Pantamera Junior Division 1 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 10:15 150025004 Farsta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 2 Aldin Imamovic, Roland Nester Farstahallen 1
2015-09-26 16:00 150025003 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 5 - 7 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Tullingehallen
2015-09-27 11:00 150025002 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Huddingehallen
2015-09-27 16:30 150025001 Järfälla IBK (A) - Värmdö IF (A) 6 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Jakobsbergs Sporthall
2015-09-27 16:30 150025005 Rotebro IS IBK (A) - Salems IF (A) 2 - 7 Tobias Berger, David Berger Arena Satelliten
2015-10-03 13:45 150025008 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 4 Jacob Leijon, Roland Nester Grindtorpshallen
2015-10-04 12:30 150025009 Älvsjö AIK (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västertorpshallen
2015-10-04 12:45 150025006 Salems IF (A) - Farsta IBK (A) 9 - 8 Aldin Imamovic, Mattias Lönnborg Skogsängshallen
2015-10-04 14:45 150025010 Värmdö IF (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 12 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
2015-10-04 15:15 150025007 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 4 Tobias Berger, David Berger Tyresöhallen
2015-10-10 15:30 150025014 Farsta IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 2 Roland Nester, Jacob Leijon Farstahallen 1
2015-10-11 14:15 150025015 Älvsjö AIK (A) - Värmdö IF (A) 5 - 5 Shari Tingman, Patric Terelius Västertorpshallen
2015-10-11 15:00 150025012 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 1 Aldin Imamovic, Mattias Lönnborg Huddingehallen
2015-10-11 19:15 150025011 Järfälla IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Mats Korpi, Madelene Westerberg Jakobsbergs Sporthall
2015-10-11 20:00 150025013 FBI Tullinge (A) - Salems IF (A) 12 - 14 Kari Karke, Tobias Berger Tullingehallen
2015-10-18 13:15 150025017 Salems IF (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 2 Shari Tingman, Fadi Saffo Skogsängshallen
2015-10-25 12:45 150025018 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 3 Kari Malmros, Aarre Hietanen Tyresöhallen
2015-10-25 15:00 150025019 Täby FC (A) - Älvsjö AIK (A) 1 - 5 Thomas Wargkelius, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2015-10-25 19:00 150025020 Värmdö IF (A) - Farsta IBK (A) 5 - 10 Jacob Leijon, Kari Malmros Värmdö sporthall
2015-11-06 20:00 150025016 Rotebro IS IBK (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 4 Tobias Berger, David Berger Rotebrohallen (Nya)
2015-11-07 14:00 150025025 Älvsjö AIK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 1 Roland Nester, Christian Högberg Sätrahallen
2015-11-07 18:15 150025021 Järfälla IBK (A) - Salems IF (A) 7 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Mathias Olofsson Viksjö Sporthall
2015-11-08 13:30 150025022 Huddinge IBS (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 1 Tobias Berger, Jonas Edström Tomtbergahallen
2015-11-08 20:00 150025023 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK (A) 3 - 5 Roland Nester, Christoffer Markovski Tullingehallen
2015-11-29 13:00 150025024 Täby FC (A) - Värmdö IF (A) 5 - 4 Christian Högberg, Thomas Wargkelius Grindtorpshallen
2015-10-20 20:15 150025026 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 3 Christoffer Markovski, Thomas Wargkelius Gubbängshallen
2015-11-14 16:45 150025027 Rotebro IS IBK (A) - Järfälla IBK (A) 5 - 6 Martin Johansson, Elis Erbing Rotebrohallen (Nya)
2015-11-15 10:45 150025029 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (A) 8 - 4 Kari Malmros, David Berger Tyresöhallen
2015-11-15 14:15 150025028 Salems IF (A) - Älvsjö AIK (A) 9 - 1 Kari Malmros, Mattias Lönnborg Skogsängshallen
2015-11-15 16:15 150025030 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 5 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Värmdö sporthall
2015-11-21 17:30 150025034 Täby FC (A) - Salems IF (A) 5 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Grindtorpshallen
2015-11-21 18:15 150025031 Järfälla IBK (A) - Farsta IBK (A) 4 - 3 Niklas Forsman, Jacob Leijon Jakobsbergs Sporthall
2015-11-22 10:30 150025033 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF (A) 11 - 7 Mattias Lönnborg, Christoffer Markovski Tyresöhallen
2015-11-22 11:00 150025035 Älvsjö AIK (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 2 Martin Johansson, Elis Erbing Västertorpshallen
2015-11-29 16:15 150025032 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 7 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Huddingehallen
2015-11-28 14:30 150025038 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Niklas Forsman, Thomas Wargkelius Rotebrohallen (Nya)
2015-11-29 09:00 150025037 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 7 - 7 Mattias Lönnborg, Jesper Wahlund Farstahallen 1
2015-12-05 18:00 150025036 FBI Tullinge (A) - Järfälla IBK (A) 6 - 4 Aarre Hietanen, Mattias Lönnborg Tullingehallen
2015-12-06 13:30 150025040 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 7 Emil Glenngård, Thomas Wargkelius Värmdö sporthall
2015-12-06 13:45 150025039 Salems IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 9 - 7 Mathias Stegrud, Tobias Berger Skogsängshallen
2015-12-12 14:30 150025042 Salems IF (A) - Värmdö IF (A) 6 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2015-12-12 17:15 150025044 Täby FC (A) - Farsta IBK (A) 2 - 6 Sebastian Öhman, Oskar Sevefjord Grindtorpshallen
2015-12-13 11:30 150025041 Järfälla IBK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 2 Niklas Forsman, Christian Högberg Jakobsbergs Sporthall
2015-12-13 15:30 150025043 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tyresöhallen
2015-12-13 17:00 150025045 Älvsjö AIK (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 2 Patric Terelius, Tobias Berger Västertorpshallen
2015-11-29 13:00 150025046 Salems IF (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 4 Mattias Lönnborg, Mattias Nordlund Skogsängshallen
2015-12-19 16:45 150025048 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Grindtorpshallen
2015-12-20 12:30 150025047 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (A) 4 - 7 Sebastian Öhman, Thomas Wargkelius Tyresöhallen
2015-12-20 16:45 150025050 Värmdö IF (A) - Järfälla IBK (A) 6 - 3 Kari Malmros, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2015-12-20 17:15 150025049 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 1 Christoffer Markovski, Tobias Berger Västertorpshallen
2016-01-09 18:15 150025051 Järfälla IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 2 Jonas Laurell, Mattias Nordlund Jakobsbergs Sporthall
2016-01-09 19:45 150025053 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 9 - 5 Thomas Wargkelius, David Berger Tullingehallen
2016-01-10 15:00 150025052 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 2 - 6 Martin Johansson, Christian Högberg Huddingehallen
2016-01-10 19:00 150025055 Rotebro IS IBK (A) - Värmdö IF (A) 11 - 7 Ulf Jonsson, Jonas Edström Rotebrohallen (Nya)
2016-02-05 20:40 150025054 Farsta IBK (A) - Salems IF (A) 6 - 4 Thomas Wargkelius, David Berger Farstahallen 4
2016-01-17 10:30 150025058 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 4 Christian Högberg, Tobias Ekmark Tyresöhallen
2016-01-23 11:00 150025056 Rotebro IS IBK (A) - Farsta IBK (A) 4 - 8 Mattias Lönnborg, Christian Högberg Sollentuna sim och sporthall
2016-01-23 11:15 150025059 Täby FC (A) - Järfälla IBK (A) 7 - 6 Tobias Ekmark, Thomas Wargkelius Grindtorpshallen
2016-01-24 19:00 150025057 Salems IF (A) - FBI Tullinge (A) 8 - 1 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Skogsängshallen
2016-02-10 20:00 150025060 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK (A) 2 - 9 David Berger, Tobias Berger Grantomtahallen
2016-01-31 13:30 150025062 Huddinge IBS (A) - Salems IF (A) 3 - 8 Ken Johansson, Tobias Berger Tomtbergahallen
2016-01-31 14:00 150025061 Järfälla IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 8 - 5 Jonas Laurell, Fadi Saffo Jakobsbergs Sporthall
2016-01-31 14:20 150025064 Farsta IBK (A) - Värmdö IF (A) 9 - 7 Mattias Nordlund, Thomas Wargkelius Farstahallen 1
2016-01-31 19:15 150025065 Älvsjö AIK (A) - Täby FC (A) 3 - 10 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Västertorpshallen
2016-01-31 20:00 150025063 FBI Tullinge (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 5 Peter Eriksson, Kari Karke Tullingehallen
2016-02-06 12:15 150025067 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Sollentuna sim och sporthall
2016-02-06 15:00 150025066 Farsta IBK (A) - FBI Tullinge (A) 9 - 2 Leif Borglund, Mikael Andersson Farstahallen 1
2016-02-07 11:00 150025070 Värmdö IF (A) - Täby FC (A) 8 - 7 Martin Johansson, Elis Erbing Värmdö sporthall
2016-02-07 11:15 150025069 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 7 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Tyresöhallen
2016-02-07 14:00 150025068 Salems IF (A) - Järfälla IBK (A) 6 - 3 Leif Borglund, Mikael Andersson Skogsängshallen
2016-02-13 16:30 150025074 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 6 Shari Tingman, Mattias Nordlund Grindtorpshallen
2016-02-14 12:30 150025075 Älvsjö AIK (A) - Salems IF (A) 3 - 11 Jesper Wahlund, Mattias Nordlund Västertorpshallen
2016-02-14 13:30 150025072 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (A) 9 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tomtbergahallen
2016-02-14 19:15 150025071 Järfälla IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 2 Elis Erbing, Martin Johansson Jakobsbergs Sporthall
2016-03-11 19:45 150025073 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF (A) 7 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tullingehallen
2016-02-20 17:30 150025077 Farsta IBK (A) - Järfälla IBK (A) 3 - 7 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Farstahallen 1
2016-02-21 13:45 150025080 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 6 Mattias Nordlund, Tobias Berger Värmdö sporthall
2016-02-21 18:30 150025076 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 3 Madelene Westerberg, Thomas Wargkelius Tullingehallen
2016-03-05 17:00 150025079 Salems IF (A) - Täby FC (A) 13 - 5 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Skogsängshallen
2016-03-09 19:00 150025078 Rotebro IS IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 7 Roland Nester, Christian Högberg Rotebrohallen (Nya)
2016-03-11 19:30 150025085 Älvsjö AIK (A) - Farsta IBK (A) 3 - 3 Anders Westerberg, Tobias Berger Västertorpshallen
2016-03-13 14:45 150025082 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF (A) 11 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Huddingehallen
2016-03-13 16:15 150025084 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 5 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Grindtorpshallen
2016-03-14 20:00 150025083 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF (A) 1 - 2 Kari Karke, David Berger Strandhallen - Tyresö
2016-03-15 20:00 150025081 Järfälla IBK (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 5 Roland Nester, Christian Högberg Kallhälls sporthall
2016-03-19 12:45 150025089 Rotebro IS IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 8 Roland Nester, Christian Högberg Sollentuna sim och sporthall
2016-03-19 17:15 150025088 Farsta IBK (A) - Täby FC (A) 7 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen 3
2016-03-20 13:00 150025086 Huddinge IBS (A) - Järfälla IBK (A) 3 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Huddingehallen
2016-03-20 16:00 150025090 Värmdö IF (A) - Salems IF (A) 3 - 11 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Värmdö sporthall
2016-03-20 20:00 150025087 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK (A) 1 - 6 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF (A) 18 14 2 2 132-79 53 44
2. Farsta IBK (A) 18 12 2 4 109-81 28 38
3. Järfälla IBK (A) 18 10 1 7 84-72 12 31
4. Älvsjö AIK (A) 18 9 3 6 80-81 -1 30
5. Täby FC (A) 18 7 2 9 90-101 -11 23
6. Huddinge IBS (A) 18 7 1 10 75-73 2 22
7. FBI Tullinge (A) 18 6 4 8 87-103 -16 22
8. Rotebro IS IBK (A) 18 6 3 9 82-95 -13 21
9. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 18 6 1 11 82-89 -7 19
10. Värmdö IF (A) 18 2 3 13 94-141 -47 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis