Herrar Division 5 (2016/17)

Gruppspel
Herrar Division 5 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-23 19:30 181500001 Nordmarkens IBF U - Billingsfors IBK U 4 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2016-09-24 16:30 181500005 Dotteviks IF U - Karlanda IF 12 - 0 Stefan Elmersson, Fredric Westberg Strandhallen
2016-09-25 18:00 181500003 Lekvattnets BK - Sunne IBK U 4 - 6 Sven-Olov Berggren, Sören Axelsson Stjernehallen
2016-09-30 19:30 181500008 SK Sifhälla U - Åmotfors IF U 1 - 8 Adrian Blomquist, Robert Andersson Tegnérhallen
2016-09-30 19:30 181500011 Billingsfors IBK U - Dotteviks IF U 7 - 3 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Billingsfors Bollhall
2016-10-01 13:30 181500009 Karlanda IF - Lekvattnets BK 6 - 13 Leif Lillberg, Fredric Westberg Årjängs Sporthall A
2016-10-09 18:00 181500007 Sunne IBK U - Nordmarkens IBF U 10 - 2 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Sparbankshallen
2016-10-08 13:00 Ändring:
2-1 assisten: Oskar Karlsson i stället för Henrik Karlsson. 181500014 Åmotfors IF U - Billingsfors IBK U 3 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2016-10-09 16:30 181500017 Dotteviks IF U - Mangskog SK 5 - 5 Lars Room, Fredric Westberg Strandhallen
2016-10-09 18:00 181500015 Lekvattnets BK - SK Sifhälla U 10 - 3 Christoffer Frykestam, Albin Jakobsson Stjernehallen
2016-10-15 13:30 181500019 Karlanda IF - Nordmarkens IBF U 1 - 3 Lars Room, Fredric Westberg Årjängs Sporthall A
2016-10-15 18:00 181500023 Sunne IBK U - Dotteviks IF U 8 - 4 Anna Gräsberg, Marcus Lindqvist Sparbankshallen
2016-10-15 20:30 181500020 Mangskog SK - Åmotfors IF U 3 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2016-11-26 17:00 181500021 Billingsfors IBK U - Lekvattnets BK 4 - 6 Billingsfors Bollhall
2016-10-21 19:30 181500025 Nordmarkens IBF U - Mangskog SK 7 - 5 Andreas Norberg, Mattias Pettersson Årjängs Sporthall A
2016-10-22 13:00 181500026 Åmotfors IF U - Karlanda IF 7 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2016-10-23 18:00 181500029 Dotteviks IF U - SK Sifhälla U 17 - 4 Bosse Andersson, Nicklas Mattsson Strandhallen
2016-10-28 19:30 181500033 SK Sifhälla U - Nordmarkens IBF U 6 - 6 Leif Pettersson, Ronny Malmgren Tegnérhallen
2016-10-29 18:00 181500031 Sunne IBK U - Åmotfors IF U 8 - 6 Erik Bergström, Peter Magnusson Sparbankshallen
2016-10-30 18:30 181500032 Mangskog SK - Lekvattnets BK 4 - 7 Nicklas Mattsson, Andreas Norberg Strandhallen
2016-11-04 19:30 Ändring:
8-4 målet: Daniel Karlsson i stället för Henrik Karlsson 181500038 Åmotfors IF U - Dotteviks IF U 8 - 5 Fredric Westberg, Lars Room Gärdeshallen
2016-11-05 14:00 181500037 Nordmarkens IBF U - Lekvattnets BK 4 - 6 Pontus Huatorpet, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2016-11-06 15:30 181500042 SK Sifhälla U - Mangskog SK 0 - 13 Leif Pettersson, Björn Svensson Tegnérhallen
2016-11-06 18:30 181500040 Billingsfors IBK U - Sunne IBK U 4 - 5 Bo Olsson, Sebastian Ohlsson Billingsfors Bollhall
2016-11-12 13:30 181500046 Karlanda IF - Billingsfors IBK U 1 - 11 Lars Room, Fredric Westberg Årjängs Sporthall A
2016-11-12 18:00 181500048 Sunne IBK U - Mangskog SK 1 - 2 Christoffer Frykestam, Alfred Särnehed Sparbankshallen
2016-11-13 15:30 181500044 Dotteviks IF U - Nordmarkens IBF U 11 - 4 Bosse Andersson, Stefan Elmersson Strandhallen
2016-11-19 16:00 181500052 Billingsfors IBK U - SK Sifhälla U 16 - 1 Anna Soovik, Johannes Svensson Billingsfors Bollhall
2016-11-19 18:00 181500053 Sunne IBK U - Karlanda IF 10 - 6 Andreas Norberg, Mattias Pettersson Sparbankshallen
2016-11-20 18:00 181500049 Lekvattnets BK - Dotteviks IF U 6 - 9 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Stjernehallen
2016-11-25 19:30 181500055 Åmotfors IF U - Nordmarkens IBF U 5 - 0 Bosse Andersson, Lars Room Gärdeshallen
2016-11-26 19:00 181500060 Mangskog SK - Karlanda IF 9 - 1 Fredric Westberg, Lars Room Strandhallen
2016-11-27 14:30 181500059 SK Sifhälla U - Sunne IBK U 4 - 8 Adrian Blomquist, Robert Andersson Tegnérhallen
2016-12-03 13:30 181500066 Karlanda IF - SK Sifhälla U 5 - 6 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2016-12-04 18:00 181500062 Lekvattnets BK - Åmotfors IF U 7 - 5 Robin Särén, Tim Sandström Stjernehallen
2016-12-11 16:00 181500064 Billingsfors IBK U - Mangskog SK 8 - 0 Bo Olsson, Sebastian Ohlsson Billingsfors Bollhall
2016-12-10 13:30 181500071 Karlanda IF - Dotteviks IF U 4 - 12 Lars Room, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2016-12-10 14:15 181500067 Billingsfors IBK U - Nordmarkens IBF U 5 - 2 Anna Soovik, Leif Pettersson Billingsfors Bollhall
2016-12-10 18:00 181500069 Sunne IBK U - Lekvattnets BK 7 - 9 Sören Axelsson, Jörgen Jönsson Sparbankshallen
2016-12-17 15:00 181500074 Åmotfors IF U - SK Sifhälla U 13 - 1 Lars Room, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2016-12-18 16:30 181500077 Dotteviks IF U - Billingsfors IBK U 5 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2016-12-18 19:00 181500075 Lekvattnets BK - Karlanda IF 6 - 1 Robin Särén, Tim Sandström Stjernehallen
2017-03-12 18:00 181500073 Nordmarkens IBF U - Sunne IBK U 7 - 4 Stefan Elmersson, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2017-01-07 20:00 181500083 Mangskog SK - Dotteviks IF U 7 - 10 Nicklas Mattsson, Morgan Vallberg Strandhallen
2017-01-08 15:00 181500081 SK Sifhälla U - Lekvattnets BK 5 - 9 Leif Pettersson, Magnus Fransson Tegnérhallen
2017-01-08 15:45 181500080 Billingsfors IBK U - Åmotfors IF U 8 - 8 Linus Ohlsson, Sebastian Ohlsson Billingsfors Bollhall
2017-01-13 19:30 181500085 Nordmarkens IBF U - Karlanda IF 9 - 0 Bosse Andersson, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2017-01-14 15:00 181500086 Åmotfors IF U - Mangskog SK 6 - 6 Lars Room, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2017-01-15 16:30 181500089 Dotteviks IF U - Sunne IBK U 9 - 3 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2017-01-15 18:00 181500087 Lekvattnets BK - Billingsfors IBK U 4 - 3 Tim Sandström, Robin Särén Stjernehallen
2017-01-20 19:30 181500095 SK Sifhälla U - Dotteviks IF U 0 - 39 Leif Pettersson, Magnus Fransson Tegnérhallen
2017-01-21 13:30 181500092 Karlanda IF - Åmotfors IF U 1 - 4 Peter Berntsson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2017-01-21 18:30 181500091 Mangskog SK - Nordmarkens IBF U 11 - 2 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Strandhallen
2017-01-27 19:30 181500097 Åmotfors IF U - Sunne IBK U 5 - 3 Bosse Andersson, Lars Room Gärdeshallen
2017-01-28 14:00 181500099 Nordmarkens IBF U - SK Sifhälla U 7 - 5 Lars Room, Fredric Westberg Årjängs Sporthall A
2017-01-28 16:00 181500098 Lekvattnets BK - Mangskog SK 6 - 4 Christoffer Frykestam, Albin Ekelund-Carlsson Stjernehallen
2017-02-04 18:00 181500106 Sunne IBK U - Billingsfors IBK U 11 - 8 Peter Magnusson, Sven-Olov Berggren Sparbankshallen
2017-02-05 17:00 181500104 Dotteviks IF U - Åmotfors IF U 5 - 4 Bosse Andersson, Lars Room Strandhallen
2017-02-05 18:00 181500103 Lekvattnets BK - Nordmarkens IBF U 10 - 4 Robin Särén, Jörgen Grändefors Stjernehallen
2017-02-10 20:00 181500108 Mangskog SK - SK Sifhälla U 13 - 1 Bosse Andersson, Lars Room Arvika Sporthall
2017-02-17 19:30 181500110 Nordmarkens IBF U - Dotteviks IF U 4 - 9 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Årjängs Sporthall A
2017-02-18 13:30 181500112 Billingsfors IBK U - Karlanda IF 8 - 6 Leif Pettersson, Magnus Fransson Billingsfors Bollhall
2017-02-18 19:30 181500114 Mangskog SK - Sunne IBK U 7 - 3 Morgan Vallberg, Bosse Andersson Strandhallen
2017-02-24 19:30 181500118 SK Sifhälla U - Billingsfors IBK U 7 - 3 Magnus Fransson, Leif Pettersson Tegnérhallen
2017-02-25 13:30 181500119 Karlanda IF - Sunne IBK U 6 - 11 Lars Room, Fredric Westberg Årjängs Sporthall A
2017-02-26 17:00 181500115 Dotteviks IF U - Lekvattnets BK 14 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2017-03-03 19:30 181500121 Nordmarkens IBF U - Åmotfors IF U 11 - 4 Bosse Andersson, Amanda Törner Årjängs Sporthall A
2017-03-04 13:30 181500126 Karlanda IF - Mangskog SK 5 - 22 Bosse Andersson, Lars Room Årjängs Sporthall A
2017-03-04 18:00 181500125 Sunne IBK U - SK Sifhälla U 26 - 1 Lars Room, Bosse Andersson Sparbankshallen
2017-03-10 19:30 181500132 SK Sifhälla U - Karlanda IF 10 - 4 Andreas Norberg, Mattias Pettersson Tegnérhallen
2017-03-11 19:30 181500130 Mangskog SK - Billingsfors IBK U 8 - 2 Lars Room, Fredric Westberg Strandhallen
2017-03-12 13:00 181500128 Åmotfors IF U - Lekvattnets BK 7 - 12 Morgan Vallberg, Bosse Andersson Gärdeshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Lekvattnets BK 16 13 0 (0) 3 124-86 38 39
2. Dotteviks IF U 16 12 1 (0) 3 169-76 93 37
3. Sunne IBK U 16 10 0 (0) 6 124-84 40 30
4. Mangskog SK 16 8 3 (0) 5 119-67 52 27
5. Åmotfors IF U 16 7 4 (0) 5 96-77 19 25
6. Billingsfors IBK U 16 7 2 (0) 7 98-74 24 23
7. Nordmarkens IBF U 16 6 1 (0) 9 76-97 -21 19
8. SK Sifhälla U 16 3 1 (0) 12 55-197 -142 10
9. Karlanda IF 16 0 0 (0) 16 50-153 -103 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 19:45 181501001 Lusasken IBK - Degerfors IBK U 9 - 3 Alfred Särnehed, Adam Haglund Brogårdshallen
2016-09-30 20:00 181501005 Olsäters SK U - BKI Sunnanå U 5 - 14 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Deje Sporthall A
2016-10-01 14:00 181501002 Åsmyra IBK U - Deje IBF 9 - 6 Christoffer Risberg, Erik Jansson Grossbolshallen
2016-10-02 15:00 181501003 SK Örnen U - Karlskoga IBF U 8 - 4 Henrik Eklund, Albin Jakobsson Molkoms Sporthall
2016-10-07 19:00 181501010 Deje IBF - Lusasken IBK 8 - 8 Alfred Särnehed, Peter Magnusson Deje Sporthall A
2016-10-07 19:30 181501009 Karlskoga IBF U - Åsmyra IBK U 15 - 3 Fredrik Knutsson, Johnny Mizser Karlbergshallen B Karlskoga
2016-10-07 20:00 181501008 GS 86 AIF U - SK Örnen U 10 - 0 Lucas Nilsson, Mattias Pettersson Forshaga Sporthall
2016-10-08 16:30 181501006 Degerfors IBK U - Olsäters SK U 5 - 7 Lars Larsson, Albin Jakobsson Stora Vallahallen
2016-10-14 19:45 181501012 Lusasken IBK - Karlskoga IBF U 6 - 10 Raimon Strömberg, Johan Carlsson Brogårdshallen
2016-10-15 11:30 181501011 Degerfors IBK U - Deje IBF 3 - 3 Sören Axelsson, Albin Jakobsson Stora Vallahallen
2016-10-15 14:00 181501013 Åsmyra IBK U - GS 86 AIF U 4 - 9 Nicklas Johansson, Sören Axelsson Grossbolshallen
2016-12-03 13:00 181501014 SK Örnen U - BKI Sunnanå U 9 - 3 Alfred Särnehed, Adam Haglund Molkoms Sporthall
2016-10-28 19:30 181501016 Åsmyra IBK U - Degerfors IBK U 9 - 10 Alfred Särnehed, Adam Haglund Grossbolshallen
2016-10-28 19:30 181501019 Olsäters SK U - Karlskoga IBF U 4 - 8 Adrian Blomquist, Tobias Jäderqvist Deje Sporthall A
2016-10-29 13:00 181501017 SK Örnen U - Lusasken IBK 10 - 4 Nicklas Johansson, Magnus Andersson Molkoms Sporthall
2016-10-30 19:30 181501020 BKI Sunnanå U - GS 86 AIF U 2 - 10 Raimon Strömberg, Sören Axelsson Sannerudshallen
2016-11-04 19:00 181501024 Deje IBF - SK Örnen U 4 - 6 Robert Andersson, Alfred Särnehed Deje Sporthall A
2016-11-04 19:45 181501021 Lusasken IBK - Åsmyra IBK U 7 - 5 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Brogårdshallen
2016-11-04 20:00 181501022 GS 86 AIF U - Olsäters SK U 9 - 2 Erik Ejerfeldt, Oskar Sundin Forshaga Sporthall
2016-11-05 17:00 181501025 Degerfors IBK U - BKI Sunnanå U 6 - 5 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Stora Vallahallen
2016-11-18 19:30 Mål och assist ändrad på Lusaskens första mål (7-1) efter mail från Lusasken. //Johan 181501028 Olsäters SK U - Lusasken IBK 10 - 2 Albin Ekelund-Carlsson, Jörgen Jönsson Deje Sporthall A
2016-11-18 19:30 181501029 BKI Sunnanå U - Deje IBF 9 - 4 Mikael Kolleryd, Mattias Pettersson Sannerudshallen
2016-11-18 20:00 181501030 GS 86 AIF U - Karlskoga IBF U 7 - 7 Lucas Nilsson, Sven-Olov Berggren Forshaga Sporthall
2016-11-19 14:00 181501026 SK Örnen U - Degerfors IBK U 3 - 3 Lars Larsson, Tim Sandström Molkoms Sporthall
2016-11-25 19:00 181501034 Deje IBF - Olsäters SK U 1 - 8 Christoffer Risberg, Nicklas Johansson Deje Sporthall A
2016-11-25 19:30 181501032 Åsmyra IBK U - SK Örnen U 5 - 4 Lucas Nilsson, Sven-Olov Berggren Grossbolshallen
2016-11-26 17:30 181501035 Degerfors IBK U - GS 86 AIF U 2 - 13 Christoffer Frykestam, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2017-02-05 13:00 181501033 Karlskoga IBF U - BKI Sunnanå U 14 - 2 Johnny Mizser, Nicklas Johansson Karlbergshallen B Karlskoga
2016-11-30 20:00 181501038 BKI Sunnanå U - Åsmyra IBK U 9 - 2 Nicklas Mattsson, Alfred Särnehed Sannerudshallen
2016-12-02 18:00 181501037 Olsäters SK U - SK Örnen U 9 - 4 Lucas Nilsson, Philip Aronsson-Elffors Deje Sporthall A
2016-12-02 19:30 181501040 Karlskoga IBF U - Deje IBF 6 - 2 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Karlbergshallen B Karlskoga
2016-12-02 20:00 181501039 GS 86 AIF U - Lusasken IBK 13 - 4 Alfred Särnehed, Erik Ejerfeldt Forshaga Sporthall
2016-12-09 19:00 181501044 Deje IBF - GS 86 AIF U 0 - 16 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2016-12-09 19:45 181501041 Lusasken IBK - BKI Sunnanå U 6 - 10 Alfred Särnehed, Claes Knutsson Brogårdshallen
2016-12-10 14:00 181501042 Åsmyra IBK U - Olsäters SK U 2 - 5 Tobias Jäderqvist, Erik Ejerfeldt Grossbolshallen
2016-12-10 14:30 181501045 Degerfors IBK U - Karlskoga IBF U 3 - 10 Gabriel Gunnarsson, Krister Eklund Stora Vallahallen
2016-12-16 19:00 181501049 Deje IBF - Åsmyra IBK U 9 - 7 Adam Nilsson, Erik Ejerfeldt Deje Sporthall A
2016-12-16 19:30 181501048 Karlskoga IBF U - SK Örnen U 7 - 1 Pierre Rossi Waldehag, Pierre Strand Karlbergshallen B Karlskoga
2016-12-18 17:00 181501046 BKI Sunnanå U - Olsäters SK U 5 - 5 Erik Jansson, Jonas Snäll Sannerudshallen
2016-12-18 17:00 181501050 Degerfors IBK U - Lusasken IBK 7 - 4 Marko Vujic, Lars Larsson Stora Vallahallen
2017-01-06 19:45 181501051 Lusasken IBK - Deje IBF 6 - 4 Mattias Pettersson, Marko Vujic Brogårdshallen
2017-01-06 20:00 181501055 Olsäters SK U - Degerfors IBK U 6 - 6 Christoffer Risberg, Peter Oredsson Deje Sporthall A
2017-01-07 13:00 181501053 SK Örnen U - GS 86 AIF U 1 - 10 Alfred Särnehed, Robert Andersson Molkoms Sporthall
2017-01-07 14:00 181501052 Åsmyra IBK U - Karlskoga IBF U 4 - 7 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Grossbolshallen
2017-01-13 19:30 181501059 Karlskoga IBF U - Lusasken IBK 13 - 8 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Karlbergshallen B Karlskoga
2017-01-13 20:00 181501058 GS 86 AIF U - Åsmyra IBK U 20 - 1 Ragnar Clarström, Andreas Norberg Forshaga Sporthall
2017-01-13 20:00 181501060 Deje IBF - Degerfors IBK U 7 - 2 Erik Ejerfeldt, Mikael Kolleryd Deje Sporthall A
2017-02-18 15:45 181501057 BKI Sunnanå U - SK Örnen U 7 - 10 Lucas Nilsson, Peter Magnusson Sannerudshallen
2017-01-20 19:45 181501061 Lusasken IBK - SK Örnen U 7 - 3 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Brogårdshallen
2017-01-21 13:00 181501062 GS 86 AIF U - BKI Sunnanå U 21 - 6 Ragnar Clarström, Adam Nilsson Forshaga Sporthall
2017-01-22 13:15 181501063 Karlskoga IBF U - Olsäters SK U 5 - 3 Alfred Särnehed, Adam Haglund Karlbergshallen B Karlskoga
2017-01-22 14:00 181501065 Degerfors IBK U - Åsmyra IBK U 9 - 8 Johnny Mizser, Lars Larsson Stora Vallahallen
2017-01-27 19:30 181501066 Åsmyra IBK U - Lusasken IBK 9 - 8 Adrian Blomquist, Robert Andersson Grossbolshallen
2017-01-28 13:00 181501067 SK Örnen U - Deje IBF 2 - 4 Bosse Andersson, Gabriel Gunnarsson Molkoms Sporthall
2017-01-28 15:45 181501070 BKI Sunnanå U - Degerfors IBK U 24 - 5 Erik Ejerfeldt, Philip Aronsson-Elffors Sannerudshallen
2017-02-14 20:30 181501069 Olsäters SK U - GS 86 AIF U 2 - 7 Erik Ejerfeldt, Mikael Kolleryd Deje Sporthall A
2017-02-10 19:00 181501074 Deje IBF - BKI Sunnanå U 10 - 1 Alfred Särnehed, Adam Haglund Deje Sporthall A
2017-02-10 19:30 181501073 Karlskoga IBF U - GS 86 AIF U 7 - 6 Johnny Mizser, Gabriel Gunnarsson Karlbergshallen B Karlskoga
2017-02-10 19:45 181501071 Lusasken IBK - Olsäters SK U 13 - 3 Marko Vujic, Raimon Strömberg Brogårdshallen
2017-02-11 12:00 181501075 Degerfors IBK U - SK Örnen U 5 - 4 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Stora Vallahallen
2017-02-24 18:00 181501078 Olsäters SK U - Deje IBF 7 - 6 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2017-02-25 13:00 181501076 SK Örnen U - Åsmyra IBK U 5 - 4 Albin Jakobsson, Adam Haglund Molkoms Sporthall
2017-02-26 18:30 181501079 BKI Sunnanå U - Karlskoga IBF U 5 - 17 Ronny Malmgren, Marcus Kjellström Sannerudshallen
2017-03-10 20:00 181501080 GS 86 AIF U - Degerfors IBK U 31 - 4 Philip Aronsson-Elffors, Nicklas Mattsson Grossbolshallen
2017-03-03 19:00 181501081 Lusasken IBK - GS 86 AIF U 4 - 12 Percy Lundkvist, Marko Vujic Brogårdshallen
2017-03-03 19:00 181501083 SK Örnen U - Olsäters SK U 10 - 2 Timmy Samuelsson, Johan Carlsson Molkoms Sporthall
2017-03-03 19:00 181501084 Deje IBF - Karlskoga IBF U 3 - 13 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2017-03-04 13:15 181501082 Åsmyra IBK U - BKI Sunnanå U 5 - 5 Adam Nilsson, Ragnar Clarström Grossbolshallen
2017-03-09 20:00 181501089 GS 86 AIF U - Deje IBF 13 - 2 Nicklas Johansson, Magnus Andersson Forshaga Sporthall
2017-03-10 18:00 181501087 Olsäters SK U - Åsmyra IBK U 7 - 4 Henrik Eklund, Oskar Sundin Deje Sporthall A
2017-03-10 19:30 181501088 BKI Sunnanå U - Lusasken IBK 9 - 3 Lars Room, Morgan Vallberg Sannerudshallen
2017-03-12 16:00 181501090 Karlskoga IBF U - Degerfors IBK U 14 - 0 Albin Jakobsson, Lars Larsson Karlbergshallen B Karlskoga
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. GS 86 AIF U 16 14 1 (0) 1 207-48 159 43
2. Karlskoga IBF U 16 14 1 (0) 1 157-65 92 43
3. Olsäters SK U 16 7 2 (0) 7 85-101 -16 23
4. SK Örnen U 16 7 1 (0) 8 80-88 -8 22
5. BKI Sunnanå U 16 6 2 (0) 8 116-132 -16 20
6. Degerfors IBK U 16 5 3 (0) 8 73-157 -84 18
7. Lusasken IBK 16 5 1 (0) 10 99-129 -30 16
8. Deje IBF 16 4 2 (0) 10 73-116 -43 14
9. Åsmyra IBK U 16 3 1 (0) 12 81-135 -54 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis