Flickor Röd Serie 2-3 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor Klass 2 Blå F15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 11:30 184300005 Fagerås BK - Skoghalls IBK 2 1 - 6 Erik Jansson, Gabriel Hammarsten Fageråshallen
2016-10-02 13:30 184300003 Deje IBF - Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom 4 - 1 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Deje Sporthall A
2016-10-09 14:00 184300002 SK Örnen - Sunne IBK 3 - 5 Nicklas Johansson, Christoffer Risberg Molkoms Sporthall
2016-10-07 19:00 184300009 Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom - SK Örnen 3 - 3 Albin Ekelund-Carlsson, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2016-10-09 17:30 184300007 Skoghalls IBK 2 - Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF 9 - 0 Lucas Nilsson, Villiam Ronnergård Hammarö Arena B
2016-11-06 12:00 184300010 Sunne IBK - SK Sifhälla 3 - 7 Lucas Nilsson, Sven-Olov Berggren Sparbankshallen
2016-10-15 11:00 184300012 SK Sifhälla - Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom 3 - 1 Leif Pettersson, Hanna Olsson Tegnérhallen
2016-10-16 15:00 184300015 Fagerås BK - Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF 6 - 3 Morgan Vallberg, Erik Jansson Fageråshallen
2016-10-25 19:00 184300014 Deje IBF - Skoghalls IBK 2 0 - 7 Ragnar Clarström, Adam Nilsson Deje Sporthall A
2016-10-22 11:30 184300019 Fagerås BK - Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom 3 - 3 Erik Jansson, Gabriel Hammarsten Fageråshallen
2016-10-22 13:30 184300018 Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF - Sunne IBK 9 - 2 Johanna Eriksson, Johanna Persson Stavdal Hyrcity Arena
2016-10-22 19:30 184300017 Deje IBF - SK Sifhälla 4 - 8 Ragnar Clarström, Adam Nilsson Deje Sporthall A
2016-10-29 11:00 184300021 SK Sifhälla - SK Örnen 3 - 6 Adrian Blomquist, Robert Kuylenstjerna Tegnérhallen
2016-10-29 11:00 184300023 Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom - Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF 4 - 2 Albin Ekelund-Carlsson, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2016-10-29 16:00 184300024 Sunne IBK - Deje IBF 8 - 1 Peter Magnusson, Sören Axelsson Sparbankshallen
2016-11-12 16:15 184300027 Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF - SK Örnen 3 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Klubbhuset Arena
2016-11-13 17:30 184300029 Skoghalls IBK 2 - Sunne IBK 8 - 3 Henrik Eklund, Erik Ejerfeldt Hammarö Arena
2016-12-18 17:30 184300028 Fagerås BK - SK Sifhälla 11 - 3 Alfred Särnehed, Mattias Pettersson Fageråshallen
2016-11-18 19:00 184300031 SK Sifhälla - Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF 5 - 1 Adrian Blomquist, Bosse Andersson Tegnérhallen
2016-11-19 10:00 184300032 SK Örnen - Deje IBF 4 - 2 Victor Kristensson-Olsson, Magnus Andersson Molkoms Sporthall
2016-11-19 16:00 184300034 Sunne IBK - Fagerås BK 3 - 2 Bosse Andersson, Gabriel Hammarsten Sparbankshallen
2016-11-20 15:00 184300033 Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom - Skoghalls IBK 2 4 - 7 Jan-Olov Johansson, Hampus Davidsson Ekshärads Sporthall
2016-12-03 13:00 184300040 Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom - Sunne IBK 9 - 6 Bosse Andersson, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2016-12-04 15:00 184300037 Fagerås BK - Deje IBF 9 - 4 Andreas Norberg, Erik Jansson Fageråshallen
2016-12-18 18:00 184300038 Skoghalls IBK 2 - SK Örnen 5 - 0 Villiam Ronnergård, Joel Dahlman-Zackrisson Hammarö Arena B
2016-12-10 11:30 184300042 SK Örnen - Fagerås BK 2 - 9 Pierre Rossi Waldehag, Pierre Strand Molkoms Sporthall
2016-12-11 19:00 184300043 Deje IBF - Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF 4 - 5 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Deje Sporthall A
2017-03-26 14:00 184300041 SK Sifhälla - Skoghalls IBK 2 3 - 6 Magnus Fransson, Leif Pettersson Tegnérhallen
2017-01-14 13:30 184300046 Skoghalls IBK 2 - Fagerås BK 4 - 0 Roger Schmidt, Henrik Eklund Hammarö Arena
2017-01-15 14:00 184300048 Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom - Deje IBF 5 - 3 Albin Ekelund-Carlsson, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2017-01-15 14:00 184300049 Sunne IBK - SK Örnen 11 - 5 Ragnar Clarström, Adam Nilsson Sparbankshallen
2017-01-16 18:30 184300052 SK Örnen - Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom 1 - 1 Albin Ekelund-Carlsson, Nicklas Johansson Molkoms Sporthall
2017-01-21 16:15 184300054 Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF - Skoghalls IBK 2 2 - 1 Johanna Persson, Adam Haglund Klubbhuset Arena
2017-04-01 11:00 184300051 SK Sifhälla - Sunne IBK 8 - 6 Magnus Fransson, Leif Pettersson Tegnérhallen
2017-01-28 10:30 184300057 Skoghalls IBK 2 - Deje IBF 2 - 1 Joel Dahlman-Zackrisson, Magnus Andersson Hammarö Arena
2017-01-28 13:30 184300059 Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom - SK Sifhälla 1 - 4 Albin Ekelund-Carlsson, Jan-Olov Johansson Ekshärads Sporthall
2017-02-03 18:30 184300056 Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF - Fagerås BK 0 - 10 Anna Gräsberg, Johanna Eriksson Klubbhuset Arena
2017-02-11 12:30 184300061 SK Sifhälla - Deje IBF 3 - 6 Leif Pettersson, Hanna Olsson Tegnérhallen
2017-02-12 12:45 184300063 Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom - Fagerås BK 1 - 9 Gabriel Gunnarsson, Leif Andersson Uddeholm Arena
2017-02-12 16:00 184300064 Sunne IBK - Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF 9 - 7 Alfred Särnehed, Peter Magnusson Sparbankshallen
2017-02-18 11:00 184300066 SK Örnen - SK Sifhälla 4 - 2 Victor Kristensson-Olsson, Magnus Andersson Molkoms Sporthall
2017-02-18 13:00 184300067 Deje IBF - Sunne IBK 6 - 9 Erik Jansson, Sören Axelsson Deje Sporthall A
2017-02-18 14:15 184300068 Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF - Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom 2 - 3 Roger Schmidt, Adam Haglund Stavdal Hyrcity Arena
2017-02-13 19:00 184300072 SK Örnen - Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF 6 - 3 Magnus Andersson, Henrik Jansson Molkoms Sporthall
2017-02-23 19:00 184300071 SK Sifhälla - Fagerås BK 1 - 4 Magnus Fransson, Hanna Olsson Tegnérhallen
2017-02-26 14:00 184300074 Sunne IBK - Skoghalls IBK 2 3 - 6 Sparbankshallen
2017-02-15 19:30 184300078 Fagerås BK - Sunne IBK 11 - 6 Mattias Pettersson, Mikael Kolleryd Fageråshallen
2017-03-05 13:15 184300077 Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF - SK Sifhälla 3 - 2 Robert Kuylenstjerna, Björn Svensson Stavdal Hyrcity Arena
2017-03-05 14:00 184300076 Deje IBF - SK Örnen 7 - 6 Olivia Kästel-Sjöman, Nicklas Johansson Deje Sporthall A
2017-03-05 15:00 184300079 Skoghalls IBK 2 - Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom 3 - 1 Oskar Sundin, Mattias Pettersson Hammarö Arena
2017-03-11 11:00 184300082 SK Örnen - Skoghalls IBK 2 2 - 6 Linus Bergsten, Johanna Persson Molkoms Sporthall
2017-03-11 11:00 184300083 Deje IBF - Fagerås BK 2 - 8 Roger Schmidt, Erik Jansson Deje Sporthall A
2017-03-12 16:30 184300084 Sunne IBK - Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom 5 - 7 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Sparbankshallen
2017-03-15 19:30 184300087 Fagerås BK - SK Örnen 7 - 3 Erik Jansson, Nicklas Mattsson Fageråshallen
2017-03-17 19:30 184300088 Skoghalls IBK 2 - SK Sifhälla 6 - 1 Joel Dahlman-Zackrisson, Villiam Ronnergård Hammarö Arena B
2017-03-18 11:15 184300086 Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF - Deje IBF 6 - 3 Tobias Jäderqvist, Christoffer Risberg Colorama Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK 2 14 13 0 1 76-21 55 39
2. Fagerås BK 14 10 1 3 90-41 49 31
3. SK Sifhälla 14 6 0 8 53-62 -9 18
4. Sunne IBK 14 6 0 8 79-89 -10 18
5. Edebäck IBF/ Hagfors IF Ungdom 14 5 3 6 44-55 -11 18
6. SK Örnen 14 5 2 7 49-67 -18 17
7. Karlstad IBF Ungdom/ Hultsberg/ Björkås IBF 14 5 0 9 46-68 -22 15
8. Deje IBF 14 3 0 11 47-81 -34 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 2 Extra F15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-15 20:00 184302004 Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom - Deje IBF 8 - 5 Tim Sandström, Robin Särén Ekshärads Sporthall
2016-11-27 12:00 184302003 BKI Sunnanå - SK Sifhälla 3 - 3 Markus Efraimsson, Ej offentliggjord Sannerudshallen
2016-12-29 18:15 184302001 GS 86 AIF - Skoghalls IBK 1 3 - 3 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Forshaga Sporthall
2017-03-15 17:45 184302002 Grums IBK - Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF 5 - 2 Anders Nilsson, Adrian Blomquist Grums Sporthall
2016-12-29 19:15 184302007 SK Sifhälla - Grums IBK 3 - 2 Leif Pettersson, Ronny Malmgren Tegnérhallen
2017-01-23 19:30 184302008 Deje IBF - GS 86 AIF 2 - 10 Ragnar Clarström, Alfred Särnehed Deje Sporthall A
2017-03-19 17:20 184302006 Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF - BKI Sunnanå 9 - 6 Linus Bergsten, Johanna Persson Klubbhuset Arena
2017-04-09 11:00 184302005 Skoghalls IBK 1 - Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom 6 - 2 Henrik Eklund, Oscar Ryen Hammarö Arena
184302012 Skoghalls IBK 1 - SK Sifhälla Hammarö Arena
2017-02-04 16:30 184302010 Grums IBK - Deje IBF 10 - 3 Ronny Malmgren, Lucas Nilsson Grums Sporthall
2017-02-25 10:30 184302011 BKI Sunnanå - Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom 6 - 5 Erik Jansson, Mattias Pettersson Sannerudshallen
2017-04-01 14:00 184302009 GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF 4 - 2 Johanna Eriksson, Erik Jansson Forshaga Sporthall
2017-01-15 09:30 184302015 SK Sifhälla - GS 86 AIF 3 - 6 Leif Pettersson, Magnus Fransson Tegnérhallen
2017-02-26 17:00 184302013 Edebäck IBF/Hagfors IF Ungdom - Grums IBK 4 - 5 Leif Andersson, Albin Ekelund-Carlsson Uddeholm Arena
2017-03-12 11:30 184302014 Karlstad IBF Ungdom/Hultsberg/Björkås IBF - Skoghalls IBK 1 6 - 9 Anna Gräsberg, Villiam Ronnergård Stavdal Hyrcity Arena
2017-04-05 19:00 184302016 Deje IBF - BKI Sunnanå 4 - 5 Ragnar Clarström, Adam Nilsson Deje Sporthall B
Pantamera Flickor Klass 2 Vit F15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-02 13:00 184301001 Skoghalls IBK 1 - Grums IBK 6 - 0 Linus Bergsten, Johanna Persson Hammarö Arena
2016-10-09 10:00 184301006 Grums IBK - Åmåls IBK 2 - 1 Weine Dahlén, Ronny Malmgren Grums Sporthall
2016-11-26 12:00 184301010 GS 86 AIF - Skoghalls IBK 1 4 - 3 Emmy Johansson, Olivia Kästel-Sjöman Forshaga Sporthall
2016-10-15 11:00 184301015 Åmåls IBK - Hagfors IF Ungdom 1 1 - 4 Bo Olsson, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2016-10-15 18:00 184301011 Grums IBK - GS 86 AIF 0 - 7 Mikael Kolleryd, Weine Dahlén Grums Sporthall
2016-10-16 13:30 184301012 Skoghalls IBK 1 - BKI Sunnanå 8 - 2 Mikael Kolleryd, Robert Kuylenstjerna Hammarö Arena
2016-10-23 11:00 184301018 Hagfors IF Ungdom 1 - GS 86 AIF 7 - 7 Albin Ekelund-Carlsson, Johan Carlsson Uddeholm Arena
2016-10-23 14:45 184301019 Åmåls IBK - BKI Sunnanå 0 - 6 Olof Olsson, Hanna Olsson Karlbergshallen Åmål
2016-10-29 16:00 184301023 BKI Sunnanå - Hagfors IF Ungdom 1 2 - 3 Adam Nilsson, Gabriel Hammarsten Sannerudshallen
2016-12-09 19:00 184301028 Åmåls IBK - Skoghalls IBK 1 4 - 16 Magnus Fransson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2016-11-19 16:30 184301031 Skoghalls IBK 1 - Hagfors IF Ungdom 1 6 - 8 Henrik Eklund, Erik Ejerfeldt Hammarö Arena B
2016-12-17 12:00 184301034 GS 86 AIF - Åmåls IBK 9 - 0 Lucas Nilsson, Olivia Kästel-Sjöman Forshaga Sporthall
2016-12-02 19:30 184301040 BKI Sunnanå - GS 86 AIF 6 - 2 Erik Jansson, Bosse Andersson Sannerudshallen
2016-12-03 11:00 184301036 Hagfors IF Ungdom 1 - Grums IBK 12 - 0 Peter Magnusson, Albin Ekelund-Carlsson Uddeholm Arena
2016-12-18 12:30 184301045 Grums IBK - BKI Sunnanå 2 - 3 Ronny Malmgren, Mikael Kolleryd Grums Sporthall
2017-01-15 13:00 184301050 Grums IBK - Skoghalls IBK 1 0 - 8 Mikael Kolleryd, Lucas Nilsson Grums Sporthall
2017-01-22 17:00 184301055 Åmåls IBK - Grums IBK 3 - 5 Olof Olsson, Hanna Olsson Karlbergshallen Åmål
2017-03-23 18:30 184301051 Skoghalls IBK 1 - GS 86 AIF 3 - 4 Oskar Sundin, Oscar Ryen Hammarö Arena B
2017-01-28 12:00 184301060 GS 86 AIF - Grums IBK 6 - 1 Alfred Särnehed, Erik Jansson Forshaga Sporthall
2017-01-28 12:15 184301059 BKI Sunnanå - Skoghalls IBK 1 3 - 8 Adam Haglund, Amanda Törner Sannerudshallen
2017-04-02 10:30 184301056 Hagfors IF Ungdom 1 - Åmåls IBK 6 - 1 Albin Ekelund-Carlsson, Jan Sandström Uddeholm Arena
2017-02-11 12:15 184301063 BKI Sunnanå - Åmåls IBK 8 - 1 Erik Jansson, Alfred Särnehed Sannerudshallen
2017-03-19 13:30 184301064 GS 86 AIF - Hagfors IF Ungdom 1 6 - 6 Oskar Sundin, Henrik Eklund Forshaga Sporthall
2017-02-19 11:30 184301068 Hagfors IF Ungdom 1 - BKI Sunnanå 5 - 5 Robin Särén, Tim Sandström Uddeholm Arena
2017-02-25 10:30 184301071 Skoghalls IBK 1 - Åmåls IBK WO (5 - 0) Nicklas Johansson, Adam Haglund Hammarö Arena
2017-02-17 19:00 184301078 Åmåls IBK - GS 86 AIF 1 - 4 Olof Olsson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2017-03-04 10:30 184301077 Hagfors IF Ungdom 1 - Skoghalls IBK 1 2 - 2 Jörgen Grändefors, Adam Haglund Uddeholm Arena
2017-03-10 19:00 184301084 GS 86 AIF - BKI Sunnanå 9 - 3 Olivia Kästel-Sjöman, Emmy Johansson Forshaga Sporthall
2017-03-11 15:00 184301085 Grums IBK - Hagfors IF Ungdom 1 2 - 7 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Grums Sporthall
2017-03-18 14:00 184301090 BKI Sunnanå - Grums IBK 5 - 3 Linus Bergsten, Johanna Persson Sannerudshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. GS 86 AIF 10 7 2 1 58-30 28 23
2. Hagfors IF Ungdom 1 10 6 4 0 60-32 28 22
3. Skoghalls IBK 1 10 6 1 3 65-27 38 19
4. BKI Sunnanå 10 5 1 4 43-41 2 16
5. Grums IBK 10 2 0 8 15-58 -43 6
6. Åmåls IBK 10 0 0 10 12-65 -53 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis