Herrar Division 3 (2014/15)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-19 18:45 110130047 IBK Luleå Herrar Division 3 - Gammelstads IF H3 7 - 7 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Luleå Energi Arena
2014-12-06 11:00 110130004 Wibax Patriot IBK Piteå - Sunderby SK H3 7 - 11 Johan Nyström, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph
2014-09-26 18:45 110130022 IBK Luleå Herrar Division 3 - Wibax Patriot IBK Piteå 6 - 3 Dick Sandberg, Fredrik Lindqvist Hälsans hus
2014-09-27 14:30 110130018 Sunderby SK H3 - Haparanda AIK A-LAG 12 - 3 Thomas Lönnhager, Urban Svanberg Sunderby Sp
2014-10-05 12:00 110130003 Haparanda AIK A-LAG - Gammelstads IF H3 3 - 5 Jan Drugge, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2014-11-09 11:00 110130041 Malmbergets AIF - Sunderby SK H3 10 - 9 e.förl. Johan Nyström, Jan Drugge Malmbergets Sp
2014-10-11 12:00 110130017 Malmbergets AIF - Wibax Patriot IBK Piteå 9 - 0 Pasi Ronkainen, Jörgen Eriksson Malmbergets Sp
2014-10-12 12:00 110130040 Haparanda AIK A-LAG - IBK Luleå Herrar Division 3 8 - 7 Pasi Ronkainen, Jan Drugge Idrottshuset Haparanda
2014-10-17 20:15 110130056 Gammelstads IF H3 - Sunderby SK H3 5 - 7 Urban Svanberg, Pasi Ronkainen Gammelstad Sp
2014-10-18 12:00 110130025 Malmbergets AIF - IBK Luleå Herrar Division 3 17 - 7 Roger Adermalm, Jan Drugge Malmbergets Sp
2014-12-13 13:00 110130008 Wibax Patriot IBK Piteå - Haparanda AIK A-LAG 5 - 6 Daniel Persson, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2014-10-22 20:30 110130007 Sunderby SK H3 - IBK Luleå Herrar Division 3 6 - 5 Conny Björnfot, Daniel Persson Sunderby Sp
2014-10-26 12:00 110130021 Haparanda AIK A-LAG - Malmbergets AIF 8 - 9 Dick Sandberg, Jan Drugge Idrottshuset Haparanda
2014-11-08 16:00 110130069 Malmbergets AIF - Sunderby SK H3 12 - 11 e.förl. Frans Dahlstedt, Tobias Levin Malmbergets Sp
2014-11-08 18:30 110130042 Gammelstads IF H3 - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 7 Roger Adermalm, Dennis Eriksson Gammelstad Sp
2014-11-14 18:45 110130075 IBK Luleå Herrar Division 3 - Gammelstads IF H3 5 - 10 Conny Björnfot, Daniel Persson Luleå Energi Arena
2014-11-16 12:00 110130077 Haparanda AIK A-LAG - Malmbergets AIF 7 - 6 Daniel Persson, Conny Björnfot Idrottshuset Haparanda
2014-11-22 12:00 110130009 Malmbergets AIF - Gammelstads IF H3 7 - 5 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Malmbergets Sp
2014-11-22 15:15 110130012 IBK Luleå Herrar Division 3 - Haparanda AIK A-LAG 15 - 6 Roger Adermalm, Jörgen Eriksson Hälsans hus
2014-11-19 20:30 110130032 Sunderby SK H3 - Wibax Patriot IBK Piteå 7 - 6 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Sunderby Sp
2014-11-23 15:00 110130019 Gammelstads IF H3 - IBK Luleå Herrar Division 3 16 - 2 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Gammelstad Sp
2014-11-30 10:00 110130050 Wibax Patriot IBK Piteå - IBK Luleå Herrar Division 3 6 - 3 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Norrmalmia Sph
2015-01-18 12:00 110130074 Haparanda AIK A-LAG - Sunderby SK H3 16 - 12 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2014-12-20 13:30 110130013 Sunderby SK H3 - Malmbergets AIF 8 - 10 Pasi Ronkainen, Jan Drugge Sunderby Sp
2014-12-20 16:00 110130031 Gammelstads IF H3 - Haparanda AIK A-LAG 14 - 1 Jari Korpi, Jörgen Eriksson Gammelstad Sp
2015-01-10 11:30 110130045 Wibax Patriot IBK Piteå - Malmbergets AIF 11 - 13 Conny Björnfot, Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2015-01-11 12:45 110130068 IBK Luleå Herrar Division 3 - Haparanda AIK A-LAG 8 - 7 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Luleå Energi Arena
2015-01-14 20:30 110130028 Sunderby SK H3 - Gammelstads IF H3 8 - 11 Daniel Persson, Conny Björnfot Sunderby Sp
2015-01-17 14:00 110130053 IBK Luleå Herrar Division 3 - Malmbergets AIF 10 - 7 Jörgen Eriksson, Thomas Lönnhager Luleå Energi Arena
2015-01-17 15:00 110130036 Haparanda AIK A-LAG - Wibax Patriot IBK Piteå 7 - 3 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Idrottshuset Haparanda
2015-01-21 20:30 110130063 Sunderby SK H3 - IBK Luleå Herrar Division 3 8 - 7 Conny Björnfot, Daniel Persson Sunderby Sp
2015-01-23 19:30 110130014 Wibax Patriot IBK Piteå - Gammelstads IF H3 9 - 4 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2015-01-31 13:00 110130073 Wibax Patriot IBK Piteå - Malmbergets AIF 6 - 8 Jörgen Eriksson, Roger Adermalm Norrmalmia Sph
2015-02-01 12:45 110130059 Gammelstads IF H3 - Haparanda AIK A-LAG 9 - 8 e.förl. Tobias Forsberg, Hampus Hansson Gammelstad Sp
2015-02-12 20:15 110130078 IBK Luleå Herrar Division 3 - Wibax Patriot IBK Piteå 6 - 10 Conny Björnfot, Daniel Persson Luleå Energi Arena
2015-03-01 10:45 110130037 Gammelstads IF H3 - Malmbergets AIF 9 - 11 Jörgen Eriksson, Conny Björnfot Gammelstad Sp
2015-02-18 20:30 110130060 Sunderby SK H3 - Wibax Patriot IBK Piteå 6 - 9 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Sunderby Sp
2015-02-21 12:00 110130049 Malmbergets AIF - Haparanda AIK A-LAG 23 - 9 Roger Adermalm, Jörgen Eriksson Malmbergets Sp
2015-02-26 20:15 110130035 IBK Luleå Herrar Division 3 - Sunderby SK H3 6 - 16 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Luleå Energi Arena
2015-02-28 13:00 110130065 Gammelstads IF H3 - Malmbergets AIF 5 - 6 Lars Ejnestrand, Dick Sandberg Gammelstad Sp
2015-02-15 13:01 110130084 Gammelstads IF H3 - Sunderby SK H3 2 - 14 Conny Björnfot, Tobias Levin Gammelstad Sp
2015-03-07 12:00 110130081 Malmbergets AIF - IBK Luleå Herrar Division 3 10 - 5 Roger Adermalm, Jan Drugge Malmbergets Sp
2015-03-08 13:00 110130064 Wibax Patriot IBK Piteå - Haparanda AIK A-LAG 10 - 6 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2015-03-14 13:30 110130070 Wibax Patriot IBK Piteå - Gammelstads IF H3 7 - 1 Daniel Persson, Conny Björnfot Björklunda Sp
2015-03-14 14:00 110130046 Haparanda AIK A-LAG - Sunderby SK H3 19 - 12 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Malmbergets AIF 15 11 2 (2) 2 158-110 48 37
2. Sunderby SK H3 15 8 2 (0) 5 147-128 19 26
3. Wibax Patriot IBK Piteå 15 7 0 (0) 8 99-98 1 21
4. Haparanda AIK A-LAG 15 6 1 (0) 8 114-150 -36 19
5. Gammelstads IF H3 15 5 2 (1) 8 108-102 6 18
6. IBK Luleå Herrar Division 3 15 4 1 (0) 10 99-137 -38 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis