H5 (2014/15)

Gruppspel
H5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-25 21:10 170005003 Bälinge IF - Brunna IBK 5 - 0 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Stenhagen BoKC
2014-09-26 20:00 170005002 Björklinge BK U - Tierp IBK 6 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Björklinge Sporthall
2014-09-27 12:00 170005004 Enköpings IBK U - Rasbo IK U 4 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2014-09-28 11:50 170005005 IBK Enhörningarna - Loke IBK U 13 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Allianshallen C
2014-09-28 13:00 170005001 Arlanda IBK U - Fyrislunds BK 6 - 2 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Ekilla Sporthall
2014-11-13 20:00 170005006 IBK Östhammar U - Lamadjurets AIBC 5 - 8 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2014-10-02 20:15 170005010 Loke IBK U - Bälinge IF 5 - 5 Jonas Backman, Simon Johansson Allianshallen C
2014-10-04 12:00 170005007 Tierp IBK - Arlanda IBK U 8 - 4 Anders Leander, Thomas Tanskanen Aspenhallen
2014-10-05 11:50 170005008 Brunna IBK - Fyrislunds BK 9 - 4 Per Ericsson, Mikael Eriksson Allianshallen B
2014-10-05 13:00 170005009 Rasbo IK U - Björklinge BK U 3 - 6 Tony Nyberg, Victor Flemström Hall 2000
2014-10-05 16:45 170005012 IBK Östhammar U - IBK Enhörningarna 0 - 11 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Frösåkersskolan
2014-10-08 20:10 170005011 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK U 2 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Örsundsbro Sporthall
2014-10-11 14:00 170005018 Enköpings IBK U - IBK Enhörningarna 8 - 11 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2014-10-12 10:10 170005015 Fyrislunds BK - Loke IBK U 0 - 9 Thomas Tanskanen, Oliver Halvarsson Allianshallen B
2014-10-12 11:40 170005017 Bälinge IF - IBK Östhammar U 15 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Vattholma Sporthall
2014-10-12 14:40 170005013 Arlanda IBK U - Brunna IBK 3 - 6 Jörgen Olsson, Erik Rosvall Ekilla Sporthall
2014-10-12 17:10 170005014 Tierp IBK - Rasbo IK U 9 - 6 Miodrag Djuric, Thomas Tanskanen Aspenhallen
2014-10-14 20:00 170005016 Björklinge BK U - Lamadjurets AIBC 7 - 3 Leif Ericsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2014-10-16 20:15 170005020 Loke IBK U - Brunna IBK 7 - 2 Miodrag Djuric, Per Ericsson Allianshallen C
2014-10-17 19:15 170005019 Rasbo IK U - Arlanda IBK U 2 - 3 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Hall 2000
2014-10-18 10:10 170005023 IBK Enhörningarna - Björklinge BK U 5 - 6 Anders Ståhlberg, Thomas Tanskanen Allianshallen B
2014-10-18 15:30 170005022 IBK Östhammar U - Fyrislunds BK 12 - 2 Tony Nyberg, Victor Flemström Frösåkersskolan
2014-10-18 16:00 170005024 Enköpings IBK U - Bälinge IF 3 - 4 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman S:t Ilianshallen
2014-10-18 17:30 170005021 Lamadjurets AIBC - Tierp IBK 5 - 6 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Örsundsbro Sporthall
2014-10-24 20:00 170005030 Björklinge BK U - Bälinge IF 4 - 9 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Björklinge Sporthall
2014-10-25 15:50 170005028 Tierp IBK - IBK Enhörningarna 8 - 8 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Aspenhallen
2014-10-26 12:40 170005026 Rasbo IK U - Lamadjurets AIBC 3 - 2 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Hall 2000
2014-10-26 13:00 170005025 Arlanda IBK U - Loke IBK U 3 - 4 Jan-Olov Cederholm, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2014-10-26 16:40 170005029 Fyrislunds BK - Enköpings IBK U 2 - 6 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Allianshallen A
2014-10-26 17:40 170005027 Brunna IBK - IBK Östhammar U 1 - 0 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Allianshallen B
2014-11-05 20:00 170005031 Lamadjurets AIBC - Arlanda IBK U 8 - 4 Johan Öberg, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2014-11-07 20:00 170005036 Björklinge BK U - Fyrislunds BK 10 - 4 Leif Ericsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2014-11-08 18:00 170005032 IBK Östhammar U - Loke IBK U 4 - 5 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2014-11-09 11:40 170005035 Bälinge IF - Tierp IBK 12 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Vattholma Sporthall
2014-11-09 14:20 170005034 Enköpings IBK U - Brunna IBK 7 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2014-11-09 20:00 170005033 IBK Enhörningarna - Rasbo IK U 8 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen B
2014-11-13 20:15 170005039 Loke IBK U - Enköpings IBK U 5 - 6 Lars Halvarsson, Arvid Englund Allianshallen C
2014-11-15 14:40 170005042 Tierp IBK - Fyrislunds BK 6 - 4 Leif Ericsson, Johnny Söderqvist Aspenhallen
2014-11-15 18:30 170005038 Lamadjurets AIBC - IBK Enhörningarna 4 - 6 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Örsundsbro Sporthall
2014-11-16 14:10 170005037 Arlanda IBK U - IBK Östhammar U 7 - 1 Tony Nyberg, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2014-11-16 16:30 170005040 Rasbo IK U - Bälinge IF 3 - 6 Lars Halvarsson, Thomas Tanskanen Hall 2000
2014-11-16 18:30 170005041 Brunna IBK - Björklinge BK U 1 - 10 Andreas Bengtsson, Oliver Halvarsson Allianshallen A
2014-11-21 20:00 170005046 Björklinge BK U - Loke IBK U 9 - 2 Per Ericsson, Leif Ericsson Björklinge Sporthall
2014-11-22 15:30 170005048 Tierp IBK - Brunna IBK 5 - 2 Leif Ericsson, Per Ericsson Aspenhallen
2014-11-22 16:50 170005043 IBK Enhörningarna - Arlanda IBK U 16 - 2 Carolina Svensson, Simon Johansson Allianshallen B
2014-11-22 18:30 170005047 Fyrislunds BK - Rasbo IK U 2 - 7 Carolina Svensson, Simon Johansson Allianshallen B
2014-11-23 11:40 170005045 Bälinge IF - Lamadjurets AIBC 11 - 3 Leif Ericsson, Per Ericsson Vattholma Sporthall
2014-11-23 14:20 170005044 Enköpings IBK U - IBK Östhammar U 5 - 2 Erik Rosvall, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2014-11-27 20:15 170005053 Loke IBK U - Tierp IBK 12 - 7 Christer Andersson, Martin Hallén Almroth Allianshallen C
2014-11-29 16:40 170005052 Lamadjurets AIBC - Fyrislunds BK 10 - 3 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Örsundsbro Sporthall
2014-11-29 16:45 170005051 IBK Östhammar U - Björklinge BK U 1 - 13 Fabian Fahimi, Leif Ericsson Frösåkersskolan
2014-11-30 15:20 170005049 Arlanda IBK U - Enköpings IBK U 7 - 5 Tony Nyberg, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2014-11-30 16:30 170005054 Rasbo IK U - Brunna IBK 3 - 4 Jonas Backman, David Wigfeldt Hall 2000
2014-12-04 21:10 170005050 IBK Enhörningarna - Bälinge IF 6 - 5 Vesa Petterson, Rikard Ohlström Stenhagen BoKC
2014-12-05 20:00 170005056 Björklinge BK U - Enköpings IBK U 5 - 2 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Björklinge Sporthall
2014-12-06 13:30 170005057 Fyrislunds BK - IBK Enhörningarna 3 - 14 Ian Engblom, Anders Leander Allianshallen B
2014-12-06 15:00 170005058 Tierp IBK - IBK Östhammar U 17 - 4 Christoffer Stenlund, Johnny Söderqvist Aspenhallen
2014-12-06 15:10 170005059 Brunna IBK - Lamadjurets AIBC 3 - 3 Anders Leander, Ian Engblom Allianshallen B
2014-12-07 11:30 170005055 Bälinge IF - Arlanda IBK U 11 - 1 Lars Halvarsson, Per Ericsson Vattholma Sporthall
2014-12-07 12:00 170005060 Rasbo IK U - Loke IBK U 3 - 7 Christoffer Stenlund, Ian Engblom Hall 2000
2014-12-13 13:30 170005064 IBK Enhörningarna - Brunna IBK 12 - 4 Mikael Eriksson, Roland Carlsson Allianshallen B
2014-12-13 14:50 170005066 Lamadjurets AIBC - Loke IBK U 8 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2014-12-13 15:45 170005065 IBK Östhammar U - Rasbo IK U 7 - 7 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Frösåkersskolan
2014-12-14 13:40 170005062 Bälinge IF - Fyrislunds BK 8 - 3 Erik Palmertz, Fabian Fahimi Vattholma Sporthall
2014-12-14 14:10 170005061 Arlanda IBK U - Björklinge BK U 4 - 8 Anders Leander, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2014-12-14 14:20 170005063 Enköpings IBK U - Tierp IBK 9 - 9 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2014-12-18 20:15 170005071 Loke IBK U - IBK Enhörningarna 4 - 8 Martin Hallén Almroth, Simon Johansson Allianshallen C
2014-12-20 13:00 170005072 Lamadjurets AIBC - IBK Östhammar U 4 - 3 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Örsundsbro Sporthall
2014-12-20 13:40 170005068 Tierp IBK - Björklinge BK U 8 - 8 Olle Isacsson, Leif Ericsson Aspenhallen
2014-12-21 10:10 170005069 Brunna IBK - Bälinge IF 5 - 10 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Allianshallen B
2014-12-21 11:50 170005067 Fyrislunds BK - Arlanda IBK U 3 - 7 Theodor Jonsson, David Wigfeldt Allianshallen B
2014-12-21 16:30 170005070 Rasbo IK U - Enköpings IBK U 4 - 3 Theodor Jonsson, Anders Leander Hall 2000
2015-01-10 11:50 170005078 IBK Enhörningarna - IBK Östhammar U 14 - 3 Victor Flemström, Tony Nyberg Allianshallen B
2015-01-10 12:45 170005075 Björklinge BK U - Rasbo IK U 8 - 8 Ian Engblom, Fabian Fahimi Björklinge Sporthall
2015-01-10 13:30 170005074 Fyrislunds BK - Brunna IBK 1 - 10 Rikard Ohlström, Peter Ottehall Allianshallen B
2015-01-11 14:20 170005077 Enköpings IBK U - Lamadjurets AIBC 2 - 4 Johan Öberg, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2015-01-11 17:00 170005073 Arlanda IBK U - Tierp IBK 6 - 5 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2015-01-15 21:10 170005076 Bälinge IF - Loke IBK U 3 - 4 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Stenhagen BoKC
2015-01-17 10:10 170005079 Brunna IBK - Arlanda IBK U 4 - 2 Per-Olof Svensson, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2015-01-17 15:30 170005082 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK U 3 - 3 Christer Andersson, Theodor Jonsson Örsundsbro Sporthall
2015-01-17 16:45 170005083 IBK Östhammar U - Bälinge IF 3 - 16 Johnny Söderqvist, Anders Leander Frösåkersskolan
2015-01-17 16:50 170005084 IBK Enhörningarna - Enköpings IBK U 7 - 8 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Allianshallen B
2015-01-18 14:40 170005080 Rasbo IK U - Tierp IBK 5 - 3 Tony Nyberg, Victor Flemström Hall 2000
2015-01-19 21:30 170005081 Loke IBK U - Fyrislunds BK 12 - 6 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Allianshallen B
2015-01-23 20:00 170005089 Björklinge BK U - IBK Enhörningarna 6 - 8 Per Ericsson, Peter Ottehall Björklinge Sporthall
2015-01-24 08:30 170005086 Brunna IBK - Loke IBK U 2 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen A
2015-01-25 11:50 170005088 Fyrislunds BK - IBK Östhammar U 6 - 4 Lars Halvarsson, Mikael Eriksson Allianshallen A
2015-01-25 15:10 170005085 Arlanda IBK U - Rasbo IK U 5 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2015-01-25 16:00 170005087 Tierp IBK - Lamadjurets AIBC 10 - 11 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Aspenhallen
2015-01-25 18:00 170005090 Bälinge IF - Enköpings IBK U 4 - 4 Per Ericsson, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2015-01-29 20:15 170005091 Loke IBK U - Arlanda IBK U 6 - 2 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2015-01-31 14:15 170005092 Lamadjurets AIBC - Rasbo IK U 5 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Örsundsbro Sporthall
2015-01-31 14:30 170005093 IBK Östhammar U - Brunna IBK 3 - 5 Per Ericsson, Peter Ottehall Frösåkersskolan
2015-02-01 14:20 170005095 Enköpings IBK U - Fyrislunds BK 17 - 2 Christian Jensen, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2015-02-01 14:50 170005096 Bälinge IF - Björklinge BK U 3 - 4 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Vattholma Sporthall
2015-02-01 18:30 170005094 IBK Enhörningarna - Tierp IBK 11 - 8 Martin Hallén Almroth, Carolina Svensson Allianshallen B
2015-02-05 20:15 170005098 Loke IBK U - IBK Östhammar U 10 - 7 Per-Olof Svensson, Per Ericsson Allianshallen C
2015-02-06 20:00 170005100 Brunna IBK - Enköpings IBK U 3 - 4 Miodrag Djuric, Per Ericsson Allianshallen A
2015-02-07 16:00 170005101 Tierp IBK - Bälinge IF 5 - 7 Peter Ottehall, David Wigfeldt Aspenhallen
2015-02-08 11:50 170005102 Fyrislunds BK - Björklinge BK U 2 - 18 Ian Engblom, Mikael Rosenius Allianshallen B
2015-02-08 13:10 170005099 Rasbo IK U - IBK Enhörningarna 5 - 6 Mikael Eriksson, Lars Halvarsson Hall 2000
2015-02-08 18:20 170005097 Arlanda IBK U - Lamadjurets AIBC 4 - 5 Lars Halvarsson, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2015-02-20 20:00 170005107 Björklinge BK U - Brunna IBK 5 - 4 Per-Olof Svensson, Leif Ericsson Björklinge Sporthall
2015-02-21 10:10 170005104 IBK Enhörningarna - Lamadjurets AIBC 10 - 6 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Allianshallen B
2015-02-21 11:50 170005108 Fyrislunds BK - Tierp IBK 1 - 6 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2015-02-21 14:00 170005105 Enköpings IBK U - Loke IBK U 7 - 7 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2015-02-21 16:45 170005103 IBK Östhammar U - Arlanda IBK U 12 - 7 Thomas Tanskanen, Olle Isacsson Frösåkersskolan
2015-02-22 15:30 170005106 Bälinge IF - Rasbo IK U 4 - 4 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Vattholma Sporthall
2015-02-26 20:15 170005112 Loke IBK U - Björklinge BK U 4 - 8 Niklas Arvidsson, Lars Halvarsson Allianshallen C
2015-02-28 11:00 170005114 Brunna IBK - Tierp IBK 4 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen B
2015-02-28 15:45 170005110 IBK Östhammar U - Enköpings IBK U 1 - 6 Johnny Söderqvist, Peter Ottehall Frösåkersskolan
2015-02-28 16:30 170005111 Lamadjurets AIBC - Bälinge IF 5 - 7 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Örsundsbro Sporthall
2015-03-01 13:50 170005113 Rasbo IK U - Fyrislunds BK 5 - 3 Tony Nyberg, Per Ericsson Hall 2000
2015-03-01 17:30 170005109 Arlanda IBK U - IBK Enhörningarna 5 - 7 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2015-03-06 20:00 170005117 Björklinge BK U - IBK Östhammar U 34 - 1 Per Ericsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2015-03-07 15:10 170005118 Fyrislunds BK - Lamadjurets AIBC 5 - 7 Mikael Eriksson, Christian Jensen Allianshallen B
2015-03-07 16:50 170005120 Brunna IBK - Rasbo IK U 3 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Allianshallen B
2015-03-07 17:10 170005119 Tierp IBK - Loke IBK U 16 - 1 Niklas Arvidsson, Lars Halvarsson Aspenhallen
2015-03-08 14:00 170005115 Enköpings IBK U - Arlanda IBK U 7 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2015-03-08 15:00 170005116 Bälinge IF - IBK Enhörningarna 3 - 6 Per Ericsson, Lars Halvarsson Vattholma Sporthall
2015-03-11 20:10 170005125 Lamadjurets AIBC - Brunna IBK 4 - 4 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Örsundsbro Sporthall
2015-03-12 20:15 170005126 Loke IBK U - Rasbo IK U 7 - 9 Arvid Englund, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2015-03-14 16:00 170005123 IBK Enhörningarna - Fyrislunds BK 13 - 7 Mikael Rosenius, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2015-03-14 16:30 170005121 Arlanda IBK U - Bälinge IF 4 - 9 Roland Carlsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2015-03-14 16:45 170005124 IBK Östhammar U - Tierp IBK 6 - 11 Anders Leander, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2015-03-15 14:00 170005122 Enköpings IBK U - Björklinge BK U 6 - 6 Erik Rosvall, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2015-02-14 15:00 170005129 Tierp IBK - Enköpings IBK U 9 - 5 Hampus Andersson, Leif Ericsson Aspenhallen
2015-03-05 20:15 170005132 Loke IBK U - Lamadjurets AIBC 3 - 7 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen C
2015-03-20 20:00 170005127 Björklinge BK U - Arlanda IBK U 12 - 6 Per-Olof Svensson, Carolina Svensson Björklinge Sporthall
2015-03-21 10:10 170005130 Brunna IBK - IBK Enhörningarna 6 - 9 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen B
2015-03-21 11:50 170005128 Fyrislunds BK - Bälinge IF 4 - 7 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen B
2015-03-22 13:10 170005131 Rasbo IK U - IBK Östhammar U 5 - 1 Per-Olof Svensson, Erik Palmertz Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Enhörningarna 22 19 1 2 209-108 101 58
2. Björklinge BK U 22 16 4 2 196-91 105 52
3. Bälinge IF 22 15 3 4 164-83 81 48
4. Lamadjurets AIBC 22 11 3 8 117-109 8 36
5. Loke IBK U 22 11 2 9 124-135 -11 35
6. Tierp IBK 22 10 4 8 168-137 31 34
7. Enköpings IBK U 22 10 4 8 128-105 23 34
8. Rasbo IK U 22 8 4 10 102-106 -4 28
9. Brunna IBK 22 7 4 11 83-107 -24 25
10. Arlanda IBK U 22 7 0 15 95-145 -50 21
11. IBK Östhammar U 22 2 1 19 83-209 -126 7
12. Fyrislunds BK 22 1 0 21 69-203 -134 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis