Damer (2014/15)

Gruppspel
D3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-03 20:00 170103004 IBK Östhammar - Stenhagens KK U 7 - 4 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2014-10-04 13:00 170103005 IFK Dannemora/Ö - IS Saga 5 - 6 Olle Isacsson, Oskar Wallin Österby Sim o Sporthall
2014-10-04 14:30 170103002 Arlanda IBK - Strömsbro IF U 3 - 6 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Ekilla Sporthall
2014-10-05 13:00 170103001 Alunda IBF U - Uppsala Teknologer 4 - 2 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2014-10-05 15:20 170103003 Frötuna IBF - Storvreta Ungdom IBK 1 - 5 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2014-10-10 19:00 170103008 Stenhagens KK U - Arlanda IBK 5 - 1 Mikael Rosenius, Ian Engblom Stenhagen BoKC
2014-10-10 19:45 170103006 Strömsbro IF U - Alunda IBF U 9 - 1 Roger Morin, Karim Boudiaf Testebo Arena
2014-10-11 15:00 170103010 IFK Dannemora/Ö - IBK Östhammar 7 - 6 Lars Halvarsson, Johnny Söderqvist Österby Sim o Sporthall
2014-10-12 13:20 170103007 Storvreta Ungdom IBK - Uppsala Teknologer 11 - 5 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Vattholma Sporthall
2014-10-12 14:00 170103009 IS Saga - Frötuna IBF 2 - 7 Arvid Englund, Lars Halvarsson Allianshallen A
2014-10-17 19:45 170103012 Strömsbro IF U - Stenhagens KK U 3 - 2 Richard Öhneskog, Henrik Öberg Testebo Arena
2014-10-18 08:30 170103013 Uppsala Teknologer - IS Saga 6 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Ståhlberg Allianshallen B
2014-10-18 14:30 170103014 Arlanda IBK - IFK Dannemora/Ö 5 - 10 Mikael Eriksson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2014-10-19 16:00 170103011 Alunda IBF U - Storvreta Ungdom IBK 2 - 5 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Olandshallen
2014-10-19 18:00 170103015 Frötuna IBF - IBK Östhammar 13 - 4 Per Ericsson, Mikael Eriksson Allianshallen A
2014-10-24 20:00 170103019 IBK Östhammar - Uppsala Teknologer 6 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2014-10-25 13:00 170103018 IFK Dannemora/Ö - Strömsbro IF U 7 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Österby Sim o Sporthall
2014-10-26 10:30 170103020 Frötuna IBF - Arlanda IBK 3 - 2 Erik Palmertz, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2014-10-26 12:30 170103017 IS Saga - Storvreta Ungdom IBK 2 - 12 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Allianshallen A
2014-12-06 15:00 170103016 Stenhagens KK U - Alunda IBF U 11 - 2 Mikael Eriksson, Mikael Rosenius Stenhagenskolans Sporthall
2014-11-07 19:45 170103024 Strömsbro IF U - Frötuna IBF 4 - 1 Karim Boudiaf, Magnus Undén Testebo Arena
2014-11-08 13:40 170103022 Stenhagens KK U - IFK Dannemora/Ö 11 - 5 Rohnny Åhman, Mikael Rosenius Stenhagen BoKC
2014-11-08 15:30 170103025 Uppsala Teknologer - Arlanda IBK 12 - 2 Per-Olof Svensson, Tony Nyberg Allianshallen B
2014-11-09 13:20 170103023 Storvreta Ungdom IBK - IBK Östhammar 13 - 2 Felicia Hassan, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2014-11-09 16:00 170103021 Alunda IBF U - IS Saga 9 - 7 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2014-11-14 20:00 170103027 IBK Östhammar - IS Saga 12 - 8 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2014-11-15 13:00 170103026 IFK Dannemora/Ö - Alunda IBF U 6 - 3 Victor Flemström, Mikael Rosenius Österby Sim o Sporthall
2014-11-15 16:30 170103029 Arlanda IBK - Storvreta Ungdom IBK 4 - 13 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2014-11-15 19:20 170103028 Frötuna IBF - Stenhagens KK U 6 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen B
2014-11-16 10:30 170103030 Uppsala Teknologer - Strömsbro IF U 0 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2014-11-22 12:00 170103032 IFK Dannemora/Ö - Frötuna IBF 7 - 11 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2014-11-22 12:00 170103034 Uppsala Teknologer - Stenhagens KK U 1 - 5 Bo Pettersson Loklint, Oskar Wallin Allianshallen A
2014-11-23 12:00 170103033 IS Saga - Arlanda IBK 10 - 5 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2014-11-23 13:20 170103035 Storvreta Ungdom IBK - Strömsbro IF U 12 - 0 Per Ericsson, Leif Ericsson Vattholma Sporthall
2014-11-23 15:20 170103031 Alunda IBF U - IBK Östhammar 8 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Olandshallen
2014-11-29 15:30 170103036 Frötuna IBF - Alunda IBF U 11 - 0 Mikael Rosenius, Mikael Eriksson Allianshallen B
2014-11-29 16:30 170103037 Arlanda IBK - IBK Östhammar 5 - 8 Roland Carlsson, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2014-11-29 17:30 170103038 Uppsala Teknologer - IFK Dannemora/Ö 4 - 7 Mikael Rosenius, Mikael Eriksson Allianshallen B
2014-11-30 12:00 170103040 Storvreta Ungdom IBK - Stenhagens KK U 5 - 5 Per-Olof Svensson, Thomas Tanskanen Vattholma Sporthall
2014-12-20 16:00 170103039 Strömsbro IF U - IS Saga 7 - 5 Per Linderdahl, Torbjörn Ström Testebo Arena
2014-12-13 13:00 170103044 IFK Dannemora/Ö - Storvreta Ungdom IBK 3 - 18 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson Österby Sim o Sporthall
2014-12-13 16:50 170103041 Alunda IBF U - Arlanda IBK 3 - 9 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2014-12-14 08:30 170103042 Frötuna IBF - Uppsala Teknologer 4 - 5 Felicia Hassan, Jonas Backman Allianshallen A
2014-12-14 10:30 170103045 IS Saga - Stenhagens KK U 1 - 2 Felicia Hassan, Jonas Backman Allianshallen A
2014-12-19 19:45 170103043 IBK Östhammar - Strömsbro IF U 5 - 9 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2015-01-09 19:45 170103047 Strömsbro IF U - Arlanda IBK 10 - 3 Roger Morin, Göran Karlsson Testebo Arena
2015-01-10 16:00 170103049 Stenhagens KK U - IBK Östhammar 10 - 1 Felicia Hassan, Per-Olof Svensson Stenhagen BoKC
2015-01-11 13:10 170103048 Storvreta Ungdom IBK - Frötuna IBF 2 - 5 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2015-01-11 13:30 170103050 IS Saga - IFK Dannemora/Ö 4 - 11 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen B
2015-01-11 15:30 170103046 Uppsala Teknologer - Alunda IBF U 5 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen B
2015-01-17 14:30 170103053 Arlanda IBK - Stenhagens KK U 2 - 6 Roland Carlsson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2015-01-17 16:30 170103051 Alunda IBF U - Strömsbro IF U 3 - 7 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Olandshallen
2015-01-17 18:30 170103055 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö 5 - 13 Anders Leander, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2015-01-18 08:30 170103052 Uppsala Teknologer - Storvreta Ungdom IBK 5 - 7 Göran Johansen, Robert Mårtensson Allianshallen A
2015-01-18 10:30 170103054 Frötuna IBF - IS Saga 8 - 0 Göran Johansen, Robert Mårtensson Allianshallen A
2015-01-23 20:00 170103060 IBK Östhammar - Frötuna IBF 7 - 12 Olle Isacsson, Tomas Hallenberg Frösåkersskolan
2015-01-24 10:10 170103058 IS Saga - Uppsala Teknologer 3 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen A
2015-01-24 15:00 170103059 IFK Dannemora/Ö - Arlanda IBK 21 - 2 Jan-Olov Cederholm, Pontus Wirdby Österby Sim o Sporthall
2015-01-25 13:40 170103056 Storvreta Ungdom IBK - Alunda IBF U 3 - 0 Christian Jensen, Jan-Olov Cederholm Vattholma Sporthall
2015-03-07 15:30 170103057 Stenhagens KK U - Strömsbro IF U 5 - 5 David Wigfeldt, Peter Ottehall Stenhagen BoKC
2015-01-31 14:30 170103065 Arlanda IBK - Frötuna IBF 1 - 20 David Wigfeldt, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2015-01-31 15:40 170103061 Alunda IBF U - Stenhagens KK U 2 - 3 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Olandshallen
2015-01-31 17:00 170103063 Strömsbro IF U - IFK Dannemora/Ö 7 - 6 Reine Schröder, Richard Öhneskog Nynäshallen
2015-02-01 12:00 170103064 Uppsala Teknologer - IBK Östhammar 3 - 9 Rohnny Åhman, Mikael Eriksson Allianshallen A
2015-02-01 12:50 170103062 Storvreta Ungdom IBK - IS Saga 11 - 0 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Vattholma Sporthall
2015-02-06 20:00 170103068 IBK Östhammar - Storvreta Ungdom IBK 1 - 9 Johnny Söderqvist, Peter Ottehall Frösåkersskolan
2015-02-07 15:00 170103067 IFK Dannemora/Ö - Stenhagens KK U 5 - 6 Lars Halvarsson, Christoffer Stenlund Österby Sim o Sporthall
2015-02-07 16:30 170103070 Arlanda IBK - Uppsala Teknologer 7 - 3 Bo Pettersson Loklint, Michaela Pålsson Ekilla Sporthall
2015-02-08 14:30 170103069 Frötuna IBF - Strömsbro IF U 5 - 2 Anders Holm, Jörgen Olsson Allianshallen A
2015-02-08 16:30 170103066 IS Saga - Alunda IBF U 3 - 5 Michaela Pålsson, Erik Palmertz Allianshallen A
2015-02-10 20:00 170103071 Alunda IBF U - IFK Dannemora/Ö 4 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2015-02-13 19:45 170103075 Strömsbro IF U - Uppsala Teknologer 9 - 5 Benny Grönblad, David Karlsson Testebo Arena
2015-02-14 09:40 170103072 IS Saga - IBK Östhammar 9 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen A
2015-02-14 16:00 170103073 Stenhagens KK U - Frötuna IBF 1 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Leander Stenhagenskolans Sporthall
2015-02-15 14:00 170103074 Storvreta Ungdom IBK - Arlanda IBK 11 - 0 Per Ericsson, Erik Palmertz Vattholma Sporthall
2015-02-27 19:45 170103080 Strömsbro IF U - Storvreta Ungdom IBK 2 - 4 Rikard Karlsson, Robert Brodin Testebo Arena
2015-02-27 20:00 170103076 IBK Östhammar - Alunda IBF U 7 - 9 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2015-02-28 16:00 170103079 Stenhagens KK U - Uppsala Teknologer 4 - 3 Felicia Hassan, Tony Nyberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-02-28 16:30 170103078 Arlanda IBK - IS Saga 9 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2015-03-01 16:30 170103077 Frötuna IBF - IFK Dannemora/Ö 6 - 8 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2015-03-09 19:00 170103084 IS Saga - Strömsbro IF U 8 - 10 Per-Olof Svensson, Leif Ericsson Bolandskolan
2015-03-14 13:00 170103083 IFK Dannemora/Ö - Uppsala Teknologer 2 - 7 Olle Isacsson, Oskar Wallin Österby Sim o Sporthall
2015-03-14 16:30 170103085 Stenhagens KK U - Storvreta Ungdom IBK 0 - 6 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Gamlishallen
2015-03-14 18:30 170103082 IBK Östhammar - Arlanda IBK 12 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2015-03-15 14:00 170103081 Alunda IBF U - Frötuna IBF 2 - 13 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Olandshallen
2015-03-20 19:45 170103088 Strömsbro IF U - IBK Östhammar 4 - 2 Anders Löfgren, Thomas Sterner Testebo Arena
2015-03-21 14:30 170103086 Arlanda IBK - Alunda IBF U 6 - 7 Mikael Eriksson, Niklas Arvidsson Ekilla Sporthall
2015-03-21 16:00 170103090 Stenhagens KK U - IS Saga 12 - 3 Thomas Tanskanen, Anders Leander Stenhagenskolans Sporthall
2015-03-21 16:30 170103089 Storvreta Ungdom IBK - IFK Dannemora/Ö 10 - 1 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Vattholma Sporthall
2015-03-22 15:10 170103087 Uppsala Teknologer - Frötuna IBF 6 - 5 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta Ungdom IBK 18 16 1 1 157-38 119 49
2. Strömsbro IF U 18 14 1 3 105-77 28 43
3. Frötuna IBF 18 13 0 5 134-62 72 39
4. Stenhagens KK U 18 11 2 5 96-61 35 35
5. IFK Dannemora/ Ö 18 9 0 9 130-123 7 27
6. Uppsala Teknologer 18 7 0 11 80-96 -16 21
7. IBK Östhammar 18 6 0 12 103-144 -41 18
8. Alunda IBF U 18 6 0 12 67-115 -48 18
9. IS Saga 18 3 0 15 84-142 -58 9
10. Arlanda IBK 18 3 0 15 70-168 -98 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis