H6 (2013/14)

Gruppspel
H6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-20 19:00 1317160003 IBK Östhammar U - Rasbo IK U 10 - 6 Thomas Tanskanen, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2013-09-21 11:50 1317160002 IBS Nabla - Arlanda IBK U 5 - 10 Leif Ericsson, Tony Nyberg Allianshallen C
2013-09-22 10:10 1317160005 IBK Enhörningarna - Almunge IK U 9 - 4 Lars Halvarsson, Pierre Engström Allianshallen C
2013-09-22 11:50 1317160006 IBK 11 Uppsala - Väddö IF 5 - 6 Lars Halvarsson, Pierre Engström Allianshallen C
2013-09-22 16:10 1317160001 Stenhagens KK IBF - Tobo/Örbyhus FF 5 - 7 Arvid Englund, Rikard Ohlström Stenhagen BoKC
2013-09-27 19:00 1317160011 Tobo/Örbyhus FF - IBK Enhörningarna 5 - 17 Sarah Ejderskog, Oskar Wallin Örbyhus Sporthall
2013-09-28 13:00 1317160009 Almunge IK U - IBK Östhammar U 5 - 8 Lars Karlsson, Peter Ottehall Almunge Sporthall
2013-09-28 16:00 1317160012 Arlanda IBK U - IBK 11 Uppsala 19 - 4 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Ekilla Sporthall
2013-09-29 15:00 1317160008 IBK Roslagen U - IBS Nabla 2 - 3 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Sportcentrum
2013-09-29 15:20 1317160007 Rasbo IK U - Stenhagens KK IBF 9 - 8 Rikard Ohlström, Mikael Rosenius Hall 2000
2013-10-04 20:15 1317160015 IBK Östhammar U - IBK Roslagen U 3 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2013-10-05 16:10 1317160013 Stenhagens KK IBF - Arlanda IBK U 4 - 5 Henrik Isberg, Miodrag Djuric Stenhagen BoKC
2013-10-06 11:50 1317160014 IBS Nabla - Tobo/Örbyhus FF 2 - 5 Tony Nyberg, David Wigfeldt Allianshallen B
2013-10-06 13:30 1317160017 IBK Enhörningarna - Väddö IF 7 - 5 Tony Nyberg, David Wigfeldt Allianshallen B
2013-10-06 15:10 1317160018 IBK 11 Uppsala - Almunge IK U 4 - 3 Erik Rosvall, Per Ove Åman Allianshallen B
2013-10-11 19:00 1317160021 Tobo/Örbyhus FF - IBK Östhammar U 2 - 2 Ronnie Eriksson, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2013-10-12 12:00 1317160019 Almunge IK U - Stenhagens KK IBF 1 - 7 Mikael Rosenius, Erik Palmertz Almunge Sporthall
2013-10-12 15:00 1317160024 IBK Roslagen U - IBK 11 Uppsala 6 - 7 Olle Isacsson, Pierre Engström Vikingahallen
2013-10-13 15:00 1317160020 Väddö IF - IBS Nabla 3 - 5 Mikael Rosenius, Kjell Andersson Vikingahallen
2013-10-13 18:00 1317160023 Rasbo IK U - IBK Enhörningarna 8 - 5 Ingemar Bodin, Lars Halvarsson Hall 2000
2013-10-18 19:30 1317160027 IBK Östhammar U - Arlanda IBK U 5 - 9 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2013-10-19 16:10 1317160025 Stenhagens KK IBF - Väddö IF 5 - 7 Leif Ericsson, Ingemar Bodin Stenhagen BoKC
2013-10-19 20:20 1317160026 IBS Nabla - Almunge IK U 8 - 1 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Allianshallen B
2013-10-20 11:50 1317160029 IBK Enhörningarna - IBK Roslagen U 10 - 7 Anders Leander, Leif Ericsson Allianshallen B
2013-10-20 19:30 1317160030 IBK 11 Uppsala - Rasbo IK U 6 - 6 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen A
2013-10-25 19:00 1317160036 Tobo/Örbyhus FF - IBK 11 Uppsala 5 - 9 Thomas Tanskanen, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2013-10-26 15:00 1317160031 Rasbo IK U - IBS Nabla 14 - 3 Miodrag Djuric, Lars Karlsson Hall 2000
2013-10-26 18:30 1317160035 IBK Enhörningarna - Arlanda IBK U 9 - 8 Anders Leander, Bo Pettersson Loklint Allianshallen B
2013-10-27 15:00 1317160032 Väddö IF - IBK Östhammar U 4 - 5 Kjell Andersson, Tony Nyberg Vikingahallen
2013-10-27 15:15 1317160033 IBK Roslagen U - Stenhagens KK IBF 7 - 4 Pierre Engström, Olle Isacsson Sportcentrum
2013-11-03 08:30 1317160038 IBS Nabla - IBK Enhörningarna 0 - 11 Miodrag Djuric, Ian Engblom Allianshallen B
2013-11-07 20:00 1317160042 IBK Roslagen U - Väddö IF 11 - 7 Lars Karlsson, Anders Leander Sportcentrum
2013-11-08 19:00 1317160040 Tobo/Örbyhus FF - Rasbo IK U 6 - 9 Leif Ericsson, Thomas Tanskanen Örbyhus Sporthall
2013-11-09 17:00 1317160037 Stenhagens KK IBF - IBK Östhammar U 7 - 2 Per Ove Åman, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2013-11-09 18:20 1317160041 Arlanda IBK U - Almunge IK U 8 - 2 Mikael Rosenius, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2013-11-16 14:30 1317160045 IBK Östhammar U - IBK 11 Uppsala 6 - 4 Ronnie Eriksson, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2013-11-16 18:15 1317160047 Arlanda IBK U - IBK Roslagen U 5 - 6 Vesa Petterson, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2013-11-17 10:20 1317160046 Almunge IK U - Tobo/Örbyhus FF 6 - 4 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2013-11-17 19:40 1317160044 IBK Enhörningarna - Stenhagens KK IBF 10 - 7 Anton Kindlund, David Wigfeldt Allianshallen C
2014-02-23 15:00 1317160048 Rasbo IK U - Väddö IF 12 - 1 Christoffer Stenlund, Per-Olof Svensson Hall 2000
2013-11-21 21:00 1317160053 Rasbo IK U - Almunge IK U 5 - 3 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Hall 2000
2013-11-22 19:00 1317160052 Tobo/Örbyhus FF - IBK Roslagen U 7 - 1 Leif Ericsson, Thomas Tanskanen Örbyhus Sporthall
2013-11-23 15:00 1317160049 IBK Östhammar U - IBK Enhörningarna 3 - 4 Thomas Tanskanen, Jan-Olov Cederholm Frösåkersskolan
2013-11-24 08:30 1317160051 IBS Nabla - IBK 11 Uppsala 3 - 6 Ian Engblom, Erik Rosvall Allianshallen B
2013-11-24 15:00 1317160054 Väddö IF - Arlanda IBK U 5 - 9 Thomas Tanskanen, Anders Leander Vikingahallen
2013-11-30 15:00 1317160060 Väddö IF - Almunge IK U 10 - 4 Pierre Engström, Theodor Jonsson Vikingahallen
2013-11-30 16:00 1317160058 Arlanda IBK U - Tobo/Örbyhus FF 17 - 5 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Ekilla Sporthall
2013-11-30 17:40 1317160057 IBK 11 Uppsala - IBK Enhörningarna 1 - 4 Theodor Jonsson, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2013-12-01 16:50 1317160055 IBS Nabla - Stenhagens KK IBF 5 - 9 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen B
2013-12-01 20:00 1317160059 IBK Roslagen U - Rasbo IK U 7 - 8 Ian Engblom, Per-Olof Svensson Sportcentrum
2013-12-07 12:00 1317160064 Tobo/Örbyhus FF - Väddö IF 4 - 5 Jan-Olov Cederholm, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2013-12-07 13:30 1317160062 IBK Östhammar U - IBS Nabla 12 - 6 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Frösåkersskolan
2013-12-07 16:10 1317160061 Stenhagens KK IBF - IBK 11 Uppsala 6 - 3 Anders Leander, Erik Palmertz Stenhagen BoKC
2013-12-08 10:20 1317160066 Almunge IK U - IBK Roslagen U 7 - 6 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Almunge Sporthall
2013-12-08 12:20 1317160065 Rasbo IK U - Arlanda IBK U 6 - 8 Olle Isacsson, Pierre Engström Hall 2000
2013-12-15 10:20 1317160071 Almunge IK U - IBK Enhörningarna 2 - 8 Tony Nyberg, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2013-12-15 13:30 1317160069 Rasbo IK U - IBK Östhammar U 11 - 2 Ian Engblom, Miodrag Djuric Hall 2000
2013-12-15 14:45 1317160067 Tobo/Örbyhus FF - Stenhagens KK IBF 13 - 10 Leif Ericsson, Per-Olof Svensson Örbyhus Sporthall
2013-12-15 15:00 1317160072 Väddö IF - IBK 11 Uppsala 5 - 8 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Vikingahallen
2013-12-15 19:00 1317160068 Arlanda IBK U - IBS Nabla 10 - 5 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Ekilla Sporthall
2014-01-11 15:30 1317160075 IBK Östhammar U - Almunge IK U 9 - 6 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Frösåkersskolan
2014-01-11 17:00 1317160073 Stenhagens KK IBF - Rasbo IK U 3 - 8 Jakob Westerlund, Mahbod Beigi Stenhagen BoKC
2014-01-12 13:30 1317160077 IBK Enhörningarna - Tobo/Örbyhus FF 11 - 8 Christian Jensen, Theodor Jonsson Allianshallen B
2014-01-12 15:10 1317160074 IBS Nabla - IBK Roslagen U 6 - 4 Christian Jensen, Theodor Jonsson Allianshallen B
2014-01-16 20:20 1317160078 IBK 11 Uppsala - Arlanda IBK U 3 - 8 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen B
2014-01-17 19:00 1317160080 Tobo/Örbyhus FF - IBS Nabla 13 - 0 Thomas Tanskanen, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2014-01-18 18:20 1317160079 Arlanda IBK U - Stenhagens KK IBF 13 - 4 Roland Carlsson, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2014-01-19 10:20 1317160084 Almunge IK U - IBK 11 Uppsala 4 - 6 Sarah Ejderskog, Martin Gustafsson Almunge Sporthall
2014-01-19 15:00 1317160083 Väddö IF - IBK Enhörningarna 6 - 14 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2014-01-19 16:00 1317160081 IBK Roslagen U - IBK Östhammar U 9 - 7 Anders Ståhlberg, Roland Carlsson Sportcentrum
2014-01-25 10:10 1317160089 IBK Enhörningarna - Rasbo IK U 5 - 7 Per-Olof Svensson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2014-01-25 15:00 1317160087 IBK Östhammar U - Tobo/Örbyhus FF 8 - 5 Thomas Tanskanen, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2014-01-25 15:10 1317160090 IBK 11 Uppsala - IBK Roslagen U 3 - 2 David Wigfeldt, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2014-01-25 16:50 1317160086 IBS Nabla - Väddö IF 10 - 8 David Wigfeldt, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2014-01-26 17:20 1317160085 Stenhagens KK IBF - Almunge IK U 8 - 5 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Stenhagenskolans Sporthall
2014-02-01 10:30 1317160092 Almunge IK U - IBS Nabla 5 - 3 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2014-02-01 18:20 1317160093 Arlanda IBK U - IBK Östhammar U 7 - 1 Arvid Englund, Rikard Ohlström Ekilla Sporthall
2014-02-02 14:40 1317160096 Rasbo IK U - IBK 11 Uppsala 10 - 4 Mikael Rosenius, Arvid Englund Hall 2000
2014-02-02 15:00 1317160091 Väddö IF - Stenhagens KK IBF 6 - 5 Jarmo Kuusisto, Kjell Andersson Vikingahallen
2014-02-02 19:00 1317160095 IBK Roslagen U - IBK Enhörningarna 6 - 11 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Sportcentrum
2014-02-08 17:00 1317160099 Stenhagens KK IBF - IBK Roslagen U 5 - 5 Martin Holm, Johan Hällström Stenhagen BoKC
2014-02-08 17:40 1317160101 Arlanda IBK U - IBK Enhörningarna 7 - 4 Tony Nyberg, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2014-02-09 16:30 1317160098 IBK Östhammar U - Väddö IF 6 - 5 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Frösåkersskolan
2014-02-09 19:20 1317160102 IBK 11 Uppsala - Tobo/Örbyhus FF 6 - 10 Christoffer Stenlund, Albin Ruhl Allianshallen A
2014-02-10 21:20 1317160097 IBS Nabla - Rasbo IK U 4 - 5 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Allianshallen C
2014-02-15 11:00 1317160107 Almunge IK U - Arlanda IBK U 3 - 4 Roland Carlsson, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2014-02-15 15:00 1317160103 IBK Östhammar U - Stenhagens KK IBF 6 - 5 Olle Isacsson, Oskar Wallin Frösåkersskolan
2014-02-16 11:50 1317160104 IBK Enhörningarna - IBS Nabla 14 - 5 Victor Flemström, Tony Nyberg Allianshallen B
2014-02-16 15:00 1317160108 Väddö IF - IBK Roslagen U 6 - 6 Georgios Papadakis, Anders Leander Vikingahallen
2014-02-16 16:20 1317160106 Rasbo IK U - Tobo/Örbyhus FF 4 - 5 Per Ericsson, Vesa Petterson Hall 2000
2014-02-28 19:00 1317160112 Tobo/Örbyhus FF - Almunge IK U 8 - 2 Olle Isacsson, Oskar Wallin Örbyhus Sporthall
2014-03-01 13:30 1317160111 IBK 11 Uppsala - IBK Östhammar U 4 - 13 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen B
2014-03-01 17:00 1317160110 Stenhagens KK IBF - IBK Enhörningarna 3 - 9 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Stenhagen BoKC
2014-03-02 15:00 1317160114 Väddö IF - Rasbo IK U 5 - 4 Anders Leander, Victor Flemström Vikingahallen
2014-03-02 17:00 1317160113 IBK Roslagen U - Arlanda IBK U 10 - 2 Oliver Halvarsson, Fabian Fahimi Sportcentrum
2014-03-08 16:00 1317160115 IBK Enhörningarna - IBK Östhammar U 14 - 5 Per Ericsson, Anders Leander Allianshallen B
2014-03-08 16:00 1317160120 Arlanda IBK U - Väddö IF 14 - 4 Mikael Eriksson, Peter Ottehall Ekilla Sporthall
2014-03-09 10:20 1317160119 Almunge IK U - Rasbo IK U 2 - 6 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2014-03-09 16:00 1317160118 IBK Roslagen U - Tobo/Örbyhus FF 13 - 3 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Sportcentrum
2014-03-12 21:20 1317160117 IBK 11 Uppsala - IBS Nabla 4 - 5 Per-Olof Svensson, Carolina Svensson Allianshallen B
2014-03-14 19:00 1317160124 Tobo/Örbyhus FF - Arlanda IBK U 6 - 6 Thomas Tanskanen, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2014-03-15 14:10 1317160121 Stenhagens KK IBF - IBS Nabla 1 - 5 Christian Jensen, Linus Andersson Stenhagen BoKC
2014-03-15 16:10 1317160126 Almunge IK U - Väddö IF 7 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Almunge Sporthall
2014-03-16 13:30 1317160123 IBK Enhörningarna - IBK 11 Uppsala 16 - 5 Lars Karlsson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2014-03-16 18:40 1317160125 Rasbo IK U - IBK Roslagen U 7 - 5 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Hall 2000
2014-03-22 15:00 1317160130 Väddö IF - Tobo/Örbyhus FF 5 - 5 Georgios Papadakis, Lars Halvarsson Vikingahallen
2014-03-22 16:00 1317160131 Arlanda IBK U - Rasbo IK U 17 - 3 Roland Carlsson, Anders Ståhlberg Ekilla Sporthall
2014-03-22 16:50 1317160128 IBS Nabla - IBK Östhammar U 7 - 7 Mikael Rosenius, Mikael Eriksson Allianshallen B
2014-03-23 13:30 1317160127 IBK 11 Uppsala - Stenhagens KK IBF 4 - 3 Arvid Englund, Lars Halvarsson Allianshallen B
2014-03-23 14:00 1317160132 IBK Roslagen U - Almunge IK U 16 - 1 Anders Leander, Georgios Papadakis Sportcentrum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Enhörningarna 20 17 0 3 192-102 90 51
2. Arlanda IBK U 20 16 1 3 186-94 92 49
3. Rasbo IK U 20 14 1 5 148-109 39 43
4. IBK Östhammar U 20 11 2 7 120-122 -2 35
5. Tobo/ Örbyhus FF 20 8 3 9 126-138 -12 27
6. IBK 11 Uppsala 20 8 1 11 96-140 -44 25
7. IBK Roslagen U 20 7 2 11 131-112 19 23
8. IBS Nabla 20 7 1 12 90-144 -54 22
9. Väddö IF 20 6 2 12 105-146 -41 20
10. Stenhagens KK IBF 20 5 1 14 109-130 -21 16
11. Almunge IK U 20 4 0 16 73-139 -66 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis