Stockholmscupen Flickor (2016/17)

Gruppspel
Gruppspel Flickor Lätt 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-04-29 09:00 155002001 Ekerö IK - Värmdö IF (B) 4 - 1 Johan Ståhl, Erik Nyman Sköndalshallen
2017-04-29 10:00 155002002 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 2 - 4 Johan Ståhl, Erik Nyman Sköndalshallen
2017-04-29 13:00 155002003 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Daniel Kölborn, Ida Nedin Sköndalshallen
2017-04-29 14:00 155002004 Rotebro IS IBK - Värmdö IF (B) 1 - 3 Daniel Kölborn, Ida Nedin Sköndalshallen
2017-04-29 17:00 155002005 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 5 - 2 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sköndalshallen
2017-04-29 18:00 155002006 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK IBF 7 - 0 Aldin Imamovic, Per Sundvall Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK 3 2 0 (0) 1 10-7 3 6
2. Ekerö IK 3 2 0 (0) 1 10-8 2 6
3. Värmdö IF (B) 3 2 0 (0) 1 11-5 6 6
4. Älvsjö AIK IBF 3 0 0 (0) 3 4-15 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Flickor Lätt 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-04-29 11:00 155012001 Hammarby IF IBF - Värmdö IF (A) 12 - 0 Johan Ståhl, Erik Nyman Sköndalshallen
2017-04-29 12:00 155012002 Vendelsö IK - Töjnan IBK 2 - 0 Daniel Kölborn, Ida Nedin Sköndalshallen
2017-04-29 15:00 155012003 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK 8 - 0 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sköndalshallen
2017-04-29 16:00 155012004 Töjnan IBK - Värmdö IF (A) 1 - 1 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sköndalshallen
2017-04-29 19:00 155012005 Töjnan IBK - Hammarby IF IBF 3 - 7 Aldin Imamovic, Per Sundvall Sköndalshallen
2017-04-29 20:00 155012006 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK 0 - 2 Aldin Imamovic, Per Sundvall Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 3 3 0 (0) 0 27-3 24 9
2. Vendelsö IK 3 2 0 (0) 1 4-8 -4 6
3. Töjnan IBK 3 0 1 (0) 2 4-10 -6 1
4. Värmdö IF (A) 3 0 1 (0) 2 1-15 -14 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Flickor Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-04-29 10:00 155010002 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IK 3 - 1 Ulf Jonsson, Jonas Edström Järla Sporthall
2017-04-29 11:00 155010003 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC IBK 1 - 4 Ulf Jonsson, Jonas Edström Järla Sporthall
2017-04-29 12:00 155010004 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK 0 - 6 Martin Svensson, Dennis Svensson Järla Sporthall
2017-04-29 14:00 155010006 Täby FC IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 1 Martin Svensson, Dennis Svensson Järla Sporthall
2017-04-29 15:00 155010007 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK 3 - 0 Ulf Jonsson, Jonas Edström Järla Sporthall
2017-04-29 17:00 155010009 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 1 Ulf Jonsson, Jonas Edström Järla Sporthall
2017-04-30 09:00 155010010 Täby FC IBK - Nacka Wallenstam IBK 7 - 7 Martin Svensson, Dennis Svensson Hässelbyhallen
2017-04-30 10:00 155010011 Bele Barkarby IF IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Hässelbyhallen
2017-04-30 12:00 155010013 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Hässelbyhallen
2017-04-30 13:00 155010014 Huddinge IK - Täby FC IBK 2 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 4 3 1 (0) 0 25-11 14 10
2. Täby FC IBK 4 3 1 (0) 0 21-11 10 10
3. Bele Barkarby IF IBF (A) 4 2 0 (0) 2 10-11 -1 6
4. Bele Barkarby IF IBF (B) 4 1 0 (0) 3 7-17 -10 3
5. Huddinge IK 4 0 0 (0) 4 3-16 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
A-Slutspel Flickor Lätt
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-04-30 11:30 Semifinal 1 155009001 Rotebro IS IBK - Vendelsö IK 8 - 0 Johan Ståhl, Erik Nyman Mälaröhallen
2017-04-30 12:45 Semifinal 2 155009002 Hammarby IF IBF - Ekerö IK 0 - 4 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Mälaröhallen
2017-04-30 15:15 Plac.match 155009003 Vendelsö IK - Hammarby IF IBF 3 - 11 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Mälaröhallen
2017-05-06 11:30 Final 155009004 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 2 - 1 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Eriksdalshallen
A-Slutspel Flickor Svår
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-05-07 16:00 Final 155011001 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC IBK 7 - 2 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Eriksdalshallen
B-slutspel Flickor Lätt
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-04-30 09:00 Semifinal 1 155022001 Värmdö IF (B) - Värmdö IF (A) 11 - 1 Johan Ståhl, Erik Nyman Mälaröhallen
2017-04-30 10:15 Semifinal 2 155022002 Töjnan IBK - Älvsjö AIK IBF 0 - 10 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Mälaröhallen
2017-04-30 14:00 Match om 3:e pl. 155022003 Värmdö IF (A) - Töjnan IBK 2 - 4 Johan Ståhl, Erik Nyman Mälaröhallen
2017-05-07 11:30 Final 155022004 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Erik Nyman, Johan Ståhl Eriksdalshallen
B-Slutspel Flickor Svår
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-05-06 14:30 Final 155023001 Bele Barkarby IF IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 5 Martin Svensson, Dennis Svensson Eriksdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis