 Daniel Söder, Roger Ahlbom Gottsundahallen
2012-11-07 18:00 1217560026 IS Saga (01) - Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) 3 - 3 Samuel Forsberg, Mattias Forsberg Allianshallen C
2012-11-10 10:00 1217560032 Enköpings IBK - Fjärdhundra SK 2 - 3 Lowa Englundh, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2012-11-10 11:30 1217560035 Almunge IK - Bålsta FBC 2 - 5 Rohnny Åhman, Simon Johansson Almunge Sporthall
2012-11-10 12:00 1217560036 Lamadjurets AIBC - SK Vide Vit OW (0 - 5) Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg Örsundsbro Sporthall
2012-11-11 14:20 1217560033 Stenhagens KK 2 - Gottsunda IBF 13 - 4 Erik Palmertz, Olle Malmberg Stenhagenskolans Sporthall
2012-11-11 17:50 1217560031 IK Sirius IBK Blå - IS Saga (01) 0 - 10 Roger Ahlbom, Olivia Classon Allianshallen C
2012-11-17 12:30 1217560041 Bålsta FBC - Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) 3 - 17 Christophe Ruziga, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2012-11-17 13:20 1217560040 Lamadjurets AIBC - IK Sirius IBK Blå 12 - 2 Rasmus Pehkonen, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2012-11-18 09:40 1217560038 IS Saga (01) - Almunge IK 12 - 2 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen B
2012-11-18 11:15 1217560037 Gottsunda IBF - Fjärdhundra SK 0 - 14 Gustaf Smedeby, Andreas Thunman Gottsundahallen
2012-11-18 15:30 1217560042 Stenhagens KK 2 - Enköpings IBK 3 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Stenhagenskolans Sporthall
2012-11-24 10:20 1217560044 Almunge IK - Gottsunda IBF 4 - 13 Per-Olof Svensson, Morgan Askenbäck Almunge Sporthall
2012-11-24 12:45 1217560045 Fjärdhundra SK - SK Vide Vit 11 - 0 Christophe Ruziga, Johannes Lindholm Fjärdhundra Sporthall
2012-11-25 10:50 1217560048 IK Sirius IBK Blå - Enköpings IBK 3 - 2 Anton Virtanen, Olof Tegnér Allianshallen C
2012-11-25 12:10 1217560046 Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) - Lamadjurets AIBC 8 - 4 Andreas Winberg, Tilda Lööv Ärentunaskolan
2012-12-02 16:15 1217560047 Bålsta FBC - Stenhagens KK 2 4 - 3 Dennis Färnström, Frida Åberg Fridegårdsskolan
2012-12-01 10:20 1217560054 Enköpings IBK - Bålsta FBC 3 - 3 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2012-12-01 12:00 1217560051 IS Saga (01) - SK Vide Vit 15 - 0 Timo Palokangas, Hilding Parke Allianshallen C
2012-12-01 13:00 1217560049 Fjärdhundra SK - Almunge IK 10 - 1 Lowa Englundh, Ed Grinde Fjärdhundra Sporthall
2012-12-01 13:20 1217560052 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK 2 16 - 2 Simon Hillerius Öberg, Rasmus Pehkonen Örsundsbro Sporthall
2012-12-02 08:30 1217560053 IK Sirius IBK Blå - Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) 1 - 10 Henrik Wallenborg, Josef Berndtsson Allianshallen C
2012-12-08 09:40 1217560058 Bålsta FBC - Lamadjurets AIBC 1 - 16 Frida Åberg, Lukas Åberg Fridegårdsskolan
2012-12-08 12:40 1217560057 SK Vide Vit - Almunge IK 10 - 1 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Alsike sporthall
2012-12-09 13:50 1217560060 Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) - Enköpings IBK 5 - 4 Andrea Lindahl, Andreas Winberg Ärentunaskolan
2012-12-09 15:30 1217560059 Stenhagens KK 2 - IK Sirius IBK Blå 6 - 2 Anton Virtanen, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2012-12-09 17:50 1217560055 IS Saga (01) - Gottsunda IBF 6 - 0 Miodrag Djuric, Emma Holmqvist Allianshallen C
2012-12-15 12:30 1217560062 Fjärdhundra SK - IS Saga (01) 4 - 5 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg Fjärdhundra Sporthall
2012-12-15 15:30 1217560064 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK 13 - 3 Pontus Wirdby, Pontus Wallén Örsundsbro Sporthall
2012-12-16 12:20 1217560061 Gottsunda IBF - SK Vide Vit 10 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Gottsundahallen
2012-12-16 14:50 1217560066 Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) - Stenhagens KK 2 4 - 4 Kasper Janols, Oliver Rönnefall Ärentunaskolan
2012-12-16 15:30 1217560065 IK Sirius IBK Blå - Bålsta FBC 4 - 1 Timo Palokangas, Hilding Parke Allianshallen C
2013-01-12 13:40 1217560068 Bålsta FBC - IS Saga (01) 1 - 9 Christophe Ruziga, Jonas Backman Fridegårdsskolan
2013-01-12 14:40 1217560072 Enköpings IBK - SK Vide Vit 7 - 2 Thomas Stenman, Lennart Eilestam S:t Ilianshallen
2013-01-12 14:45 1217560067 Lamadjurets AIBC - Gottsunda IBF 13 - 2 Ian Engblom, Victor Flemström Örsundsbro Sporthall
2013-01-13 12:00 1217560069 IK Sirius IBK Blå - Fjärdhundra SK 1 - 9 Arvid Englund, Fabian Fahimi Allianshallen B
2013-01-13 13:45 1217560071 Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) - Almunge IK 19 - 2 Kasper Janols, Martin Öström Ärentunaskolan
2013-01-19 10:00 1217560077 Almunge IK - Lamadjurets AIBC 2 - 16 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2013-01-19 12:45 1217560075 Fjärdhundra SK - Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) 1 - 3 Adrian Alan, Johannes Lindholm Fjärdhundra Sporthall
2013-01-19 13:50 1217560078 SK Vide Vit - Bålsta FBC 8 - 0 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2013-01-20 10:50 1217560074 IS Saga (01) - Stenhagens KK 2 3 - 2 Felicia Hassan, Olivia Classon Allianshallen C
2013-01-20 11:10 1217560073 Gottsunda IBF - IK Sirius IBK Blå 5 - 6 Miodrag Djuric, Pierre Engström Gottsundahallen
2013-01-26 10:30 1217560080 Lamadjurets AIBC - IS Saga (01) 7 - 5 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Örsundsbro Sporthall
2013-01-26 13:40 1217560079 Bålsta FBC - Gottsunda IBF 6 - 5 Pontus Wirdby, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2013-01-26 16:50 1217560083 Enköpings IBK - Almunge IK 9 - 5 Thomas Stenman, Lennart Eilestam S:t Ilianshallen
2013-01-27 13:40 1217560084 Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) - SK Vide Vit 14 - 2 Nora Bengtsson, Kasper Janols Ärentunaskolan
2013-01-27 14:20 1217560081 Stenhagens KK 2 - Fjärdhundra SK 1 - 6 Marcus Granberg, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-02-02 10:00 1217560089 Almunge IK - IK Sirius IBK Blå 6 - 6 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2013-02-02 12:30 1217560087 Fjärdhundra SK - Lamadjurets AIBC 1 - 6 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg Fjärdhundra Sporthall
2013-02-02 12:40 1217560090 SK Vide Vit - Stenhagens KK 2 0 - 3 Emma Holmqvist, Tony Nyberg Alsike sporthall
2013-02-03 10:50 1217560086 IS Saga (01) - Enköpings IBK 6 - 2 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2013-02-03 11:10 1217560085 Gottsunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) 4 - 7 Gustaf Smedeby, Andreas Thunman Gottsundahallen
2013-02-09 11:10 1217560091 Enköpings IBK - Gottsunda IBF 5 - 4 Jonas Backman, Christophe Ruziga S:t Ilianshallen
2013-02-09 12:30 1217560093 Bålsta FBC - Fjärdhundra SK 3 - 14 Frida Åberg, Lukas Åberg Fridegårdsskolan
2013-02-10 12:00 1217560096 IK Sirius IBK Blå - SK Vide Vit 0 - 10 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2013-02-10 13:30 1217560092 Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) - IS Saga (01) 1 - 8 Alexander Norrby, Oliver Rönnefall Ärentunaskolan
2013-02-10 14:20 1217560095 Stenhagens KK 2 - Almunge IK 3 - 4 Anton Virtanen, Olof Tegnér Stenhagenskolans Sporthall
2013-02-14 18:15 1217560099 Gottsunda IBF - Stenhagens KK 2 4 - 4 Erik Andersson, Roger Ahlbom Gottsundahallen
2013-02-16 12:30 1217560101 Bålsta FBC - Almunge IK 8 - 4 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Fridegårdsskolan
2013-02-16 12:40 1217560102 SK Vide Vit - Lamadjurets AIBC 1 - 9 August Fricking, Peter Brymér Alsike sporthall
2013-02-16 12:50 1217560098 Fjärdhundra SK - Enköpings IBK 8 - 2 Douglas Eriksson, Johannes Lindholm Fjärdhundra Sporthall
2013-02-17 10:50 1217560097 IS Saga (01) - IK Sirius IBK Blå 16 - 3 Max Kivelä, Jesper Magnusson Allianshallen C
2013-02-08 17:45 1217560108 Enköpings IBK - Stenhagens KK 2 5 - 8 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg Bergvretenhallen
2013-02-11 19:00 1217560103 Fjärdhundra SK - Gottsunda IBF 7 - 3 Pontus Kaneberg, Christophe Ruziga Fjärdhundra Sporthall
2013-02-23 09:30 1217560104 Almunge IK - IS Saga (01) 1 - 13 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2013-02-23 13:10 1217560106 IK Sirius IBK Blå - Lamadjurets AIBC 2 - 19 Timo Palokangas, Erik Palmertz Allianshallen C
2013-02-24 12:20 1217560107 Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) - Bålsta FBC 11 - 1 Nora Bengtsson, Nick Kyller Ärentunaskolan
2013-03-02 10:10 1217560114 Enköpings IBK - IK Sirius IBK Blå 6 - 3 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2013-03-02 12:10 1217560112 Lamadjurets AIBC - Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) 6 - 3 Simon Hillerius Öberg, Christophe Ruziga Örsundsbro Sporthall
2013-03-02 15:30 1217560111 SK Vide Vit - Fjärdhundra SK 2 - 7 Tony Nyberg, Adam Hellström Alsike sporthall
2013-03-03 11:10 1217560110 Gottsunda IBF - Almunge IK 8 - 4 Andreas Thunman, Fredrik Hermodsson Gottsundahallen
2013-03-03 13:10 1217560113 Stenhagens KK 2 - Bålsta FBC 7 - 6 Marcus Granberg, Jacob Granberg Stenhagenskolans Sporthall
2013-03-09 10:00 1217560115 Almunge IK - Fjärdhundra SK 2 - 6 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Almunge Sporthall
2013-03-09 12:50 1217560120 Bålsta FBC - Enköpings IBK 4 - 7 Linus Andersson, Christian Jensen Fridegårdsskolan
2013-03-09 23:59 1217560117 SK Vide Vit - IS Saga (01) WO (5 - 0) Alsike sporthall
2013-03-10 12:10 1217560118 Stenhagens KK 2 - Lamadjurets AIBC 5 - 7 Erik Palmertz, Ossian Jonsson Stenhagenskolans Sporthall
2013-03-10 13:30 1217560119 Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) - IK Sirius IBK Blå 6 - 4 Christopher Lysholm, Jasmin Telo Ärentunaskolan
2013-03-16 13:30 1217560123 Almunge IK - SK Vide Vit 7 - 4 Lars Karlsson, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2013-03-16 16:00 1217560124 Lamadjurets AIBC - Bålsta FBC 20 - 0 Rasmus Pehkonen, Ed Grinde Örsundsbro Sporthall
2013-03-16 17:00 1217560126 Enköpings IBK - Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) 3 - 6 Thomas Stenman, Lennart Eilestam S:t Ilianshallen
2013-03-17 11:10 1217560121 Gottsunda IBF - IS Saga (01) 3 - 11 Simon Hillerius Öberg, Andreas Eriksson Gottsundahallen
2013-03-17 13:10 1217560125 IK Sirius IBK Blå - Stenhagens KK 2 4 - 3 Olivia Classon, Felicia Hassan Allianshallen C
2013-03-23 11:10 1217560131 Bålsta FBC - IK Sirius IBK Blå 7 - 3 Frida Åberg, Lukas Åberg Fridegårdsskolan
2013-03-23 13:20 1217560127 SK Vide Vit - Gottsunda IBF 5 - 7 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg Alsike sporthall
2013-03-23 15:50 1217560130 Enköpings IBK - Lamadjurets AIBC 1 - 17 Matti Eronen, Arvid Englund S:t Ilianshallen
2013-03-24 13:10 1217560128 IS Saga (01) - Fjärdhundra SK 2 - 4 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen B
2013-03-24 15:30 1217560132 Stenhagens KK 2 - Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) 4 - 8 Erik Palmertz, Wictoria Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lamadjurets AIBC 20 16 2 2 216-49 167 50
2. Fjärdhundra SK 20 16 1 3 137-42 95 49
3. Storvreta Ungdom IBK 2 (-01) 20 15 2 3 154-64 90 47
4. IS Saga (01) 19 15 1 3 147-43 104 46
5. Enköpings IBK 20 9 1 10 88-106 -18 28
6. Gottsunda IBF 20 6 1 13 90-136 -46 19
7. SK Vide Vit 19 6 1 12 68-119 -51 19
8. Bålsta FBC 20 6 1 13 67-151 -84 19
9. Stenhagens KK 2 20 5 3 12 82-109 -27 18
10. IK Sirius IBK Blå 20 5 1 14 63-151 -88 16
11. Almunge IK 20 2 2 16 59-201 -142 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis