F12/13 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera F12/13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 09:00 171213003 Björklinge BK - Storvreta IBK 1 2 - 2 Thomas Tanskanen, Josef Berndtsson Björklinge Sporthall
2015-10-10 10:50 171213005 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 5 - 1 Georgios Papadakis, Albin Karlsson Allianshallen C
2015-10-10 11:00 171213007 Lamadjurets AIBC - Rasbo IK 4 - 6 Simon Hillerius Öberg, Thomas Stenman Örsundsbro Sporthall
2015-10-10 12:15 171213004 Bålsta FBC - Storvreta IBK 2 (03/04) 0 - 8 Jonas Nordqvist, Simon Johansson Fridegårdsskolan
2015-10-10 12:50 171213002 Arlanda IBK - Tierp IBK/TÖFF 4 - 1 Christoffer Flemström, Maximilian Halvarsson Ekilla Sporthall
2015-10-11 09:40 171213001 Alunda IBF - Västerlöfsta IBF 16 - 0 Olle Isacsson, Sarah Ejderskog Olandshallen
2015-10-11 09:40 171213006 IS Saga - Rimbo IBK 1 - 4 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen B
2015-10-17 10:10 171213011 SK Vide - Björklinge BK 1 - 6 August Fricking, Thomas Tanskanen Alsike sporthall
2015-10-17 12:20 171213014 Lamadjurets AIBC - IS Saga 6 - 8 Jörgen Olsson, Anders Holm Örsundsbro Sporthall
2015-10-17 13:30 171213008 Tierp IBK/TÖFF - Alunda IBF 1 - 4 Christoffer Flemström, Victor Flemström Aspenhallen
2015-10-17 18:10 171213009 Storvreta IBK 1 - Västerlöfsta IBF 5 - 0 Josef Berndtsson, Rasmus Pehkonen Ärentunaskolan
2015-10-18 09:30 171213013 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 3 Miodrag Djuric, Marko Spasic Hall 2000
2015-10-18 11:30 171213010 Storvreta IBK 2 (03/04) - Västerlöfsta IBF 5 - 3 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Ärentunaskolan
2015-10-18 16:00 171213012 Rimbo IBK - Bålsta FBC 8 - 2 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Sparbankshallen
2015-10-24 10:15 171213020 Bålsta FBC - Lamadjurets AIBC 2 - 3 Josef Berndtsson, Rasmus Pehkonen Fridegårdsskolan
2015-10-24 12:50 171213018 Arlanda IBK - Rimbo IBK 3 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2015-10-24 13:20 171213017 Västerlöfsta IBF - SK Vide 2 - 2 Eric Cederholm, Matti Eronen Heby Sporthall
2015-10-25 10:20 171213015 Alunda IBF - Storvreta IBK 1 3 - 3 Anders Leander, Thomas Tanskanen Olandshallen
2015-10-25 11:40 171213019 Rasbo IK - Björklinge BK 4 - 4 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Hall 2000
2015-10-25 15:00 171213016 Storvreta IBK 2 (03/04) - Tierp IBK/TÖFF 6 - 3 Nick Kyller, Maximilian Halvarsson Ärentunaskolan
2015-10-25 19:00 171213021 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 1 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen B
2015-11-07 12:15 171213026 Lamadjurets AIBC - Arlanda IBK 3 - 1 Georgios Papadakis, Matti Eronen Örsundsbro Sporthall
2015-11-07 13:10 171213027 IS Saga - Björklinge BK 1 - 4 Josef Berndtsson, Rasmus Pehkonen Allianshallen B
2015-11-07 16:40 171213023 SK Vide - Storvreta IBK 1 4 - 5 Christoffer Flemström, Victor Flemström Alsike sporthall
2015-11-07 18:00 171213028 FBC Uppsala Ungdom - Bålsta FBC 9 - 2 Jacob Granberg, Tony Nyberg Allianshallen C
2015-11-08 09:30 171213025 Rasbo IK - Västerlöfsta IBF 7 - 1 Anders Leander, Thomas Tanskanen Hall 2000
2015-11-08 16:10 171213022 Storvreta IBK 2 (03/04) - Alunda IBF 2 - 11 Ronnie Eriksson, Andreas Persson Stenberg Ärentunaskolan
2015-11-08 16:30 171213024 Rimbo IBK - Tierp IBK/TÖFF 2 - 5 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Sparbankshallen
2015-11-13 19:15 171213035 Björklinge BK - Bålsta FBC 12 - 0 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2015-11-14 09:30 171213033 Västerlöfsta IBF - IS Saga 0 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2015-11-14 12:15 171213032 Tierp IBK/TÖFF - Lamadjurets AIBC 5 - 3 Leif Ericsson, Matti Eronen Aspenhallen
2015-11-14 12:50 171213034 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 5 Christoffer Flemström, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2015-11-15 12:40 171213030 Storvreta IBK 2 (03/04) - Rimbo IBK 3 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ärentunaskolan
2015-11-15 13:00 171213029 Alunda IBF - SK Vide 4 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen
2015-11-15 16:10 171213031 Storvreta IBK 1 - Rasbo IK 3 - 5 Niklas Arvidsson, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-11-21 14:00 171213041 Bålsta FBC - Västerlöfsta IBF 4 - 4 Johan Öberg, Christian Jensen Fridegårdsskolan
2015-11-21 14:45 171213038 Lamadjurets AIBC - Storvreta IBK 2 (03/04) 9 - 2 Felicia Hassan, Pontus Wirdby Örsundsbro Sporthall
2015-11-21 18:00 171213039 IS Saga - Storvreta IBK 1 1 - 3 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Allianshallen C
2015-11-21 19:00 171213042 Björklinge BK - Arlanda IBK 6 - 2 Josef Berndtsson, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2015-11-22 09:30 171213037 Rasbo IK - SK Vide 4 - 6 Sarah Ejderskog, Anton Wärm Hall 2000
2015-11-22 10:50 171213040 FBC Uppsala Ungdom - Tierp IBK/TÖFF 4 - 1 Marcus Granberg, Jacob Granberg Allianshallen C
2015-11-22 11:15 171213036 Rimbo IBK - Alunda IBF 1 - 5 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Sparbankshallen
2015-11-28 11:20 171213045 SK Vide - IS Saga 2 - 3 Arvid Englund, Rikard Ohlström Alsike sporthall
2015-11-28 13:45 171213048 Tierp IBK/TÖFF - Björklinge BK 2 - 2 Andreas Persson Stenberg, Jelena Spasic Aspenhallen
2015-11-28 14:20 171213043 Alunda IBF - Rasbo IK 2 - 0 Anton Wärm, Michaela Pålsson Olandshallen
2015-11-29 10:35 171213049 Västerlöfsta IBF - Arlanda IBK 1 - 5 Vesa Petterson, Christian Jensen Heby Sporthall
2015-11-29 12:00 171213044 Rimbo IBK - Lamadjurets AIBC 2 - 1 Jelena Spasic, Noah Lönegren Sparbankshallen
2015-11-29 12:40 171213047 Storvreta IBK 1 - Bålsta FBC 11 - 2 Miodrag Djuric, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-11-29 13:50 171213046 Storvreta IBK 2 (03/04) - FBC Uppsala Ungdom 2 - 8 Miodrag Djuric, Nick Kyller Ärentunaskolan
2015-12-04 19:00 171213054 Björklinge BK - Storvreta IBK 2 (03/04) 7 - 5 Andreas Bengtsson, Oskar Wallin Björklinge Sporthall
2015-12-05 10:15 171213053 Bålsta FBC - SK Vide 0 - 7 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2015-12-05 14:30 171213050 Lamadjurets AIBC - Alunda IBF 1 - 7 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Örsundsbro Sporthall
2015-12-06 08:30 171213051 IS Saga - Rasbo IK 1 - 4 Rasmus Pehkonen, Josef Berndtsson Allianshallen C
2015-12-06 14:15 171213052 Rimbo IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 6 Anton Östlund Wessberg, Anders Leander Sparbankshallen
2015-12-07 18:50 171213055 Arlanda IBK - Storvreta IBK 1 0 - 2 Christoffer Flemström, Victor Flemström Kolstahallen
2015-12-12 14:40 171213058 Lamadjurets AIBC - FBC Uppsala Ungdom 5 - 7 Victor Flemström, Christoffer Flemström Örsundsbro Sporthall
2015-12-12 17:50 171213061 SK Vide - Arlanda IBK 2 - 5 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Alsike sporthall
2015-12-12 18:10 171213057 IS Saga - Alunda IBF 0 - 6 Rasmus Pehkonen, Josef Berndtsson Allianshallen B
2015-12-13 11:45 171213059 Rasbo IK - Bålsta FBC 11 - 3 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2015-12-13 12:40 171213062 Storvreta IBK 2 (03/04) - Arlanda IBK 3 - 3 Stina Dingfors, Marko Spasic Ärentunaskolan
2015-12-13 13:50 171213063 Storvreta IBK 1 - Tierp IBK/TÖFF 8 - 0 Stina Dingfors, Marko Spasic Ärentunaskolan
2015-12-13 14:15 171213060 Rimbo IBK - Björklinge BK 2 - 12 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg Sparbankshallen
2016-01-08 19:15 171213066 Björklinge BK - Lamadjurets AIBC 6 - 6 David Kolsmyr, Stina Dingfors Björklinge Sporthall
2016-01-09 09:40 171213064 FBC Uppsala Ungdom - Alunda IBF 0 - 4 Fabian Fahimi, Michael Selg Allianshallen A
2016-01-09 12:30 171213069 Tierp IBK/TÖFF - SK Vide 1 - 1 Leif Ericsson, Per Ericsson Aspenhallen
2016-01-09 12:50 171213067 Arlanda IBK - Rasbo IK 2 - 1 Roland Carlsson, Thomas Stenman Ekilla Sporthall
2016-01-09 13:00 171213065 Bålsta FBC - IS Saga 1 - 6 Johan Öberg, Christian Jensen Fridegårdsskolan
2016-01-09 16:40 171213068 Västerlöfsta IBF - Rimbo IBK 2 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2016-01-09 18:10 171213070 Storvreta IBK 1 - Storvreta IBK 2 (03/04) 6 - 2 Miodrag Djuric, Rasmus Pehkonen Ärentunaskolan
2016-01-16 09:00 171213077 SK Vide - Storvreta IBK 2 (03/04) 5 - 5 Emma Holmqvist, Felicia Hassan Alsike sporthall
2016-01-16 12:15 171213074 Lamadjurets AIBC - Västerlöfsta IBF 4 - 2 Ian Engblom, Mikael Rosenius Örsundsbro Sporthall
2016-01-17 10:50 171213072 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 4 - 0 Oliver Halvarsson, Maximilian Halvarsson Allianshallen C
2016-01-17 11:15 171213076 Rimbo IBK - Storvreta IBK 1 1 - 2 Niklas Arvidsson, Lars Halvarsson Långsjöhallen
2016-01-17 12:40 171213071 Alunda IBF - Bålsta FBC 10 - 2 Josef Berndtsson, Per Ericsson Olandshallen
2016-01-17 13:20 171213075 Rasbo IK - Tierp IBK/TÖFF 8 - 1 Felicia Hassan, Michaela Pålsson Hall 2000
2016-01-17 16:40 171213073 IS Saga - Arlanda IBK 2 - 6 Tony Nyberg, Andreas Persson Stenberg Allianshallen C
2016-01-19 19:20 171213080 Västerlöfsta IBF - FBC Uppsala Ungdom 1 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2016-01-22 19:00 171213078 Björklinge BK - Alunda IBF 3 - 0 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson Björklinge Sporthall
2016-01-23 12:50 171213079 Arlanda IBK - Bålsta FBC 13 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2016-01-23 17:50 171213084 SK Vide - Rimbo IBK 5 - 0 Marko Spasic, Jelena Spasic Alsike sporthall
2016-01-24 11:15 171213081 Tierp IBK/TÖFF - IS Saga 6 - 6 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Aspenhallen
2016-01-24 15:40 171213082 Storvreta IBK 1 - Lamadjurets AIBC 9 - 0 David Kolsmyr, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2016-01-24 16:50 171213083 Storvreta IBK 2 (03/04) - Rasbo IK 0 - 5 David Kolsmyr, Stina Dingfors Ärentunaskolan
2016-01-29 19:15 171213086 Björklinge BK - Västerlöfsta IBF 4 - 3 Jelena Spasic, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2016-01-30 11:45 171213087 Bålsta FBC - Tierp IBK/TÖFF 2 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-01-30 12:15 171213090 Lamadjurets AIBC - SK Vide 2 - 0 David Kolsmyr, Hampus Ahlstam Örsundsbro Sporthall
2016-01-30 15:30 171213088 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 1 3 - 2 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Allianshallen C
2016-01-31 10:30 171213091 Rasbo IK - Rimbo IBK 2 - 2 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Hall 2000
2016-01-31 11:40 171213085 Alunda IBF - Arlanda IBK 3 - 2 Jonas Backman, Anton Wärm Olandshallen
2016-01-31 17:20 171213089 IS Saga - Storvreta IBK 2 (03/04) 3 - 4 Jelena Spasic, Marko Spasic Allianshallen C
2016-02-06 13:40 171213096 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 1 - 2 Thomas Stenman, Victor Flemström Alsike sporthall
2016-02-07 10:45 171213093 Tierp IBK/TÖFF - Arlanda IBK 5 - 2 Leif Ericsson, Per Ericsson Aspenhallen
2016-02-07 11:15 171213097 Rimbo IBK - IS Saga 1 - 3 Lars Halvarsson, Tony Nyberg Långsjöhallen
2016-02-07 12:20 171213098 Rasbo IK - Lamadjurets AIBC WO (5 - 0) Anders Leander, Thomas Tanskanen Hall 2000
2016-02-07 13:50 171213092 Västerlöfsta IBF - Alunda IBF 1 - 6 Thomas Stenman, Arvid Englund Heby Sporthall
2016-02-07 14:30 171213095 Storvreta IBK 2 (03/04) - Bålsta FBC 6 - 5 Wictoria Fahimi, Felix Emanuelsson Ärentunaskolan
2016-02-07 15:40 171213094 Storvreta IBK 1 - Björklinge BK 1 - 11 Wictoria Fahimi, Felix Emanuelsson Ärentunaskolan
2016-02-13 08:30 171213104 FBC Uppsala Ungdom - Rasbo IK 2 - 1 Victor Flemström, David Wigfeldt Allianshallen C
2016-02-13 10:10 171213100 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK 1 0 - 6 Vesa Petterson, Tony Nyberg Heby Sporthall
2016-02-13 13:10 171213105 IS Saga - Lamadjurets AIBC 5 - 5 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen C
2016-02-13 13:15 171213103 Bålsta FBC - Rimbo IBK 4 - 2 Ian Engblom, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2016-02-13 14:20 171213099 Alunda IBF - Tierp IBK/TÖFF 8 - 1 Stina Dingfors, David Kolsmyr Olandshallen
2016-02-13 14:20 171213101 Arlanda IBK - Storvreta IBK 2 (03/04) 2 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2016-02-14 13:50 171213134 Tierp IBK/TÖFF - SK Vide 0 - 3 Leif Ericsson, Tony Nyberg Aspenhallen
2016-02-20 10:10 171213135 Björklinge BK - Västerlöfsta IBF 10 - 2 Thomas Tanskanen, Anders Leander Björklinge Sporthall
2016-03-01 18:10 171213116 Västerlöfsta IBF - Rasbo IK 1 - 7 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Heby Sporthall
2016-03-04 19:15 171213118 Björklinge BK - IS Saga 2 - 4 Per Ericsson, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2016-03-05 12:15 171213119 Bålsta FBC - FBC Uppsala Ungdom 1 - 2 Anders Holm, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2016-03-06 11:30 171213114 Storvreta IBK 1 - SK Vide 0 - 5 Stina Dingfors, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2016-03-06 12:20 171213113 Alunda IBF - Storvreta IBK 2 (03/04) 9 - 2 Peter Alenbring, Joakim Ottosson Olandshallen
2016-03-09 19:10 171213117 Arlanda IBK - Lamadjurets AIBC 3 - 5 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm Ekilla Sporthall
2016-03-19 09:20 171213115 Tierp IBK/TÖFF - Rimbo IBK 3 - 1 Hampus Andersson, Anders Löfgren Centralhallen
2016-03-12 10:50 171213124 IS Saga - Västerlöfsta IBF 4 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen C
2016-03-12 11:15 171213126 Bålsta FBC - Björklinge BK 2 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2016-03-12 12:40 171213120 SK Vide - Alunda IBF 4 - 9 Michael Fransson, Andreas Persson Stenberg Alsike sporthall
2016-03-12 13:10 171213125 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK 2 - 5 Christoffer Wallenborg, Niklas Arvidsson Allianshallen C
2016-03-12 14:45 171213123 Lamadjurets AIBC - Tierp IBK/TÖFF 6 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2016-03-13 10:00 171213121 Rimbo IBK - Storvreta IBK 2 (03/04) 3 - 2 Lars Karlsson, Anton Flood Sparbankshallen
2016-03-13 12:20 171213122 Rasbo IK - Storvreta IBK 1 5 - 1 Joakim Ottosson, Per Ericsson Hall 2000
2016-03-07 19:15 171213131 Tierp IBK/TÖFF - FBC Uppsala Ungdom 6 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Aspenhallen
2016-03-14 19:15 171213133 Arlanda IBK - Björklinge BK 2 - 5 Tony Nyberg, Victor Flemström Kolstahallen
2016-03-15 18:30 171213132 Västerlöfsta IBF - Bålsta FBC 5 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2016-03-19 12:30 171213128 SK Vide - Rasbo IK 2 - 7 Sarah Ejderskog, Felicia Hassan Alsike sporthall
2016-03-20 12:40 171213127 Alunda IBF - Rimbo IBK 5 - 2 Peter Alenbring, Christoffer Stenlund Olandshallen
2016-03-20 15:00 171213129 Storvreta IBK 2 (03/04) - Lamadjurets AIBC 1 - 5 Stina Dingfors, David Kolsmyr Ärentunaskolan
2016-03-20 17:20 171213130 Storvreta IBK 1 - IS Saga 2 - 4 Stina Dingfors, David Kolsmyr Ärentunaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alunda IBF 18 16 1 1 112-27 85 49
2. Björklinge BK 18 12 4 2 103-43 60 40
3. FBC Uppsala Ungdom 18 13 1 4 68-44 24 40
4. Rasbo IK 18 12 2 4 86-38 48 38
5. Storvreta IBK 1 18 10 2 6 71-48 23 32
6. IS Saga 18 8 3 7 54-59 -5 27
7. Lamadjurets AIBC 18 8 2 8 68-73 -5 26
8. Arlanda IBK 18 8 1 9 64-52 12 25
9. Tierp IBK/ TÖFF 18 6 3 9 46-72 -26 21
10. Storvreta IBK 2 (03/ 04) 18 6 2 10 61-92 -31 20
11. Rimbo IBK 18 6 1 11 44-66 -22 19
12. SK Vide 18 5 3 10 53-60 -7 18
13. Västerlöfsta IBF 18 1 2 15 30-95 -65 5
14. Bålsta FBC 18 1 1 16 36-127 -91 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis