Damer Div.3 (2016/17)

Gruppspel
Damer Div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-09 12:00 122300004 Per-Ols IBF (D3) - Kopparbergs BK (D3) 12 - 6 Fagerstahallen
2016-10-14 20:00 122300002 Nora IBK (D3) - Skogsgymnastikens IBS (D3) 3 - 2 Anna Palmqvist, Oscar Carlsvärd Idrottshuset, Nora
2016-10-16 14:00 122300001 Kumla IBK (D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 6 - 0 Nicklas Johansson, Tommy Nordin Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-10-16 16:20 122300003 WSK Lindesberg (D3) - Åsbro GOIF (D3) 4 - 0 Anders Nordlund, Joe Larsson Stadsskogsskolan
2016-10-23 12:00 122300005 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - Kopparbergs BK (D3) 7 - 3 Sporthallen Kungsör A
2016-10-23 12:00 122300006 Åsbro GOIF (D3) - Per-Ols IBF (D3) 6 - 10 Joe Larsson, Fredrik Knutsson Åsbrohallen
2016-10-23 12:00 122300008 Kumla IBK (D3) - Nora IBK (D3) 10 - 1 Anna Palmqvist, Henrik Zegelsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-10-23 13:30 122300007 Skogsgymnastikens IBS (D3) - WSK Lindesberg (D3) 6 - 3 Björn Höijer, Michael Rosenlönn Klackbergsgården
2016-10-29 16:30 122300009 Nora IBK (D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 4 - 0 Berndt Swärd, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Nora
2016-10-30 12:00 122300011 Per-Ols IBF (D3) - Skogsgymnastikens IBS (D3) 3 - 7 Fagerstahallen
2016-10-30 16:20 122300010 WSK Lindesberg (D3) - Kumla IBK (D3) 3 - 9 Krister Eklund, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2017-02-12 16:00 122300012 Kopparbergs BK (D3) - Åsbro GOIF (D3) 4 - 6 Anders Nordlund, Fredrik Knutsson Ljusnarshallen
2016-11-11 19:30 122300015 Kumla IBK (D3) - Per-Ols IBF (D3) 10 - 2 Joel Olausson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-11-12 16:30 122300016 Nora IBK (D3) - WSK Lindesberg (D3) 4 - 3 Oscar Söljén, Tommy Nordin Idrottshuset, Nora
2016-11-13 11:30 122300014 Skogsgymnastikens IBS (D3) - Kopparbergs BK (D3) 15 - 0 Klackbergsgården
2016-12-04 15:00 122300013 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - Åsbro GOIF (D3) 4 - 3 Sporthallen Kungsör A
2016-11-20 12:00 122300018 Per-Ols IBF (D3) - Nora IBK (D3) 3 - 12 Mikael Jansson, Björn Höijer Fagerstahallen
2016-11-20 12:30 122300020 Åsbro GOIF (D3) - Skogsgymnastikens IBS (D3) 3 - 7 Henrik Zegelsson, Krister Eklund Åsbrohallen
2016-11-20 16:00 122300019 Kopparbergs BK (D3) - Kumla IBK (D3) 2 - 7 Pierre Strand Ljusnarshallen
2016-11-20 16:20 122300017 WSK Lindesberg (D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 13 - 0 Timmy Samuelsson, Jörgen Grändefors Stadsskogsskolan
2016-11-25 19:00 122300023 Nora IBK (D3) - Kopparbergs BK (D3) 14 - 2 Anders Nordlund, Tomas Persson Idrottshuset, Nora
2016-11-26 16:30 122300024 WSK Lindesberg (D3) - Per-Ols IBF (D3) 8 - 3 Joe Larsson, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2016-11-27 15:00 122300022 Kumla IBK (D3) - Åsbro GOIF (D3) 8 - 2 Henrik Zegelsson, Anders Nordlund Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-11-27 19:00 122300021 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - Skogsgymnastikens IBS (D3) 1 - 5 Pertti Nikka, Linus Viborg Sporthallen Kungsör A
2016-12-09 19:00 122300026 Kopparbergs BK (D3) - WSK Lindesberg (D3) 2 - 9 Joe Larsson, Tomas Persson Ljusnarshallen
2016-12-10 12:00 122300027 Åsbro GOIF (D3) - Nora IBK (D3) 1 - 8 Anders Nordlund, Tony Wennberg Åsbrohallen
2016-12-11 12:00 122300025 Per-Ols IBF (D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 6 - 4 Jerry Nilsson, Per Ryman Fagerstahallen
2017-02-11 15:00 122300028 Skogsgymnastikens IBS (D3) - Kumla IBK (D3) 4 - 7 Björn Höijer, Ej offentliggjord Klackbergsgården
2016-12-18 14:00 122300030 Skogsgymnastikens IBS (D3) - Nora IBK (D3) 4 - 4 e.förl. Jerry Nilsson, Per Ryman Klackbergsgården
2016-12-18 15:00 122300029 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - Kumla IBK (D3) 2 - 9 Amelin Begovic Sporthallen Kungsör A
2016-12-18 15:30 122300031 Åsbro GOIF (D3) - WSK Lindesberg (D3) 4 - 10 Fredrik Knutsson, Krister Eklund Åsbrohallen
2016-12-18 16:00 122300032 Kopparbergs BK (D3) - Per-Ols IBF (D3) 5 - 9 Joe Larsson, Anders Nordlund Ljusnarshallen
2017-01-14 16:30 122300036 Nora IBK (D3) - Kumla IBK (D3) 3 - 7 Jörgen Dahlström, Joe Larsson Idrottshuset, Nora
2017-01-14 17:00 122300035 WSK Lindesberg (D3) - Skogsgymnastikens IBS (D3) 5 - 2 Anders Nordlund, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2017-01-15 12:30 122300034 Per-Ols IBF (D3) - Åsbro GOIF (D3) 3 - 5 Mikael Jansson Fagerstahallen
2017-01-15 16:00 122300033 Kopparbergs BK (D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 5 - 11 Joe Larsson, Anders Nordlund Ljusnarshallen
2017-01-21 13:00 122300037 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - Nora IBK (D3) 4 - 9 Ej offentliggjord, Carl Wikgren Sporthallen Kungsör A
2017-01-22 11:30 122300039 Skogsgymnastikens IBS (D3) - Per-Ols IBF (D3) 1 - 3 Per Ryman, Jerry Nilsson Klackbergsgården
2017-01-22 13:00 122300038 Kumla IBK (D3) - WSK Lindesberg (D3) 1 - 4 Berndt Swärd, Henrik Zegelsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-01-22 17:30 122300040 Åsbro GOIF (D3) - Kopparbergs BK (D3) 10 - 5 Krister Eklund, Tony Wennberg Åsbrohallen
2017-01-28 12:00 122300041 Åsbro GOIF (D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 7 - 5 Tony Wennberg, Nicklas Johansson Åsbrohallen
2017-01-28 15:00 122300043 Per-Ols IBF (D3) - Kumla IBK (D3) 2 - 18 Ej offentliggjord, Mikael Jansson Fagerstahallen
2017-01-29 16:00 122300042 Kopparbergs BK (D3) - Skogsgymnastikens IBS (D3) 2 - 8 Joe Larsson, Emil Wass Ljusnarshallen
2017-01-29 16:20 122300044 WSK Lindesberg (D3) - Nora IBK (D3) 4 - 5 Tony Wennberg, Nicklas Johansson Stadsskogsskolan
2017-02-18 19:30 122300046 Nora IBK (D3) - Per-Ols IBF (D3) 7 - 3 Tony Wennberg, Anna Palmqvist Idrottshuset, Nora
2017-02-19 12:00 122300045 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - WSK Lindesberg (D3) 1 - 3 Henrik Syversen, Jonathan Mc Iver Sporthallen Kungsör A
2017-02-19 14:00 122300047 Kumla IBK (D3) - Kopparbergs BK (D3) 20 - 0 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-02-19 16:30 122300048 Skogsgymnastikens IBS (D3) - Åsbro GOIF (D3) 10 - 5 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Klackbergsgården
2017-02-22 20:00 122300050 Åsbro GOIF (D3) - Kumla IBK (D3) 1 - 5 Krister Eklund, Tommy Nordin Åsbrohallen
2017-02-26 12:00 122300049 Skogsgymnastikens IBS (D3) - Kungsörs IBK/IK Standard (D3) 8 - 1 Pertti Nikka, Ej offentliggjord Klackbergsgården
2017-02-26 15:00 122300052 Per-Ols IBF (D3) - WSK Lindesberg (D3) 2 - 5 Jerry Nilsson, Per Ryman Fagerstahallen
2017-02-26 16:00 122300051 Kopparbergs BK (D3) - Nora IBK (D3) 5 - 9 Joe Larsson, Mats Eriksson Ljusnarshallen
2017-03-03 19:00 122300055 Nora IBK (D3) - Åsbro GOIF (D3) 5 - 2 Mats Eriksson, Emil Wass Idrottshuset, Nora
2017-03-03 20:00 122300053 Kungsörs IBK/IK Standard (D3) - Per-Ols IBF (D3) 4 - 4 e.förl. Pertti Nikka, Ej offentliggjord Sporthallen Kungsör A
2017-03-04 16:00 122300054 WSK Lindesberg (D3) - Kopparbergs BK (D3) 17 - 4 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Stadsskogsskolan
2017-03-05 14:00 122300056 Kumla IBK (D3) - Skogsgymnastikens IBS (D3) 11 - 10 e.förl. Anders Nordlund, Joel Olausson Kumlahallen Viahallen (Stora)
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kumla IBK (D3) 14 12 1 (1) 1 128-36 92 38
2. Nora IBK (D3) 14 11 1 (0) 2 88-50 38 34
3. WSK Lindesberg (D3) 14 10 0 (0) 4 91-43 48 30
4. Skogsgymnastikens IBS (D3) 14 8 2 (0) 4 89-51 38 26
5. Per-Ols IBF (D3) 14 5 1 (0) 8 65-98 -33 16
6. Åsbro GOIF (D3) 14 4 0 (0) 10 55-88 -33 12
7. Kungsörs IBK/ IK Standard (D3) 14 3 1 (0) 10 44-85 -41 10
8. Kopparbergs BK (D3) 14 0 0 (0) 14 45-154 -109 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis