D3 (2012/13)

Gruppspel
D3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
1217230034 Storvreta IBK U - Hagunda IF Vattholma Sporthall
2012-09-22 12:00 1217230001 Björklinge BK U - Alunda IBF U 5 - 0 Jan-Olov Cederholm, Lars-Olov Englund Björklinge Sporthall
2012-09-22 13:45 1217230002 Västerlöfsta IBF - IFK Dannemora/Ö 5 - 4 Simon Johansson, Christer Andersson Heby Sporthall
2012-09-23 12:30 1217230003 Stenhagens KK U - Enköpings IBK 6 - 0 Mattias Hernandez-Börjesson, Simon Hillerius Öberg Stenhagenskolans Sporthall
2012-09-29 12:00 1217230012 IFK Dannemora/Ö - Gottsunda IBF U 5 - 4 Lars Karlsson, Christopher Råsberg Österby Sim o Sporthall
2012-09-29 15:00 1217230007 Enköpings IBK - Björklinge BK U 1 - 3 Johan Öberg, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2012-09-30 14:00 1217230009 Storvreta IBK U - Stenhagens KK U 4 - 3 Miodrag Djuric, Erik Palmertz Vattholma Sporthall
2012-10-06 13:45 1217230014 Västerlöfsta IBF - Alunda IBF U 12 - 3 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Heby Sporthall
2012-10-06 16:00 1217230013 Björklinge BK U - IFK Dannemora/Ö 2 - 2 Matti Eronen, Arvid Englund Björklinge Sporthall
2012-10-06 16:50 1217230016 Hagunda IF - Enköpings IBK 6 - 4 Mattias Hernandez-Börjesson, Thomas Tanskanen Allianshallen B
2012-10-07 08:30 1217230018 Gottsunda IBF U - Storvreta IBK U 1 - 10 Anders Leander, Ingemar Bodin Allianshallen B
2012-10-13 13:00 1217230022 IFK Dannemora/Ö - Hagunda IF 4 - 6 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Österby Sim o Sporthall
2012-10-14 14:50 1217230019 Storvreta IBK U - Björklinge BK U 2 - 5 Arvid Englund, Timo Palokangas Vattholma Sporthall
2012-10-14 16:00 1217230021 Alunda IBF U - Stenhagens KK U 4 - 5 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Olandshallen
2012-10-20 12:30 1217230027 Stenhagens KK U - IFK Dannemora/Ö 3 - 6 Alfred Holmström, Magnus Mortensen Stenhagen BoKC
2012-10-20 14:15 1217230026 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK U 3 - 5 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Heby Sporthall
2012-10-20 15:10 1217230030 Gottsunda IBF U - Enköpings IBK 0 - 2 Miodrag Djuric, Felicia Hassan Allianshallen B
2012-10-20 16:50 1217230028 Hagunda IF - Alunda IBF U 3 - 4 Thomas Tanskanen, David Wigfeldt Allianshallen B
2012-10-27 15:10 1217230031 Enköpings IBK - Västerlöfsta IBF 6 - 2 Johan Öberg, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2012-10-28 16:00 1217230036 Alunda IBF U - Gottsunda IBF U 1 - 2 Matti Eronen, Ian Engblom Olandshallen
2012-11-07 18:00 1217230039 Gottsunda IBF U - Hagunda IF 1 - 4 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen A
2012-11-09 20:30 1217230037 Björklinge BK U - Stenhagens KK U 2 - 3 Anton Kindlund, Albin Ruhl Björklinge Sporthall
2012-11-10 12:00 1217230041 IFK Dannemora/Ö - Storvreta IBK U 0 - 6 Miodrag Djuric, Felicia Hassan Österby Sim o Sporthall
2012-11-11 14:00 1217230040 Alunda IBF U - Enköpings IBK 6 - 8 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Olandshallen
2012-11-17 11:50 1217230043 Hagunda IF - Västerlöfsta IBF 4 - 3 Gustav Widegren, Michaela Pålsson Allianshallen B
2012-11-17 16:20 1217230045 Stenhagens KK U - Gottsunda IBF U 4 - 1 Erik Palmertz, Timo Palokangas Stenhagen BoKC
2012-11-18 13:20 1217230046 Storvreta IBK U - Alunda IBF U 3 - 0 Joakim Lönnberg, Ingemar Bodin Vattholma Sporthall
2012-11-23 20:30 1217230050 Björklinge BK U - Hagunda IF 9 - 4 Per Ericsson, Ingemar Bodin Björklinge Sporthall
2012-11-24 13:00 1217230053 Enköpings IBK - Storvreta IBK U 3 - 5 Miodrag Djuric, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2012-11-24 13:45 1217230051 Västerlöfsta IBF - Gottsunda IBF U 6 - 4 Pierre Engström, Arvid Englund Heby Sporthall
2012-12-01 08:30 1217230056 Hagunda IF - Stenhagens KK U 5 - 6 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2012-12-01 12:00 1217230058 IFK Dannemora/Ö - Alunda IBF U 8 - 5 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Österby Sim o Sporthall
2012-12-02 13:45 1217230055 Västerlöfsta IBF - Björklinge BK U 6 - 5 Christian Jensen, Theodor Jonsson Heby Sporthall
2012-12-08 13:00 1217230065 Enköpings IBK - IFK Dannemora/Ö 2 - 1 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2012-12-08 14:40 1217230061 Björklinge BK U - Gottsunda IBF U 7 - 2 Andreas Morelius, Arvid Englund Björklinge Sporthall
2012-12-08 14:40 1217230062 Stenhagens KK U - Västerlöfsta IBF 8 - 3 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Stenhagen BoKC
2012-12-08 19:00 1217230133 Hagunda IF - Storvreta IBK U 2 - 6 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Fyrishov A
2012-12-15 12:00 1217230068 IFK Dannemora/Ö - Västerlöfsta IBF 5 - 1 Anders Leander, Sarah Ejderskog Österby Sim o Sporthall
2012-12-16 16:00 1217230067 Alunda IBF U - Björklinge BK U 4 - 1 Martin Gustafsson, Andreas Morelius Olandshallen
2013-01-24 20:00 1217230069 Enköpings IBK - Stenhagens KK U 2 - 2 Johan Öberg, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2013-01-12 12:30 1217230075 Stenhagens KK U - Storvreta IBK U 3 - 3 Simon Andrén, Martin Hallén Almroth Stenhagen BoKC
2013-01-12 13:40 1217230073 Björklinge BK U - Enköpings IBK 2 - 5 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2013-01-15 19:40 1217230078 Gottsunda IBF U - IFK Dannemora/Ö 1 - 10 Theodor Jonsson, Erik Palmertz Allianshallen B
2013-01-19 12:00 1217230079 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK U 5 - 0 Olle Isacsson, Oskar Wallin Österby Sim o Sporthall
2013-01-20 14:00 1217230080 Alunda IBF U - Västerlöfsta IBF 1 - 4 Thomas Tanskanen, Lars-Olov Englund Olandshallen
2013-01-20 14:00 1217230082 Enköpings IBK - Hagunda IF 2 - 5 Christian Jensen, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2013-01-20 18:00 1217230084 Storvreta IBK U - Gottsunda IBF U 11 - 1 Martin Holm, Johan Hällström Vattholma Sporthall
2013-01-25 20:30 1217230085 Björklinge BK U - Storvreta IBK U 1 - 6 Albin Ruhl, Axel Johansson Björklinge Sporthall
2013-01-26 14:30 1217230087 Stenhagens KK U - Alunda IBF U 2 - 4 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Stenhagen BoKC
2013-01-27 18:30 1217230088 Hagunda IF - IFK Dannemora/Ö 5 - 4 Theodor Jonsson, Axel Johansson Allianshallen B
2013-02-02 12:00 1217230093 IFK Dannemora/Ö - Stenhagens KK U 6 - 3 Sarah Ejderskog, Idah Orebrand Österby Sim o Sporthall
2013-02-02 15:10 1217230096 Enköpings IBK - Gottsunda IBF U 7 - 1 Oliver Halvarsson, Arvid Englund S:t Ilianshallen
2013-02-03 12:50 1217230092 Storvreta IBK U - Västerlöfsta IBF 4 - 3 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Vattholma Sporthall
2013-02-03 14:00 1217230094 Alunda IBF U - Hagunda IF 2 - 4 Anders Leander, Jonathan Kumlin Olandshallen
2013-02-10 14:50 1217230102 Gottsunda IBF U - Alunda IBF U 2 - 9 Gustav Widegren, Miodrag Djuric Allianshallen B
2013-02-14 19:45 1217230100 Storvreta IBK U - Hagunda IF 9 - 5 Bo Pettersson Loklint, Matti Eronen Vattholma Sporthall
2013-03-07 19:30 1217230097 Västerlöfsta IBF - Enköpings IBK 2 - 4 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Heby Sporthall
2013-02-16 15:00 1217230106 Enköpings IBK - Alunda IBF U 2 - 1 Christian Jensen, Theodor Jonsson S:t Ilianshallen
2013-02-16 15:10 1217230105 Hagunda IF - Gottsunda IBF U 9 - 1 Jasmin Telo, Tony Nyberg Allianshallen B
2013-02-16 16:20 1217230103 Stenhagens KK U - Björklinge BK U 4 - 4 Johan Hällström, Martin Holm Stenhagen BoKC
2013-02-17 13:50 1217230107 Storvreta IBK U - IFK Dannemora/Ö 1 - 3 Pierre Engström, Johan Hällström Vattholma Sporthall
2013-03-02 13:30 1217230109 Västerlöfsta IBF - Hagunda IF 5 - 7 Christian Jensen, Johan Öberg Heby Sporthall
2013-03-02 16:00 1217230112 Alunda IBF U - Storvreta IBK U 3 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2013-03-03 08:30 1217230111 Gottsunda IBF U - Stenhagens KK U 1 - 11 Fabian Fahimi, Peter Ottehall Allianshallen B
2013-03-09 15:10 1217230116 Hagunda IF - Björklinge BK U 10 - 3 Axel Sigge, Nils Nyborg Allianshallen B
2013-03-09 19:20 1217230117 Gottsunda IBF U - Västerlöfsta IBF 1 - 3 Martin Gustafsson, Johan Hällström Allianshallen A
2013-03-10 14:30 1217230119 Storvreta IBK U - Enköpings IBK 2 - 1 Arvid Englund, Rikard Ohlström Vattholma Sporthall
2013-03-16 12:30 1217230122 Stenhagens KK U - Hagunda IF 7 - 4 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Stenhagen BoKC
2013-03-16 17:00 1217230121 Björklinge BK U - Västerlöfsta IBF 4 - 8 Ingemar Bodin, Marcus Anderson Björklinge Sporthall
2013-03-17 16:00 1217230124 Alunda IBF U - IFK Dannemora/Ö 3 - 9 Martin Holm, Miodrag Djuric Olandshallen
2013-03-23 10:10 1217230127 Gottsunda IBF U - Björklinge BK U 1 - 8 Lars Halvarsson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2013-03-23 13:00 1217230131 IFK Dannemora/Ö - Enköpings IBK 9 - 3 Oskar Wallin, Olle Isacsson Österby Sim o Sporthall
2013-03-23 15:00 1217230128 Västerlöfsta IBF - Stenhagens KK U 2 - 3 Christian Jensen, Christophe Ruziga Heby Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK U 16 13 1 2 81-37 44 40
2. IFK Dannemora/ Ö 16 10 1 5 81-50 31 31
3. Stenhagens KK U 16 9 3 4 73-51 22 30
4. Hagunda IF 16 10 0 6 83-70 13 30
5. Enköpings IBK 16 8 1 7 52-53 -1 25
6. Västerlöfsta IBF 16 7 0 9 68-68 0 21
7. Björklinge BK U 16 6 2 8 61-63 -2 20
8. Alunda IBF U 16 4 0 12 50-74 -24 12
9. Gottsunda IBF U 16 1 0 15 24-107 -83 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis