Kval (2016/17)

Gruppspel
Kval till H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-29 19:30 172525001 Midas IBK - Lamadjurets AIBC 10 - 5 Peter Alenbring, Fabian Fahimi Hallstaviks Sporthall
2017-03-31 19:30 172525002 Björklinge BK U - Gottsunda IBF U 4 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Björklinge Sporthall
2017-04-02 16:00 172525004 Lamadjurets AIBC - Björklinge BK U 8 - 7 Håkan Thunman, Jonas Tidsjö Örsundsbro Sporthall
2017-04-02 19:45 172525003 Gottsunda IBF U - Midas IBK 8 - 8 Oliver Halvarsson, Peter Alenbring Gottsundahallen
2017-04-06 20:30 172525006 Lamadjurets AIBC - Gottsunda IBF U 12 - 6 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Örsundsbro Sporthall
2017-04-07 19:30 172525005 Björklinge BK U - Midas IBK 6 - 6 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Björklinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lamadjurets AIBC 3 2 0 1 25-23 2 6
2. Midas IBK 3 1 2 0 24-19 5 5
3. Björklinge BK U 3 1 1 1 17-17 0 4
4. Gottsunda IBF U 3 0 1 2 17-24 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Kval till H4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-30 20:20 172526001 Alunda IBF U - Frötuna IBF 2 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Olandshallen
2017-04-19 19:30 172526002 Storvreta AIK - Wåhla IBK 3 - 5 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-04-04 19:45 172526004 Frötuna IBF - Storvreta AIK 2 - 3 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-04-04 20:00 172526003 Wåhla IBK - Alunda IBF U 9 - 1 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Östervåla Sporthall
2017-04-06 19:10 172526006 Frötuna IBF - Wåhla IBK 6 - 2 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2017-04-13 19:30 172526005 Storvreta AIK - Alunda IBF U 8 - 0 Jonas Nordqvist, Fabian Fahimi IFU Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta AIK 3 2 0 1 14-7 7 6
2. Wåhla IBK 3 2 0 1 16-10 6 6
3. Frötuna IBF 3 2 0 1 13-7 6 6
4. Alunda IBF U 3 0 0 3 3-22 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Kval till H5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-04-03 19:30 172527002 IBF Roslagsalliansen U - Storvreta IBK U 6 - 2 Anders Leander, Henrik Ramborg Sportcentrum
2017-04-04 19:45 172527001 SK Vide U - IBS Nabla 2 - 4 Per Ericsson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2017-04-06 20:15 172527004 IBS Nabla - IBF Roslagsalliansen U 3 - 9 Bo Pettersson Loklint, Niklas Arvidsson Vattholma Sporthall
2017-04-08 11:30 172527003 Storvreta IBK U - SK Vide U 6 - 3 Handrin Thunkvist, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2017-04-10 20:10 172527006 IBS Nabla - Storvreta IBK U 3 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Bolandskolan
2017-04-12 19:00 172527005 IBF Roslagsalliansen U - SK Vide U 10 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Roslagsalliansen U 3 3 0 0 25-10 15 9
2. Storvreta IBK U 3 2 0 1 16-12 4 6
3. IBS Nabla 3 1 0 2 10-19 -9 3
4. SK Vide U 3 0 0 3 10-20 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis