Röda Cupen Pojkar Svår (2015/16)

Gruppspel
Pojkar Svår Grupp A Kungälv
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 18:00 581070001 Warberg IBF P00 Röda Cupen - Bankeryds Skid o MK 00 Röd Cupen 4 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-02-05 18:00 581070002 Sportlife Kungälvs IBK P00 Röda Cupen - IBF Göteborg P01 6 - 4 Johan Larsson, Kevin Larsson Mimershus B-hallen
2016-02-05 18:00 581070003 Lindome IBK P00 Röda Cupen - Herrestads AIF (P-00) Röd Cupen 3 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Munkegärdehallen
2016-02-06 09:00 581070004 Bankeryds Skid o MK 00 Röd Cupen - Sportlife Kungälvs IBK P00 Röda Cupen 2 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-02-06 09:00 581070005 IBF Göteborg P01 - Lindome IBK P00 Röda Cupen 0 - 9 Robin Boqvist, Henrik Lord Johansson Mimershus B-hallen
2016-02-06 09:00 581070006 Herrestads AIF (P-00) Röd Cupen - Warberg IBF P00 Röda Cupen 7 - 7 Senad Olevic, Torbjörn Zahner Munkegärdehallen
2016-02-06 13:00 581070007 IBF Göteborg P01 - Bankeryds Skid o MK 00 Röd Cupen 3 - 9 Linus Backlund, Johan Pedersen Mimershus A-hallen
2016-02-06 13:00 581070008 Sportlife Kungälvs IBK P00 Röda Cupen - Herrestads AIF (P-00) Röd Cupen 2 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Mimershus B-hallen
2016-02-06 13:00 581070009 Lindome IBK P00 Röda Cupen - Warberg IBF P00 Röda Cupen 0 - 1 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Munkegärdehallen
2016-02-06 17:00 581070010 Lindome IBK P00 Röda Cupen - Sportlife Kungälvs IBK P00 Röda Cupen 4 - 3 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Mimershus A-hallen
2016-02-06 17:00 581070011 Warberg IBF P00 Röda Cupen - IBF Göteborg P01 7 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus B-hallen
2016-02-06 17:00 581070012 Herrestads AIF (P-00) Röd Cupen - Bankeryds Skid o MK 00 Röd Cupen 1 - 4 Joakim Jögi, Jesper Dammert Munkegärdehallen
2016-02-07 10:00 581070013 Sportlife Kungälvs IBK P00 Röda Cupen - Warberg IBF P00 Röda Cupen 3 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2016-02-07 10:00 581070014 IBF Göteborg P01 - Herrestads AIF (P-00) Röd Cupen 3 - 7 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Mimershus B-hallen
2016-02-07 10:00 581070015 Bankeryds Skid o MK 00 Röd Cupen - Lindome IBK P00 Röda Cupen 4 - 1 Jesper Dammert, Alexander Pavlovic Munkegärdehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bankeryds Skid o MK 00 Röd Cupen 5 4 0 1 25-12 13 12
2. Herrestads AIF (P-00) Röd Cupen 5 3 1 1 27-19 8 10
3. Warberg IBF P00 Röda Cupen 5 2 2 1 22-19 3 8
4. Sportlife Kungälvs IBK P00 Röda Cupen 5 2 1 2 17-18 -1 7
5. Lindome IBK P00 Röda Cupen 5 2 0 3 17-15 2 6
6. IBF Göteborg P01 5 0 0 5 13-38 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Svår Grupp B Kungälv
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 19:00 581071001 IBK Lund P00 Röda Cupen - FBC Lerum P00 Röda Cupen 3 - 3 Johan Larsson, Kevin Larsson Mimershus B-hallen
2016-02-05 19:00 581071002 Marstrands IBK P01 Röda Cupen - IBF Backadalen Röda Cupen 2 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Munkegärdehallen
2016-02-05 19:00 581071003 Herrestads AIF (P-01) Röda Cupen - Myggenäs IBK Röda Cupen 1 - 2 Joakim Jögi, Anton Nyberg Kastellegårdshallen
2016-02-06 10:00 581071004 Myggenäs IBK Röda Cupen - IBK Lund P00 Röda Cupen 0 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-02-06 10:00 581071005 FBC Lerum P00 Röda Cupen - Marstrands IBK P01 Röda Cupen 2 - 5 Senad Olevic, Torbjörn Zahner Munkegärdehallen
2016-02-06 10:00 581071006 IBF Backadalen Röda Cupen - Herrestads AIF (P-01) Röda Cupen 5 - 3 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2016-02-06 14:00 581071007 Myggenäs IBK Röda Cupen - IBF Backadalen Röda Cupen 1 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Mimershus A-hallen
2016-02-06 14:00 581071008 Herrestads AIF (P-01) Röda Cupen - FBC Lerum P00 Röda Cupen 2 - 10 Apilou Dragin, Ulf Jonasson Mimershus B-hallen
2016-02-06 14:00 581071009 IBK Lund P00 Röda Cupen - Marstrands IBK P01 Röda Cupen 6 - 3 Jakob Hambert, Emmy Rylander Munkegärdehallen
2016-02-06 18:00 581071010 IBK Lund P00 Röda Cupen - Herrestads AIF (P-01) Röda Cupen 8 - 2 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Mimershus A-hallen
2016-02-06 18:00 581071011 FBC Lerum P00 Röda Cupen - IBF Backadalen Röda Cupen 0 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus B-hallen
2016-02-06 18:00 581071012 Marstrands IBK P01 Röda Cupen - Myggenäs IBK Röda Cupen 2 - 0 Joakim Jögi, Jesper Dammert Munkegärdehallen
2016-02-07 11:30 581071013 IBF Backadalen Röda Cupen - IBK Lund P00 Röda Cupen 1 - 4 Adam Jällfält, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2016-02-07 11:30 581071014 Myggenäs IBK Röda Cupen - FBC Lerum P00 Röda Cupen 0 - 4 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Mimershus B-hallen
2016-02-07 11:30 581071015 Herrestads AIF (P-01) Röda Cupen - Marstrands IBK P01 Röda Cupen 2 - 6 Tomas Levin, Apilou Dragin Munkegärdehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund P00 Röda Cupen 5 4 1 0 30-9 21 13
2. IBF Backadalen Röda Cupen 5 4 0 1 20-10 10 12
3. Marstrands IBK P01 Röda Cupen 5 3 0 2 18-14 4 9
4. FBC Lerum P00 Röda Cupen 5 2 1 2 19-17 2 7
5. Myggenäs IBK Röda Cupen 5 1 0 4 3-19 -16 3
6. Herrestads AIF (P-01) Röda Cupen 5 0 0 5 10-31 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Svår Grupp C Köping
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 18:00 581078001 Per-Ols IBF - Tillberga IK Ungdom 3 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-05 19:00 581078002 Salems IF - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 1 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-05 19:00 581078003 Lillån IBK - Hovshaga AIF 4 - 0 Ullvihallen
2016-02-06 09:00 581078004 Tillberga IK Ungdom - Salems IF 1 - 14 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-06 09:00 581078006 Hovshaga AIF - Per-Ols IBF 8 - 5 Ullvihallen
2016-02-06 10:00 581078005 Pixbo Wallenstam IBF - Lillån IBK 5 - 8 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-06 13:00 581078007 Tillberga IK Ungdom - Hovshaga AIF 2 - 3 Ullvihallen
2016-02-06 14:00 581078008 Per-Ols IBF - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-06 14:00 581078009 Salems IF - Lillån IBK 1 - 1 Ullvihallen
2016-02-06 17:00 581078010 Salems IF - Per-Ols IBF 17 - 1 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-06 17:00 581078011 Lillån IBK - Tillberga IK Ungdom 10 - 1 Ullvihallen
2016-02-06 18:00 581078012 Pixbo Wallenstam IBF - Hovshaga AIF 2 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-07 09:00 581078013 Per-Ols IBF - Lillån IBK 2 - 13 Vasahallen
2016-02-07 09:00 581078014 Tillberga IK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-07 09:00 581078015 Hovshaga AIF - Salems IF 0 - 4 Ullvihallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF 5 4 1 0 39-4 35 13
2. Lillån IBK 5 4 1 0 36-9 27 13
3. Hovshaga AIF 5 3 0 2 15-17 -2 9
4. Pixbo Wallenstam IBF 5 2 0 3 12-16 -4 6
5. Per-Ols IBF 5 1 0 4 11-42 -31 3
6. Tillberga IK Ungdom 5 0 0 5 7-32 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Svår Grupp D Arboga
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 18:00 581079001 Västerås IBS Ungdom - AIK IBF 5 - 4 Vasahallen
2016-02-05 19:00 581079002 Täby FC - Partille IBS 4 - 4 Vasahallen
2016-02-05 19:00 581079003 IK Sirius IBK - Linköping IBK Ungdom 2 - 1 Sturehallen
2016-02-06 09:00 581079004 AIK IBF - Täby FC 4 - 5 Vasahallen
2016-02-06 09:00 581079005 Partille IBS - IK Sirius IBK 4 - 4 Sturehallen
2016-02-06 10:00 581079006 Linköping IBK Ungdom - Västerås IBS Ungdom 2 - 7 Vasahallen
2016-02-06 13:00 581079009 Täby FC - IK Sirius IBK 5 - 2 Sturehallen
2016-02-06 14:00 581079007 AIK IBF - Linköping IBK Ungdom 4 - 1 Sturehallen
2016-02-06 14:00 581079008 Västerås IBS Ungdom - Partille IBS 2 - 2 Vasahallen
2016-02-06 17:00 581079010 Täby FC - Västerås IBS Ungdom 5 - 3 Vasahallen
2016-02-06 17:00 581079011 IK Sirius IBK - AIK IBF 3 - 3 Sturehallen
2016-02-06 18:00 581079012 Partille IBS - Linköping IBK Ungdom 3 - 1 Vasahallen
2016-02-07 10:00 581079013 Västerås IBS Ungdom - IK Sirius IBK 3 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-07 10:00 581079014 AIK IBF - Partille IBS 2 - 2 Vasahallen
2016-02-07 10:00 581079015 Linköping IBK Ungdom - Täby FC 2 - 9 Sturehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 5 4 1 0 28-15 13 13
2. IK Sirius IBK 5 2 2 1 15-16 -1 8
3. Västerås IBS Ungdom 5 2 1 2 20-17 3 7
4. Partille IBS 5 1 4 0 15-13 2 7
5. AIK IBF 5 1 2 2 17-16 1 5
6. Linköping IBK Ungdom 5 0 0 5 7-25 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Pojkar Svår Arboga PL 11-12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 13:30 581085001 Linköping IBK Ungdom - Tillberga IK Ungdom 2 - 3 Ullvihallen
Pojkar Svår Arboga PL 3-4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 15:00 581081001 IK Sirius IBK - Lillån IBK 2 - 7 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Pojkar Svår Arboga PL 5-6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 13:30 581082001 Hovshaga AIF - Västerås IBS Ungdom 3 - 4 e.förl. Karlbergshallen (KB-Hallen)
Pojkar Svår Arboga PL 7-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 13:30 581083001 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 3 Vasahallen
Pojkar Svår Arboga PL 9-10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 13:30 581084001 Per-Ols IBF - AIK IBF 2 - 9 Sturehallen
Slutspel
Pojkar Svår Arboga Final
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 16:30 Final 581080001 Salems IF - Täby FC 4 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
Pojkar Svår Kungälv Final
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 16:30 Final 581072001 Bankeryds Skid o MK 00 Röd Cupen - IBK Lund P00 Röda Cupen 5 - 1 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
Pojkar Svår Kungälv PL 11-12
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 15:00 Final 581077001 Herrestads AIF (P-01) Röda Cupen - IBF Göteborg P01 3 - 5 Joakim Jögi, Anton Nyberg Kastellegårdshallen
Pojkar Svår Kungälv PL 3-4
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 16:30 Final 581073001 Herrestads AIF (P-00) Röd Cupen - IBF Backadalen Röda Cupen 1 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Mimershus B-hallen
Pojkar Svår Kungälv PL 5-6
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 15:00 Final 581074001 Warberg IBF P00 Röda Cupen - Marstrands IBK P01 Röda Cupen 4 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
Pojkar Svår Kungälv PL 7-8
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 15:00 Final 581075001 FBC Lerum P00 Röda Cupen - Sportlife Kungälvs IBK P00 Röda Cupen 4 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Mimershus B-hallen
Pojkar Svår Kungälv PL 9-10
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 15:00 Final 581076001 Myggenäs IBK Röda Cupen - Lindome IBK P00 Röda Cupen 1 - 8 Amanda Hansson, Simon Hitzeroth Munkegärdehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis