Damer Division 3 (2016/17)

Gruppspel
Damer Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-23 19:30 182300001 Sunne IBK - Karlstad IBF Bredd 13 - 0 Christoffer Frykestam, Alfred Särnehed Sparbankshallen
2016-09-24 14:00 182300006 Degerfors IBK U - GS 86 AIF 2 - 2 e.förl. Adam Haglund, Alfred Särnehed Stora Vallahallen
2016-11-14 19:00 182300005 SK Örnen - BKI Sunnanå/BK Vålberg U 12 - 0 Raimon Strömberg, Christoffer Risberg Molkoms Sporthall
2016-10-01 12:00 182300008 Edebäck IBF - Grums IBK 6 - 2 Jan-Olov Johansson, Erik Bergström Ekshärads Sporthall
2016-10-14 19:50 182300011 Karlstad IBF Bredd - SK Örnen 1 - 18 Tomas Hane, Jari Marjetta Stavdal Hyrcity Arena
2016-10-30 17:00 182300009 BKI Sunnanå/BK Vålberg U - Åmotfors IF/Eda IF 6 - 2 Mattias Pettersson, Lucas Nilsson Sannerudshallen
2016-10-08 13:00 182300017 SK Örnen - GS 86 AIF 6 - 3 Christoffer Frykestam, Alfred Särnehed Molkoms Sporthall
2016-10-08 13:30 182300014 Grums IBK - Karlstad IBF Bredd 16 - 0 Olof Olsson, Mikael Kolleryd Grums Sporthall
2016-10-08 18:30 182300018 Degerfors IBK U - BKI Sunnanå/BK Vålberg U 4 - 8 Lars Larsson, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2016-10-09 12:00 182300015 Åmotfors IF/Eda IF - Edebäck IBF 3 - 4 e.förl. Bosse Andersson, Fredric Westberg Gärdeshallen
2016-10-15 14:00 182300020 GS 86 AIF - Grums IBK 7 - 3 Mattias Pettersson, Sven-Olov Berggren Forshaga Sporthall
2016-10-16 14:15 182300021 Karlstad IBF Bredd - Åmotfors IF/Eda IF 1 - 11 Alfred Särnehed, Adam Haglund Stavdal Hyrcity Arena
2016-10-16 15:00 182300024 Edebäck IBF - Degerfors IBK U 13 - 2 Nicklas Mattsson, Tim Sandström Ekshärads Sporthall
2016-10-16 18:00 182300019 BKI Sunnanå/BK Vålberg U - Sunne IBK 5 - 3 Mattias Pettersson, Lucas Nilsson Sannerudshallen
2016-10-21 19:30 182300025 Sunne IBK - GS 86 AIF 3 - 7 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Sparbankshallen
2016-10-21 19:30 182300029 SK Örnen - Edebäck IBF 2 - 5 Magnus Andersson, Pierre Strand Molkoms Sporthall
2016-10-22 15:00 182300026 Grums IBK - BKI Sunnanå/BK Vålberg U 8 - 1 Mattias Pettersson, Andreas Norberg Grums Sporthall
2016-10-28 19:30 182300033 Edebäck IBF - Sunne IBK WO (5 - 0) Jan Sandström, Albin Ekelund-Carlsson Ekshärads Sporthall
2016-10-28 20:00 182300032 GS 86 AIF - Åmotfors IF/Eda IF 6 - 5 Gabriel Gunnarsson, Mattias Pettersson Forshaga Sporthall
2016-10-30 11:00 Två målskyttar ändrade. Period 1 11.26 och period 2 16:40. //Johan 182300036 Karlstad IBF Bredd - Degerfors IBK U 1 - 20 Pontus Huatorpet, Markus Efraimsson Colorama Arena
2016-11-04 19:30 182300037 Sunne IBK - Åmotfors IF/Eda IF 2 - 3 Weine Dahlén, Marcus Kjellström Sparbankshallen
2016-11-04 19:30 182300042 Edebäck IBF - GS 86 AIF 5 - 3 Jörgen Jönsson, Albin Ekelund-Carlsson Ekshärads Sporthall
2016-11-05 13:30 182300038 Grums IBK - SK Örnen 4 - 11 Roger Nilsson, Robert Andersson Grums Sporthall
2016-11-11 20:15 182300044 SK Örnen - Sunne IBK 6 - 3 Tobias Jäderqvist, Johan Carlsson Molkoms Sporthall
2016-11-12 13:00 182300045 Åmotfors IF/Eda IF - Degerfors IBK U 5 - 4 Bosse Andersson, Peter Berntsson Gärdeshallen
2016-11-13 17:00 182300046 BKI Sunnanå/BK Vålberg U - Karlstad IBF Bredd 11 - 1 Nicklas Mattsson, Mikael Kolleryd Sannerudshallen
2016-11-18 19:30 182300049 Åmotfors IF/Eda IF - SK Örnen 4 - 3 Morgan Vallberg, Lars Room Gärdeshallen
2016-11-20 11:30 182300051 Grums IBK - Degerfors IBK U 8 - 3 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Grums Sporthall
2016-11-20 17:15 182300052 Karlstad IBF Bredd - Edebäck IBF 2 - 18 Nicklas Mattsson, Oskar Sundin Stavdal Hyrcity Arena
2016-11-26 13:30 182300055 Grums IBK - Sunne IBK 8 - 5 Olof Olsson, Magnus Fransson Grums Sporthall
2016-11-26 15:00 182300057 Degerfors IBK U - SK Örnen 3 - 4 Krister Eklund, Nicklas Johansson Stora Vallahallen
2017-02-21 19:00 182300060 GS 86 AIF - BKI Sunnanå/BK Vålberg U 6 - 4 Christoffer Risberg, Peter Oredsson Forshaga Sporthall
2016-12-02 19:30 182300061 Sunne IBK - Degerfors IBK U 2 - 8 Peter Magnusson, Sven-Olov Berggren Sparbankshallen
2016-12-02 19:30 182300062 Åmotfors IF/Eda IF - Grums IBK 4 - 5 e.förl. Ronny Malmgren, Fredric Westberg Gärdeshallen
2016-12-04 11:30 182300064 Karlstad IBF Bredd - GS 86 AIF 3 - 20 Tobias Jäderqvist, Jari Marjetta Colorama Arena
2017-02-19 15:00 182300066 BKI Sunnanå/BK Vålberg U - Edebäck IBF WO (5 - 0) Sannerudshallen
2016-12-09 20:00 182300072 GS 86 AIF - Degerfors IBK U 4 - 6 Jari Marjetta, Magnus Andersson Forshaga Sporthall
2016-12-11 17:15 182300067 Karlstad IBF Bredd - Sunne IBK 2 - 7 Lucas Nilsson, Jari Marjetta Colorama Arena
2016-12-12 20:00 182300071 BKI Sunnanå/BK Vålberg U - SK Örnen 1 - 5 Raimon Strömberg, Johan Carlsson Sannerudshallen
2016-12-16 20:00 182300077 SK Örnen - Karlstad IBF Bredd 5 - 0 Raimon Strömberg, Johan Carlsson Molkoms Sporthall
2016-12-22 20:15 182300074 Grums IBK - Edebäck IBF 6 - 5 e.förl. Tomas Hane, Jari Marjetta Grums Sporthall
2017-01-21 12:00 182300075 Åmotfors IF/Eda IF - BKI Sunnanå/BK Vålberg U 5 - 3 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2017-01-07 15:45 182300080 Karlstad IBF Bredd - Grums IBK 0 - 7 Mikael Kolleryd, Jari Marjetta Colorama Arena
2017-01-07 15:45 182300084 BKI Sunnanå/BK Vålberg U - Degerfors IBK U 8 - 7 e.förl. Marcus Kjellström, Ronny Malmgren Sannerudshallen
2017-01-08 11:00 182300083 GS 86 AIF - SK Örnen 6 - 5 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Forshaga Sporthall
2017-02-05 13:00 182300081 Edebäck IBF - Åmotfors IF/Eda IF 7 - 5 Jörgen Grändefors, Leif Andersson Ekshärads Sporthall
2017-01-13 19:30 182300085 Sunne IBK - BKI Sunnanå/BK Vålberg U 5 - 6 Peter Magnusson, Philip Aronsson-Elffors Sparbankshallen
2017-01-14 12:00 182300087 Åmotfors IF/Eda IF - Karlstad IBF Bredd 11 - 2 Lars Room, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2017-01-14 19:00 182300090 Degerfors IBK U - Edebäck IBF 4 - 3 e.förl. Nicklas Johansson, Nicklas Mattsson Stora Vallahallen
2017-01-15 15:00 182300086 Grums IBK - GS 86 AIF 2 - 4 Leif Pettersson, Magnus Fransson Grums Sporthall
2017-01-21 13:30 182300095 Edebäck IBF - SK Örnen 6 - 8 Robin Särén, Tim Sandström Ekshärads Sporthall
2017-01-21 16:00 182300091 GS 86 AIF - Sunne IBK 11 - 5 Christoffer Frykestam, Erik Jansson Forshaga Sporthall
2017-01-22 18:00 182300092 BKI Sunnanå/BK Vålberg U - Grums IBK 3 - 4 Alfred Särnehed, Adam Haglund Sannerudshallen
2017-01-28 15:00 182300099 Sunne IBK - Edebäck IBF 1 - 7 Erik Jansson, Robert Andersson Sparbankshallen
2017-01-29 14:00 182300102 Degerfors IBK U - Karlstad IBF Bredd 12 - 1 Marko Vujic, David Krantz Stora Vallahallen
2017-02-09 19:30 182300098 Åmotfors IF/Eda IF - GS 86 AIF 3 - 7 Bosse Andersson, Mikael Kolleryd Gärdeshallen
2017-02-03 20:00 182300104 SK Örnen - Grums IBK 4 - 5 Raimon Strömberg, Magnus Andersson Molkoms Sporthall
2017-02-03 20:00 182300108 GS 86 AIF - Edebäck IBF 6 - 11 Ronny Malmgren, Peter Oredsson Forshaga Sporthall
2017-02-04 13:00 182300103 Åmotfors IF/Eda IF - Sunne IBK 7 - 3 Sören Axelsson, Bosse Andersson Gärdeshallen
2017-02-10 19:30 182300110 Sunne IBK - SK Örnen 3 - 6 Erik Jansson, Nicklas Mattsson Sparbankshallen
2017-02-11 16:30 182300112 Karlstad IBF Bredd - BKI Sunnanå/BK Vålberg U 5 - 12 Tomas Hane, Jari Marjetta Klubbhuset Arena
2017-02-11 19:00 182300111 Degerfors IBK U - Åmotfors IF/Eda IF 9 - 5 Nicklas Johansson, David Granström Stora Vallahallen
2017-02-17 20:00 182300115 SK Örnen - Åmotfors IF/Eda IF 3 - 5 Robert Andersson, Adam Haglund Molkoms Sporthall
2017-02-19 14:00 182300117 Degerfors IBK U - Grums IBK 2 - 4 Erik Wallin, Gabriel Gunnarsson Stora Vallahallen
2017-02-25 15:00 182300118 Edebäck IBF - Karlstad IBF Bredd 10 - 1 Albin Ekelund-Carlsson, Robin Särén Ekshärads Sporthall
2017-02-24 19:00 182300123 SK Örnen - Degerfors IBK U 7 - 2 Albin Ekelund-Carlsson, Robin Särén Molkoms Sporthall
2017-02-24 19:30 182300121 Sunne IBK - Grums IBK 6 - 5 e.förl. Peter Magnusson, Weine Dahlén Sparbankshallen
2017-02-25 17:15 182300126 BKI Sunnanå/BK Vålberg U - GS 86 AIF 9 - 6 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Sannerudshallen
2017-03-04 14:00 182300127 Degerfors IBK U - Sunne IBK 6 - 11 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2017-03-04 14:00 182300128 Grums IBK - Åmotfors IF/Eda IF 4 - 3 Mikael Kolleryd, Björn Svensson Grums Sporthall
2017-03-04 14:00 182300130 GS 86 AIF - Karlstad IBF Bredd 12 - 0 Oskar Sundin, Mattias Pettersson Forshaga Sporthall
2017-03-04 14:00 182300132 Edebäck IBF - BKI Sunnanå/BK Vålberg U 10 - 8 Adam Haglund, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Edebäck IBF 16 11 3 (1) 2 115-58 57 37
2. SK Örnen 16 11 0 (0) 5 105-51 54 33
3. Grums IBK 16 9 3 (2) 4 91-64 27 32
4. GS 86 AIF 16 10 1 (0) 5 110-72 38 31
5. Åmotfors IF/ Eda IF 16 8 2 (0) 6 81-69 12 26
6. BKI Sunnanå/ BK Vålberg U 16 8 1 (1) 7 90-83 7 26
7. Degerfors IBK U 16 5 3 (1) 8 94-86 8 19
8. Sunne IBK 16 3 1 (1) 12 72-92 -20 11
9. Karlstad IBF Bredd 16 0 0 (0) 16 20-203 -183 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis