Pantamera Pojkar 16 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar 16 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-17 11:00 201601003 Fröjereds IF - IBK Lidköping 10 - 12 Per Johansson, Eino Vuoluterä Sparbankshallen, T-holm
2015-10-17 14:30 201601001 BK Halna - Vara IBK 1 - 6 Sebastian Åberg, Christoffer Danielsson Idrottshallen, Töreboda
2015-10-18 14:30 201601002 Fagerhult Habo IBK - Tibro IBK 8 - 5 Christoffer Danielsson, Alen Turcinhodzic Habo Sporthall A
2015-10-24 11:00 201601004 Vara IBK - Fröjereds IF 2 - 3 Sven Persson, Kenth Lindquist Alléhallen, Vara
2015-10-24 11:30 201601005 IBK Lidköping - Fagerhult Habo IBK 4 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottens hus T2, Lidköping
2015-10-25 18:15 201601006 Tibro IBK - BK Halna 2 - 7 Daniel Levinsson, Alen Turcinhodzic Sporthallen, Tibro
2015-11-07 09:30 201601009 Tibro IBK - Vara IBK 7 - 6 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Sporthallen, Tibro
2015-11-07 10:00 201601007 BK Halna - IBK Lidköping 3 - 6 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Idrottshallen, Töreboda
2015-11-08 14:00 201601008 Fagerhult Habo IBK - Fröjereds IF 14 - 3 Mikael Toverland, Emil Lindén Habo Sporthall A
2015-11-14 11:30 201601010 IBK Lidköping - Tibro IBK 8 - 5 Magnus Nilsson, Christoffer Danielsson Idrottens hus T2, Lidköping
2015-11-14 13:30 201601011 Vara IBK - Fagerhult Habo IBK 12 - 2 Harri Tjäder, David Persson Alléhallen, Vara
2015-11-15 11:30 201601012 Fröjereds IF - BK Halna 3 - 4 Magnus Nilsson, Jim Nilsson Sparbankshallen, T-holm
201601014 IBK Lidköping - Vara IBK WO (5 - 0) Idrottens hus i Lidköping
2015-11-21 15:00 201601013 BK Halna - Fagerhult Habo IBK 4 - 5 Iza Hederdahl, Daniel Levinsson Idrottshallen, Töreboda
2015-11-22 09:30 201601015 Tibro IBK - Fröjereds IF 4 - 8 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Sporthallen, Tibro
2015-11-28 13:30 201601016 Vara IBK - BK Halna 3 - 6 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Alléhallen, Vara
2015-11-28 15:30 201601018 IBK Lidköping - Fröjereds IF 6 - 4 Thomas Trygg, Ola Forsberg Idrottens hus T2, Lidköping
2016-01-31 18:00 201601017 Tibro IBK - Fagerhult Habo IBK 3 - 14 Johan Thaning, Sebastian Åberg Sporthallen, Tibro
2015-12-05 14:00 201601021 BK Halna - Tibro IBK 7 - 5 Kronoslav Kis, Eino Vuoluterä Idrottshallen, Töreboda
2015-12-06 10:00 201601020 Fagerhult Habo IBK - IBK Lidköping 1 - 3 Sebastian Åberg, Johan Thaning Habo Sporthall A
2016-01-10 15:00 201601019 Fröjereds IF - Vara IBK 5 - 3 Eino Vuoluterä, Per Johansson Sparbankshallen, T-holm
2015-12-13 11:30 201601022 IBK Lidköping - BK Halna 7 - 2 Sebastian Åberg, Håkan Karlsson Idrottens hus T2, Lidköping
2015-12-13 13:00 201601024 Vara IBK - Tibro IBK 4 - 8 Lars Vindroth, Joel Vindroth Alléhallen, Vara
2016-01-15 19:00 201601023 Fröjereds IF - Fagerhult Habo IBK 4 - 5 Emil Lindén, Christoffer Danielsson Sparbankshallen, T-holm
2016-01-16 10:00 201601025 Tibro IBK - IBK Lidköping 3 - 6 Magnus Nilsson, Christoffer Danielsson Sporthallen, Tibro
2016-01-16 17:00 201601027 BK Halna - Fröjereds IF 6 - 4 Håkan Karlsson, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
2016-01-17 15:30 201601026 Fagerhult Habo IBK - Vara IBK 5 - 5 Thomas Trygg, Bjarne Wesenlund Habo Sporthall A
2016-01-23 13:30 201601029 Vara IBK - IBK Lidköping 4 - 2 Carl Larsson, Daniel Rudquist Alléhallen, Vara
2016-01-24 15:00 201601028 Fagerhult Habo IBK - BK Halna 4 - 4 Johan Thaning, Sebastian Åberg Habo Sporthall C
2016-01-24 16:30 201601030 Fröjereds IF - Tibro IBK 5 - 3 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Sparbankshallen, T-holm
2015-11-28 11:15 201601032 Fagerhult Habo IBK - Tibro IBK 13 - 2 Frida Lanzaro, Iza Hederdahl Habo Sporthall A
2016-01-31 14:30 201601033 Fröjereds IF - IBK Lidköping 4 - 5 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Sparbankshallen, T-holm
2016-03-05 09:00 201601031 BK Halna - Vara IBK 3 - 3 Magnus Nilsson, Johan Thaning Idrottshallen, Töreboda
2016-02-06 13:30 201601034 Vara IBK - Fröjereds IF 8 - 2 Joel Vindroth, Lars Vindroth Alléhallen, Vara
2016-02-07 11:00 201601036 Tibro IBK - BK Halna 2 - 3 Johan Thaning, Alen Turcinhodzic Sporthallen, Tibro
2016-02-07 11:30 201601035 IBK Lidköping - Fagerhult Habo IBK 7 - 2 Eino Vuoluterä, Per Johansson Idrottens hus T2, Lidköping
2016-02-20 10:30 201601038 Fagerhult Habo IBK - Fröjereds IF 10 - 3 Christoffer Danielsson, Emil Lindén Habo Sporthall A
2016-02-21 09:30 201601037 BK Halna - IBK Lidköping 3 - 8 Conny Hjelm, Carl Larsson Idrottshallen, Töreboda
2016-02-24 19:00 201601039 Tibro IBK - Vara IBK 4 - 6 Jim Nilsson, Magnus Nilsson Sporthallen, Tibro
2016-02-27 11:30 201601042 Fröjereds IF - BK Halna 4 - 3 Conny Hjelm, Frida Lanzaro Sparbankshallen, T-holm
2016-02-28 13:30 201601040 IBK Lidköping - Tibro IBK 6 - 4 Håkan Karlsson, Frida Lanzaro Idrottens hus i Lidköping
2016-03-19 12:00 201601041 Vara IBK - Fagerhult Habo IBK 5 - 6 Magnus Nilsson, Peter Axelsson Alléhallen, Vara
2016-03-11 19:30 201601045 Tibro IBK - Fröjereds IF 1 - 6 Iza Hederdahl, Magnus Nilsson Sporthallen, Tibro
2016-03-13 11:30 201601044 IBK Lidköping - Vara IBK 4 - 8 Per Johansson, Magnus Nilsson Idrottens hus T2, Lidköping
2016-03-21 19:30 201601043 BK Halna - Fagerhult Habo IBK 5 - 7 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Idrottshallen, Töreboda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lidköping 15 13 0 2 89-56 33 39
2. Fagerhult Habo IBK 15 9 2 4 99-69 30 29
3. Vara IBK 15 6 2 7 75-63 12 20
4. BK Halna 15 6 2 7 61-69 -8 20
5. Fröjereds IF 15 6 0 9 68-86 -18 18
6. Tibro IBK 15 2 0 13 58-107 -49 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar 16 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-19 11:00 201602001 FBC Hjälmared - Wårgårda IBK 4 - 9 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Hjälmared, Alingsås
2015-09-27 14:00 201602002 IBK Alingsås - Svenljunga IBK 4 - 12 Dan Pettersson, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2015-10-03 11:00 201602006 Wårgårda IBK - IBK Alingsås 7 - 6 Arto Keckman, Carl Larsson Sporthallen, Vårgårda
2015-10-04 15:00 201602004 Fristads GoIF - FBC Hjälmared 3 - 5 Carl Larsson, Roger Härngren Fristadhallen, Fristad
2015-10-10 12:30 201602009 IBK Tygriket 99 - Svenljunga IBK 7 - 8 David Persson, Daniel Dimitrovski Öxabäckshallen
2015-10-10 16:30 201602007 IBK Alingsås - Fristads GoIF 2 - 4 Dan Pettersson, Bengt Stadig Stadsskogshallen, Alingsås
2015-10-17 11:00 201602011 FBC Hjälmared - IBK Alingsås 6 - 4 Carl Larsson, Peter Axelsson Hjälmared, Alingsås
2015-10-18 10:00 201602012 Wårgårda IBK - IBK Tygriket 99 4 - 3 Dan Pettersson, Pedram Koublani Sporthallen, Vårgårda
2015-10-24 10:30 201602014 IBK Tygriket 99 - Fristads GoIF 5 - 4 David Persson, Harri Tjäder Öxabäckshallen
2015-11-20 19:00 201602015 Svenljunga IBK - Wårgårda IBK 7 - 6 Richard Claesson, Roger Härngren Mogahallen, Svenljunga
2015-11-07 11:00 201602017 FBC Hjälmared - IBK Tygriket 99 3 - 4 Henrik Carlsson, David Karlsson Hjälmared, Alingsås
2015-11-08 18:00 201602016 Fristads GoIF - Svenljunga IBK 5 - 5 Daniel Rudquist, Richard Claesson Fristadhallen, Fristad
2015-11-14 10:30 201602019 IBK Tygriket 99 - IBK Alingsås 6 - 2 Pedram Koublani, Magnus Jansson Öxabäckshallen
2015-11-14 13:00 201602021 Wårgårda IBK - Fristads GoIF 4 - 4 Carl Larsson, Dan Pettersson Sporthallen, Vårgårda
2015-11-14 13:45 201602020 Svenljunga IBK - FBC Hjälmared 3 - 5 Richard Claesson, Peter Axelsson Mogahallen, Svenljunga
2015-11-21 11:00 201602022 FBC Hjälmared - Fristads GoIF 6 - 9 Bjarne Wesenlund, David Karlsson Hjälmared, Alingsås
2015-11-22 19:30 201602024 IBK Alingsås - Wårgårda IBK 1 - 7 David Karlsson, Bengt Stadig Stadsskogshallen, Alingsås
2015-11-28 13:45 201602026 Svenljunga IBK - IBK Alingsås 9 - 3 Bengt Stadig, Christer Abrahamsson Mogahallen, Svenljunga
2015-11-28 16:00 201602025 Wårgårda IBK - FBC Hjälmared 9 - 5 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Sporthallen, Vårgårda
2015-12-05 13:45 201602030 Svenljunga IBK - IBK Tygriket 99 4 - 2 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Mogahallen, Svenljunga
2015-12-06 17:00 201602028 Fristads GoIF - IBK Alingsås 10 - 3 Bengt Stadig, Christer Abrahamsson Fristadhallen, Fristad
2015-12-12 15:30 201602032 IBK Alingsås - FBC Hjälmared 8 - 9 Lars Vindroth, Joel Vindroth Stadsskogshallen, Alingsås
2016-01-09 11:00 201602033 IBK Tygriket 99 - Wårgårda IBK 6 - 3 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Öxabäckshallen
2015-12-19 12:00 201602036 Wårgårda IBK - Svenljunga IBK 1 - 3 Pedram Koublani, Dan Pettersson Sporthallen, Vårgårda
2015-12-20 15:00 201602035 Fristads GoIF - IBK Tygriket 99 6 - 2 Christer Abrahamsson, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2016-01-13 19:00 201602037 Svenljunga IBK - Fristads GoIF 4 - 5 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Mogahallen, Svenljunga
2016-01-16 10:00 201602038 IBK Tygriket 99 - FBC Hjälmared 8 - 3 Erling Josefsson, Daniel Dimitrovski Öxabäckshallen
2016-01-23 11:00 201602041 FBC Hjälmared - Svenljunga IBK 3 - 10 Richard Claesson, Arto Keckman Hjälmared, Alingsås
2016-01-23 16:30 201602040 IBK Alingsås - IBK Tygriket 99 1 - 10 Joel Vindroth, Lars Vindroth Stadsskogshallen, Alingsås
2016-01-24 15:30 201602042 Fristads GoIF - Wårgårda IBK 6 - 7 Erling Josefsson, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2016-01-20 18:30 201602043 FBC Hjälmared - Wårgårda IBK 6 - 6 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Hjälmared, Alingsås
2016-01-30 16:30 201602044 IBK Alingsås - Svenljunga IBK 1 - 6 Bjarne Wesenlund, David Karlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2016-02-06 12:00 201602046 Fristads GoIF - FBC Hjälmared 6 - 4 Nebojsa Stefanovski, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad
2016-02-06 15:30 201602048 Wårgårda IBK - IBK Alingsås 16 - 0 Frida Lanzaro, Iza Hederdahl Sporthallen, Vårgårda
2016-02-12 19:30 201602051 IBK Tygriket 99 - Svenljunga IBK 8 - 4 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Öxabäckshallen
2016-02-13 15:00 201602049 IBK Alingsås - Fristads GoIF 4 - 6 Joel Vindroth, Lars Vindroth Stadsskogshallen, Alingsås
2016-02-20 16:00 201602054 Wårgårda IBK - IBK Tygriket 99 2 - 2 Erling Josefsson, Daniel Dimitrovski Sporthallen, Vårgårda
2016-02-21 15:00 201602053 FBC Hjälmared - IBK Alingsås 3 - 3 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Hjälmared, Alingsås
2016-02-26 19:30 201602056 IBK Tygriket 99 - Fristads GoIF 5 - 3 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Öxabäckshallen
2016-02-27 15:30 201602057 Svenljunga IBK - Wårgårda IBK 5 - 7 Richard Claesson, Arto Keckman Mogahallen, Svenljunga
2016-03-05 11:00 201602059 FBC Hjälmared - IBK Tygriket 99 2 - 6 Thomas Trygg, Harri Tjäder Hjälmared, Alingsås
2016-03-05 17:30 201602058 Fristads GoIF - Svenljunga IBK 4 - 3 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2016-03-12 14:00 201602062 Svenljunga IBK - FBC Hjälmared 5 - 3 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Mogahallen, Svenljunga
2016-03-12 16:00 201602063 Wårgårda IBK - Fristads GoIF 4 - 7 Lars Vindroth, Henrik Carlsson Sporthallen, Vårgårda
2016-03-13 10:30 201602061 IBK Tygriket 99 - IBK Alingsås 13 - 2 Arto Keckman, Peter Axelsson Öxabäckshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Tygriket 99 15 10 1 4 87-51 36 31
2. Fristads GoIF 15 9 2 4 82-63 19 29
3. Svenljunga IBK 15 9 1 5 88-64 24 28
4. Wårgårda IBK 15 8 3 4 92-65 27 27
5. FBC Hjälmared 15 4 2 9 67-93 -26 14
6. IBK Alingsås 15 0 1 14 44-124 -80 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis