Pojkar Klass A-B (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Klass A P12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 19:00 125100005 Örebro SK Ungdomsklubb - Nora IBK P02/03 16 - 2 Mellringehallen - Örebro
2015-10-03 11:00 125100002 Brickebackens IF P03-04 - Hovsta IF 1 - 6 Brickebackens Bollhall
2015-10-03 11:30 125100003 KFUM Örebro - Lillån IBK 4 - 6 Adolfsbergsskolan
2015-10-03 13:00 125100004 Silvergruvans IBF - Kopparbergs BK 3 - 5 Sporthallen, Hällefors
2015-10-11 14:00 125100006 WSK Lindesberg - Östra Almby Fritidsklubb 2 - 2 Stadsskogsskolan
2015-10-16 19:20 125100012 Hovsta IF - WSK Lindesberg 8 - 1 Hovstaskolan
2015-10-17 14:00 125100009 Nora IBK P02/03 - KFUM Örebro 5 - 5 Idrottshuset, Nora
2015-10-18 10:00 125100008 Kopparbergs BK - Brickebackens IF P03-04 8 - 2 Ljusnarshallen
2015-10-18 12:30 125100010 Östra Almby Fritidsklubb - Silvergruvans IBF 9 - 4 Birgittaskolan
2015-10-16 18:00 125100017 Örebro SK Ungdomsklubb - Östra Almby Fritidsklubb 16 - 2 Idrottshuset Örebro
2015-10-24 11:30 125100015 KFUM Örebro - Kopparbergs BK 1 - 4 Adolfsbergsskolan
2015-10-24 13:00 125100016 Silvergruvans IBF - Lillån IBK 1 - 3 Sporthallen, Hällefors
2015-10-24 15:30 125100018 WSK Lindesberg - Nora IBK P02/03 7 - 5 Stadsskogsskolan
2015-10-31 11:00 125100020 Östra Almby Fritidsklubb - Brickebackens IF P03-04 Birgittaskolan
2015-10-31 12:30 125100023 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 1 - 5 Lillåns skola
2015-10-31 16:00 125100022 Hovsta IF - Silvergruvans IBF 9 - 3 Hovstaskolan
2015-11-01 10:00 125100024 Kopparbergs BK - WSK Lindesberg 11 - 2 Ljusnarshallen
2015-11-14 11:00 125100026 Brickebackens IF P03-04 - Nora IBK P02/03 8 - 7 Brickebackens Bollhall
2015-11-14 11:30 125100027 KFUM Örebro - Hovsta IF 1 - 5 Adolfsbergsskolan
2015-11-14 11:45 125100030 WSK Lindesberg - Lillån IBK 2 - 5 Stadsskogsskolan
2015-11-14 18:50 125100029 Örebro SK Ungdomsklubb - Kopparbergs BK 6 - 4 Navets skola
2015-11-20 19:30 125100034 Nora IBK P02/03 - Silvergruvans IBF 7 - 10 Idrottshuset, Nora
2015-11-21 13:30 125100035 Örebro SK Ungdomsklubb - Hovsta IF 11 - 5 Navets skola
2015-11-21 17:30 125100031 Lillån IBK - Brickebackens IF P03-04 5 - 0 Lillåns skola
2015-11-22 12:00 125100032 Östra Almby Fritidsklubb - KFUM Örebro 1 - 14 Birgittaskolan
2015-11-27 13:00 125100042 Kopparbergs BK - Östra Almby Fritidsklubb 13 - 1 Ljusnarshallen
2015-11-27 19:20 125100041 Hovsta IF - Nora IBK P02/03 13 - 5 Hovstaskolan
2015-11-28 11:00 125100038 Brickebackens IF P03-04 - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 7 Brickebackens Bollhall
2015-11-28 13:30 125100039 WSK Lindesberg - Silvergruvans IBF 3 - 9 Stadsskogsskolan
2015-12-05 11:30 125100045 KFUM Örebro - WSK Lindesberg 5 - 4 Adolfsbergsskolan
2015-12-05 13:00 125100043 Silvergruvans IBF - Brickebackens IF P03-04 4 - 3 Sporthallen, Hällefors
2015-12-05 15:30 125100048 Lillån IBK - Östra Almby Fritidsklubb 10 - 4 Lillåns skola
2015-12-05 16:00 125100047 Hovsta IF - Kopparbergs BK 4 - 5 Hovstaskolan
2015-12-12 11:00 125100051 Brickebackens IF P03-04 - WSK Lindesberg 11 - 2 Brickebackens Bollhall
2015-12-12 17:00 125100053 Lillån IBK - Nora IBK P02/03 11 - 3 Lillåns skola
2015-12-13 14:30 125100054 Östra Almby Fritidsklubb - Hovsta IF 0 - 10 Birgittaskolan
2015-12-17 18:00 125100049 KFUM Örebro - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 3 Adolfsbergsskolan
2015-12-19 13:00 125100056 Silvergruvans IBF - KFUM Örebro 3 - 1 Sporthallen, Hällefors
2015-12-20 10:00 125100059 Kopparbergs BK - Lillån IBK 4 - 3 Ljusnarshallen
2015-12-20 11:00 125100060 Östra Almby Fritidsklubb - Nora IBK P02/03 4 - 6 Birgittaskolan
2015-12-20 16:00 125100057 WSK Lindesberg - Örebro SK Ungdomsklubb 1 - 10 Stadsskogsskolan
2016-01-09 11:30 125100062 KFUM Örebro - Brickebackens IF P03-04 5 - 1 Adolfsbergsskolan
2016-01-09 14:00 125100066 Nora IBK P02/03 - Kopparbergs BK 4 - 10 Idrottshuset, Nora
2016-01-09 16:00 125100063 Örebro SK Ungdomsklubb - Silvergruvans IBF 6 - 3 Navets skola
2016-01-09 16:00 125100065 Lillån IBK - Hovsta IF 2 - 3 Lillåns skola
2016-01-16 14:00 125100071 Nora IBK P02/03 - Örebro SK Ungdomsklubb 1 - 13 Idrottshuset, Nora
2016-01-16 18:30 125100069 Lillån IBK - KFUM Örebro 4 - 4 Lillåns skola
2016-01-16 19:20 125100068 Hovsta IF - Brickebackens IF P03-04 9 - 1 Hovstaskolan
2016-01-17 11:30 125100072 Östra Almby Fritidsklubb - WSK Lindesberg 5 - 6 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2016-01-17 13:00 125100070 Kopparbergs BK - Silvergruvans IBF 7 - 5 Ljusnarshallen
125100076 Silvergruvans IBF - Östra Almby Fritidsklubb 10 - 1 Sporthallen, Hällefors
2016-01-23 11:30 125100075 KFUM Örebro - Nora IBK P02/03 8 - 1 Adolfsbergsskolan
2016-01-23 13:45 125100078 WSK Lindesberg - Hovsta IF 3 - 1 Stadsskogsskolan
2016-01-23 14:00 125100074 Brickebackens IF P03-04 - Kopparbergs BK 4 - 0 Brickebackens Bollhall
125100081 Kopparbergs BK - KFUM Örebro 8 - 3 Ljusnarshallen
2016-01-30 12:30 125100083 Östra Almby Fritidsklubb - Örebro SK Ungdomsklubb Birgittaskolan
2016-01-30 14:00 125100084 Nora IBK P02/03 - WSK Lindesberg 6 - 5 Idrottshuset, Nora
2016-01-30 16:00 125100082 Lillån IBK - Silvergruvans IBF 7 - 7 Lillåns skola
2016-02-12 19:00 125100089 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK 8 - 1 Mellringehallen - Örebro
2016-02-13 11:00 125100086 Brickebackens IF P03-04 - Östra Almby Fritidsklubb 3 - 3 Brickebackens Bollhall
2016-02-13 11:45 125100090 WSK Lindesberg - Kopparbergs BK 2 - 8 William Larsson, Emil Berglin Stadsskogsskolan
2016-02-13 13:00 125100088 Silvergruvans IBF - Hovsta IF 3 - 10 Sporthallen, Hällefors
2016-02-27 12:00 125100092 Nora IBK P02/03 - Brickebackens IF P03-04 7 - 8 Idrottshuset, Nora
2016-02-27 14:30 125100096 Lillån IBK - WSK Lindesberg 9 - 4 Lillåns skola
2016-02-28 13:00 125100095 Kopparbergs BK - Örebro SK Ungdomsklubb 3 - 7 Ljusnarshallen
2016-03-20 13:30 Anledning: Många borta på sportlov + sjukdomar gör att KFUM inte får ihop 
lag.
125100093 Hovsta IF - KFUM Örebro Hovstaskolan
2016-03-12 11:00 125100097 Brickebackens IF P03-04 - Lillån IBK Brickebackens Bollhall
2016-03-12 11:30 125100098 KFUM Örebro - Östra Almby Fritidsklubb 7 - 3 Adolfsbergsskolan
2016-03-12 13:00 125100100 Silvergruvans IBF - Nora IBK P02/03 15 - 6 Sporthallen, Hällefors
2016-03-12 17:00 125100101 Hovsta IF - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 10 Hovstaskolan
2016-03-19 13:30 125100104 Örebro SK Ungdomsklubb - Brickebackens IF P03-04 7 - 3 Navets skola
2016-03-19 15:00 125100111 WSK Lindesberg - KFUM Örebro Emil Berglin, William Larsson Stadsskogsskolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis