DM Herrar gruppspel (2016/17)

Gruppspel
DM Herrar Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-03 09:00 150106001 Östermalms IBK (Div 5) - Lokomotiv Kista IBF (Div 4) 4 - 3 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Sjöstadshallen
2016-09-03 10:00 150106002 Rotebro IS IBK (B) (Div 3) - IK Stym (Div 5) 3 - 2 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Sjöstadshallen
2016-09-03 13:00 150106004 Rotebro IS IBK (B) (Div 3) - Östermalms IBK (Div 5) 3 - 1 David Berger, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2016-09-03 14:00 150106003 Lokomotiv Kista IBF (Div 4) - Sköndals IK (Div 3) 1 - 6 David Berger, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2016-09-03 17:00 150106005 Sköndals IK (Div 3) - IK Stym (Div 5) 8 - 2 Fadi Saffo, Ken Johansson Sjöstadshallen
2016-09-04 14:00 150106006 Lokomotiv Kista IBF (Div 4) - Rotebro IS IBK (B) (Div 3) 3 - 2 Jesper Wahlund, Robert Jäderlund Sjöstadshallen
2016-09-04 09:00 150106007 Rotebro IS IBK (B) (Div 3) - Sköndals IK (Div 3) 1 - 6 David Berger, Tobias Berger Sjöstadshallen
2016-09-04 15:00 150106008 Östermalms IBK (Div 5) - IK Stym (Div 5) 4 - 2 Jesper Wahlund, Robert Jäderlund Sjöstadshallen
2016-09-04 10:00 150106010 IK Stym (Div 5) - Lokomotiv Kista IBF (Div 4) 0 - 9 David Berger, Tobias Berger Sjöstadshallen
2016-09-04 12:00 150106009 Sköndals IK (Div 3) - Östermalms IBK (Div 5) 5 - 6 Fadi Saffo, Kari Malmros Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK (Div 3) 4 3 0 1 25-10 15 9
2. Östermalms IBK (Div 5) 4 3 0 1 15-13 2 9
3. Lokomotiv Kista IBF (Div 4) 4 2 0 2 16-12 4 6
4. Rotebro IS IBK (B) (Div 3) 4 2 0 2 9-12 -3 6
5. IK Stym (Div 5) 4 0 0 4 6-24 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-11 09:00 150143002 Vaxholms IBF (Div 3) - Värmdö IF (Div 1) 2 - 7 Tobias Berger, David Berger Värmdö sporthall
2016-09-11 10:00 150143001 Sköndals IK (Div 3) - Råsunda IS (Div 2) 3 - 5 Tobias Berger, David Berger Värmdö sporthall
2016-09-11 13:00 150143003 Sköndals IK (Div 3) - Vaxholms IBF (Div 3) 7 - 3 Anders Westerberg, Christoffer Markovski Värmdö sporthall
2016-09-11 14:00 150143004 Värmdö IF (Div 1) - Råsunda IS (Div 2) 2 - 2 Anders Westerberg, Christoffer Markovski Värmdö sporthall
2016-09-11 17:00 150143006 Råsunda IS (Div 2) - Vaxholms IBF (Div 3) 8 - 1 Kari Karke, Peter Eriksson Värmdö sporthall
2016-09-11 18:00 150143005 Värmdö IF (Div 1) - Sköndals IK (Div 3) 7 - 2 Kari Karke, Peter Eriksson Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (Div 1) 3 2 1 0 16-6 10 7
2. Råsunda IS (Div 2) 3 2 1 0 15-6 9 7
3. Sköndals IK (Div 3) 3 1 0 2 12-15 -3 3
4. Vaxholms IBF (Div 3) 3 0 0 3 6-22 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-03 11:00 150118001 IK Wasa (Div 4) - IK Ängen/Sätra (Div 4) 4 - 5 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Sjöstadshallen
2016-09-03 12:00 150118002 Huddinge IBS (B) (Div 3) - FBC Söderort (Div 5) 8 - 1 David Berger, Anders Westerberg Sjöstadshallen
2016-09-03 15:00 150118003 IK Wasa (Div 4) - Huddinge IBS (B) (Div 3) 3 - 3 Fadi Saffo, Niklas Forsman Sjöstadshallen
2016-09-03 16:00 150118004 FBC Söderort (Div 5) - IK Ängen/Sätra (Div 4) 4 - 4 Niklas Forsman, Fadi Saffo Sjöstadshallen
2016-09-03 18:00 150118006 IK Ängen/Sätra (Div 4) - Huddinge IBS (B) (Div 3) 4 - 4 Fadi Saffo, Ken Johansson Sjöstadshallen
2016-09-04 13:00 150118005 FBC Söderort (Div 5) - IK Wasa (Div 4) 1 - 3 Fadi Saffo, Kari Malmros Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (B) (Div 3) 3 1 2 0 15-8 7 5
2. IK Ängen/ Sätra (Div 4) 3 1 2 0 13-12 1 5
3. IK Wasa (Div 4) 3 1 1 1 10-9 1 4
4. FBC Söderort (Div 5) 3 0 1 2 6-15 -9 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-03 09:00 150120002 Adelsö IF (Div 5) - Sundbybergs IK (Div 3) 1 - 19 Magnus Westerberg, Roger Nyström Ulriksdalshallen
2016-09-03 10:00 150120001 IS Bar Central Nytorget (Div 4) - Rönninge IF (Div 4) 2 - 2 Magnus Westerberg, Roger Nyström Ulriksdalshallen
2016-09-03 12:30 150120003 IS Bar Central Nytorget (Div 4) - Adelsö IF (Div 5) 22 - 1 Björn Söderström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2016-09-03 13:30 150120004 Sundbybergs IK (Div 3) - Rönninge IF (Div 4) 3 - 1 Björn Söderström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2016-09-03 16:00 150120006 Rönninge IF (Div 4) - Adelsö IF (Div 5) 9 - 0 Simon Bernhardsson, Rasmus Jansson Ulriksdalshallen
2016-09-03 17:00 150120005 Sundbybergs IK (Div 3) - IS Bar Central Nytorget (Div 4) 4 - 3 Simon Bernhardsson, Rasmus Jansson Ulriksdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundbybergs IK (Div 3) 3 3 0 0 26-5 21 9
2. IS Bar Central Nytorget (Div 4) 3 1 1 1 27-7 20 4
3. Rönninge IF (Div 4) 3 1 1 1 12-5 7 4
4. Adelsö IF (Div 5) 3 0 0 3 2-50 -48 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-04 09:00 150123001 Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) - Vaxholms IBF (Div 3) 3 - 3 Tobias Ekmark, Christian Högberg Ulriksdalshallen
2016-09-04 10:00 150123002 Åkersberga IBF (B) (Div 4) - Lokomotiv Stockholm IK (Div 4) 1 - 4 Tobias Ekmark, Christian Högberg Ulriksdalshallen
2016-09-04 12:30 150123004 Lokomotiv Stockholm IK (Div 4) - Vaxholms IBF (Div 3) 7 - 10 Peter Gustafsson Saliba, Bjarne Hekkelstrand Ulriksdalshallen
2016-09-04 13:30 150123003 Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) - Åkersberga IBF (B) (Div 4) 6 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Bjarne Hekkelstrand Ulriksdalshallen
2016-09-04 16:00 150123005 Lokomotiv Stockholm IK (Div 4) - Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) 2 - 8 Linus Warrenstein, Björn Söderström Ulriksdalshallen
2016-09-04 17:00 150123006 Vaxholms IBF (Div 3) - Åkersberga IBF (B) (Div 4) 6 - 5 Linus Warrenstein, Björn Söderström Ulriksdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skogås/ Trångsunds IBK (Div 3) 3 2 1 0 17-10 7 7
2. Vaxholms IBF (Div 3) 3 2 1 0 19-15 4 7
3. Lokomotiv Stockholm IK (Div 4) 3 1 0 2 13-19 -6 3
4. Åkersberga IBF (B) (Div 4) 3 0 0 3 11-16 -5 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-10 11:30 150127002 IK Ängen/Sätra (Div 4) - Jakobsbergs IBF (Div 2) 2 - 7 Kari Karke, Peter Eriksson Åkersberga Sporthall A
2016-09-10 12:30 150127001 Åkersberga IBF (Div 1) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) (Div 2) 5 - 1 Kari Karke, Peter Eriksson Åkersberga Sporthall A
2016-09-10 15:30 150127004 Jakobsbergs IBF (Div 2) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) (Div 2) 5 - 2 Kari Karke, Peter Eriksson Åkersberga Sporthall A
2016-09-10 16:30 150127003 Åkersberga IBF (Div 1) - IK Ängen/Sätra (Div 4) 8 - 4 Tobias Ekmark, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2016-09-11 10:00 150127005 Jakobsbergs IBF (Div 2) - Åkersberga IBF (Div 1) 2 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall A
2016-09-11 11:00 150127006 Tyresö Trollbäcken IBK (B) (Div 2) - IK Ängen/Sätra (Div 4) 1 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (Div 1) 3 3 0 0 17-7 10 9
2. Jakobsbergs IBF (Div 2) 3 2 0 1 14-8 6 6
3. IK Ängen/ Sätra (Div 4) 3 1 0 2 12-16 -4 3
4. Tyresö Trollbäcken IBK (B) (Div 2) 3 0 0 3 4-16 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-11 09:30 150132001 Östermalms IBK (Div 5) - Nacka Wallenstam IBK (Div 2) 1 - 3 Leif Borglund, Aldin Imamovic Kvarnängshallen
2016-09-11 10:30 150132002 IS Bar Central Nytorget (Div 4) - Grimsta AIK (Div 1) 2 - 5 Shari Tingman, Aldin Imamovic Kvarnängshallen
2016-09-11 13:00 150132004 Grimsta AIK (Div 1) - Nacka Wallenstam IBK (Div 2) 4 - 3 Leif Borglund, Shari Tingman Kvarnängshallen
2016-09-11 14:00 150132003 Östermalms IBK (Div 5) - IS Bar Central Nytorget (Div 4) 3 - 4 Leif Borglund, Shari Tingman Kvarnängshallen
2016-09-11 16:30 150132005 Grimsta AIK (Div 1) - Östermalms IBK (Div 5) 13 - 5 David Berger, Shari Tingman Kvarnängshallen
2016-09-11 17:30 150132006 Nacka Wallenstam IBK (Div 2) - IS Bar Central Nytorget (Div 4) 5 - 3 David Berger, Leif Borglund Kvarnängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Grimsta AIK (Div 1) 3 3 0 0 22-10 12 9
2. Nacka Wallenstam IBK (Div 2) 3 2 0 1 11-8 3 6
3. IS Bar Central Nytorget (Div 4) 3 1 0 2 9-13 -4 3
4. Östermalms IBK (Div 5) 3 0 0 3 9-20 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-10 09:30 150134002 Bro IK (Div 2) - Bele Barkarby IF IBF (Div 1) 1 - 1 Tobias Ekmark, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2016-09-10 10:30 150134001 Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) - Högalids IF (Div 2) 5 - 4 Tobias Ekmark, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2016-09-10 13:30 150134003 Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) - Bro IK (Div 2) 5 - 2 Tobias Ekmark, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2016-09-10 14:30 150134004 Bele Barkarby IF IBF (Div 1) - Högalids IF (Div 2) 4 - 2 Christian Högberg, Peter Eriksson Åkersberga Sporthall A
2016-09-10 17:30 150134006 Högalids IF (Div 2) - Bro IK (Div 2) 5 - 2 Tobias Ekmark, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2016-09-11 12:00 150134005 Bele Barkarby IF IBF (Div 1) - Skogås/Trångsunds IBK (Div 3) 7 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF (Div 1) 3 2 1 0 12-7 5 7
2. Skogås/ Trångsunds IBK (Div 3) 3 2 0 1 14-13 1 6
3. Högalids IF (Div 2) 3 1 0 2 11-11 0 3
4. Bro IK (Div 2) 3 0 1 2 5-11 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-10 11:00 150138002 Ingarö IF (Div 2) - Duvbo IK (Div 2) 2 - 5 Anders Westerberg, David Berger Sjöstadshallen
2016-09-10 12:00 150138001 Sundbybergs IK (Div 3) - Älvsjö AIK IBF (Div 1) 2 - 10 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Sjöstadshallen
2016-09-10 15:00 150138004 Duvbo IK (Div 2) - Älvsjö AIK IBF (Div 1) 4 - 7 Björn Landin, Shari Tingman Sjöstadshallen
2016-09-10 16:00 150138003 Sundbybergs IK (Div 3) - Ingarö IF (Div 2) 4 - 7 Björn Landin, Shari Tingman Sjöstadshallen
2016-09-11 10:00 150138006 Älvsjö AIK IBF (Div 1) - Ingarö IF (Div 2) 9 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Sjöstadshallen
2016-09-11 11:00 150138005 Duvbo IK (Div 2) - Sundbybergs IK (Div 3) 9 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF (Div 1) 3 3 0 0 26-10 16 9
2. Duvbo IK (Div 2) 3 2 0 1 18-11 7 6
3. Ingarö IF (Div 2) 3 1 0 2 13-18 -5 3
4. Sundbybergs IK (Div 3) 3 0 0 3 8-26 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Herrar Grupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-10 09:00 150140002 Rönninge IF (Div 4) - Huddinge IBS B (Div 3) 2 - 4 Anders Westerberg, David Berger Sjöstadshallen
2016-09-10 10:00 150140001 Tumba GOIF (Div 1) - Balrog B/S IK (Div 1) 3 - 10 Anders Westerberg, David Berger Sjöstadshallen
2016-09-10 17:00 150140003 Tumba GOIF (Div 1) - Rönninge IF (Div 4) 5 - 4 Björn Landin, Shari Tingman Sjöstadshallen
2016-09-11 12:00 150140004 Huddinge IBS B (Div 3) - Balrog B/S IK (Div 1) 1 - 9 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Sjöstadshallen
2016-09-10 13:00 150140006 Balrog B/S IK (Div 1) - Rönninge IF (Div 4) 10 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Sjöstadshallen
2016-09-10 14:00 150140005 Huddinge IBS B (Div 3) - Tumba GOIF (Div 1) 1 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Balrog B/ S IK (Div 1) 3 3 0 0 29-6 23 9
2. Tumba GOIF (Div 1) 3 2 0 1 11-15 -4 6
3. Huddinge IBS B (Div 3) 3 1 0 2 6-14 -8 3
4. Rönninge IF (Div 4) 3 0 0 3 8-19 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis