Division 2 (2014/15)

Gruppspel
Damer division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 10:30 150013001 Huddinge IK IBF - Rotebro IS IBK 5 - 5 e.förl. Rafi Mohammed, Jan Lingemark Vårbyhallen
2014-09-13 12:15 150013003 Sundbybergs IK - Bro IK 4 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hallonbergshallen
2014-09-13 13:00 150013004 Tumba GOIF - Lövet IBF 3 - 3 Erik Nyman, Robin Wirström Storvretens Sporthall
2014-09-14 11:30 150013002 Nacka Wallenstam IBK - Saltsjöbadens IF 6 - 1 David Berger, Rebecca Staffas Ormingehallen
2014-09-21 11:15 150013006 Älvsjö IBK - Tumba GOIF 2 - 6 Madelene Westerberg, Fredrik Berglund Sonesson Västertorpshallen
2014-09-28 10:00 150013007 Lövet IBF - Sundbybergs IK 5 - 1 Peter Kirch, Mats Korpi Gubbängshallen
2014-09-28 14:15 150013009 Saltsjöbadens IF - Huddinge IK IBF 2 - 13 Christian Neemé, Kevin Neemé Fisksätra sporthall
2014-09-28 18:00 150013008 Bro IK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 3 Lars Sundlöf, Jonas Jatko Bro Sporthall
2014-10-04 14:15 150013013 Sundbybergs IK - Älvsjö IBK 2 - 4 Ghasem Tajalli, Jonas Djäken Hallonbergshallen
2014-10-05 12:30 150013015 Saltsjöbadens IF - Rotebro IS IBK 2 - 12 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Fisksätra sporthall
2014-10-05 14:45 150013011 Huddinge IK IBF - Bro IK 7 - 2 Robin Vall, Ola Bigestans Storängshallen
2014-10-05 16:00 150013012 Nacka Wallenstam IBK - Lövet IBF 2 - 0 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ormingehallen
2014-10-12 14:15 150013017 Älvsjö IBK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 4 Christian Ljunggren, Ted Bruzelius Västertorpshallen
2014-10-12 18:15 150013019 Bro IK - Saltsjöbadens IF 13 - 0 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Bro Sporthall
2014-10-25 12:45 150013020 Rotebro IS IBK - Tumba GOIF 3 - 3 Jessika Forsberg, Helen Wennström Sollentuna sim och sporthall
2014-11-16 11:15 150013018 Lövet IBF - Huddinge IK IBF 2 - 3 Linus Löfstedt, Kenny Ly Gubbängshallen
2014-10-18 15:45 150013023 Sundbybergs IK - Tumba GOIF 5 - 4 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hallonbergshallen
2014-10-19 10:15 150013021 Huddinge IK IBF - Älvsjö IBK 2 - 8 Aldin Imamovic, Rafi Mohammed Storängshallen
2014-10-19 14:15 150013025 Saltsjöbadens IF - Lövet IBF 0 - 14 Patrik Andersén, Jonas Robertson Fisksätra sporthall
2014-10-19 17:15 150013024 Bro IK - Rotebro IS IBK 1 - 8 Joakim Levin, Roland Nester Bro Sporthall
2014-10-26 10:45 150013029 Lövet IBF - Bro IK 7 - 4 Linus Löfstedt, Kenny Ly Gubbängshallen
2014-11-01 11:00 150013030 Rotebro IS IBK - Sundbybergs IK 3 - 2 Jakob Mökander, Daniel Mårtensson Sollentuna sim och sporthall
2014-11-01 12:00 150013026 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 4 Kent Kastell, Kent Budell Storvretens Sporthall
2014-11-02 11:15 150013028 Älvsjö IBK - Saltsjöbadens IF 17 - 1 Kent Budell, Johan Ståhl Västertorpshallen
2014-11-09 10:00 150013033 Lövet IBF - Rotebro IS IBK 8 - 3 Mattias Lönnborg, Mats Järnmark Gubbängshallen
2014-11-09 12:45 150013031 Huddinge IK IBF - Tumba GOIF 3 - 5 Robin Karke, Arash Sohrevardi Storängshallen
2014-11-09 15:15 150013034 Bro IK - Älvsjö IBK 6 - 4 Fredrik Nensén, Per Calmén Bro Sporthall
2014-11-30 18:30 150013032 Nacka Wallenstam IBK - Sundbybergs IK 6 - 3 Johannes Ekenberg, Christoffer Markovski Ormingehallen
2014-11-15 13:15 150013036 Sundbybergs IK - Huddinge IK IBF 6 - 14 Aarre Hietanen, Helen Wennström Hallonbergshallen
2014-11-15 15:00 150013040 Rotebro IS IBK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Sollentuna sim och sporthall
2014-11-16 13:30 150013037 Tumba GOIF - Saltsjöbadens IF 7 - 0 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Storvretens Sporthall
2014-11-23 13:15 150013039 Älvsjö IBK - Lövet IBF 5 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Västertorpshallen
2014-12-06 14:00 150013042 Älvsjö IBK - Rotebro IS IBK 3 - 6 Aldin Imamovic, Roland Nester Liljeholmshallen 1
2014-12-07 11:15 150013041 Huddinge IK IBF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Storängshallen
2014-12-07 19:15 150013044 Bro IK - Tumba GOIF 4 - 4 Mattias Nordlund, Jonas Jatko Bro Sporthall
2015-01-22 19:30 150013045 Saltsjöbadens IF - Sundbybergs IK 1 - 3 Roland Nester, Johannes Ekenberg Fisksätra sporthall
2014-10-26 15:00 150013049 Saltsjöbadens IF - Nacka Wallenstam IBK 0 - 10 Johan Hessing, Sampo Friberg Fisksätra sporthall
2014-12-20 11:30 150013050 Rotebro IS IBK - Huddinge IK IBF 0 - 2 Christian Högberg, Mattias Nordlund Sollentuna sim och sporthall
2014-12-21 14:30 150013048 Bro IK - Sundbybergs IK 4 - 5 Lars Sundlöf, Mats Järnmark Bro Sporthall
2015-02-21 15:00 150013047 Lövet IBF - Tumba GOIF 8 - 5 Daniel Kölborn, Kent Kastell Gubbängshallen
2015-01-10 10:45 150013054 Tumba GOIF - Älvsjö IBK 6 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Jesper Wahlund Storvretens Sporthall
2015-01-10 15:15 150013052 Nacka Wallenstam IBK - Bro IK 6 - 1 Patrik Andersén, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2015-01-10 15:45 150013053 Sundbybergs IK - Lövet IBF 3 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hallonbergshallen
2015-01-11 12:00 150013051 Huddinge IK IBF - Saltsjöbadens IF 17 - 1 Fredrik Pålsson, Per Sundvall Flemingsbergshallen
2015-01-17 16:00 150013058 Lövet IBF - Nacka Wallenstam IBK 11 - 1 Jukka Säteri, Martin Åkesson Gubbängshallen
2015-01-24 14:15 150013060 Rotebro IS IBK - Saltsjöbadens IF 4 - 2 Christian Högberg, Juha Tammerström Sollentuna sim och sporthall
2015-01-25 16:30 150013057 Älvsjö IBK - Sundbybergs IK 3 - 2 Fabian Fahimi, Michael Selg Västertorpshallen
2015-01-25 20:00 150013059 Bro IK - Huddinge IK IBF 1 - 6 Thomas Bégat, Mats Korpi Bro Sporthall
2015-02-01 12:00 150013064 Tumba GOIF - Rotebro IS IBK 3 - 7 Sebastian Öhman, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2015-02-01 14:15 150013065 Saltsjöbadens IF - Bro IK 3 - 7 Leif Karlsson, Martin Åkesson Fisksätra sporthall
2015-02-01 14:45 150013061 Huddinge IK IBF - Lövet IBF 5 - 0 Roland Nester, Kent Kastell Storängshallen
2015-02-02 19:30 150013062 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö IBK 8 - 0 Daniel Kölborn, Aldin Imamovic Ormingehallen
2015-02-07 11:00 150013070 Rotebro IS IBK - Bro IK 5 - 3 Fabian Fahimi, Michael Selg Sollentuna sim och sporthall
2015-02-07 14:15 150013066 Tumba GOIF - Sundbybergs IK 2 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Storvretens Sporthall
2015-02-08 11:15 150013068 Älvsjö IBK - Huddinge IK IBF 1 - 5 Kent Budell, Linus Löfstedt Västertorpshallen
2015-02-08 12:15 150013069 Lövet IBF - Saltsjöbadens IF 13 - 0 Peter Gustafsson Saliba, Helen Wennström Gubbängshallen
2015-02-21 10:45 150013073 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK 3 - 12 Christian Högberg, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2015-02-22 11:00 150013072 Nacka Wallenstam IBK - Tumba GOIF 0 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ormingehallen
2015-02-22 12:30 150013075 Saltsjöbadens IF - Älvsjö IBK 1 - 13 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Fisksätra sporthall
2015-02-22 16:15 150013074 Bro IK - Lövet IBF 3 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Bro Sporthall
2015-02-28 10:30 150013080 Rotebro IS IBK - Lövet IBF 6 - 6 Roger Nyström, Aldin Imamovic Sollentuna sim och sporthall
2015-02-28 12:00 150013077 Tumba GOIF - Huddinge IK IBF 2 - 7 Kent Kastell, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall
2015-03-01 13:45 150013079 Älvsjö IBK - Bro IK 1 - 3 Kenny Ly, Linus Löfstedt Västertorpshallen
2015-03-02 21:10 150013076 Sundbybergs IK - Nacka Wallenstam IBK 1 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Shabbir Ahmed Hallonbergshallen
2015-02-15 10:45 150013083 Lövet IBF - Älvsjö IBK 5 - 1 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Gubbängshallen
2015-03-07 15:15 150013082 Nacka Wallenstam IBK - Rotebro IS IBK 4 - 1 Christoffer Markovski, Ted Bruzelius Ormingehallen
2015-03-08 13:45 150013081 Huddinge IK IBF - Sundbybergs IK 6 - 6 Christer Jacobsson, Nihada Cenanovic Storängshallen
2015-03-08 14:15 150013085 Saltsjöbadens IF - Tumba GOIF 2 - 7 Jukka Säteri, Johan Hessing Fisksätra sporthall
2015-03-14 11:00 150013087 Sundbybergs IK - Saltsjöbadens IF 8 - 2 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Hallonbergshallen
2015-03-14 15:00 150013090 Rotebro IS IBK - Älvsjö IBK 5 - 1 Jessika Forsberg, Helen Wennström Sollentuna sim och sporthall
2015-03-14 16:15 150013088 Tumba GOIF - Bro IK 2 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Malmsjö Sporthall
2015-03-21 15:15 150013086 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK IBF 3 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 16 12 1 3 69-35 34 37
2. Huddinge IK IBF 16 11 3 2 102-47 55 36
3. Lövet IBF 16 10 2 4 93-45 48 32
4. Rotebro IS IBK 16 9 3 4 83-52 31 30
5. Tumba GOIF 16 6 4 6 61-56 5 22
6. Älvsjö IBK 16 6 0 10 67-64 3 18
7. Sundbybergs IK 16 5 2 9 59-79 -20 17
8. Bro IK 16 4 3 9 60-70 -10 15
9. Saltsjöbadens IF 16 0 0 16 18-164 -146 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis