Flickor divisioner 1-10 (2013/14)

Gruppspel
Flickor div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-28 13:30 1324701003 Timrå IBC -98-00/1 - Klockarbergets BK -99 3 - 2 André Crotto-Persson, Hugo Torell Hagström Timrå Sporthall
2013-10-12 11:30 1324701005 Timrå IBC -98-00/1 - Gullänget-Kroksta IBS -98 2 - 3 Oscar Moss, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2013-10-12 14:30 1324701006 Klockarbergets BK -99 - Gullänget-Kroksta IBS -98 2 - 1 Tomas Lindberg Höglunda
2013-10-19 11:00 1324701008 Ankarsvik BK 99-00 - Örnsköldsvik IBK 1 - 4 Yngwe Lindström, Peterson Lugero Hagahallen
2013-10-19 16:30 1324701009 Timrå IBC -98-00/1 - Örnsköldsvik IBK 2 - 6 Thomas Eriksson, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2013-11-22 19:00 1324701013 Vattjoms IK -98 - Klockarbergets BK -99 2 - 7 Yngwe Lindström, Robert Lundqvist Matfors Sporthall
2014-02-14 19:00 1324701014 Timrå IBC -98-00/1 - Ankarsvik BK 99-00 3 - 1 Peterson Lugero, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2013-11-02 11:30 1324701017 Klockarbergets BK -99 - Ankarsvik BK 99-00 1 - 2 Robert Lundqvist, Jon Lundgren
2013-11-03 16:15 1324701018 Vattjoms IK -98 - Örnsköldsvik IBK 0 - 4 Yngwe Lindström, Carl-Erik Lindén Matfors Sporthall
2013-11-09 12:00 1324701019 Gullänget-Kroksta IBS -98 - Vattjoms IK -98 2 - 3 Elin Lindgren, Anna Sundberg Nolaskolan
2013-11-10 14:00 1324701022 Gullänget-Kroksta IBS -98 - Ankarsvik BK 99-00 4 - 1 Henrik Leek, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-10 15:30 1324701020 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK -99 Jon Forsberg, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-16 12:30 1324701026 Vattjoms IK -98 - Ankarsvik BK 99-00 1 - 4 Oskar Nilsefur, Tomas Lindberg Matfors Sporthall
2013-11-09 16:00 1324701028 Gullänget-Kroksta IBS -98 - Vattjoms IK -98 2 - 2 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-24 13:00 1324701030 Örnsköldsvik IBK - Ankarsvik BK 99-00 3 - 1 Henrik Leek, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2013-11-30 10:00 1324701031 Gullänget-Kroksta IBS -98 - Örnsköldsvik IBK 0 - 3 Henrik Leek, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-30 11:30 1324701033 Klockarbergets BK -99 - Vattjoms IK -98 10 - 2 Henrik Persson, Urban Berglund
2013-12-01 10:30 1324701034 Ankarsvik BK 99-00 - Timrå IBC -98-00/1 1 - 2 Patrick Cederblad, Jonathan Persson Höglunda
2013-12-07 13:30 1324701035 Timrå IBC -98-00/1 - Vattjoms IK -98 1 - 1 David Lundgren, Javier Castro Timrå Sporthall
2013-12-08 11:30 1324701036 Gullänget-Kroksta IBS -98 - Klockarbergets BK -99 4 - 1 Joakim Nydahl, Henrik Leek Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-02 13:00 1324701043 Örnsköldsvik IBK - Timrå IBC -98-00/1 0 - 0 Henrik Leek, Amanda Gidlöf Skyttis Arena
2014-02-02 16:00 1324701042 Gullänget-Kroksta IBS -98 - Timrå IBC -98-00/1 3 - 3 Peder Lövdahl, Cornelia Byström Skyttis Arena
2013-12-21 11:00 1324701046 Örnsköldsvik IBK - Vattjoms IK -98 8 - 0 Christian Andersson, Cornelia Byström Skyttis Arena
2013-12-21 16:00 1324701047 Gullänget-Kroksta IBS -98 - Vattjoms IK -98 4 - 1 Elin Lindgren, Henrik Leek Skyttis Arena
2013-12-22 16:00 1324701045 Klockarbergets BK -99 - Timrå IBC -98-00/1 2 - 1 Hugo Torell Hagström, Oscar Carlsvärd
2014-01-11 10:30 1324701048 Ankarsvik BK 99-00 - Klockarbergets BK -99 1 - 0 Jonathan Persson, Hugo Torell Hagström Höglunda
2014-01-12 16:00 1324701049 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS -98 6 - 0 Anna Sundberg, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2014-01-27 20:10 1324701050 Vattjoms IK -98 - Timrå IBC -98-00/1 1 - 1 Yngwe Lindström, Oscar Moss Matfors Sporthall
2014-02-05 20:10 1324701053 Ankarsvik BK 99-00 - Vattjoms IK -98 6 - 0 Robert Lundqvist, Jonathan Persson Matfors Sporthall
2014-01-18 11:30 1324701054 Klockarbergets BK -99 - Örnsköldsvik IBK 4 - 4 Tomas Lindberg, Fredrik Strese
2014-01-18 13:30 1324701056 Ankarsvik BK 99-00 - Gullänget-Kroksta IBS -98 2 - 3 Hans Söderblom, Per Backlin Höglunda
2014-02-08 11:00 1324701059 Ankarsvik BK 99-00 - Örnsköldsvik IBK 2 - 3 Oscar Moss, Hugo Torell Hagström Höglunda
2014-02-08 15:00 1324701060 Vattjoms IK -98 - Örnsköldsvik IBK 3 - 13 Jonathan Persson, Anders Johansson Matfors Sporthall
2014-02-01 11:30 1324701061 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK -99 0 - 2 Per Söderlind, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2014-02-01 14:30 1324701062 Gullänget-Kroksta IBS -98 - Klockarbergets BK -99 2 - 6 Javier Lindström, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2014-02-15 10:30 1324701067 Timrå IBC -98-00/1 - Ankarsvik BK 99-00 2 - 1 Jörgen Grundström, Hanna Laajanen Timrå Sporthall
2014-02-15 12:30 1324701066 Vattjoms IK -98 - Klockarbergets BK -99 2 - 2 Yngwe Lindström, Anders Johansson Matfors Sporthall
2014-02-16 16:00 1324701071 Timrå IBC -98-00/1 - Klockarbergets BK -99 2 - 1 Javier Castro, Joel Klint Timrå Sporthall
2014-02-22 11:00 1324701074 Gullänget-Kroksta IBS -98 - Örnsköldsvik IBK 2 - 1 Ivica Matanovic, Henrik Leek Skyttis Arena
2014-02-22 12:00 1324701075 Vattjoms IK -98 - Timrå IBC -98-00/1 2 - 0 Fanny Svedin, Javier Castro Matfors Sporthall
2014-02-25 19:30 1324701073 Klockarbergets BK -99 - Ankarsvik BK 99-00 3 - 2 Joel Klint, Peterson Lugero
2014-03-01 15:00 1324701078 Ankarsvik BK 99-00 - Gullänget-Kroksta IBS -98 2 - 5 Thomas Eriksson, Henrik Persson Höglunda
2014-03-16 11:30 1324701082 Vattjoms IK -98 - Ankarsvik BK 99-00 0 - 5 Patrick Cederblad, Joel Klint Matfors Sporthall
2014-03-16 11:30 1324701083 Örnsköldsvik IBK - Timrå IBC -98-00/1 1 - 2 Göran Norberg, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2014-03-16 16:00 1324701084 Gullänget-Kroksta IBS -98 - Timrå IBC -98-00/1 5 - 3 Henrik Leek, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK 14 9 2 3 56-19 37 29
2. Gullänget-Kroksta IBS -98 15 8 2 5 40-38 2 26
3. Klockarbergets BK -99 14 7 2 5 43-28 15 23
4. Timrå IBC -98-00/ 1 15 6 4 5 27-30 -3 22
5. Ankarsvik BK 99-00 15 5 0 10 32-34 -2 15
6. Vattjoms IK -98 15 2 4 9 20-69 -49 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-06 14:30 1324702002 Vattjoms IK -00 - Klockarbergets BK -00 2 - 6 Yngwe Lindström, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2013-10-12 14:30 1324702001 Timrå IBC -99-00/2 - Granlo BK -00-01 Lag 1 0 - 1 Oscar Moss, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2013-10-13 09:30 1324702003 Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 - Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå 2 - 5 Henrik Leek, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2013-10-13 14:30 1324702004 Örnsköldsvik IBK - IBK Härnösand 00 5 - 3 Per Söderlind, Peter Hörnell Skyttis Arena
2013-10-19 11:00 1324702007 Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 - Örnsköldsvik IBK 1 - 4 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2013-10-19 14:00 1324702005 Granlo BK -00-01 Lag 1 - IBK Härnösand 00 2 - 4 Thomas Eriksson, Yngwe Lindström Hagahallen
2013-10-20 11:30 1324702008 Timrå IBC -99-00/2 - Vattjoms IK -00 6 - 1 Jan Lindberg, Alexander Andersson Timrå Sporthall
2013-10-27 11:00 1324702009 Vattjoms IK -00 - Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 1 - 5 Yngwe Lindström, Tomas Lindberg Matfors Sporthall
2013-10-27 11:30 1324702012 Klockarbergets BK -00 - Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå 3 - 3 Thomas Eriksson, Javier Castro
2013-10-27 14:30 1324702010 Klockarbergets BK -00 - Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 2 - 5 Robert Lundqvist, Jennie Renström
2013-10-27 15:00 1324702011 Vattjoms IK -00 - Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå 3 - 6 Jonathan Persson, Karl Bäckström Matfors Sporthall
2013-11-02 12:30 1324702015 Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 - IBK Härnösand 00 7 - 1 Joakim Nydahl, Kent Eriksson Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-02 16:30 1324702016 Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå - IBK Härnösand 00 8 - 0 Martin Palm, Henrik Leek Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-03 11:30 1324702017 Timrå IBC -99-00/2 - Örnsköldsvik IBK 3 - 2 Jonathan Persson, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2013-11-03 15:00 1324702018 Granlo BK -00-01 Lag 1 - Örnsköldsvik IBK 1 - 1 Oscar Moss Hagahallen
2013-11-09 12:30 1324702023 Granlo BK -00-01 Lag 1 - Klockarbergets BK -00 2 - 3 Jonathan Persson, Yngwe Lindström Höglunda
2013-11-09 13:30 1324702021 Örnsköldsvik IBK - Vattjoms IK -00 6 - 1 Elin Lindgren, Anna Sundberg Nolaskolan
2013-11-11 18:00 1324702022 IBK Härnösand 00 - Vattjoms IK -00 6 - 2 Landgrenshallen
2013-11-17 11:00 1324702025 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK -00 8 - 3 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2013-11-17 11:30 1324702026 Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå - Timrå IBC -99-00/2 3 - 4 Henrik Leek, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-17 14:30 1324702027 Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 - Timrå IBC -99-00/2 1 - 3 Göran Norberg, Henrik Leek Örnsköldsviks Sporthall
2014-03-24 18:45 1324702024 IBK Härnösand 00 - Klockarbergets BK -00 1 - 3 Albin Skoglund, Patrik Bäckman Öbacka SC
2013-11-24 11:30 1324702032 Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 - Granlo BK -00-01 Lag 1 6 - 1 Christian Andersson, Joakim Nydahl Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-24 14:30 1324702033 Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå - Granlo BK -00-01 Lag 1 1 - 2 Christian Andersson, Jimmy Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2014-03-14 19:30 1324702030 Timrå IBC -99-00/2 - Klockarbergets BK -00 6 - 3 Henrik Persson, Jonathan Persson Timrå Sporthall
2013-11-30 09:30 1324702034 IBK Härnösand 00 - Timrå IBC -99-00/2 1 - 11 Simon Lindeborg, Alexander Andersson Öbacka SC
2013-11-30 12:00 1324702035 Granlo BK -00-01 Lag 1 - Vattjoms IK -00 2 - 4 Patrick Cederblad, Jonathan Persson Skönsbergshallen
2013-11-30 13:00 1324702036 Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå - Örnsköldsvik IBK 1 - 8 Marcus Vallin, Henrik Leek Örnsköldsviks Sporthall
2013-12-06 16:30 1324702040 IBK Härnösand 00 - Örnsköldsvik IBK 4 - 9 Alexander Andersson, Robert Lundqvist Öbacka SC
2013-12-08 09:30 1324702038 Klockarbergets BK -00 - Vattjoms IK -00 6 - 0 Oscar Moss, Anders Johansson
2013-12-08 10:00 1324702039 Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå - Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 6 - 5 Joakim Nydahl, Henrik Leek Örnsköldsviks Sporthall
2013-12-08 11:30 1324702037 Granlo BK -00-01 Lag 1 - Timrå IBC -99-00/2 1 - 4 Jonatan Nilsson, Jonathan Persson Hagahallen
2014-01-10 18:30 1324702044 IBK Härnösand 00 - Granlo BK -00-01 Lag 1 0 - 1 Simon Lindeborg, Alexander Andersson Landgrenshallen
2014-02-02 11:30 1324702041 Örnsköldsvik IBK - Timrå IBC -99-00/2 2 - 6 Joakim Nydahl, Amanda Gidlöf Skyttis Arena
2014-01-12 11:00 1324702048 Granlo BK -00-01 Lag 1 - Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå 3 - 3 Tomas Lindberg, Robert Lundqvist Hagahallen
2014-01-12 13:00 1324702045 Timrå IBC -99-00/2 - Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 6 - 2 Henrik Persson, Patrick Cederblad Timrå Sporthall
2014-01-12 15:00 1324702046 Granlo BK -00-01 Lag 1 - Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 3 - 2 Hugo Torell Hagström, Oscar Moss Hagahallen
2014-01-12 17:00 1324702047 Timrå IBC -99-00/2 - Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå 3 - 1 Jonathan Persson, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2014-01-18 14:30 1324702053 Vattjoms IK -00 - Timrå IBC -99-00/2 1 - 11 Thomas Eriksson, Oscar Moss Matfors Sporthall
2014-01-19 16:00 1324702050 Örnsköldsvik IBK - Granlo BK -00-01 Lag 1 6 - 1 Henrik Leek, Andreas Nyman Skyttis Arena
2014-02-08 11:00 1324702054 Vattjoms IK -00 - Örnsköldsvik IBK 1 - 11 Jonathan Persson, Anders Johansson Matfors Sporthall
2014-02-08 14:00 1324702055 Klockarbergets BK -00 - Örnsköldsvik IBK 2 - 3 Javier Castro, Peterson Lugero
2014-02-09 12:00 1324702057 IBK Härnösand 00 - Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå 5 - 11 Kaj Larsson, Javier Castro Öbacka SC
2014-02-01 11:00 1324702059 Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 - Vattjoms IK -00 5 - 2 Göran Edlund, Henrik Leek Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-01 14:00 1324702060 Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå - Vattjoms IK -00 9 - 3 Mikael Berglund, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-02 09:00 1324702058 Klockarbergets BK -00 - Granlo BK -00-01 Lag 1 4 - 3 Jennie Renström, David Lundgren
2014-03-01 10:00 1324702061 Timrå IBC -99-00/2 - IBK Härnösand 00 12 - 1 Peterson Lugero, Javier Castro Timrå Sporthall
2014-02-15 13:30 1324702062 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 5 - 2 Per Söderlind, Mikael Körning Skyttis Arena
2014-02-16 10:30 1324702063 Vattjoms IK -00 - Granlo BK -00-01 Lag 1 0 - 3 Hugo Torell Hagström, Jonathan Persson Matfors Sporthall
2014-02-16 11:30 1324702064 Klockarbergets BK -00 - IBK Härnösand 00 5 - 1 Thomas Eriksson, Jan Öberg
2014-02-22 14:00 1324702066 Vattjoms IK -00 - IBK Härnösand 00 6 - 4 Javier Castro, Fanny Svedin Matfors Sporthall
2014-02-23 09:30 1324702067 Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå - Klockarbergets BK -00 5 - 3 Elin Lindgren, Emmy Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-23 13:00 1324702068 Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 - Klockarbergets BK -00 6 - 2 Henrik Leek, Joakim Nydahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-03-15 14:30 1324702070 IBK Härnösand 00 - Gullänget-Kroksta IBS 00-99/00 2 - 14 Albin Skoglund, Arvid Larsson Landgrenshallen
2014-03-16 16:00 1324702071 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå 4 - 3 Peder Lövdahl, Göran Norberg Skyttis Arena
2014-03-28 18:30 1324702072 Klockarbergets BK -00 - Timrå IBC -99-00/2 2 - 6 Thomas Berglund, Thomas Eriksson
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Timrå IBC -99-00/ 2 14 13 0 1 81-22 59 39
2. Örnsköldsvik IBK 14 11 1 2 74-32 42 34
3. Gullänget-Kroksta IBS -01-Blå 14 7 2 5 65-48 17 23
4. Gullänget-Kroksta IBS 00-99/ 00 14 7 0 7 63-43 20 21
5. Klockarbergets BK -00 14 6 1 7 47-51 -4 19
6. Granlo BK -00-01 Lag 1 14 5 2 7 26-38 -12 17
7. Vattjoms IK -00 14 2 0 12 27-86 -59 6
8. IBK Härnösand 00 14 2 0 12 33-96 -63 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-28 11:30 1324703004 Moälvens IBK Å - Gullänget-Kroksta IBS -01-vit 1 - 13 Fredrik Söderholm, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2013-09-29 12:00 1324703001 Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 - Ankarsvik BK -01-02 3 - 2 Jan Lindberg Höglunda
2013-09-29 13:30 1324703002 Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 - Klockarbergets BK -01 2 - 8 Jan Lindberg Höglunda
2013-10-13 10:45 1324703007 Gullänget-Kroksta IBS -01-vit - Gullänget-Kroksta IBS -02 6 - 4 Henrik Leek, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2013-10-13 13:30 1324703006 Klockarbergets BK -01 - Ankarsvik BK -01-02 9 - 0 Hugo Torell Hagström, Jon Lundgren Hagahallen
2013-10-13 14:00 1324703008 Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 - Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 3 - 3 Oscar Carlsvärd, Jonatan Nilsson Höglunda
2013-10-19 12:30 1324703011 Klockarbergets BK -01 - Moälvens IBK Å 6 - 3 Yngwe Lindström Hagahallen
2013-10-19 15:30 1324703012 Ankarsvik BK -01-02 - Moälvens IBK Å 5 - 5 Tomas Lindberg, Anders Strindlund Höglunda
2013-10-26 11:45 1324703014 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Moälvens IBK Å 6 - 3 Per Söderlind, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2013-10-26 14:00 1324703015 Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 - Klockarbergets BK -01 2 - 10 Jennie Renström, Jonathan Persson Skönsbergshallen
2013-10-27 10:30 1324703013 Ankarsvik BK -01-02 - Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 6 - 3 Jon Lundgren, Jörgen Grundström Skönsbergshallen
2013-11-17 13:00 1324703018 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 6 - 2 Göran Edlund, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2013-11-17 16:15 1324703017 Gullänget-Kroksta IBS -01-vit - Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 5 - 0 Joakim Nydahl, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2014-01-11 17:00 1324703020 Moälvens IBK Å - Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 1 - 2 Fredrik Söderholm, Jimmy Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-09 10:30 1324703023 Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 - Gullänget-Kroksta IBS -02 1 - 8 Jan Öberg, Jonathan Persson Höglunda
2013-11-09 11:30 1324703021 Klockarbergets BK -01 - Gullänget-Kroksta IBS -01-vit 1 - 1 Jonatan Nilsson, Henrik Persson
2013-11-09 14:30 1324703022 Ankarsvik BK -01-02 - Gullänget-Kroksta IBS -01-vit 3 - 6 Patrick Cederblad, Henrik Persson Skönsbergshallen
2013-11-09 14:30 1324703024 Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 - Gullänget-Kroksta IBS -02 2 - 7 Jonathan Persson, Yngwe Lindström Höglunda
2013-11-16 14:00 1324703026 Moälvens IBK Å - Ankarsvik BK -01-02 5 - 2 Maria Dahlin, Kent Eriksson Skyttis Arena
2013-11-17 13:00 1324703027 Gullänget-Kroksta IBS -01-vit - Klockarbergets BK -01 5 - 2 Henrik Leek, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-17 16:00 1324703028 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Klockarbergets BK -01 4 - 1 Amanda Gidlöf, Cornelia Byström Örnsköldsviks Sporthall
2013-11-23 10:30 1324703029 Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 - Moälvens IBK Å 3 - 8 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2013-11-23 14:30 1324703030 Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 - Moälvens IBK Å 2 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2013-11-30 11:30 1324703036 Gullänget-Kroksta IBS -01-vit - Moälvens IBK Å 7 - 1 Per Söderlind, Ewelina Pettersson Skyttis Arena
2013-12-01 11:00 1324703033 Ankarsvik BK -01-02 - Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 4 - 4 Javier Castro, Oscar Moss Hagahallen
2013-12-01 12:00 1324703034 Klockarbergets BK -01 - Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 10 - 1 Hans Söderblom, Per Backlin
2013-12-07 10:30 1324703038 Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 - Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 4 - 1 Robert Lundqvist, Peterson Lugero Höglunda
2013-12-08 13:00 1324703039 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Gullänget-Kroksta IBS -01-vit 2 - 6 Joakim Nydahl, Henrik Leek Örnsköldsviks Sporthall
2013-12-14 14:00 1324703040 Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 - Ankarsvik BK -01-02 0 - 6 Jonathan Persson, Jennie Renström Höglunda
2013-12-14 16:00 1324703041 Moälvens IBK Å - Gullänget-Kroksta IBS -02 3 - 1 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2014-01-19 10:00 1324703042 Klockarbergets BK -01 - Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 17 - 1 Oscar Moss, Hugo Torell Hagström
2013-12-21 10:30 1324703045 Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 - Gullänget-Kroksta IBS -01-vit 1 - 4 Joel Klint, Urban Berglund Hagahallen
2013-12-21 11:30 1324703046 Klockarbergets BK -01 - Gullänget-Kroksta IBS -02 3 - 6 Thomas Eriksson, Jan Öberg
2013-12-21 14:30 1324703044 Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 - Gullänget-Kroksta IBS -01-vit 3 - 5 Oscar Carlsvärd, Jonatan Nilsson Höglunda
2013-12-21 15:00 1324703047 Ankarsvik BK -01-02 - Gullänget-Kroksta IBS -02 8 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2014-01-11 11:00 1324703049 Moälvens IBK Å - Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 6 - 0 Jon Forsberg, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2014-01-11 12:30 1324703050 Gullänget-Kroksta IBS -01-vit - Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 5 - 2 Jon Forsberg, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2014-01-11 15:30 1324703051 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 14 - 2 Fredrik Söderholm, Mikael Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2014-01-12 10:30 1324703052 Ankarsvik BK -01-02 - Klockarbergets BK -01 1 - 9 Thomas Eriksson, Jonatan Nilsson Höglunda
2014-01-18 12:00 1324703053 Gullänget-Kroksta IBS -01-vit - Ankarsvik BK -01-02 8 - 4 Peder Lövdahl, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2014-01-18 15:00 1324703054 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Ankarsvik BK -01-02 8 - 5 Mikael Berglund, Henrik Leek Örnsköldsviks Sporthall
2014-03-29 12:30 1324703056 Moälvens IBK Å - Klockarbergets BK -01 4 - 4 Joakim Nydahl, Christian Andersson Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-02-02 10:30 1324703058 Klockarbergets BK -01 - Ankarsvik BK -01-02 7 - 0 David Lundgren, Jennie Renström
2014-02-08 10:30 1324703060 Gullänget-Kroksta IBS -01-vit - Gullänget-Kroksta IBS -02 6 - 8 Andreas Nyman, Göran Norberg Skyttis Arena
2014-02-16 16:30 1324703057 Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 - Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 1 - 4 Jonathan Persson, Hanna Laajanen Skönsbergshallen
2014-01-11 14:45 1324703062 Moälvens IBK Å - Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 7 - 2 Jimmy Johansson, Jon Forsberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-02-01 12:30 1324703063 Gullänget-Kroksta IBS -01-vit - Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 4 - 3 Kent Eriksson, Göran Edlund Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-01 15:30 1324703064 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 4 - 4 Ivica Matanovic, Mikael Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-09 11:00 1324703067 Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 - Gullänget-Kroksta IBS -01-vit 1 - 6 Jennie Renström, Jonatan Nilsson Hagahallen
2014-02-09 14:30 1324703068 Ankarsvik BK -01-02 - Gullänget-Kroksta IBS -01-vit 0 - 15 Anders Johansson, Fanny Svedin Hagahallen
2014-02-22 13:30 1324703069 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Klockarbergets BK -01 4 - 3 Göran Norberg, Henrik Leek Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-22 16:01 1324703070 Gullänget-Kroksta IBS -01-vit - Klockarbergets BK -01 0 - 6 Emmy Johansson, Christian Andersson Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-22 17:30 1324703071 Moälvens IBK Å - Ankarsvik BK -01-02 5 - 4 Kent Eriksson, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2014-03-02 12:30 1324703073 Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 - Ankarsvik BK -01-02 2 - 6 Fanny Svedin, Hanna Laajanen Höglunda
2014-03-02 14:30 1324703076 Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 - Klockarbergets BK -01 1 - 14 Fanny Svedin, Hanna Laajanen Höglunda
2014-03-08 17:00 1324703075 Moälvens IBK Å - Gullänget-Kroksta IBS -02 6 - 5 Anna Sundberg, Per Söderlind Skyttis Arena
2014-03-09 10:30 1324703077 Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 - Moälvens IBK Å 0 - 5 Kenneth Fahlberg, Jonatan Nilsson Hagahallen
2014-03-09 11:00 1324703079 Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 - Gullänget-Kroksta IBS -02 2 - 7 Patrick Cederblad, Fanny Svedin Höglunda
2014-03-09 13:30 1324703078 Klockarbergets BK -01 - Moälvens IBK Å 7 - 1 Peter Palander, Tomas Lindberg
2014-03-09 15:00 1324703080 Ankarsvik BK -01-02 - Gullänget-Kroksta IBS -02 4 - 5 Jennie Renström, Hugo Torell Hagström Höglunda
2014-03-15 11:30 1324703084 Klockarbergets BK -01 - Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 6 - 4 Jonatan Nilsson, Thomas Eriksson
2014-03-15 14:00 1324703081 Ankarsvik BK -01-02 - Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 5 - 0 Oscar Moss, Peterson Lugero Höglunda
2014-03-16 13:00 1324703082 Gullänget-Kroksta IBS -01-vit - Moälvens IBK Å 1 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gullänget-Kroksta IBS -01-vit 18 14 1 3 103-46 57 43
2. Klockarbergets BK -01 18 12 2 4 123-40 83 38
3. Gullänget-Kroksta IBS -02 18 12 1 5 103-67 36 37
4. Moälvens IBK Å 18 10 2 6 71-70 1 32
5. Ankarsvik BK -01-02 18 5 2 11 65-98 -33 17
6. Sundsvalls IBF - U Nord-01-02 18 2 2 14 38-97 -59 8
7. Sundsvalls IBF - U S-malm-01-02 18 2 2 14 33-118 -85 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-10-19 10:15 1324704001 IBK Härnösand - Moälvens IBK -03 7 - 0 Per Söderlind, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2013-10-19 11:00 1324704002 Vattjoms IK -02 - Örnsköldsvik IBF -02 1 - 1 Peder Lövdahl, Per Söderlind Skyttis Arena
2013-10-19 11:45 1324704003 Timrå IBC -01-02 - Klockarbergets BK -02-03 0 - 5 Per Söderlind, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2013-10-19 12:30 1324704004 Moälvens IBK -03 - Vattjoms IK -02 0 - 4 Fredrik Söderholm, Marcus Vallin Skyttis Arena
2013-10-19 13:15 1324704005 IBK Härnösand - Timrå IBC -01-02 3 - 0 Marcus Vallin, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2013-10-19 14:00 1324704006 Örnsköldsvik IBF -02 - Granlo BK 02 0 - 1 Fredrik Söderholm, Marcus Vallin Skyttis Arena
2013-10-19 14:45 1324704007 Klockarbergets BK -02-03 - IBK Härnösand 0 - 0 Fredrik Söderholm, Marcus Vallin Skyttis Arena
2013-10-19 15:30 1324704009 Granlo BK 02 - Moälvens IBK -03 3 - 0 Fredrik Söderholm, Marcus Vallin Skyttis Arena
2013-10-19 16:15 1324704008 Timrå IBC -01-02 - Örnsköldsvik IBF -02 5 - 1 Göran Norberg, Anna Sundberg Skyttis Arena
2013-10-19 17:00 1324704010 Granlo BK 02 - Klockarbergets BK -02-03 4 - 5 Anna Sundberg, Göran Norberg Skyttis Arena
2013-11-17 08:15 1324704011 Vattjoms IK -02 - Granlo BK 02 2 - 4 Patrick Cederblad, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2013-11-17 09:00 1324704012 Örnsköldsvik IBF -02 - IBK Härnösand 1 - 3 Patrick Cederblad, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2013-11-17 09:45 1324704013 Moälvens IBK -03 - Klockarbergets BK -02-03 2 - 4 Peterson Lugero, Urban Berglund Timrå Sporthall
2013-11-17 10:30 1324704014 IBK Härnösand - Vattjoms IK -02 4 - 3 Peterson Lugero, Urban Berglund Timrå Sporthall
2013-11-17 11:15 1324704015 Granlo BK 02 - Timrå IBC -01-02 2 - 0 Peterson Lugero, Urban Berglund Timrå Sporthall
2013-11-17 12:00 1324704016 Klockarbergets BK -02-03 - Örnsköldsvik IBF -02 6 - 1 Peterson Lugero, Urban Berglund Timrå Sporthall
2013-11-17 12:45 1324704017 Moälvens IBK -03 - Timrå IBC -01-02 0 - 2 Hanna Laajanen, Urban Berglund Timrå Sporthall
2013-11-17 13:30 1324704018 Granlo BK 02 - IBK Härnösand 3 - 0 Hanna Laajanen, Urban Berglund Timrå Sporthall
2013-11-17 14:15 1324704019 Vattjoms IK -02 - Klockarbergets BK -02-03 4 - 5 Hanna Laajanen, Urban Berglund Timrå Sporthall
2014-01-12 14:00 1324704020 Örnsköldsvik IBF -02 - Moälvens IBK -03 2 - 1 Fredrik Söderholm, Jon Forsberg Skyttis Arena
2013-12-07 15:45 1324704021 Klockarbergets BK -02-03 - Granlo BK 02 5 - 0 Alexander Bergman, Henrik Persson
2013-12-07 17:15 1324704022 Timrå IBC -01-02 - Vattjoms IK -02 7 - 1 Henrik Persson, Alexander Bergman
2013-11-23 10:00 1324704023 Timrå IBC -01-02 - Granlo BK 02 2 - 1 Patrik Bäckman, Pontus Markström Landgrenshallen
2013-11-23 10:45 1324704024 Vattjoms IK -02 - IBK Härnösand 0 - 6 Pontus Markström, Patrik Bäckman Landgrenshallen
2013-11-23 11:30 1324704025 Örnsköldsvik IBF -02 - Klockarbergets BK -02-03 2 - 5 Albin Skoglund, Pontus Markström Landgrenshallen
2013-11-23 12:15 1324704026 Timrå IBC -01-02 - Moälvens IBK -03 4 - 3 Albin Skoglund, Patrik Bäckman Landgrenshallen
2013-11-23 13:00 1324704027 Klockarbergets BK -02-03 - Vattjoms IK -02 11 - 2 Patrik Bäckman, Pontus Markström Landgrenshallen
2013-11-23 13:45 1324704028 IBK Härnösand - Granlo BK 02 2 - 1 Patrik Bäckman, Pontus Markström Landgrenshallen
2013-11-23 14:30 1324704029 Vattjoms IK -02 - Moälvens IBK -03 1 - 0 Albin Skoglund, Pontus Markström Landgrenshallen
2013-11-23 15:15 1324704030 Granlo BK 02 - Örnsköldsvik IBF -02 6 - 0 Albin Skoglund, Patrik Bäckman Landgrenshallen
2013-11-23 16:00 1324704031 Timrå IBC -01-02 - IBK Härnösand 1 - 3 Patrik Bäckman, Pontus Markström Landgrenshallen
2014-01-18 10:30 1324704032 Moälvens IBK -03 - Örnsköldsvik IBF -02 2 - 2 Per Söderlind, Andreas Nyman Skyttis Arena
2014-02-15 10:15 1324704033 Moälvens IBK -03 - IBK Härnösand 0 - 3 Joakim Nydahl, Anna Sundberg Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-15 11:00 1324704034 Klockarbergets BK -02-03 - Timrå IBC -01-02 2 - 0 Anna Sundberg, Joakim Nydahl Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-15 11:45 1324704035 Örnsköldsvik IBF -02 - Vattjoms IK -02 3 - 2 Michelle Mårtensson, Anna Sundberg Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-15 12:30 1324704036 IBK Härnösand - Klockarbergets BK -02-03 1 - 1 Anna Sundberg, Michelle Mårtensson Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-15 13:15 1324704037 Örnsköldsvik IBF -02 - Timrå IBC -01-02 1 - 4 Javier Lindström, Anna Sundberg Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-15 14:00 1324704038 Moälvens IBK -03 - Granlo BK 02 1 - 3 Javier Lindström, Göran Edlund Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-15 14:45 1324704039 IBK Härnösand - Örnsköldsvik IBF -02 0 - 3 Per Söderlind, Göran Edlund Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-15 15:30 1324704040 Granlo BK 02 - Vattjoms IK -02 4 - 1 Göran Edlund, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-15 16:15 1324704041 Klockarbergets BK -02-03 - Moälvens IBK -03 3 - 1 Javier Lindström, Göran Edlund Örnsköldsviks Sporthall
2014-02-17 18:15 1324704042 Vattjoms IK -02 - Timrå IBC -01-02 0 - 2 Yngwe Lindström, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2013-12-14 09:15 1324704045 Timrå IBC -01-02 - Klockarbergets BK -02-03 2 - 1 Oskar Nilsefur, Erik Dahlqvist Matfors Sporthall
2013-12-14 10:15 1324704052 Granlo BK 02 - Klockarbergets BK -02-03 3 - 4 Yngwe Lindström, Tobias Jonasson Matfors Sporthall
2013-12-14 11:00 1324704044 Vattjoms IK -02 - Örnsköldsvik IBF -02 1 - 2 Yngwe Lindström, Oskar Nilsefur Matfors Sporthall
2013-12-14 11:46 1324704047 IBK Härnösand - Timrå IBC -01-02 4 - 0 Yngwe Lindström, Oskar Nilsefur Matfors Sporthall
2013-12-14 12:30 1324704046 Moälvens IBK -03 - Vattjoms IK -02 0 - 4 Yngwe Lindström, Erik Dahlqvist Matfors Sporthall
2013-12-14 13:15 1324704048 Örnsköldsvik IBF -02 - Granlo BK 02 2 - 0 Oskar Nilsefur, Erik Dahlqvist Matfors Sporthall
2013-12-14 14:01 1324704049 Klockarbergets BK -02-03 - IBK Härnösand 3 - 4 Tobias Jonasson, Erik Dahlqvist Matfors Sporthall
2013-12-14 14:45 1324704050 Granlo BK 02 - Moälvens IBK -03 7 - 1 Tobias Jonasson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-12-14 15:30 1324704051 Timrå IBC -01-02 - Örnsköldsvik IBF -02 2 - 2 Tobias Jonasson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-12-14 16:15 1324704043 IBK Härnösand - Moälvens IBK -03 3 - 0 Oskar Nilsefur, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2014-02-08 10:15 1324704053 Vattjoms IK -02 - Granlo BK 02 1 - 1 Christian Andersson, Jimmy Johansson Nolaskolan
2014-02-08 11:00 1324704054 Örnsköldsvik IBF -02 - IBK Härnösand 2 - 3 Jimmy Johansson, Christian Andersson Nolaskolan
2014-02-08 11:45 1324704055 Moälvens IBK -03 - Klockarbergets BK -02-03 2 - 1 Jimmy Johansson, Emmy Johansson Nolaskolan
2014-02-08 12:30 1324704056 Granlo BK 02 - Timrå IBC -01-02 5 - 2 Emmy Johansson, Jimmy Johansson Nolaskolan
2014-02-08 13:15 1324704057 IBK Härnösand - Vattjoms IK -02 3 - 2 Jimmy Johansson, Emma Hägglöf Nolaskolan
2014-02-08 14:00 1324704058 Klockarbergets BK -02-03 - Örnsköldsvik IBF -02 2 - 2 Ivica Matanovic, Emma Hägglöf Nolaskolan
2014-02-08 14:45 1324704059 Moälvens IBK -03 - Timrå IBC -01-02 6 - 2 Ivica Matanovic, Amanda Gidlöf Nolaskolan
2014-02-08 15:30 1324704060 Granlo BK 02 - IBK Härnösand 3 - 1 Ivica Matanovic, Amanda Gidlöf Nolaskolan
2014-02-08 16:15 1324704061 Vattjoms IK -02 - Klockarbergets BK -02-03 2 - 0 Andreas Nyman, Per Söderlind Nolaskolan
2014-02-08 17:00 1324704062 Örnsköldsvik IBF -02 - Moälvens IBK -03 2 - 2 Andreas Nyman, Per Söderlind Nolaskolan
2014-02-23 15:00 1324704063 Klockarbergets BK -02-03 - Granlo BK 02 2 - 5 Rickard Engman, Yngwe Lindström Timrå Sporthall
2014-02-23 16:00 1324704064 Timrå IBC -01-02 - Vattjoms IK -02 2 - 1 Yngwe Lindström, Rickard Engman Timrå Sporthall
2014-03-02 09:45 1324704065 Timrå IBC -01-02 - Granlo BK 02 2 - 0 Javier Castro, Yngwe Lindström
2014-03-02 10:30 1324704066 Vattjoms IK -02 - IBK Härnösand 1 - 2 Javier Castro, Yngwe Lindström
2014-03-02 11:15 1324704067 Örnsköldsvik IBF -02 - Klockarbergets BK -02-03 1 - 2 Henrik Persson, Patrick Cederblad
2014-03-02 12:00 1324704068 Timrå IBC -01-02 - Moälvens IBK -03 7 - 3 Yngwe Lindström, Javier Castro
2014-03-02 12:45 1324704069 IBK Härnösand - Granlo BK 02 2 - 2 Patrick Cederblad, Henrik Persson
2014-03-02 13:30 1324704070 Klockarbergets BK -02-03 - Vattjoms IK -02 12 - 2 Patrick Cederblad, Henrik Persson
2014-03-02 14:15 1324704071 Granlo BK 02 - Örnsköldsvik IBF -02 1 - 1 Henrik Persson, Patrick Cederblad
2014-03-02 15:00 1324704072 Timrå IBC -01-02 - IBK Härnösand 2 - 0 Patrick Cederblad, Henrik Persson
2014-03-02 15:45 1324704073 Vattjoms IK -02 - Moälvens IBK -03 0 - 4 Henrik Persson, Patrick Cederblad
2014-03-23 19:15 1324704074 Moälvens IBK -03 - Örnsköldsvik IBF -02 2 - 3 Elin Lindgren, Martin Palm Skyttis Arena
2014-03-16 09:15 1324704077 Klockarbergets BK -02-03 - Timrå IBC -01-02 6 - 0 Albin Skoglund, Pontus Markström Höglunda
2014-03-16 10:00 1324704082 Granlo BK 02 - Vattjoms IK -02 1 - 0 Fredrik Strese, Kaj Larsson Höglunda
2014-03-16 10:45 1324704078 IBK Härnösand - Klockarbergets BK -02-03 1 - 0 Fredrik Strese, Kaj Larsson Höglunda
2014-03-16 11:30 1324704076 Örnsköldsvik IBF -02 - Vattjoms IK -02 4 - 1 Pontus Markström, Fredrik Strese Höglunda
2014-03-16 12:15 1324704075 Moälvens IBK -03 - IBK Härnösand 1 - 3 Albin Skoglund, Kaj Larsson Höglunda
2014-03-16 13:00 1324704079 Örnsköldsvik IBF -02 - Timrå IBC -01-02 4 - 3 Pontus Markström, Albin Skoglund Höglunda
2014-03-16 13:45 1324704080 Moälvens IBK -03 - Granlo BK 02 1 - 3 Kaj Larsson, Albin Skoglund Höglunda
2014-03-16 14:30 1324704081 IBK Härnösand - Örnsköldsvik IBF -02 2 - 1 Pontus Markström, Albin Skoglund Höglunda
2014-03-16 15:15 1324704083 Klockarbergets BK -02-03 - Moälvens IBK -03 3 - 0 Karl Bäckström, Urban Berglund Höglunda
2014-03-16 16:00 1324704084 Vattjoms IK -02 - Timrå IBC -01-02 2 - 2 Karl Bäckström, Urban Berglund Höglunda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Härnösand 24 17 3 4 60-30 30 54
2. Klockarbergets BK -02-03 24 15 3 6 88-41 47 48
3. Granlo BK 02 23 13 3 7 62-37 25 42
4. Timrå IBC -01-02 24 12 2 10 53-56 -3 38
5. Örnsköldsvik IBF -02 23 8 6 9 43-56 -13 30
6. Vattjoms IK -02 24 4 3 17 38-80 -42 15
7. Moälvens IBK -03 24 3 2 19 32-76 -44 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-12-22 15:00 1324705171 Nätra IBK -03 - Granlo BK 03-04 Köpmanholmens Sporthall
2013-12-22 16:30 1324705172 Nätra IBK -03 - Klockarbergets BK -04-05 Köpmanholmens Sporthall
2013-11-02 09:00 1324705002 Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 - Vattjoms IK -04 1 - 2 Anders Johansson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-11-02 09:45 1324705003 Ankarsvik BK -04-05 - Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 2 - 7 Anders Johansson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-11-02 10:30 1324705008 Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 - Sundsvalls IBF - U S-malm-04 2 - 3 Jennie Renström, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-11-02 11:15 1324705009 Ankarsvik BK -04-05 - Vattjoms IK -04 2 - 5 Jennie Renström, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-11-02 12:00 1324705005 Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 - Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 7 - 1 André Crotto-Persson, Jonathan Persson Matfors Sporthall
2013-11-02 12:45 1324705006 Ankarsvik BK -04-05 - Sundsvalls IBF - U S-malm-04 2 - 3 Jonathan Persson, André Crotto-Persson Matfors Sporthall
2013-11-03 09:15 1324705010 Klockarbergets BK -04-05 - Örnsköldsvik IBF -03 0 - 11 Yngwe Lindström, Henrik Persson Matfors Sporthall
2013-11-03 10:00 1324705011 Granlo BK 03-04 - Gullänget-Kroksta IBS -03 3 - 2 Henrik Persson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-11-03 10:45 1324705012 Nätra IBK -03 - Gullänget-Kroksta IBS -02 0 - 9 Yngwe Lindström, Henrik Persson Matfors Sporthall
2013-11-03 11:30 1324705013 Klockarbergets BK -04-05 - Gullänget-Kroksta IBS -03 0 - 4 Yngwe Lindström, Henrik Persson Matfors Sporthall
2013-11-03 12:15 1324705014 Granlo BK 03-04 - Gullänget-Kroksta IBS -02 2 - 3 Yngwe Lindström, Henrik Persson Matfors Sporthall
2013-11-03 13:00 1324705015 Nätra IBK -03 - Örnsköldsvik IBF -03 0 - 8 Henrik Persson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-11-03 13:45 1324705016 Klockarbergets BK -04-05 - Gullänget-Kroksta IBS -02 1 - 11 Yngwe Lindström, Henrik Persson Matfors Sporthall
2013-11-03 14:30 1324705017 Granlo BK 03-04 - Örnsköldsvik IBF -03 3 - 5 Henrik Persson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-11-03 15:15 1324705018 Nätra IBK -03 - Gullänget-Kroksta IBS -03 2 - 16 Henrik Persson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-11-23 09:15 1324705019 Sundsvalls IBF - U S-malm-04 - Klockarbergets BK -04-05 David Lundgren, Tomas Lindberg Skönsbergshallen
2013-11-23 10:00 1324705020 Vattjoms IK -04 - Granlo BK 03-04 Tomas Lindberg, David Lundgren Skönsbergshallen
2013-11-23 10:45 1324705021 Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 - Nätra IBK -03 Tomas Lindberg, David Lundgren Skönsbergshallen
2013-11-23 11:30 1324705022 Sundsvalls IBF - U S-malm-04 - Granlo BK 03-04 Tomas Lindberg, David Lundgren Skönsbergshallen
2013-11-23 12:15 1324705023 Vattjoms IK -04 - Nätra IBK -03 Tomas Lindberg, David Lundgren Skönsbergshallen
2013-11-23 13:00 1324705024 Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 - Klockarbergets BK -04-05 Robert Lundqvist, Javier Castro Skönsbergshallen
2013-11-23 13:45 1324705025 Sundsvalls IBF - U S-malm-04 - Nätra IBK -03 Javier Castro, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2013-11-23 14:30 1324705026 Vattjoms IK -04 - Klockarbergets BK -04-05 Javier Castro, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2013-11-23 15:15 1324705027 Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 - Granlo BK 03-04 Javier Castro, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2013-12-08 10:00 1324705029 Gullänget-Kroksta IBS -03 - Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 4 - 1 Marcus Vallin, Christian Andersson Skyttis Arena
2013-12-08 10:45 1324705030 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Ankarsvik BK -04-05 3 - 6 Marcus Vallin, Christian Andersson Skyttis Arena
2013-12-08 11:30 1324705031 Örnsköldsvik IBF -03 - Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 2 - 4 Jimmy Johansson, Michelle Mårtensson Skyttis Arena
2013-12-08 12:15 1324705032 Gullänget-Kroksta IBS -03 - Ankarsvik BK -04-05 5 - 2 Michelle Mårtensson, Jimmy Johansson Skyttis Arena
2013-12-08 13:00 1324705036 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 Michelle Mårtensson, Jimmy Johansson Skyttis Arena
2013-12-08 13:45 1324705034 Örnsköldsvik IBF -03 - Ankarsvik BK -04-05 8 - 0 Jimmy Johansson, Cornelia Byström Skyttis Arena
2013-11-30 10:15 1324705037 Sundsvalls IBF - U S-malm-04 - Örnsköldsvik IBF -03 Yngwe Lindström, Oskar Nilsefur Höglunda
2013-11-30 11:00 1324705038 Vattjoms IK -04 - Gullänget-Kroksta IBS -03 Yngwe Lindström, Oskar Nilsefur Höglunda
2013-11-30 11:45 1324705039 Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 - Gullänget-Kroksta IBS -02 Karl Bäckström, Yngwe Lindström Höglunda
2013-11-30 12:30 1324705040 Sundsvalls IBF - U S-malm-04 - Gullänget-Kroksta IBS -03 Karl Bäckström, Oskar Nilsefur Höglunda
2013-11-30 13:15 1324705041 Vattjoms IK -04 - Gullänget-Kroksta IBS -02 Oskar Nilsefur, Karl Bäckström Höglunda
2013-11-30 14:00 1324705042 Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 - Örnsköldsvik IBF -03 Yngwe Lindström, Oskar Nilsefur Höglunda
2013-11-30 14:45 1324705043 Sundsvalls IBF - U S-malm-04 - Gullänget-Kroksta IBS -02 Karl Bäckström, Yngwe Lindström Höglunda
2013-11-30 15:30 1324705044 Vattjoms IK -04 - Örnsköldsvik IBF -03 Karl Bäckström, Oskar Nilsefur Höglunda
2013-11-30 16:15 1324705045 Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 - Gullänget-Kroksta IBS -03 Oskar Nilsefur, Yngwe Lindström Höglunda
2013-12-01 10:00 1324705175 Nätra IBK -03 - Granlo BK 03-04 Yngwe Lindström, Karl Bäckström Matfors Sporthall
2013-12-01 10:45 1324705053 Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 - Klockarbergets BK -04-05 Karl Bäckström, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-12-01 11:30 1324705048 Ankarsvik BK -04-05 - Nätra IBK -03 Karl Bäckström, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-12-01 12:15 1324705047 Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 - Granlo BK 03-04 Karl Bäckström, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2013-12-01 13:00 1324705051 Ankarsvik BK -04-05 - Klockarbergets BK -04-05 Yngwe Lindström, Karl Bäckström Matfors Sporthall
2013-12-01 13:45 1324705050 Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 - Nätra IBK -03 Yngwe Lindström, Karl Bäckström Matfors Sporthall
2013-12-01 14:30 1324705054 Ankarsvik BK -04-05 - Granlo BK 03-04 Yngwe Lindström, Karl Bäckström Matfors Sporthall
2013-12-01 15:15 1324705176 Nätra IBK -03 - Klockarbergets BK -04-05 Yngwe Lindström, Karl Bäckström Matfors Sporthall
2013-12-14 10:30 1324705058 Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 - Vattjoms IK -04 Jonathan Persson, Jennie Renström Höglunda
2013-12-14 12:30 1324705060 Sundsvalls IBF - U S-malm-04 - Vattjoms IK -04 Jonathan Persson, Jennie Renström Höglunda
2013-12-15 12:20 1324705057 Ankarsvik BK -04-05 - Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 Hanna Laajanen Vibacke Alnö Sundsvall
2014-02-02 14:30 1324705056 Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 - Sundsvalls IBF - U S-malm-04 Tobias Jonasson, Rickard Engman Höglunda
2014-03-12 19:10 1324705061 Granlo BK 03-04 - Klockarbergets BK -04-05 2 - 1 Jan Öberg, Tomas Lindberg Sticksjö Sundsvall
2013-12-14 09:15 1324705062 Gullänget-Kroksta IBS -03 - Gullänget-Kroksta IBS -02 4 - 2 Peter Hörnell, Kent Eriksson Nolaskolan
2013-12-14 10:00 1324705063 Nätra IBK -03 - Örnsköldsvik IBF -03 1 - 7 Kent Eriksson, Peter Hörnell Nolaskolan
2013-12-14 11:15 1324705064 Gullänget-Kroksta IBS -03 - Nätra IBK -03 8 - 0 Emma Hägglöf, Javier Lindström Nolaskolan
2013-12-14 12:00 1324705065 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Örnsköldsvik IBF -03 7 - 2 Javier Lindström, Emma Hägglöf Nolaskolan
2013-12-14 13:15 1324705066 Örnsköldsvik IBF -03 - Gullänget-Kroksta IBS -03 3 - 3 Joakim Nydahl, Marcus Vallin Nolaskolan
2013-12-14 14:00 1324705067 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Nätra IBK -03 1 - 0 Joakim Nydahl, Marcus Vallin Nolaskolan
2014-01-11 12:00 1324705069 Vattjoms IK -04 - Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 0 - 11 Oskar Nilsefur, Tobias Jonasson Sticksjö Sundsvall
2014-01-11 12:45 1324705070 Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 - Ankarsvik BK -04-05 3 - 4 Tobias Jonasson, Erik Dahlqvist Sticksjö Sundsvall
2014-01-11 14:15 1324705072 Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 - Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 0 - 9 Erik Dahlqvist, Oskar Nilsefur Sticksjö Sundsvall
2014-01-11 15:00 1324705073 Sundsvalls IBF - U S-malm-04 - Ankarsvik BK -04-05 2 - 1 Tobias Jonasson, Erik Dahlqvist Sticksjö Sundsvall
2014-01-11 16:30 1324705075 Sundsvalls IBF - U S-malm-04 - Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 1 - 4 Erik Dahlqvist, Oskar Nilsefur Sticksjö Sundsvall
2014-01-11 17:15 1324705076 Vattjoms IK -04 - Ankarsvik BK -04-05 3 - 6 Erik Dahlqvist, Tobias Jonasson Sticksjö Sundsvall
2014-01-18 09:15 1324705077 Örnsköldsvik IBF -03 - Klockarbergets BK -04-05 Christian Andersson, Jimmy Johansson Nolaskolan
2014-01-18 10:00 1324705078 Gullänget-Kroksta IBS -03 - Granlo BK 03-04 Christian Andersson, Jimmy Johansson Nolaskolan
2014-01-18 10:45 1324705079 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Nätra IBK -03 Mikael Berglund, Cornelia Byström Nolaskolan
2014-01-18 11:30 1324705080 Gullänget-Kroksta IBS -03 - Klockarbergets BK -04-05 Mikael Berglund, Cornelia Byström Nolaskolan
2014-01-18 12:15 1324705081 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Granlo BK 03-04 Jimmy Johansson, Christian Andersson Nolaskolan
2014-01-18 13:00 1324705082 Örnsköldsvik IBF -03 - Nätra IBK -03 Christian Andersson, Jimmy Johansson Nolaskolan
2014-01-18 13:45 1324705083 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Klockarbergets BK -04-05 Jimmy Johansson, Michelle Mårtensson Nolaskolan
2014-01-18 14:30 1324705084 Örnsköldsvik IBF -03 - Granlo BK 03-04 Michelle Mårtensson, Jimmy Johansson Nolaskolan
2014-01-18 15:15 1324705085 Gullänget-Kroksta IBS -03 - Nätra IBK -03 Michelle Mårtensson, Javier Lindström Nolaskolan
2014-01-26 08:45 1324705086 Klockarbergets BK -04-05 - Sundsvalls IBF - U S-malm-04 Hugo Torell Hagström, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2014-01-26 09:30 1324705087 Granlo BK 03-04 - Vattjoms IK -04 3 - 1 Yngwe Lindström, Hugo Torell Hagström Matfors Sporthall
2014-01-26 10:15 1324705088 Nätra IBK -03 - Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 Yngwe Lindström, Hugo Torell Hagström Matfors Sporthall
2014-01-26 11:00 1324705089 Granlo BK 03-04 - Sundsvalls IBF - U S-malm-04 5 - 3 Hugo Torell Hagström, Rickard Engman Matfors Sporthall
2014-01-26 11:45 1324705090 Nätra IBK -03 - Vattjoms IK -04 Rickard Engman, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2014-01-26 12:30 1324705091 Klockarbergets BK -04-05 - Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 Rickard Engman, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2014-01-26 13:15 1324705092 Nätra IBK -03 - Sundsvalls IBF - U S-malm-04 Rickard Engman, Peterson Lugero Matfors Sporthall
2014-01-26 14:00 1324705093 Klockarbergets BK -04-05 - Vattjoms IK -04 0 - 0 Yngwe Lindström, Peterson Lugero Matfors Sporthall
2014-01-26 14:45 1324705094 Granlo BK 03-04 - Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 5 - 4 Peterson Lugero, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2014-02-08 12:16 1324705096 Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 - Gullänget-Kroksta IBS -03 Tomas Lindberg, Fanny Svedin Skönsbergshallen
2014-02-08 13:01 1324705097 Ankarsvik BK -04-05 - Gullänget-Kroksta IBS -02 Tomas Lindberg, Fanny Svedin Skönsbergshallen
2014-02-08 13:46 1324705098 Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 - Örnsköldsvik IBF -03 Fanny Svedin, Rickard Engman Skönsbergshallen
2014-02-08 14:31 1324705099 Ankarsvik BK -04-05 - Gullänget-Kroksta IBS -03 Fanny Svedin, Rickard Engman Skönsbergshallen
2014-02-08 15:31 1324705101 Ankarsvik BK -04-05 - Örnsköldsvik IBF -03 Rickard Engman, Urban Berglund Skönsbergshallen
2014-02-08 16:16 1324705103 Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 - Gullänget-Kroksta IBS -02 Rickard Engman, Urban Berglund Skönsbergshallen
2014-02-15 10:15 1324705104 Örnsköldsvik IBF -03 - Sundsvalls IBF - U S-malm-04 Emma Hägglöf, Göran Norberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-02-15 11:00 1324705105 Gullänget-Kroksta IBS -03 - Vattjoms IK -04 Emma Hägglöf, Peder Lövdahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-02-15 11:45 1324705106 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 Peder Lövdahl, Göran Norberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-02-15 12:30 1324705107 Gullänget-Kroksta IBS -03 - Sundsvalls IBF - U S-malm-04 Henrik Leek, Joakim Nydahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-02-15 13:15 1324705108 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Vattjoms IK -04 Henrik Leek, Joakim Nydahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-02-15 14:00 1324705109 Örnsköldsvik IBF -03 - Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 Joakim Nydahl, Henrik Leek Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-02-15 14:45 1324705110 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Sundsvalls IBF - U S-malm-04 Tommy Nordin, Joakim Nydahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-02-15 15:30 1324705111 Örnsköldsvik IBF -03 - Vattjoms IK -04 Göran Norberg, Tommy Nordin Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-02-15 16:15 1324705112 Gullänget-Kroksta IBS -03 - Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 Joakim Nydahl, Henrik Leek Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-02-23 11:15 1324705114 Granlo BK 03-04 - Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 0 - 0 Cornelia Byström, Jimmy Johansson Köpmanholmens Sporthall
2014-02-23 12:00 1324705115 Nätra IBK -03 - Ankarsvik BK -04-05 0 - 0 Jimmy Johansson, Cornelia Byström Köpmanholmens Sporthall
2014-02-23 13:30 1324705120 Klockarbergets BK -04-05 - Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 0 - 0 Cornelia Byström, Jimmy Johansson Köpmanholmens Sporthall
2014-02-23 15:00 1324705121 Granlo BK 03-04 - Ankarsvik BK -04-05 0 - 0 Michelle Mårtensson, Christian Andersson Köpmanholmens Sporthall
2014-02-23 15:45 1324705117 Nätra IBK -03 - Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 0 - 0 Christian Andersson, Michelle Mårtensson Köpmanholmens Sporthall
2014-02-23 16:30 1324705118 Klockarbergets BK -04-05 - Ankarsvik BK -04-05 0 - 0 Michelle Mårtensson, Christian Andersson Köpmanholmens Sporthall
2014-02-23 12:45 1324705173 Granlo BK 03-04 - Nätra IBK -03 0 - 0 Cornelia Byström, Jimmy Johansson Köpmanholmens Sporthall
2014-02-23 14:15 1324705174 Klockarbergets BK -04-05 - Nätra IBK -03 0 - 0 Christian Andersson, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2014-03-15 10:15 1324705123 Sundsvalls IBF - U S-malm-04 - Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 Jennie Renström, Fanny Svedin Hagahallen
2014-03-15 11:00 1324705124 Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 - Ankarsvik BK -04-05 Jennie Renström, Fanny Svedin Hagahallen
2014-03-15 11:45 1324705125 Vattjoms IK -04 - Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 Fanny Svedin, Jennie Renström Hagahallen
2014-03-15 12:45 1324705127 Vattjoms IK -04 - Sundsvalls IBF - U S-malm-04 Joel Klint, Hugo Torell Hagström Hagahallen
2014-03-15 13:30 1324705128 Klockarbergets BK -04-05 - Granlo BK 03-04 Hugo Torell Hagström, Joel Klint Hagahallen
2014-03-15 10:15 1324705134 Nätra IBK -03 - Gullänget-Kroksta IBS -02 Göran Edlund, Javier Lindström Skyttis Arena
2014-03-15 11:00 1324705133 Gullänget-Kroksta IBS -03 - Örnsköldsvik IBF -03 Göran Edlund, Javier Lindström Skyttis Arena
2014-03-15 12:15 1324705131 Nätra IBK -03 - Gullänget-Kroksta IBS -03 Göran Norberg, Cornelia Byström Skyttis Arena
2014-03-15 13:00 1324705132 Örnsköldsvik IBF -03 - Gullänget-Kroksta IBS -02 Cornelia Byström, Göran Norberg Skyttis Arena
2014-03-15 13:45 1324705130 Örnsköldsvik IBF -03 - Nätra IBK -03 Göran Edlund, Javier Lindström Skyttis Arena
2014-03-15 14:30 1324705129 Gullänget-Kroksta IBS -02 - Gullänget-Kroksta IBS -03 Maria Dahlin, Göran Edlund Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gullänget-Kroksta IBS -03 8 6 1 1 46-13 33 19
2. Sundsvalls IBF - U Nord-03-04 11 5 3 3 39-13 26 18
3. Granlo BK 03-04 10 5 3 2 23-19 4 18
4. Örnsköldsvik IBF -03 8 5 1 2 46-18 28 16
5. Gullänget-Kroksta IBS -02 7 5 0 2 36-15 21 15
6. Ankarsvik BK -04-05 12 3 3 6 25-39 -14 12
7. Sundsvalls IBF - U S-malm-04 5 3 0 2 12-14 -2 9
8. Vattjoms IK -04 6 2 1 3 11-23 -12 7
9. Klockarbergets BK -04-05 8 0 4 4 2-28 -26 4
10. Nätra IBK -03 10 0 4 6 3-49 -46 4
11. Sundsvalls IBF - U Granloholm-03 5 1 0 4 15-27 -12 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis