Pojkar Klass 1 P17 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Klass 1-2 P17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 19:20 123200002 Hovsta IF 1 - WSK Lindesberg 4 - 9 Anna Palmqvist, Anders Nordlund Hovstaskolan
2015-10-03 14:00 123200001 Lillån IBK - Kopparbergs BK 20 - 0 Felix Cannesjö, Fredrik Knutsson Lillåns skola
2015-10-03 17:00 123200003 Örebro SK Ungdomsklubb - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 9 - 5 Fredrik Knutsson, Felix Cannesjö Adolfsbergsskolan
2015-10-11 14:30 123200007 IBF Örebro Ungdom - Askersunds IBK 3 - 6 Erik Norin Mellringehallen - Örebro
2015-10-11 16:00 123200010 WSK Lindesberg - Lillån IBK 3 - 8 Robin Johansson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-10-21 20:00 123200009 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Hovsta IF 1 8 - 5 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Odenskolans Sporthall
2015-10-17 14:30 123200012 Lillån IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 16 - 1 Filip Ardryd, Felix Cannesjö Lillåns skola
2015-10-17 17:00 123200014 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Ungdom 8 - 6 Oscar Söljén, Felix Cannesjö Adolfsbergsskolan
2015-10-18 13:00 123200011 Kopparbergs BK - WSK Lindesberg 7 - 9 Tobias Jäderqvist, Anders Nordlund Ljusnarshallen
2015-10-23 19:20 123200016 Hovsta IF 1 - Kopparbergs BK 5 - 12 , Jacob Olausson Hovstaskolan
2015-10-24 17:00 123200017 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK 4 - 10 Anna Palmqvist, Tobias Jäderqvist Adolfsbergsskolan
2015-10-25 17:00 123200018 Askersunds IBK - WSK Lindesberg 4 - 5 Tomas Helgesson, Krister Eklund Närlundahallen
2015-11-01 13:00 123200023 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Askersunds IBK 13 - 7 Tomas Helgesson, Fredrik Knutsson Odenskolans Sporthall
2015-11-01 13:00 123200025 Kopparbergs BK - IBF Örebro Ungdom 5 - 3 Robin Johansson, Krister Eklund Ljusnarshallen
2015-11-01 16:00 123200024 WSK Lindesberg - Örebro SK Ungdomsklubb 6 - 6 Robin Johansson, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2015-11-04 20:15 123200021 Lillån IBK - Hovsta IF 1 22 - 2 Fredrik Knutsson, Felix Cannesjö Lillåns skola
2015-11-12 19:20 123200026 Örebro SK Ungdomsklubb - Kopparbergs BK 12 - 4 Fredrik Knutsson, Erik Norin Adolfsbergsskolan
2015-11-15 11:30 123200029 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 7 - 11 Anders Nordlund, Jacob Olausson Mellringehallen - Örebro
2015-11-15 15:00 123200027 Askersunds IBK - Hovsta IF 1 5 - 9 Tony Wennberg, Daniel Kallin Närlundahallen
2015-11-20 19:20 123200032 Hovsta IF 1 - Örebro SK Ungdomsklubb OW (0 - 5) Felix Cannesjö, Fredrik Knutsson Hovstaskolan
2015-11-21 14:00 123200031 Lillån IBK - Askersunds IBK 10 - 5 Fredrik Knutsson, Pontus Grönberg Lillåns skola
2015-11-22 13:00 123200033 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - IBF Örebro Ungdom 6 - 9 Tobias Jäderqvist, Oscar Carlsvärd Odenskolans Sporthall
2015-12-05 18:30 123200038 IBF Örebro Ungdom - Hovsta IF 1 9 - 3 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2015-12-06 15:00 123200036 Askersunds IBK - Kopparbergs BK 4 - 4 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Närlundahallen
2016-03-19 18:00 123200040 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - WSK Lindesberg 2 - 10 Oscar Söljén, Anders Nordlund Odenskolans Sporthall
2015-11-28 16:00 123200041 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 6 - 5 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Lillåns skola
2015-12-13 13:00 123200045 Kopparbergs BK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 10 Tobias Jäderqvist, Robin Johansson Ljusnarshallen
2016-03-31 19:30 123200043 Örebro SK Ungdomsklubb - Askersunds IBK 13 - 5 Tommy Nordin, Oscar Söljén Adolfsbergsskolan
2015-12-20 13:00 123200048 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 4 Oscar Söljén, Kim Palmroth Odenskolans Sporthall
2015-12-20 13:00 123200050 Kopparbergs BK - Lillån IBK 6 - 7 Tobias Jäderqvist, Robin Johansson Ljusnarshallen
2015-12-20 14:00 123200049 WSK Lindesberg - Hovsta IF 1 12 - 2 Tony Wennberg, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2016-01-15 19:00 123200051 Lillån IBK - WSK Lindesberg 11 - 2 Jacob Olausson, Filip Ardryd Lillåns skola
2016-01-16 17:00 123200052 Hovsta IF 1 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 7 - 7 Daniel Kallin, Tomas Persson Hovstaskolan
2016-01-17 15:00 123200054 Askersunds IBK - IBF Örebro Ungdom 8 - 9 Anders Nordlund, Tony Wennberg Närlundahallen
2016-01-20 20:00 123200059 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Lillån IBK 2 - 12 Tommy Nordin, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2016-01-23 15:30 123200060 WSK Lindesberg - Kopparbergs BK 15 - 4 Mats Eriksson, Tony Wennberg Stadsskogsskolan
2016-01-24 14:30 123200057 IBF Örebro Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 7 Oscar Söljén, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2016-01-29 19:00 123200061 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 8 - 0 Joe Larsson, Simon Jansson Lillåns skola
2016-01-29 19:00 123200064 WSK Lindesberg - Askersunds IBK 5 - 6 Johnny Mizser, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2016-01-31 13:00 123200065 Kopparbergs BK - Hovsta IF 1 8 - 9 Johnny Mizser, Anders Nordlund Ljusnarshallen
2016-02-12 19:20 123200066 Hovsta IF 1 - Lillån IBK 5 - 7 Tony Wennberg, Fredrik Knutsson Hovstaskolan
2016-02-13 17:00 123200067 Örebro SK Ungdomsklubb - WSK Lindesberg 5 - 8 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Adolfsbergsskolan
2016-02-14 16:00 123200070 IBF Örebro Ungdom - Kopparbergs BK 8 - 8 Tommy Nordin, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2016-02-14 17:00 123200068 Askersunds IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 16 - 9 Kim Palmroth, Stina Östensson Närlundahallen
2016-02-19 19:20 123200072 Hovsta IF 1 - Askersunds IBK 5 - 12 Kim Palmroth, Anders Nordlund Hovstaskolan
2016-02-21 13:00 123200075 Kopparbergs BK - Örebro SK Ungdomsklubb 6 - 8 Krister Eklund, Tommy Nordin Ljusnarshallen
2016-02-21 16:00 123200074 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 7 - 5 Fredrik Knutsson, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2016-03-06 14:30 123200079 IBF Örebro Ungdom - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 7 - 4 Tommy Nordin, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2016-03-06 15:00 123200077 Askersunds IBK - Lillån IBK 4 - 10 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Närlundahallen
2016-03-06 18:00 123200076 Örebro SK Ungdomsklubb - Hovsta IF 1 14 - 5 Nicklas Johansson, Tommy Nordin Adolfsbergsskolan
2016-03-11 19:20 123200082 Hovsta IF 1 - IBF Örebro Ungdom 3 - 12 Tommy Nordin, Daniel Kallin Hovstaskolan
2016-03-13 13:00 123200085 Kopparbergs BK - Askersunds IBK 3 - 7 Anders Nordlund, Tommy Nordin Ljusnarshallen
2016-03-13 16:00 123200084 WSK Lindesberg - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 5 - 0 Anders Nordlund, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2016-03-20 11:30 123200088 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 6 - 6 Daniel Kallin, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2016-03-20 13:00 123200090 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Kopparbergs BK 10 - 2 Henrik Zegelsson, Anders Nordlund Odenskolans Sporthall
2016-04-03 13:00 Johan; återkom men ny matchtid så fort du har fått tag i Askersund, du kan meddela Stefan detta på vibf@idrotten.se 123200086 Askersunds IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 12 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Närlundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK 14 13 1 0 153-45 108 40
2. WSK Lindesberg 14 10 1 3 107-71 36 31
3. Örebro SK Ungdomsklubb 14 9 1 4 107-77 30 28
4. IBF Örebro Ungdom 14 5 2 7 94-88 6 17
5. Askersunds IBK 14 5 1 8 93-110 -17 16
6. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 14 5 1 8 82-114 -32 16
7. Kopparbergs BK 14 2 2 10 74-127 -53 8
8. Hovsta IF 1 14 2 1 11 64-142 -78 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis