P13B (2015/16)

Gruppspel
Pantamera P13B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 09:45 170134003 Enköpings IBK 1 - Storvreta IBK 2 6 - 2 Johan Öberg, Rasmus Pehkonen S:t Ilianshallen
2015-10-10 10:10 170134002 Björklinge BK - Tierp IBK/TÖFF 3 - 3 Thomas Tanskanen, Josef Berndtsson Björklinge Sporthall
2015-10-10 12:15 170134004 Enköpings IBK 2 - Stenhagens KK 4 - 5 Johan Öberg, Rasmus Pehkonen S:t Ilianshallen
2015-10-10 14:20 170134005 Frötuna IBF - Rasbo IK 2 1 - 8 Felicia Hassan, Andreas Bengtsson Allianshallen C
2015-10-10 15:30 170134007 IK Sirius IBK 3 (03S) - IK Sirius IBK 4 (02) 6 - 5 Wictoria Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen C
2015-10-10 16:40 170134006 Hagunda IF - Lamadjurets AIBC 2 (03) 2 - 13 Wictoria Fahimi, Andreas Bengtsson Allianshallen C
2015-10-17 12:15 170134008 Tierp IBK/TÖFF - Alunda IBF 2 - 0 Christoffer Flemström, Victor Flemström Aspenhallen
2015-10-17 12:40 170134014 IK Sirius IBK 3 (03S) - Hagunda IF 12 - 5 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen B
2015-10-17 13:45 170134012 Lamadjurets AIBC 2 (03) - Enköpings IBK 2 3 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Örsundsbro Sporthall
2015-10-18 12:00 170134011 Rasbo IK 2 - Enköpings IBK 1 4 - 2 Miodrag Djuric, Marko Spasic Hall 2000
2015-10-18 16:40 170134010 Stenhagens KK - Björklinge BK 4 - 7 Anders Leander, Thomas Tanskanen Stenhagenskolans Sporthall
2015-10-18 16:40 170134013 IK Sirius IBK 4 (02) - Frötuna IBF 9 - 3 Christoffer Flemström, Victor Flemström Allianshallen B
2015-10-24 10:00 170134019 Enköpings IBK 1 - IK Sirius IBK 4 (02) 4 - 6 Johan Öberg, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2015-10-24 11:20 170134018 Björklinge BK - Lamadjurets AIBC 2 (03) 8 - 4 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Björklinge Sporthall
2015-10-24 19:00 170134021 Hagunda IF - Frötuna IBF 5 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2015-10-25 09:00 170134015 Alunda IBF - Storvreta IBK 2 4 - 3 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Olandshallen
2015-10-25 09:00 170134020 Enköpings IBK 2 - IK Sirius IBK 3 (03S) 6 - 7 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2015-12-05 12:15 170134016 Tierp IBK/TÖFF - Stenhagens KK 4 - 1 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Aspenhallen
2015-11-14 11:50 170134024 Lamadjurets AIBC 2 (03) - Tierp IBK/TÖFF 2 - 7 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Örsundsbro Sporthall
2015-11-14 15:40 170134028 Frötuna IBF - Enköpings IBK 2 4 - 9 Andreas Persson Stenberg, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2015-11-14 18:00 170134027 Hagunda IF - Enköpings IBK 1 2 - 16 Joakim Ottosson, Nick Kyller Allianshallen C
2015-11-14 19:10 170134026 IK Sirius IBK 3 (03S) - Björklinge BK 6 - 5 Joakim Ottosson, Nick Kyller Allianshallen C
2015-11-15 11:45 170134023 Rasbo IK 2 - Storvreta IBK 2 5 - 1 Jelena Spasic, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2015-11-15 15:30 170134022 Stenhagens KK - Alunda IBF 4 - 5 Jelena Spasic, Marko Spasic Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-01 15:40 170134029 Alunda IBF - Rasbo IK 2 1 - 5 Sarah Ejderskog, Thomas Tanskanen Olandshallen
2015-11-21 08:50 170134035 Enköpings IBK 1 - Enköpings IBK 2 5 - 1 Eric Cederholm, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2015-11-21 12:30 170134032 Tierp IBK/TÖFF - IK Sirius IBK 3 (03S) 7 - 4 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Aspenhallen
2015-11-21 13:30 170134034 Björklinge BK - Frötuna IBF 15 - 0 Andreas Persson Stenberg, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2015-11-22 16:40 170134030 Stenhagens KK - Lamadjurets AIBC 2 (03) 2 - 8 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Stenhagenskolans Sporthall
2015-11-22 17:10 170134031 Storvreta IBK 2 - IK Sirius IBK 4 (02) 3 - 10 Nick Kyller, Tony Nyberg Ärentunaskolan
2015-12-12 11:10 170134036 Lamadjurets AIBC 2 (03) - Alunda IBF 5 - 5 Victor Flemström, Christoffer Flemström Örsundsbro Sporthall
2015-12-12 11:20 170134042 Enköpings IBK 1 - Björklinge BK 3 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2015-12-12 14:20 170134039 Hagunda IF - Storvreta IBK 2 7 - 5 Wictoria Fahimi, Albin Karlsson Allianshallen C
2015-12-12 15:30 170134038 IK Sirius IBK 3 (03S) - Stenhagens KK 3 - 5 Leif Ericsson, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2015-12-12 16:40 170134037 IK Sirius IBK 4 (02) - Rasbo IK 2 8 - 3 Leif Ericsson, Per-Olof Svensson Allianshallen C
2016-01-23 09:40 170134040 Frötuna IBF - Tierp IBK/TÖFF 0 - 5 Christoffer Wallenborg, Maximilian Halvarsson Allianshallen B
2015-12-19 10:10 170134047 Enköpings IBK 2 - Storvreta IBK 2 6 - 2 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2015-12-19 11:15 170134044 Lamadjurets AIBC 2 (03) - IK Sirius IBK 3 (03S) 0 - 5 Pierre Engström, Olle Isacsson Örsundsbro Sporthall
2015-12-19 12:30 170134048 Tierp IBK/TÖFF - Enköpings IBK 1 9 - 8 Leif Ericsson, Erik Palmertz Aspenhallen
2015-12-20 11:15 170134045 Rasbo IK 2 - Hagunda IF 12 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Hall 2000
2015-12-20 12:00 170134046 Stenhagens KK - Frötuna IBF 5 - 2 Tony Nyberg, Andreas Persson Stenberg Stenhagenskolans Sporthall
2015-12-20 12:20 170134043 Alunda IBF - IK Sirius IBK 4 (02) 5 - 12 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Olandshallen
2016-01-09 11:15 170134053 Enköpings IBK 2 - Rasbo IK 2 1 - 6 Miodrag Djuric, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2016-01-09 12:30 170134055 Björklinge BK - Storvreta IBK 2 7 - 2 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Björklinge Sporthall
2016-01-09 13:45 170134054 Enköpings IBK 1 - Stenhagens KK 8 - 2 Miodrag Djuric, Vesa Petterson S:t Ilianshallen
2016-01-10 10:50 170134051 IK Sirius IBK 4 (02) - Hagunda IF 10 - 6 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2016-01-10 14:20 170134052 Frötuna IBF - Lamadjurets AIBC 2 (03) 1 - 7 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Allianshallen C
2016-01-10 15:30 170134050 IK Sirius IBK 3 (03S) - Alunda IBF 13 - 8 Tony Nyberg, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2016-01-16 11:00 170134060 Lamadjurets AIBC 2 (03) - Enköpings IBK 1 2 - 10 Ian Engblom, Mikael Rosenius Örsundsbro Sporthall
2016-01-16 13:00 170134057 Alunda IBF - Hagunda IF 9 - 0 Jörgen Olsson, Anders Holm Olandshallen
2016-01-16 17:10 170134059 IK Sirius IBK 4 (02) - Enköpings IBK 2 2 - 5 Christoffer Wallenborg, Maximilian Halvarsson Allianshallen C
2016-01-17 12:10 170134061 Rasbo IK 2 - Björklinge BK 3 - 3 Felicia Hassan, Michaela Pålsson Hall 2000
2016-01-17 16:10 170134063 Storvreta IBK 2 - Tierp IBK/TÖFF 2 - 5 Georgios Papadakis, Jelena Spasic Ärentunaskolan
2016-01-17 19:00 170134058 IK Sirius IBK 3 (03S) - Frötuna IBF 6 - 3 Josef Berndtsson, Andreas Persson Stenberg Allianshallen C
2016-02-06 12:20 170134065 Enköpings IBK 2 - Hagunda IF 9 - 1 Arvid Englund, Rikard Ohlström S:t Ilianshallen
2016-02-06 12:30 170134067 Björklinge BK - IK Sirius IBK 4 (02) 7 - 8 Niklas Arvidsson, Michaela Pålsson Björklinge Sporthall
2016-02-06 18:10 170134070 Storvreta IBK 2 - Stenhagens KK 1 - 6 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Ärentunaskolan
2016-02-07 15:30 170134064 Frötuna IBF - Alunda IBF 2 - 6 Marko Spasic, Jelena Spasic Allianshallen C
2016-02-19 18:50 170134066 Enköpings IBK 1 - IK Sirius IBK 3 (03S) 3 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2016-03-13 11:30 170134069 Tierp IBK/TÖFF - Rasbo IK 2 8 - 5 Olle Isacsson, Anton Wärm Aspenhallen
2016-02-13 12:40 170134075 IK Sirius IBK 4 (02) - Tierp IBK/TÖFF 5 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Allianshallen B
2016-02-13 15:00 170134076 Lamadjurets AIBC 2 (03) - Storvreta IBK 2 2 - 15 Josef Berndtsson, Noah Lönegren Örsundsbro Sporthall
2016-02-13 15:40 170134071 Alunda IBF - Enköpings IBK 2 4 - 7 Stina Dingfors, David Kolsmyr Olandshallen
2016-02-13 16:40 170134073 Hagunda IF - Björklinge BK 1 - 9 Marko Spasic, Jelena Spasic Allianshallen C
2016-02-14 10:50 170134072 Frötuna IBF - Enköpings IBK 1 1 - 12 Miodrag Djuric, Joakim Ottosson Allianshallen B
2016-02-14 12:00 170134077 Rasbo IK 2 - Stenhagens KK 6 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Hall 2000
2016-03-05 12:30 170134081 Tierp IBK/TÖFF - Hagunda IF 11 - 2 Leif Ericsson, Hampus Andersson Aspenhallen
2016-03-05 13:40 170134078 Enköpings IBK 1 - Alunda IBF 5 - 5 Johan Öberg, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2016-03-05 13:40 170134079 Björklinge BK - Enköpings IBK 2 4 - 1 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Björklinge Sporthall
2016-03-06 11:00 170134084 Rasbo IK 2 - Lamadjurets AIBC 2 (03) 10 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2016-03-06 17:30 170134082 Storvreta IBK 2 - IK Sirius IBK 3 (03S) 2 - 6 David Kolsmyr, Stina Dingfors Vattholma Sporthall
2016-03-06 17:30 170134083 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 4 (02) 2 - 11 Rasmus Pehkonen, Christoffer Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2016-03-12 12:40 170134087 Enköpings IBK 2 - Tierp IBK/TÖFF 5 - 2 Eric Cederholm, Victor Flemström S:t Ilianshallen
2016-03-12 14:20 170134085 Alunda IBF - Björklinge BK 5 - 5 Anton Wärm, Ronnie Eriksson Olandshallen
2016-03-12 19:00 170134090 IK Sirius IBK 3 (03S) - Rasbo IK 2 2 - 8 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen C
2016-03-13 17:30 170134088 Storvreta IBK 2 - Frötuna IBF 3 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Vattholma Sporthall
2016-03-13 18:00 170134089 Hagunda IF - Stenhagens KK 1 - 4 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen B
2016-03-13 19:10 170134091 IK Sirius IBK 4 (02) - Lamadjurets AIBC 2 (03) 8 - 1 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 4 (02) 12 10 0 2 94-47 47 30
2. Tierp IBK/ TÖFF 12 9 1 2 65-37 28 28
3. IK Sirius IBK 3 (03S) 12 9 0 3 75-57 18 27
4. Rasbo IK 2 12 8 2 2 75-37 38 26
5. Björklinge BK 12 7 3 2 79-40 39 24
6. Enköpings IBK 2 12 7 0 5 58-45 13 21
7. Enköpings IBK 1 12 6 1 5 82-45 37 19
8. Stenhagens KK 12 5 1 6 46-60 -14 16
9. Alunda IBF 12 4 3 5 57-63 -6 15
10. Lamadjurets AIBC 2 (03) 12 3 1 8 50-77 -27 10
11. Frötuna IBF 12 2 0 10 27-90 -63 6
12. Storvreta IBK 2 12 1 0 11 41-68 -27 3
13. Hagunda IF 12 1 0 11 33-116 -83 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P13C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-17 13:30 170135001 Gottsunda IBF - SK Vide 1 - 7 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Gottsundahallen
2015-10-25 13:10 170135003 IK Sirius IBK 5 (02) - Gottsunda IBF 6 - 2 Albin Karlsson, Georgios Papadakis Allianshallen B
2015-11-14 14:30 170135006 IK Sirius IBK 5 (02) - SK Vide 2 - 0 Andreas Persson Stenberg, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2015-11-21 13:40 170135007 SK Vide - Gottsunda IBF 3 - 5 Tony Nyberg, Jonas Nordqvist Alsike sporthall
2015-12-12 13:30 170135009 Gottsunda IBF - IK Sirius IBK 5 (02) 6 - 10 Andreas Persson Stenberg, Jonas Nordqvist Gottsundahallen
2015-12-19 09:00 170135012 SK Vide - IK Sirius IBK 5 (02) 4 - 1 Victor Flemström, Christoffer Flemström Alsike sporthall
2016-01-09 13:30 170135013 Gottsunda IBF - SK Vide 3 - 4 Andreas Bengtsson, David Wigfeldt Gottsundahallen
2016-01-16 18:20 170135015 IK Sirius IBK 5 (02) - Gottsunda IBF 5 - 6 Christoffer Wallenborg, Maximilian Halvarsson Allianshallen C
2016-02-07 16:40 170135018 IK Sirius IBK 5 (02) - SK Vide 2 - 10 Marko Spasic, Jelena Spasic Allianshallen C
2016-02-14 16:40 170135019 SK Vide - Gottsunda IBF 7 - 5 Ian Engblom, Mikael Rosenius Hälsohuset
2016-03-05 12:20 170135021 Gottsunda IBF - IK Sirius IBK 5 (02) 7 - 13 David Kolsmyr, Stina Dingfors Gottsundahallen
2016-03-12 13:50 170135024 SK Vide - IK Sirius IBK 5 (02) 3 - 7 Michael Fransson, Andreas Persson Stenberg Alsike sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. SK Vide 8 5 0 3 38-26 12 15
2. IK Sirius IBK 5 (02) 8 5 0 3 46-38 8 15
3. Gottsunda IBF 8 2 0 6 35-55 -20 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P13T (Träningsmatchserie)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-07 10:50 170132005 Enköpings IBK 2 - Frötuna IBF 12 - 1 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2015-11-07 13:10 170132008 Enköpings IBK 1 - IK Sirius IBK 4 (02) 3 - 5 Andreas Svensson, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2015-11-07 15:20 170132004 Alunda IBF - Björklinge BK 3 - 7 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Olandshallen
2015-11-07 15:30 170132007 Rasbo IK 2 - Stenhagens KK 10 - 3 Andreas Persson Stenberg, Christoffer Wallenborg Allianshallen B
2015-11-07 16:40 170132006 IK Sirius IBK 3 (03S) - Lamadjurets AIBC 2 (03) 5 - 3 Andreas Persson Stenberg, Christoffer Wallenborg Allianshallen B
2015-11-07 17:50 170132002 Hagunda IF - Gottsunda IBF 3 - 3 Andreas Persson Stenberg, Christoffer Wallenborg Allianshallen B
2015-11-08 11:15 170132001 Tierp IBK/TÖFF - SK Vide 9 - 0 Jouni Myller, Fredrik Longgren Aspenhallen
170132013 Frötuna IBF - IK Nordia Allianshallen B
2015-11-14 13:30 170132059 Gottsunda IBF - SK Vide P03 1 - 4 Nick Kyller, Joakim Ottosson Gottsundahallen
2015-11-27 19:10 170132016 Hagunda IF - IK Sirius IBK 3 (03S) 2 - 11 Albin Karlsson, Georgios Papadakis Allianshallen C
2015-11-28 10:00 170132057 Enköpings IBK 2 - SK Vide P03 8 - 5 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Lillkyrkahallen
2015-11-28 13:30 170132009 Lamadjurets AIBC 2 (03) - Stenhagens KK 1 - 2 Christian Jensen, Thomas Stenman Örsundsbro Sporthall
2015-11-28 13:30 170132010 Enköpings IBK 1 - IK Sirius IBK 5 (02) 6 - 7 Oliver Halvarsson, Jonas Backman S:t Ilianshallen
2015-11-28 13:30 170132014 Björklinge BK - Tierp IBK/TÖFF 6 - 3 Leif Ericsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2015-11-29 10:40 170132011 Alunda IBF - SK Vide 2 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2015-11-29 15:30 170132012 IK Sirius IBK 4 (02) - Gottsunda IBF 9 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen B
2015-11-29 16:10 170132015 Storvreta IBK 2 - Rasbo IK 2 6 - 5 Jelena Spasic, Andreas Persson Stenberg Ärentunaskolan
2015-12-05 11:20 170132017 SK Vide - Enköpings IBK 2 2 - 5 Felicia Hassan, Tony Nyberg Alsike sporthall
2015-12-05 13:20 170132023 Lamadjurets AIBC 2 (03) - Storvreta IBK 2 1 - 5 Christoffer Wallenborg, Maximilian Halvarsson Örsundsbro Sporthall
2015-12-05 13:30 170132018 Gottsunda IBF - IK Sirius IBK 3 (03S) 3 - 22 Georgios Papadakis, August Fricking Gottsundahallen
2015-12-06 10:50 170132022 Frötuna IBF - Enköpings IBK 1 0 - 15 Rasmus Pehkonen, Josef Berndtsson Allianshallen C
2015-12-06 12:00 170132020 IK Sirius IBK 5 (02) - Hagunda IF 18 - 3 Rasmus Pehkonen, Josef Berndtsson Allianshallen C
2015-12-06 12:00 170132021 Tierp IBK/TÖFF - Alunda IBF 4 - 4 Fredrik Longgren, Jouni Myller Aspenhallen
2016-01-23 09:10 170132030 Hagunda IF - IK Sirius IBK 4 (02) 2 - 16 Gabriella Berndtsson, Oliver Halvarsson Fyrishov C
2016-01-24 08:30 170132026 Frötuna IBF - SK Vide 4 - 3 Christoffer Wallenborg, Albin Karlsson Allianshallen C
2016-01-24 09:40 170132028 IK Sirius IBK 5 (02) - Rasbo IK 2 7 - 0 Christoffer Wallenborg, Albin Karlsson Allianshallen C
2016-01-24 12:30 170132031 Storvreta IBK 2 - Alunda IBF 7 - 4 Christoffer Stenlund, Andreas Persson Stenberg Vattholma Sporthall
2016-01-24 14:20 170132025 Stenhagens KK - Gottsunda IBF 4 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Stenhagenskolans Sporthall
2016-01-28 18:20 170132029 Björklinge BK - Enköpings IBK 2 10 - 2 Per Ericsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2016-01-30 09:00 170132040 Enköpings IBK 2 - Stenhagens KK 6 - 3 Eric Cederholm, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2016-01-30 09:40 170132038 Hagunda IF - IK Sirius IBK 5 (02) 1 - 4 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen C
2016-01-30 10:50 170132033 IK Sirius IBK 3 (03S) - Frötuna IBF 6 - 5 Jacob Granberg, Marcus Granberg Allianshallen C
2016-01-30 11:30 170132034 SK Vide - Björklinge BK 3 - 6 Peter Hagelin, Fabian Fahimi Alsike sporthall
2016-01-30 12:20 170132035 Gottsunda IBF - Lamadjurets AIBC 2 (03) 1 - 8 Wictoria Fahimi, Felix Emanuelsson Gottsundahallen
2016-01-30 13:30 170132037 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK 2 9 - 4 Fredrik Longgren, Jouni Myller Aspenhallen
2016-01-31 11:45 170132058 Enköpings IBK 2 - Storvreta IBK 2 5 - 0 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2016-01-31 18:30 170132039 Rasbo IK 2 - IK Sirius IBK 4 (02) 3 - 5 Jelena Spasic, Marko Spasic Allianshallen C
2016-02-06 12:20 170132060 Gottsunda IBF - SK Vide P03 4 - 8 Stina Dingfors, David Kolsmyr Gottsundahallen
2016-02-13 15:40 170132043 Stenhagens KK - Storvreta IBK 2 5 - 3 Miodrag Djuric, Ellen Eriksson Stenhagenskolans Sporthall
2016-02-20 13:10 170132045 IK Sirius IBK 3 (03S) - Frötuna IBF 3 - 3 Andreas Persson Stenberg, Albin Karlsson Allianshallen C
2016-02-20 14:40 170132042 Gottsunda IBF - Rasbo IK 2 0 - 17 Jonas Backman, Anders Leander Gottsundahallen
2016-03-02 19:30 170132041 SK Vide - Enköpings IBK 1 5 - 9 Christoffer Stenlund, Jelena Spasic Hälsohuset
2016-02-27 11:30 170132046 Lamadjurets AIBC 2 (03) - IK Sirius IBK 5 (02) 1 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2016-02-27 14:20 170132048 IK Sirius IBK 4 (02) - Tierp IBK/TÖFF 11 - 5 Christoffer Wallenborg, Josef Berndtsson Allianshallen C
2016-03-07 19:15 170132047 Enköpings IBK 1 - Hagunda IF 11 - 2 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Bergvretenhallen
170132051 Enköpings IBK 2 - IK Nordia S:t Ilianshallen
2016-03-12 15:15 170132061 Gottsunda IBF - Stenhagens KK 2 - 5 Anders Ståhlberg, Andreas Bengtsson Gottsundahallen
2016-03-16 18:30 170132054 Tierp IBK/TÖFF - Frötuna IBF 8 - 1 Peter Alenbring, Olle Isacsson Aspenhallen
2016-03-18 17:45 170132053 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 4 (02) 5 - 8 Georgios Papadakis, Daniel Webiörn Stenhagenskolans Sporthall
2016-03-19 12:15 170132050 Lamadjurets AIBC 2 (03) - Enköpings IBK 1 5 - 5 David Wigfeldt, Rikard Ohlström Örsundsbro Sporthall
2016-03-19 14:50 170132055 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 3 (03S) 5 - 7 Tony Nyberg, August Knutson Stenhagenskolans Sporthall
2016-03-19 15:30 170132056 Storvreta IBK 2 - Hagunda IF 7 - 4 Stina Dingfors, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2016-03-20 11:30 170132052 Rasbo IK 2 - Björklinge BK 7 - 5 Marcus Gozzi, Joakim Ottosson Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 4 (02) 6 6 0 0 54-20 34 18
2. IK Sirius IBK 3 (03S) 6 5 1 0 54-21 33 16
3. IK Sirius IBK 5 (02) 5 5 0 0 42-11 31 15
4. Enköpings IBK 2 6 5 0 1 38-21 17 15
5. Björklinge BK 5 4 0 1 34-18 16 12
6. Storvreta IBK 2 7 4 0 3 32-33 -1 12
7. Stenhagens KK 8 4 0 4 32-38 -6 12
8. Enköpings IBK 1 6 3 1 2 49-24 25 10
9. Tierp IBK/ TÖFF 6 3 1 2 38-26 12 10
10. Rasbo IK 2 6 3 0 3 42-26 16 9
11. SK Vide P03 3 2 0 1 17-13 4 6
12. Lamadjurets AIBC 2 (03) 6 1 1 4 19-24 -5 4
13. Frötuna IBF 6 1 1 4 14-47 -33 4
14. SK Vide 6 1 0 5 16-35 -19 3
15. Alunda IBF 4 0 1 3 13-21 -8 1
16. Hagunda IF 7 0 1 6 17-70 -53 1
17. Gottsunda IBF 9 0 1 8 17-80 -63 1
18. IK Nordia 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis