F13/14 (2014/15)

Gruppspel
F13/14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 16:30 171314002 Arlanda IBK - Storvreta IBK 2 - 3 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Ekilla Sporthall
2014-10-05 12:30 171314003 Enköpings IBK - Stenhagens KK 2 - 8 Simon Johansson, Henrik Isberg S:t Ilianshallen
2015-01-06 12:30 171314001 Alunda IBF - Vaksala SK 5 - 2 Sarah Ejderskog, Olle Isacsson Olandshallen
2015-02-05 17:15 171314005 FBC Uppsala Ungdom 2 - IS Saga 2 - 3 Linda Gustafsson, Nick Kyller Allianshallen B
2014-10-11 10:50 171314006 Vaksala SK - Almunge IK 9 - 1 Johnny Söderqvist, Linda Gustafsson Allianshallen C
2014-10-11 13:00 171314007 Stenhagens KK - Alunda IBF 4 - 3 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2014-10-12 13:10 171314009 IS Saga - Enköpings IBK 6 - 0 Josef Berndtsson, Wictoria Fahimi Allianshallen C
2014-10-17 18:10 171314012 Vaksala SK - Stenhagens KK 2 - 1 David Wigfeldt, Ian Engblom Allianshallen B
2014-10-18 10:10 171314011 Almunge IK - Storvreta IBK 1 - 4 Idah Orebrand, Sarah Ejderskog Almunge Sporthall
2014-10-18 17:40 171314014 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 5 - 0 Mikael Eriksson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2014-10-19 11:00 171314013 Alunda IBF - IS Saga 2 - 2 Thomas Tanskanen, Martin Hallén Almroth Olandshallen
2014-10-26 12:40 171314016 Stenhagens KK - Almunge IK 6 - 3 Felicia Hassan, Wictoria Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2014-11-06 18:10 171314020 Enköpings IBK - Arlanda IBK 3 - 11 Erik Rosvall, Christophe Ruziga S:t Ilianshallen
2014-11-16 14:20 171314018 IS Saga - Vaksala SK 3 - 3 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2014-11-02 13:10 171314023 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 8 - 0 Nick Kyller, Felicia Hassan Ärentunaskolan
2014-11-02 14:00 171314025 Alunda IBF - Arlanda IBK 4 - 4 e.förl. Jonas Backman, Oliver Halvarsson Olandshallen
2014-11-13 18:10 171314022 Stenhagens KK - IS Saga 2 - 2 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2014-11-08 12:50 171314029 Enköpings IBK - Storvreta IBK 3 - 7 Theodor Jonsson, Simon Hillerius Öberg S:t Ilianshallen
2014-11-08 16:30 171314030 Arlanda IBK - Vaksala SK 3 - 4 Rohnny Åhman, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2014-11-08 19:30 171314026 IS Saga - Almunge IK 4 - 1 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen C
2014-11-15 14:20 171314031 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom 2 5 - 2 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Almunge Sporthall
2014-11-16 12:40 171314034 Stenhagens KK - Arlanda IBK 2 - 5 Georgios Papadakis, Peter Ottehall Stenhagenskolans Sporthall
2014-11-18 19:00 171314035 Storvreta IBK - Alunda IBF 7 - 2 Niklas Arvidsson, Andreas Bengtsson Vattholma Sporthall
2014-11-23 09:00 171314040 Vaksala SK - Storvreta IBK 1 - 1 Thomas Tanskanen, Felicia Hassan Allianshallen B
2014-11-23 10:30 171314037 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 8 - 6 Erik Rosvall, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2014-11-23 13:40 171314038 Arlanda IBK - IS Saga 4 - 3 Andreas Bengtsson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2014-11-29 13:10 171314041 Almunge IK - Enköpings IBK 12 - 1 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Almunge Sporthall
2014-11-30 17:00 171314043 FBC Uppsala Ungdom 2 - Alunda IBF 3 - 2 Josef Berndtsson, Georgios Papadakis Gamlishallen
2015-01-15 18:05 171314045 Stenhagens KK - Storvreta IBK 3 - 0 Josef Berndtsson, Felicia Hassan Stenhagenskolans Sporthall
2014-12-06 13:10 171314048 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom 2 8 - 0 Nick Kyller, David Kolsmyr Allianshallen C
2014-12-06 16:10 171314046 Arlanda IBK - Almunge IK 4 - 2 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Ekilla Sporthall
2014-12-07 12:40 171314049 Storvreta IBK - IS Saga 2 - 0 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Ärentunaskolan
2014-12-07 15:00 171314047 Alunda IBF - Enköpings IBK 8 - 2 Georgios Papadakis, Johnny Söderqvist Olandshallen
2014-12-13 09:50 171314051 Almunge IK - Alunda IBF 1 - 2 Miodrag Djuric, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2014-12-13 10:20 171314052 Enköpings IBK - Vaksala SK 0 - 7 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2015-01-22 17:20 171314054 FBC Uppsala Ungdom 2 - Stenhagens KK 0 - 4 Linda Gustafsson, Wictoria Fahimi Allianshallen B
2014-12-16 19:00 171314057 Storvreta IBK - Arlanda IBK 6 - 2 Nick Kyller, David Kolsmyr Vattholma Sporthall
2014-12-20 12:30 171314058 Stenhagens KK - Enköpings IBK 5 - 2 Arvid Englund, Rikard Ohlström Stenhagen BoKC
2014-12-20 14:20 171314060 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 2 8 - 1 David Kolsmyr, Markus Lindblom Allianshallen C
2014-12-20 15:30 171314056 Vaksala SK - Alunda IBF 6 - 2 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2015-01-10 11:50 171314061 Almunge IK - Vaksala SK 2 - 5 Maximilian Halvarsson, Josef Berndtsson Almunge Sporthall
2015-01-11 11:00 171314064 Enköpings IBK - IS Saga 0 - 9 Rasmus Kaneberg, Pontus Kaneberg S:t Ilianshallen
2015-01-11 12:30 171314062 Alunda IBF - Stenhagens KK 3 - 5 Sarah Ejderskog, Olle Isacsson Olandshallen
2015-01-17 13:30 171314068 IS Saga - Alunda IBF 1 - 4 Felicia Hassan, Georgios Papadakis Allianshallen A
2015-01-18 12:40 171314067 Stenhagens KK - Vaksala SK 3 - 2 Felicia Hassan, Rasmus Pehkonen Stenhagenskolans Sporthall
2015-01-18 17:00 171314069 FBC Uppsala Ungdom 2 - Arlanda IBK 0 - 5 Linda Gustafsson, Josef Berndtsson Gamlishallen
2015-03-21 13:10 171314066 Storvreta IBK - Almunge IK 10 - 2 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Ärentunaskolan
2015-01-24 11:00 171314071 Almunge IK - Stenhagens KK 3 - 4 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2015-01-24 16:30 171314075 Arlanda IBK - Enköpings IBK 6 - 3 Anders Ståhlberg, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2015-03-07 13:30 171314073 Vaksala SK - IS Saga 2 - 4 Christian Jensen, Mikael Eriksson Allianshallen B
2015-01-31 08:30 171314077 IS Saga - Stenhagens KK 3 - 0 David Kolsmyr, Oliver Halvarsson Allianshallen C
2015-01-31 17:00 171314078 FBC Uppsala Ungdom 2 - Storvreta IBK 0 - 6 Rasmus Pehkonen, Josef Berndtsson Gamlishallen
2015-01-31 17:40 171314080 Arlanda IBK - Alunda IBF 6 - 1 David Wigfeldt, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2015-02-07 10:00 171314081 Almunge IK - IS Saga 1 - 7 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2015-02-08 09:40 171314085 Vaksala SK - Arlanda IBK 5 - 4 Idah Orebrand, Felicia Hassan Allianshallen C
2015-02-08 15:10 171314084 Storvreta IBK - Enköpings IBK 7 - 0 Linda Gustafsson, Fabian Fahimi Ärentunaskolan
2015-02-03 19:00 171314090 Alunda IBF - Storvreta IBK 0 - 1 Thomas Tanskanen, Sarah Ejderskog Olandshallen
2015-02-15 17:00 171314086 FBC Uppsala Ungdom 2 - Almunge IK 6 - 4 Nikki Classon, Niklas Arvidsson Gamlishallen
2015-03-04 19:10 171314089 Arlanda IBK - Stenhagens KK 3 - 3 Mikael Eriksson, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2015-03-01 09:00 171314092 FBC Uppsala Ungdom 2 - Enköpings IBK 0 - 4 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2015-03-17 19:00 171314095 Storvreta IBK - Vaksala SK 11 - 1 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2015-03-22 16:10 171314093 IS Saga - Arlanda IBK 1 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2015-03-07 14:10 171314096 Enköpings IBK - Almunge IK 0 - 4 Pontus Kaneberg, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2015-03-08 13:20 171314098 Alunda IBF - FBC Uppsala Ungdom 2 7 - 1 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth Olandshallen
2015-03-15 12:10 171314100 Storvreta IBK - Stenhagens KK 11 - 4 Felicia Hassan, Daniel Tallkvist Ärentunaskolan
2015-03-10 19:00 171314104 IS Saga - Storvreta IBK 2 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Vattholma Sporthall
2015-03-13 18:50 171314101 Almunge IK - Arlanda IBK 2 - 7 Maximilian Halvarsson, Oliver Halvarsson Almunge Sporthall
2015-03-14 10:50 171314102 Enköpings IBK - Alunda IBF 1 - 11 Pontus Kaneberg, Rasmus Kaneberg S:t Ilianshallen
2015-03-15 17:00 171314103 FBC Uppsala Ungdom 2 - Vaksala SK 1 - 3 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Gamlishallen
2015-03-21 12:00 171314107 Vaksala SK - Enköpings IBK 12 - 2 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen C
2015-03-22 12:40 171314109 Stenhagens KK - FBC Uppsala Ungdom 2 11 - 0 Felicia Hassan, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2015-03-22 13:20 171314106 Alunda IBF - Almunge IK 2 - 0 Pontus Orebrand, Ej offentliggjord Olandshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK 16 14 1 1 87-23 64 43
2. Arlanda IBK 16 10 2 4 75-42 33 32
3. Vaksala SK 16 10 2 4 72-43 29 32
4. Stenhagens KK 16 10 2 4 65-44 21 32
5. IS Saga 16 8 3 5 58-31 27 27
6. Alunda IBF 16 7 2 7 58-46 12 23
7. Almunge IK 16 3 0 13 44-73 -29 9
8. FBC Uppsala Ungdom 2 16 2 0 14 22-91 -69 6
9. Enköpings IBK 16 2 0 14 31-119 -88 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis