Division 1 (2014/15)

Gruppspel
Herrar veteraner division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 10:30 150019003 IK Malmen (A) - Töjnan IBK 14 - 5 Marcus Jansson, Karl Hurtig Söderbymalmskolan
2014-09-13 15:30 150019004 Rotebro IS IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 5 - 8 Jörgen Larsson, Karl Hurtig Sollentuna sim och sporthall
2014-09-13 15:30 150019005 IK Ängen/Sätra - Sigtuna IF 6 - 8 Magnus Berg, Patrik Andersén Skärholmshallen
2014-09-14 16:30 150019001 Täby FC (A) - Västerhaninge IBK 10 - 5 Aarre Hietanen, Karl Hurtig Skarpängskolan A
2014-09-24 20:45 150019002 IBF Offensiv Lidingö - Högdalens AIS 3 - 6 Patrik Andersén, Jakob Westerlund Bodals Bollhall
2014-09-21 13:00 150019007 Skogås/Trångsunds IBK (A) - IK Malmen (A) 6 - 12 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogåshallen
2014-09-27 12:00 150019010 Västerhaninge IBK - IK Ängen/Sätra 10 - 5 Sampo Friberg, Tony Verho Söderbymalmskolan
2014-09-27 16:15 150019009 Högdalens AIS - Täby FC (A) 11 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Högdalshallen
2014-09-28 16:15 150019008 Töjnan IBK - IBF Offensiv Lidingö 3 - 6 Jakob Mökander, Johan Lienzén Arena Satelliten
2014-09-28 17:30 150019006 Sigtuna IF - Rotebro IS IBK 2 - 4 Jan Lingemark, Ken Johansson Prästängshallen
2014-10-01 20:45 150019012 IBF Offensiv Lidingö - Skogås/Trångsunds IBK (A) 14 - 4 Jakob Westerlund, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2014-10-04 10:00 150019013 IK Malmen (A) - Sigtuna IF 10 - 3 Kari Malmros, Magnus Berg Söderbymalmskolan
2014-10-05 14:30 150019011 Täby FC (A) - Töjnan IBK 8 - 3 Fredrik Nensén, Jakob Westerlund Skarpängskolan B
2014-11-01 14:00 150019015 Högdalens AIS - Västerhaninge IBK 4 - 5 Erik Nyman, Karl-Johan Leijon Högdalshallen
2014-11-01 16:15 150019014 Rotebro IS IBK - IK Ängen/Sätra 5 - 8 Heimo Lyly, Jonas Edström Sollentuna sim och sporthall
2014-09-20 10:00 150019020 Västerhaninge IBK - Rotebro IS IBK 11 - 5 Sampo Friberg, David Berger Söderbymalmskolan
2014-10-12 14:00 150019018 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Täby FC (A) 8 - 9 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogåshallen
2014-10-12 18:00 150019017 Sigtuna IF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 8 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Prästängshallen
2014-10-18 17:00 150019016 IK Ängen/Sätra - IK Malmen (A) 3 - 10 Magnus Berg, Patrik Andersén Skärholmshallen
2014-10-19 16:15 150019019 Töjnan IBK - Högdalens AIS 4 - 6 Mattias Nordlund, Lars Sundlöf Arena Satelliten
2014-10-22 20:45 150019022 IBF Offensiv Lidingö - IK Ängen/Sätra 10 - 4 David Berger, Jakob Westerlund Bodals Bollhall
2014-10-25 11:00 150019023 IK Malmen (A) - Rotebro IS IBK 14 - 6 Fredrik Hallenberg, Daniel Kölborn Söderbymalmskolan
2014-10-26 13:15 150019024 Töjnan IBK - Västerhaninge IBK 7 - 9 Mats Järnmark, Magnus Westerberg Arena Satelliten
2014-10-26 20:15 150019021 Täby FC (A) - Sigtuna IF 15 - 3 Mattias Nordlund, Fredrik Nensén Skarpängskolan A
2014-11-15 17:15 150019025 Högdalens AIS - Skogås/Trångsunds IBK (A) 13 - 6 Linus Löfstedt, Kenny Ly Högdalshallen
2014-11-08 10:00 150019030 Västerhaninge IBK - IK Malmen (A) 5 - 9 Leif Karlsson, Thomas Wargkelius Söderbymalmskolan
2014-11-08 15:30 150019027 IK Ängen/Sätra - Täby FC (A) 7 - 13 Tony Verho, Sampo Friberg Skärholmshallen
2014-11-09 11:45 150019029 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Töjnan IBK 4 - 5 Linus Löfstedt, Kenny Ly Skogåshallen
2014-11-09 18:00 150019028 Sigtuna IF - Högdalens AIS 3 - 8 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2014-11-16 14:45 150019026 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 5 Thomas Bégat, Magnus Berg Arena Satelliten
2014-11-19 20:45 150019032 IBF Offensiv Lidingö - IK Malmen (A) 4 - 6 Lars Sundlöf, Jakob Westerlund Bodals Bollhall
2014-11-22 11:00 150019034 Töjnan IBK - Sigtuna IF 7 - 5 Mats Järnmark, Fadi Saffo Sollentuna sim och sporthall
2014-11-23 10:00 150019035 Högdalens AIS - IK Ängen/Sätra 16 - 2 Aldin Imamovic, Thomas Gjutarenäfve Gubbängshallen
2014-11-23 14:00 150019033 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Västerhaninge IBK 3 - 6 Patrik Andersén, Johan Hessing Skogåshallen
2014-11-23 20:15 150019031 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 5 - 5 Jan Lingemark, Rebecca Staffas Skarpängskolan A
2014-11-29 10:00 150019036 IK Malmen (A) - Täby FC (A) 12 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Fredrik Hallenberg Söderbymalmskolan
2014-11-29 11:30 150019040 Västerhaninge IBK - IBF Offensiv Lidingö 7 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Fredrik Hallenberg Söderbymalmskolan
2014-11-29 14:00 150019037 Rotebro IS IBK - Högdalens AIS 2 - 3 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Sollentuna sim och sporthall
2014-11-29 14:00 150019038 IK Ängen/Sätra - Töjnan IBK 7 - 11 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skärholmshallen
2014-11-30 15:15 150019039 Sigtuna IF - Skogås/Trångsunds IBK (A) 6 - 13 Mikael Hagman, Robin Wirström Prästängshallen
2014-12-13 17:00 150019045 Högdalens AIS - IK Malmen (A) 5 - 8 Linus Löfstedt, Kenny Ly Högdalshallen
2014-12-13 17:30 150019041 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 12 Ulf Jonsson, Lars Reuterhagen Skarpängskolan B
2014-12-14 12:45 150019043 Skogås/Trångsunds IBK (A) - IK Ängen/Sätra 9 - 10 Heimo Lyly, Daniel Eriksson Skogåshallen
2014-12-14 14:45 150019044 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK 15 - 6 Roland Nester, Adam Nikolausson Arena Satelliten
2014-12-14 18:00 150019042 Sigtuna IF - Västerhaninge IBK 7 - 12 Kenny Ly, Jonas Edström Prästängshallen
2014-12-06 13:15 150019050 Västerhaninge IBK - Täby FC (A) 8 - 11 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2014-12-20 13:00 150019048 Töjnan IBK - IK Malmen (A) 2 - 12 Mats Järnmark, Robin Wirström Sollentuna sim och sporthall
2014-12-21 14:30 150019046 Sigtuna IF - IK Ängen/Sätra 3 - 4 Per Ove Åman, Jonas Edström Prästängshallen
2014-12-21 16:30 150019047 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Rotebro IS IBK 4 - 9 Christian Ljunggren, Ola Bigestans Tomtbergahallen
2015-01-11 12:00 150019049 Högdalens AIS - IBF Offensiv Lidingö 9 - 4 Tony Verho, Roger Öfversten Gubbängshallen
2015-01-03 10:00 150019055 IK Ängen/Sätra - Västerhaninge IBK 9 - 7 Nihada Cenanovic, Johan Hessing Skärholmshallen
2015-01-04 13:30 150019051 Täby FC (A) - Högdalens AIS 5 - 6 Arne Brovig, Mikael Hagman Skarpängskolan A
2015-01-07 20:45 150019052 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK 5 - 5 Leif Karlsson, Thomas Gjutarenäfve Bodals Bollhall
2015-01-10 11:00 150019053 IK Malmen (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 9 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Söderbymalmskolan
2015-01-11 17:00 150019054 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF 9 - 4 Arne Brovig, Fredrik Hallenberg Arena Satelliten
2015-01-10 13:00 150019056 IK Ängen/Sätra - Rotebro IS IBK 12 - 6 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Skärholmshallen
2015-01-11 13:15 150019059 Töjnan IBK - Täby FC (A) 2 - 2 Arne Brovig, Fredrik Hallenberg Arena Satelliten
2015-01-17 12:45 150019058 Skogås/Trångsunds IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogåshallen
2015-01-17 13:15 150019060 Västerhaninge IBK - Högdalens AIS 7 - 8 Tony Verho, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2015-01-18 16:30 150019057 Sigtuna IF - IK Malmen (A) 4 - 11 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2015-01-21 20:45 150019062 IBF Offensiv Lidingö - Sigtuna IF 6 - 1 Aldin Imamovic, Jakob Westerlund Bodals Bollhall
2015-01-24 10:00 150019063 IK Malmen (A) - IK Ängen/Sätra 14 - 7 Patrik Andersén, Mats Andersson Söderbymalmskolan
2015-01-24 17:15 150019064 Rotebro IS IBK - Västerhaninge IBK 9 - 8 Mario Mallengren, Fredrik Hallenberg Sollentuna sim och sporthall
2015-01-24 17:30 150019061 Täby FC (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 6 - 5 Lars Reuterhagen, Kenny Ly Skarpängskolan A
2015-01-25 12:00 150019065 Högdalens AIS - Töjnan IBK 7 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Sampo Friberg Gubbängshallen
2015-01-31 10:00 150019067 IK Ängen/Sätra - IBF Offensiv Lidingö 1 - 7 Alexander Mattsson, Joakim Levin Skärholmshallen
2015-02-07 10:00 150019070 Västerhaninge IBK - Töjnan IBK 11 - 8 Tony Verho, Sampo Friberg Söderbymalmskolan
2015-02-08 16:30 150019069 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Högdalens AIS 4 - 5 Sampo Friberg, Mikael Andersson Skogåshallen
2015-02-08 19:00 150019068 Sigtuna IF - Täby FC (A) 1 - 6 Per Ove Åman, Per Calmén Prästängshallen
2015-02-14 11:00 150019066 Rotebro IS IBK - IK Malmen (A) 2 - 6 Rebecca Staffas, Magnus Westerberg Sollentuna sim och sporthall
2015-01-31 10:00 150019073 IK Malmen (A) - Västerhaninge IBK 9 - 3 Aldin Imamovic, Magnus Berg Söderbymalmskolan
2015-02-01 14:45 150019074 Töjnan IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 5 - 11 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Arena Satelliten
2015-02-18 20:45 150019072 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK 3 - 3 Aldin Imamovic, Roger Nyström Bodals Bollhall
2015-02-21 10:30 150019075 Högdalens AIS - Sigtuna IF 10 - 1 Mattias Lönnborg, Patrik Andersén Högdalshallen
2015-02-22 09:45 150019071 Täby FC (A) - IK Ängen/Sätra 11 - 3 Andreas Mattsson, Arne Brovig Tibblehallen CC
2015-02-14 11:00 150019080 Västerhaninge IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 7 Per-Ove Duvert, Roger Öfversten Söderbymalmskolan
2015-02-28 10:00 150019078 IK Ängen/Sätra - Högdalens AIS 6 - 5 Ej offentliggjord, Peter Gustafsson Saliba Skärholmshallen
2015-02-28 12:00 150019077 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 3 - 7 Roger Nyström, Aldin Imamovic Sollentuna sim och sporthall
2015-03-01 11:00 150019079 Sigtuna IF - Töjnan IBK 9 - 9 Andreas Mattsson, Leif Karlsson Prästängshallen
2015-03-14 12:30 150019076 IK Malmen (A) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 4 Leif Karlsson, Aarre Hietanen Söderbymalmskolan
2015-03-04 20:45 150019082 IBF Offensiv Lidingö - Västerhaninge IBK 12 - 7 Per Sundvall, Tobias Berger Bodals Bollhall
2015-03-08 15:30 150019081 Täby FC (A) - IK Malmen (A) 4 - 5 Mikael Hagman, Johan Jäderlund Skarpängskolan A
2015-03-08 16:45 150019083 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Sigtuna IF 9 - 6 Tony Verho, Sampo Friberg Skogåshallen
2015-03-15 14:45 150019084 Töjnan IBK - IK Ängen/Sätra 6 - 1 Mario Mallengren, Jan Lingemark Arena Satelliten
2015-03-15 20:30 150019085 Högdalens AIS - Rotebro IS IBK 4 - 2 Leif Karlsson, Per Sundvall Högdalshallen
2015-03-18 20:45 150019086 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) 4 - 8 Tobias Berger, David Berger Bodals Bollhall
2015-03-21 10:00 150019087 IK Malmen (A) - Högdalens AIS 12 - 5 Magnus Westerberg, Roger Öfversten Söderbymalmskolan
2015-03-21 13:00 150019090 Västerhaninge IBK - Sigtuna IF 11 - 7 Magnus Westerberg, Roger Öfversten Söderbymalmskolan
2015-03-21 14:30 150019089 IK Ängen/Sätra - Skogås/Trångsunds IBK (A) 7 - 10 Roger Nyström, Per Calmén Skärholmshallen
2015-03-22 13:15 150019088 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK 7 - 6 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Arena Satelliten
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Malmen (A) 18 17 1 0 177-73 104 52
2. Högdalens AIS 18 14 0 4 131-81 50 42
3. Täby FC (A) 18 11 2 5 129-103 26 35
4. IBF Offensiv Lidingö 18 9 4 5 120-86 34 31
5. Västerhaninge IBK 18 9 0 9 136-135 1 27
6. Skogås/ Trångsunds IBK (A) 18 6 0 12 121-139 -18 18
7. Töjnan IBK 18 5 3 10 107-130 -23 18
8. Rotebro IS IBK 18 5 3 10 93-125 -32 18
9. IK Ängen/ Sätra 18 6 0 12 102-161 -59 18
10. Sigtuna IF 18 1 1 16 75-158 -83 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis