Flickor 13 Division 1 (2014/15)

Gruppspel
Flickor 13 division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-19 17:00 150128001 Täby FC (B) - Täby FC (A) 2 - 6 Jan Lingemark, Ulf Jonsson Skarpängskolan B
2014-09-21 10:00 150128003 Huddinge IBS (A) - Huddinge IK (A) 3 - 1 Petra Dynesius, Rafi Mohammed Tomtbergahallen
2014-09-21 12:00 150128005 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 11 - 3 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Björkebyhallen
2014-10-18 18:00 150128002 Älvsjö AIK - Tumba GOIF (Flickor 13) 0 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Olympen Arena
2014-09-27 11:00 150128007 Mälarhöjdens IK (A) - Huddinge IBS (A) 0 - 12 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skärholmshallen
2014-09-28 09:15 150128010 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 0 Juha Tammerström, Malte Tammerström Tibblehallen CC
2014-09-28 12:00 150128009 Tumba GOIF (Flickor 13) - Täby FC (B) 1 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2014-09-28 15:00 150128008 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK 5 - 1 Michael Selg, Fabian Fahimi Huddingehallen
2014-10-04 11:30 150128015 Tumba GOIF (Flickor 13) - Täby FC (A) 1 - 10 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2014-10-04 17:15 150128012 Älvsjö AIK - Mälarhöjdens IK (A) 2 - 4 Emil Jonback, Carl Peterson Olympen Arena
2014-10-05 09:00 150128011 Täby FC (B) - Huddinge IK (A) 0 - 3 Oskar Werner, Marcus Ström Tibblehallen CC
2014-10-05 10:30 150128013 Huddinge IBS (A) - Hässelby SK IBK (A) 10 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tomtbergahallen
2014-10-18 13:00 150128018 Mälarhöjdens IK (A) - Täby FC (B) 2 - 2 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Skärholmshallen
2014-10-19 11:30 150128017 Hässelby SK IBK (A) - Älvsjö AIK 5 - 0 Jacob Leijon, Casper Forsblad Hässelbyhallen
2014-10-19 11:30 150128019 Huddinge IK (A) - Tumba GOIF (Flickor 13) 6 - 1 Johan Ståhl, Erik Nyman Tomtbergahallen
2014-10-26 14:00 150128016 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 7 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Kallhälls sporthall
2014-10-25 14:30 150128022 Älvsjö AIK - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 11 Ludvig Lindholm, Max Hellström Olympen Arena
2014-10-26 12:45 150128024 Huddinge IK (A) - Täby FC (A) 2 - 4 Hampus Fändrik, Peter Larsson Huddingehallen
2014-10-26 19:45 150128021 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 0 Ulf Jonsson, Henrik Flyborg Skarpängskolan B
2014-11-29 11:00 150128025 Tumba GOIF (Flickor 13) - Mälarhöjdens IK (A) 8 - 2 Jonathan Håkansson, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2014-11-09 14:00 150128030 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 1 Tilda Lundberg, Jonna Karke Skarpängskolan B
2014-11-09 14:45 150128028 Hässelby SK IBK (A) - Tumba GOIF (Flickor 13) 3 - 0 Peter Gustafsson Saliba, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2014-11-09 15:30 150128027 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 6 - 0 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
2014-11-10 19:00 150128029 Mälarhöjdens IK (A) - Huddinge IK (A) 1 - 9 Daniel Eriksson, Shabbir Ahmed Skärholmshallen
2014-11-08 18:00 150128032 Älvsjö AIK - Huddinge IBS (A) 0 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Olympen Arena
2014-11-15 11:00 150128033 Mälarhöjdens IK (A) - Täby FC (A) 0 - 17 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Skärholmshallen
2014-11-15 13:00 150128034 Huddinge IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 1 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skogåshallen
2014-11-16 09:00 150128035 Tumba GOIF (Flickor 13) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 3 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2014-11-22 12:30 150128036 Huddinge IBS (A) - Täby FC (B) 1 - 3 Jonathan Håkansson, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2014-11-22 14:00 150128039 Hässelby SK IBK (A) - Mälarhöjdens IK (A) 3 - 1 Juha Tammerström, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2014-11-22 16:30 150128040 Täby FC (A) - Älvsjö AIK 9 - 0 Johan Hessing, Johan Ribbing Skarpängskolan A
2014-11-23 16:15 150128038 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK (A) 3 - 2 Lars Sundlöf, Casper Arvidsson Björkebyhallen
2014-12-06 09:00 150128043 Mälarhöjdens IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 13 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Skärholmshallen
2014-12-06 14:30 150128045 Tumba GOIF (Flickor 13) - Huddinge IBS (A) 0 - 2 Erik Nyman, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2014-12-07 12:00 150128042 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 1 - 2 Magnus Berg, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2014-12-07 17:30 150128041 Täby FC (B) - Älvsjö AIK 6 - 0 Niklas Tollefors, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2014-12-12 17:00 150128050 Täby FC (A) - Täby FC (B) 5 - 3 Jan Lingemark, Pierre Silfver Skarpängskolan B
2014-12-14 10:00 150128046 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 4 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Hässelbyhallen
2014-12-14 13:45 150128048 Huddinge IK (A) - Huddinge IBS (A) 1 - 5 David Berger, Elias Engh Huddingehallen
2015-01-25 13:00 150128049 Tumba GOIF (Flickor 13) - Älvsjö AIK 3 - 0 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2015-01-10 12:30 150128052 Älvsjö AIK - Huddinge IK (A) 0 - 10 Robin Berger, Marco Svenström Olympen Arena
2015-01-11 10:00 150128053 Huddinge IBS (A) - Mälarhöjdens IK (A) 15 - 0 Ej offentliggjord, Emma Husberg Tomtbergahallen
2015-01-11 13:30 150128055 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 1 - 5 Nora Lindberg, Sara Richert Björkebyhallen
2015-01-11 19:00 150128051 Täby FC (B) - Tumba GOIF (Flickor 13) 4 - 0 Dennis Hagelin, John Tullsten Skarpängskolan B
2015-01-18 15:00 150128057 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 6 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2015-01-18 18:45 150128060 Täby FC (A) - Tumba GOIF (Flickor 13) 4 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Skarpängskolan B
2015-01-19 19:00 150128058 Mälarhöjdens IK (A) - Älvsjö AIK 0 - 1 Tobias Berger, Petra Dynesius Skärholmshallen
2015-01-25 16:30 150128059 Huddinge IK (A) - Täby FC (B) 1 - 0 Rafi Mohammed, Imtiaz Karim Huddingehallen
2015-01-31 13:30 150128063 Huddinge IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 1 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2015-01-31 16:15 150128061 Täby FC (B) - Mälarhöjdens IK (A) 8 - 3 Mario Mallengren, Thomas Josbrink Erikslundshallen
2015-01-31 17:30 150128062 Älvsjö AIK - Hässelby SK IBK (A) 2 - 5 Alexander Stjärnekull, Filip Engvall Olympen Arena
2015-02-01 11:00 150128065 Tumba GOIF (Flickor 13) - Huddinge IK (A) 2 - 3 Sebastian Öhman, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2015-02-08 10:00 150128068 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (B) 2 - 3 Casper Arvidsson, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2015-02-08 10:00 150128070 Täby FC (A) - Huddinge IK (A) 4 - 2 Fanny Svenningsson, Jakob Edström Anderberg Tibblehallen CC
2015-02-08 15:15 150128067 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK 12 - 0 Per Sundvall, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2015-02-09 19:00 150128069 Mälarhöjdens IK (A) - Tumba GOIF (Flickor 13) 0 - 4 Daniel Eriksson, Jonas Jatko Skärholmshallen
2015-02-14 12:30 150128074 Huddinge IK (A) - Mälarhöjdens IK (A) WO (5 - 0) Fredrik Hallenberg, Marco Svenström Tomtbergahallen
2015-02-15 09:15 150128073 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 4 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Tomtbergahallen
2015-02-15 12:00 150128075 Tumba GOIF (Flickor 13) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 2 Daniel Eriksson, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2015-02-15 18:30 150128071 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2015-03-08 09:00 150128076 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK 9 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2015-03-08 09:30 150128080 Täby FC (A) - Mälarhöjdens IK (A) 11 - 0 Stefan Flöjt, Johan Ribbing Tibblehallen CC
2015-03-08 12:45 150128078 Bele Barkarby IF IBF (A) - Tumba GOIF (Flickor 13) 6 - 4 Simon Bernhardsson, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2015-03-08 16:15 150128079 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IK (A) 4 - 2 Peter Eriksson, Nora Lindberg Hässelbyhallen
2015-03-14 18:00 150128082 Älvsjö AIK - Täby FC (A) 1 - 4 Daniel Eriksson, Max Hellström Olympen Arena
2015-03-15 13:45 150128084 Huddinge IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 2 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Huddingehallen
2015-03-15 18:30 150128081 Täby FC (B) - Huddinge IBS (A) 2 - 6 Tilda Lundberg, Jonna Karke Skarpängskolan B
2015-03-16 19:00 150128083 Mälarhöjdens IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 8 Tobias Berger, Daniel Kölborn Skärholmshallen
2015-03-21 17:00 150128086 Älvsjö AIK - Täby FC (B) 0 - 3 Tom Johansson, Viktor Hellmans Olympen Arena
2015-03-22 09:00 150128090 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 2 Stefan Flöjt, Christoffer Markovski Tibblehallen CC
2015-03-22 13:00 150128087 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF (Flickor 13) 3 - 1 Sebastian Öhman, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2015-03-22 14:00 150128089 Bele Barkarby IF IBF (A) - Mälarhöjdens IK (A) 13 - 0 Robert Milerud, Imtiaz Karim Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) 16 15 1 0 100-22 78 46
2. Huddinge IBS (A) 16 13 1 2 90-24 66 40
3. Bele Barkarby IF IBF (A) 16 11 0 5 91-40 51 33
4. Huddinge IK (A) 16 10 0 6 61-31 30 30
5. Täby FC (B) 16 8 1 7 49-39 10 25
6. Hässelby SK IBK (A) 16 6 1 9 46-63 -17 19
7. Tumba GOIF (Flickor 13) 16 4 1 11 32-52 -20 13
8. Mälarhöjdens IK (A) 16 1 1 14 15-131 -116 4
9. Älvsjö AIK 16 1 0 15 9-91 -82 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis