Pojkar 14 Division 1 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 14 division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 14:00 150050004 Salems IF (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2014-09-20 15:00 150050003 Täby FC (A) - AIK IBF (A) 1 - 5 Stefan Flöjt, Erik Rydberg Täby Racketcenter
2014-09-21 09:15 150050001 Älvsjö AIK (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 2 Madelene Westerberg, Fredrik Berglund Sonesson Västertorpshallen
2014-09-21 14:45 150050005 Västerhaninge IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 3 Anders Westerberg, Christian Högberg Torvalla Sporthall
2014-09-21 16:00 150050002 Jakobsbergs IBF (A) - Vendelsö IK (A) 5 - 3 Martin Eriksson, Fadi Saffo Viksjö Sporthall
2014-09-27 11:30 150050009 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 6 Tobias Berger, David Berger Vendelsömalmshallen
2014-09-28 12:45 150050008 AIK IBF (A) - Jakobsbergs IBF (A) 1 - 2 Fredrik Nensén, David Berger Ulriksdalshallen
2014-09-28 14:00 150050007 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 4 - 6 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Tomtbergahallen
2014-09-28 15:15 150050006 Bele Barkarby IF IBF (A) - Salems IF (A) 2 - 4 Ghasem Tajalli, Alexander Mattsson Björkebyhallen
2014-09-28 19:45 150050010 Åkersberga IBF (A) - Västerhaninge IBK 1 - 3 William Hasselström, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2014-10-03 20:15 150050012 Jakobsbergs IBF (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 2 Niklas Forsman, Casper Arvidsson Viksjö Sporthall
2014-10-04 09:15 150050011 Älvsjö AIK (A) - AIK IBF (A) 3 - 4 Tobias Berger, David Berger Västertorpshallen
2014-10-04 12:00 150050015 Vendelsö IK (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 2 Magnus Berg, Patrik Andersén Vendelsömalmshallen
2014-10-04 17:00 150050014 Salems IF (A) - Västerhaninge IBK 6 - 0 Fredrik Hallenberg, Linus Kjellberg Skogsängshallen
2014-10-05 11:00 150050013 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 6 Oskar Werner, Marcus Ström Tibblehallen CC
2014-10-11 14:15 150050016 Västerhaninge IBK - Täby FC (A) 3 - 7 , Marcus Jansson Söderbymalmskolan
2014-10-11 19:30 150050020 Åkersberga IBF (A) - Salems IF (A) 3 - 5 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2014-10-12 10:00 150050018 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK (A) 3 - 3 Ola Bigestans, Robin Vall Tomtbergahallen
2014-10-12 11:45 150050019 AIK IBF (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 4 Rebecca Staffas, Per Sundvall Ulriksdalshallen
2014-10-12 18:00 150050017 Bele Barkarby IF IBF (A) - Jakobsbergs IBF (A) 4 - 1 Joakim Levin, Emilia Tuomela Björkebyhallen
2014-10-18 12:15 150050025 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (A) 9 - 3 Roland Nester, Kari Malmros Vendelsömalmshallen
2014-10-18 15:30 150050023 Täby FC (A) - Salems IF (A) 1 - 1 Filip Ekstrand, Stefan Flöjt Täby Racketcenter
2014-10-19 09:15 150050021 Älvsjö AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 1 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Västertorpshallen
2014-10-19 10:45 150050024 AIK IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 1 Fadi Saffo, Roland Nester Ulriksdalshallen
2014-10-19 16:30 150050022 Jakobsbergs IBF (A) - Västerhaninge IBK 3 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Viksjö Sporthall
2014-10-25 10:00 150050027 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK (A) 2 - 4 Daniel Kölborn, Fredrik Hallenberg Söderbymalmskolan
2014-10-25 12:00 150050026 Salems IF (A) - Jakobsbergs IBF (A) 2 - 1 Peter Larsson, Hampus Fändrik Skogsängshallen
2014-10-26 13:15 150050029 Huddinge IBS (A) - AIK IBF (A) 1 - 2 Aldin Imamovic, Sebastian Öhman Tomtbergahallen
2014-10-26 15:30 150050028 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vendelsö IK (A) 7 - 3 Ghasem Tajalli, Casper Arvidsson Björkebyhallen
2014-10-26 16:00 150050030 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 1 - 5 Oskar Werner, Marcus Ström Åkersberga Sporthall A
2014-11-07 19:45 150050033 Huddinge IBS (A) - Åkersberga IBF (A) 7 - 4 Adam Nikolausson, Fredrik Hallenberg Skogåshallen
2014-11-08 12:30 150050035 Vendelsö IK (A) - Västerhaninge IBK 3 - 4 Kent Kastell, Fredrik Hallenberg Vendelsömalmshallen
2014-11-09 09:15 150050031 Älvsjö AIK (A) - Salems IF (A) 2 - 2 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Västertorpshallen
2014-11-09 11:30 150050034 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 7 Juha Tammerström, Malte Tammerström Ulriksdalshallen
2014-11-09 19:00 150050032 Jakobsbergs IBF (A) - Täby FC (A) 2 - 3 Casper Arvidsson, Mattias Nordlund Viksjö Sporthall
2014-11-14 18:30 150050036 Täby FC (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 1 Filip Ekstrand, Ulf Jonsson Täby Racketcenter
2014-11-15 12:15 150050037 Salems IF (A) - Vendelsö IK (A) 9 - 2 Christoffer Markovski, Adam Nikolausson Skogsängshallen
2014-11-15 15:15 150050040 Åkersberga IBF (A) - Jakobsbergs IBF (A) 0 - 4 Martin Svensson, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2014-11-16 11:00 150050038 Västerhaninge IBK - AIK IBF (A) 1 - 5 Rafi Mohammed, Johan Engvall Torvalla Sporthall
2014-11-16 13:15 150050039 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 2 Joakim Levin, Juha Tammerström Björkebyhallen
2014-11-28 19:45 150050043 Huddinge IBS (A) - Västerhaninge IBK 8 - 4 Lars Sundlöf, Leif Karlsson Skogåshallen
2014-11-29 13:00 150050045 Vendelsö IK (A) - Täby FC (A) 5 - 10 Ted Bruzelius, Daniel Kölborn Vendelsömalmshallen
2014-11-30 09:45 150050041 Älvsjö AIK (A) - Jakobsbergs IBF (A) 3 - 3 Emil Glenngård, Lars Sundlöf Västertorpshallen
2014-11-30 12:00 150050044 AIK IBF (A) - Salems IF (A) 0 - 3 Gabriella Ljunggren, Juha Tammerström Ulriksdalshallen
2014-11-30 14:00 150050042 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 9 - 1 Robin Karke, Arash Sohrevardi Björkebyhallen
2014-12-05 19:45 150050047 Huddinge IBS (A) - Salems IF (A) 1 - 7 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Skogåshallen
2014-12-06 15:00 150050049 Vendelsö IK (A) - Jakobsbergs IBF (A) 2 - 3 Henrik Sommerville, Emma Husberg Vendelsömalmshallen
2014-12-06 20:00 150050050 Åkersberga IBF (A) - Älvsjö AIK (A) 2 - 4 William Hasselström, Simon Åbom Åkersberga Sporthall A
2014-12-07 13:15 150050048 AIK IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 7 Max Hellström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2014-12-07 17:45 150050046 Bele Barkarby IF IBF (A) - Västerhaninge IBK 6 - 0 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Björkebyhallen
2014-12-13 15:00 150050054 Salems IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 3 Aldin Imamovic, Mattias Nordlund Skogsängshallen
2014-12-14 09:15 150050051 Älvsjö AIK (A) - Vendelsö IK (A) 2 - 2 Linus Löfstedt, Kenny Ly Västertorpshallen
2014-12-14 12:00 150050055 Västerhaninge IBK - Åkersberga IBF (A) 6 - 2 Björn Larsson, Daniel Kölborn Torvalla Sporthall
2014-12-14 15:00 150050053 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 10 - 2 Ulf Jonsson, Fredrik Berglund Sonesson Täby Racketcenter
2014-12-14 16:15 150050052 Jakobsbergs IBF (A) - AIK IBF (A) 5 - 3 Tobias Ekmark, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2015-01-10 13:45 150050060 Åkersberga IBF (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 5 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Åkersberga Sporthall A
2015-01-10 19:00 150050057 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 9 Niklas Forsman, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2015-01-11 10:30 150050056 Västerhaninge IBK - Salems IF (A) 2 - 4 Martin Eriksson, Jonas Jatko Torvalla Sporthall
2015-01-11 11:00 150050058 Huddinge IBS (A) - Jakobsbergs IBF (A) 0 - 1 Johan Hessing, Emma Husberg Tomtbergahallen
2015-01-23 19:30 150050059 AIK IBF (A) - Älvsjö AIK (A) 3 - 3 Mattias Nordlund, Fredrik Berglund Sonesson Råstaparkhallen
2015-01-24 11:45 150050064 Salems IF (A) - Åkersberga IBF (A) 16 - 0 Kenny Ly, Kim Svedberg Skogsängshallen
2015-01-24 13:00 150050065 Vendelsö IK (A) - AIK IBF (A) 3 - 3 Rasmus Jansson, Marcus Jansson Vendelsömalmshallen
2015-01-24 18:00 150050063 Täby FC (A) - Västerhaninge IBK 3 - 2 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Täby Racketcenter
2015-01-25 14:45 150050062 Jakobsbergs IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 2 David Berger, Tobias Berger Viksjö Sporthall
2015-01-28 18:00 150050061 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IBS (A) 0 - 2 Christoffer Markovski, Petra Dynesius Västertorpshallen
2015-01-31 12:45 150050066 Salems IF (A) - Täby FC (A) 3 - 1 Alexander Mattsson, Nihada Cenanovic Skogsängshallen
2015-01-31 14:30 150050069 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 2 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2015-01-31 16:45 150050070 Åkersberga IBF (A) - AIK IBF (A) 3 - 0 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-02-01 10:00 150050067 Västerhaninge IBK - Jakobsbergs IBF (A) 3 - 2 Tobias Berger, David Berger Torvalla Sporthall
2015-02-01 16:15 150050068 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK (A) 1 - 2 Gustav Levin, Joakim Levin Björkebyhallen
2015-02-08 09:15 150050071 Älvsjö AIK (A) - Västerhaninge IBK 4 - 5 Kent Budell, Linus Löfstedt Västertorpshallen
2015-02-08 11:45 150050074 AIK IBF (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 2 Gabriella Ljunggren, Tobias Ekmark Ulriksdalshallen
2015-02-08 16:15 150050072 Jakobsbergs IBF (A) - Salems IF (A) 3 - 8 Tobias Berger, Thomas Wargkelius Viksjö Sporthall
2015-02-08 16:30 150050073 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 10 - 1 Ulf Jonsson, William Hasselström Täby Racketcenter
2015-02-11 20:00 150050075 Vendelsö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 3 Josefine Weerén Winnerstam, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
2015-02-14 11:00 150050077 Salems IF (A) - Älvsjö AIK (A) 2 - 2 Kent Kastell, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2015-02-14 17:15 150050080 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 5 Jonas Edström, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2015-02-15 14:30 150050076 Täby FC (A) - Jakobsbergs IBF (A) 6 - 5 Dennis Svensson, Stefan Flöjt Täby Racketcenter
2015-02-15 18:30 150050078 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK (A) 3 - 2 Aldin Imamovic, Tony Verho Torvalla Sporthall
2015-02-15 19:00 150050079 Bele Barkarby IF IBF (A) - AIK IBF (A) 5 - 0 Casper Arvidsson, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2015-03-06 19:45 150050083 Huddinge IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 6 Aldin Imamovic, Roland Nester Skogåshallen
2015-03-07 13:00 150050085 Vendelsö IK (A) - Salems IF (A) 5 - 6 Magnus Berg, Nihada Cenanovic Vendelsömalmshallen
2015-03-08 09:15 150050081 Älvsjö AIK (A) - Täby FC (A) 3 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Madelene Westerberg Västertorpshallen
2015-03-08 11:00 150050084 AIK IBF (A) - Västerhaninge IBK 0 - 3 Roger Nyström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2015-03-08 16:00 150050082 Jakobsbergs IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 2 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Jakobsbergs Sporthall
2015-03-21 12:15 150050089 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS (A) 3 - 3 , Marcus Jansson Torvalla Sporthall
2015-03-21 16:30 150050088 Salems IF (A) - AIK IBF (A) 6 - 2 Kim Svedberg, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2015-03-21 16:30 150050090 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 2 Sebastian Ström, Marcus Ström Åkersberga Sporthall A
2015-03-22 16:45 150050086 Jakobsbergs IBF (A) - Älvsjö AIK (A) 1 - 5 Henrik Sommerville, Johan Sandström Viksjö Sporthall
2015-03-22 18:00 150050087 Täby FC (A) - Vendelsö IK (A) 7 - 5 Ulf Jonsson, Dennis Svensson Täby Racketcenter
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF (A) 18 13 4 1 89-33 56 43
2. Täby FC (A) 18 13 1 4 97-59 38 40
3. Bele Barkarby IF IBF (A) 18 12 1 5 74-50 24 37
4. Älvsjö AIK (A) 18 8 6 4 56-46 10 30
5. Jakobsbergs IBF (A) 18 9 1 8 52-51 1 28
6. Västerhaninge IBK 18 7 1 10 46-66 -20 22
7. Huddinge IBS (A) 18 5 5 8 57-71 -14 20
8. AIK IBF (A) 18 5 4 9 46-60 -14 19
9. Vendelsö IK (A) 18 3 3 12 66-82 -16 12
10. Åkersberga IBF (A) 18 2 0 16 36-101 -65 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis