DM Herrar (2014/15)

Slutspel
DM Herrar
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-18 19:30 1/32-final 2 170091011 Arlanda IBK (H3) - FBC Uppsala (H2) 5 - 6 e.förl. Andreas Svensson, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2014-09-20 12:30 1/64-final 1 170091001 SK Vide (H3) - Bålsta FBC (H3) 9 - 5 Michaela Pålsson, Sarah Ejderskog Alsike sporthall
2014-09-20 15:30 1/64-final 8 170091008 Fyrislunds BK (H5) - Rimbo IBK (H4) 3 - 9 Christer Andersson, Lars Halvarsson Allianshallen B
2014-10-08 19:30 1/64-final 7 170091007 Midas IBK (H4) - Loke IBK (H3) 3 - 6 Olle Isacsson, Oskar Wallin Hallstaviks Sporthall
2014-10-14 20:00 1/64-final 3 170091003 Wåhla IBK (H7) - Tierp IBK (H5) 1 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Östervåla Sporthall
2014-10-14 20:15 1/64-final 2 170091002 Uppsala IBK (H6) - Frötuna IBF (H4) 3 - 7 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Allianshallen B
2014-10-20 21:10 1/32-final 6 170091015 IBS Nabla (H6) - IBK Östhammar (H3) 2 - 11 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson Bolandskolan
2014-10-22 20:40 1/64-final 6 170091006 Brunna IBK (H5) - Storvreta AIK (H6) 0 - 11 Sarah Ejderskog, Carolina Svensson Bolandskolan
2014-10-28 20:30 1/32-final 14 170091023 IK Nordia (H6) - Loke IBK (H3) 3 - 9 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Nordiahallen
2014-10-31 19:00 1/64-final 4 170091004 Beijer IBK (H6) - Fjärdhundra SK (H4) 3 - 7 Arvid Englund, Andreas Svensson Allianshallen A
2014-11-01 13:00 1/32-final 1 170091010 Bälinge IF (H5) - IFK Dannemora/Ö (H3) 5 - 3 Sarah Ejderskog, Martin Holm Stenhagen BoKC
2014-11-01 13:00 1/32-final 5 170091014 Tobo/Örbyhus FF (H6) - IBK Roslagen (H2) 7 - 13 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Örbyhus Sporthall
2014-11-04 20:10 1/32-final 8 170091017 SK Vide (H3) - Björklinge BK (H2) 3 - 4 e.str. Bo Pettersson Loklint, Martin Holm Alsike sporthall
2014-11-11 20:20 1/32-final 12 170091021 Lokomotiv Grillby IBK (H6) - Salabacke FBC (H3) 5 - 4 Peter Ottehall, Georgios Papadakis Bergvretenhallen
2014-11-11 20:30 1/32-final 15 170091024 Hagunda Legend IS (H4) - Rimbo IBK (H4) 5 - 6 e.förl. Anders Leander, Lars Halvarsson Sparbankshallen
2014-11-12 20:15 1/32-final 9 170091018 Västerlöfsta IBF (H4) - Frötuna IBF (H4) 4 - 3 , Henrik Isberg Heby Sporthall
2014-11-15 15:30 1/32-final 7 170091016 Väddö IF (H7) - IS Saga (H4) 1 - 14 Anders Leander, Ronnie Eriksson Vikingahallen
2014-11-17 19:30 1/32-final 16 170091025 Enköpings IBK (H3) - Uppsala Teknologer (H3) 8 - 3 Jan-Olov Cederholm, Rikard Ohlström S:t Ilianshallen
2014-11-26 19:45 1/32-final 10 170091019 Enköping City IF (H7) - Tierp IBK (H5) 0 - 13 Johan Öberg, Erik Rosvall Bergvretenhallen
2014-11-26 20:15 1/16-final 8 170091033 Västerlöfsta IBF (H4) - Björklinge BK (H2) 1 - 4 Henrik Isberg, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2014-12-03 20:00 1/16-final 3 170091028 Almunge IK H4 (H4) - Loke IBK (H3) 3 - 2 Olle Isacsson, Oskar Wallin Almunge Sporthall
2014-12-14 20:10 1/32-final 13 170091022 Storvreta AIK (H6) - Stenhagens KK (H1) 5 - 16 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen B
2014-12-16 20:20 1/16-final 5 170091030 Lokomotiv Grillby IBK (H6) - IBK Roslagen (H2) 6 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Bergvretenhallen
2014-12-16 20:30 1/16-final 2 170091027 Rimbo IBK (H4) - FBC Uppsala (H2) 7 - 6 e.förl. Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2014-12-18 21:10 1/16-final 1 170091026 Bälinge IF (H5) - Enköpings IBK (H3) 3 - 10 Olle Isacsson, Martin Holm Stenhagen BoKC
2015-01-03 12:00 1/16-final 6 170091031 Fjärdhundra SK (H4) - IBK Östhammar (H3) 4 - 8 Theodor Jonsson, Johan Öberg Fjärdhundra Sporthall
2015-01-07 19:30 1/16-final 7 170091032 Tierp IBK (H5) - IS Saga (H4) 8 - 3 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Aspenhallen
2015-01-21 20:00 1/8-final 3 170091036 Almunge IK H4 (H4) - IBK Östhammar (H3) 6 - 5 Arvid Englund, Theodor Jonsson Almunge Sporthall
2015-01-27 20:00 1/16-final 4 170091029 Livets Ord IF (H3) - Stenhagens KK (H1) 6 - 3 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson Stenhagen BoKC
2015-02-11 19:15 1/8-final 1 170091034 Enköpings IBK (H3) - Björklinge BK (H2) 5 - 4 Anders Ståhlberg, Christer Andersson S:t Ilianshallen
2015-02-15 18:10 1/8-final 2 170091035 Tierp IBK (H5) - Rimbo IBK (H4) 9 - 7 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Aspenhallen
2015-02-27 20:10 1/8-final 4 170091037 Lokomotiv Grillby IBK (H6) - Livets Ord IF (H3) 4 - 12 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Bergvretenhallen
2015-03-09 20:15 Kvartsfinal 4 170091041 Livets Ord IF (H3) - Gottsunda IBF (H1) 2 - 4 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Allianshallen A
2015-03-11 20:00 Kvartsfinal 2 170091039 Almunge IK H4 (H4) - Rasbo IK (H1) 3 - 7 Christer Andersson, Jonas Nordqvist Almunge Sporthall
2015-03-25 19:20 Kvartsfinal 1 170091038 Enköpings IBK (H3) - Hagunda IF (H1) 5 - 9 Simon Johansson, Martin Hallén Almroth S:t Ilianshallen
2015-03-27 19:00 Kvartsfinal 3 170091040 Tierp IBK (H5) - Alunda IBF (H1) 4 - 5 Jakob Westerlund, Tomas Hallenberg Aspenhallen
2015-04-11 11:15 Semifinal 2 170091043 Alunda IBF (H1) - Hagunda IF (H1) 1 - 15 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2015-04-11 15:00 Semifinal 1 170091042 Rasbo IK (H1) - Gottsunda IBF (H1) 6 - 9 Arvid Englund, Rikard Ohlström Allianshallen A
2015-04-12 14:30 Final 170091044 Gottsunda IBF (H1) - Hagunda IF (H1) 2 - 9 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Allianshallen A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis