Träningsmatcher 2018/2019 (2017/18)

Övriga matcher
Träningsmatcher Dam/Flick 2017/2018
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-08-11 15:30 210003001 VM IB JAS - Northern Stars Thomas Kallin, Tobias Söderberg Vasahallen
2017-08-11 18:00 210003002 Västra Mälardalen IB - SB Pro Tobias Söderberg, Thomas Kallin Vasahallen
2017-08-12 15:00 210003003 Västerås Rönnby IBK (SSL Dam) - SB Pro Roger Nilsson, Peter Skogsberg Bombardier Arena A
2017-08-12 17:30 210003004 Rönnby IBK Ung (B) (D2) - Northern Stars Bombardier Arena A
2017-08-26 13:30 210003005 IBK Hallsta Dam (D2) - Skälby IBK (D1) (D1) 8 - 9 Nibblehallen
2017-08-27 13:00 210003006 Hässelby SK IBK Dam (A) (Seniorer Damer) - Västra Mälardalen IB Bäckby Sportcenter
2017-08-27 14:00 210003007 Per-Ols IBF D1 (D1) - IBF Hedemora (A-lag) Fagerstahallen
2017-08-27 15:00 210003009 Bele Barkarby IF IBF (Juniorer Damer) - IK Sirius IBK (DJ17 REG) 5 - 1 Bäckby Sportcenter
2017-08-27 15:00 210003008 Västerås Rönnby IBK (SSL Dam) - Älvsjö AIK IBF Damlaget (Seniorer Damer) Kristiansborgshallen
2017-08-27 16:30 210003010 Bele Barkarby IF IBF (Juniorer Damer) - Torshälla IBK (DJ) 7 - 0 Bäckby Sportcenter
2017-09-02 14:00 210003011 Västerås IBS Alls - Åkersberga IBF Dan Barthlen, Patrik Ådemark Kristiansborgshallen
2017-09-03 14:00 210003012 Per-Ols IBF D1 (D1) - Enköpings IBK Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Fagerstahallen
2017-09-09 14:00 210003019 IBK Hallsta Dam (D2) - Trosa Edanö IBK DRL (D1) Inst. Nibblehallen
2017-09-09 14:00 210003014 Västerås IBS Alls - Bele Barkarby IF IBF Roger Nilsson, Peter Skogsberg Kristiansborgshallen
2017-09-09 14:00 210003013 Per-Ols IBF D1 (D1) - Storvreta IBK Marcus Karppinen, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2017-09-09 16:30 210003018 Rönnby IBK Ung (B) (D2) - Skälby IBK (D1) (D1) Jonathan Morén, Henrik Brehmer Kristiansborgshallen
2017-09-16 14:00 Matchen flyttad till Enköping 210003020 Enköpings IBK D1 - IBK Hallsta Dam (D2) Bergvretenhallen
2017-09-16 14:00 210003015 Rönnby Västerås IBK Ungdom (Damer Div 1) - Åkersberga IBF Thomas Kallin, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2017-09-16 15:00 210003016 Västra Mälardalen IB - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 8 Peter Skogsberg, Roger Nilsson Vasahallen
2017-09-17 14:00 210003024 Skälby IBK (D1) (D1) - Rönnby IBK Ung (B) (D2) Daniel Östling, Fernando Rocabado Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-09-17 14:00 210003017 Per-Ols IBF D1 (D1) - Storviks IF Felicia Setthammar, Gerry Törnqvist Fagerstahallen
2017-09-17 16:30 210003023 VM IB JAS - Karlstad IBF Ungdom DJ 17 JAS 7 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2017-09-19 19:15 210003026 Sala Silverstaden IBK (D1) - Enköpings IBK D1 Mårten Hanold, Axel Norin Sala Idrottshall
2017-09-22 19:30 210003025 IBK Köping Ung (DJ) - Rönnby IBK Ung (DJ) Henrik Brehmer, Jonathan Morén Ullvihallen
2017-09-24 12:15 210003022 IFK Arboga (DJ) - Katrineholms IBF (DJ) Jimmie Nilsson, Henrik Brehmer Vasahallen
2017-10-01 09:45 210003027 IBK Hallsta F 04 (2) - Torshälla IBK F05/06 (Flickor Blå B) 2 - 5 Emil Nilsson, Jimmie Nilsson Nibblehallen
2017-10-08 14:00 210003028 IBK Hallsta F 04 (2) - IBK Köping Ung 1 (FK2) (2) 5 - 3 Martin Dalsgard, Jonathan Mc Iver Nibblehallen
2018-01-14 15:00 210003029 Per-Ols IBF D1 (D1) - Solfjäderstaden IBK Dam div 1 4 - 4 e.förl. Filip Lilja, Carl Wikgren Fagerstahallen
Träningsmatcher Herr/Pojk 2017/2018
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-08-27 14:00 210002001 Tillberga IK - IBF Örebro Ungdom Tobias Söderberg, Thomas Kallin Tillberga Sporthall
2017-08-30 19:00 210002015 Knäppmora AIK (H2) - Nora IBK (H3) (A-lag) 10 - 2 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2017-09-01 20:45 210002023 Sala Silverstaden IBK (H2) - Skälby IBK H1 1 - 4 Daniel Östling, Dan Barthlen Sala Idrottshall
2017-09-02 13:30 210002013 Tillberga IK - IBF Ludvika Tillberga Sporthall
2017-09-02 14:00 210002026 Västerås IBS Ung (3) - Bele Barkarby IF IBF (A) Klövernhallen Plan 1
2017-09-02 14:00 210002020 Västerås IBS Ungdom PK 1 - IBK Sala (P15) Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 2
2017-09-02 16:30 210002004 Västerås IBS Ungdom - Täby FC Filip Larsson, Alfons Berglund Bäckby Sportcenter
2017-09-03 09:30 210002005 Surahammars IBF - Täby FC Alfons Berglund, Filip Larsson Bäckby Sportcenter
2017-09-03 11:15 210002006 Tillberga IK - Täby FC Filip Larsson, Alfons Berglund Bäckby Sportcenter
2017-09-06 18:15 210002025 IFK Arboga (2) - WSK Lindesberg P 03-04 (PK2) Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2017-09-07 20:30 210002027 FC Europa Juniors H2 (H2) - Skultuna AIK (H3) (H3) Fernando Rocabado, Juha Vanninen Råbyhallen
2017-09-09 10:00 210002003 IBK Sala 1 - Storvreta Ungdom IBK 5 - 5 Tim Solig, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2017-09-09 13:00 210002008 IK Råby Västerås (H3) - Torshälla IBK H3 3 - 9 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Råbyhallen
2017-09-09 14:00 210002018 Tillberga IK - IBF Falun Ungdom H 1 Lars Flink, Dan Barthlen Tillberga Sporthall
2017-09-10 12:00 210002016 Skultuna AIK (H3) (H3) - Torshälla IBK H3 Dan Barthlen, Lars Flink GA Hallen
2017-09-10 17:00 210002007 Västerås IBS Ungdom (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 1 - 6 Dan Barthlen, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
2017-09-10 17:00 210002002 IFK Arboga (HJ) - Örebro SK Ungdomsklubb (HJ) Fernando Rocabado, Lars Flink Vasahallen
2017-09-12 19:30 210002030 IFK Arboga IBK H2 (H2) - Skälby IBK H1 3 - 7 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Vasahallen
2017-09-12 19:45 210002019 IBK Köping (H2) - Örebro FBC (H2) (A-lag) Thomas Kallin, Tobias Söderberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-09-12 20:30 210002028 FC Europa Juniors H2 (H2) - IK Råby Västerås (H3) Daniel Östling, Juha Vanninen Råbyhallen
2017-09-13 19:00 210002024 Knäppmora AIK (H2) - IBF Ludvika Thomas Kallin, Camilla Eriksson Skinnskattebergs Sporthall
2017-09-13 20:30 210002017 IBF Västerås - Tillberga IK Juha Vanninen, Mårten Hanold Bombardier Arena A
2017-09-15 18:15 210002031 IFK Arboga (2) (2) - Torshälla IBK P03 (Pojkar Röd D) Albin Bergqvist, Henrik Brehmer Vasahallen
2017-09-16 11:00 210002021 Västerås IBS Ungdom (H2) - IBF Örebro Ungdom 4 - 10 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Kristiansborgshallen
2017-09-16 16:00 210002032 Sala Silverstaden IBK (H2) - IBF Borlänge H2 GUD Mårten Hanold, Dan Barthlen Sala Idrottshall
2017-09-20 20:15 210002029 Västerås IBS Ungdom (H2) - Västerås IBS (H3) 9 - 6 Daniel Östling, Fernando Rocabado Kristiansborgshallen
2017-09-24 13:30 210002034 Tillberga IK Roosters (1) - IBK Hallsta P 01/03 (1) Tim Solig, Jonathan Morén Tillberga Sporthall
2017-09-24 14:00 210002036 Västerås IBS Ung (3) - Mariebergs SK P03 lag 5 (Pojkar Ljusröd) Jerry Nilsson, Emil Nilsson Bäckby Sportcenter
2017-09-24 14:00 210002014 Västerås IBS Ungdom PK 1 - IBK Köping Ung (1) Filip Lilja, Carl Wikgren Klövernhallen Plan 1
2017-09-24 15:30 210002037 Tillberga IK Roosters (1) - IBK Köping Ung (1) Jonathan Morén, Tim Solig Tillberga Sporthall
2017-09-26 19:30 210002038 FC Europa Juniors H2 (H2) - IK Råby Västerås (H3) Juha Vanninen, Fernando Rocabado Råbyhallen
2017-09-30 13:00 210002039 IBK Sala (P15) - Stenhagens KK P02 (Pojkar 02/03) Albin Groen, Jonathan Morén Sala Idrottshall
2017-10-01 10:00 210002040 IBK Sala 1 - Telge SIBK P01 (Pojkar E) 4 - 1 Burak Unsal, Henrik Brehmer Sala Idrottshall
2017-10-01 11:15 Spelas i Sala idrottshall match 2:4 210002041 IBK Sala 1 - Telge SIBK P01 (Pojkar E) Henrik Brehmer, Burak Unsal
2017-10-01 12:30 210002042 IBK Sala 1 - Telge SIBK P01 (Pojkar E) 3 - 4 Burak Unsal, Henrik Brehmer Sala Idrottshall
2017-10-01 13:45 210002043 IBK Sala 1 - Telge SIBK P01 (Pojkar E) Burak Unsal, Henrik Brehmer Sala Idrottshall
2017-10-04 19:15 210002044 Surahammars IBF (1) (1) - IBK Hallsta P 01/03 (1) Jerry Nilsson, Emil Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2017-10-04 19:30 210002035 Västerås IBS Ungdom PK 1 - IFK Arboga (2) Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2017-10-07 18:00 210002033 IBK Sala 1 - Orresta IF (1) (1) 8 - 1 Jonathan Morén, Tim Solig Sala Idrottshall
2017-11-02 19:30 210002046 Västerås IBS Ung (3) - Torshälla IBK P03 (Pojkar Röd D) Peter Hofer, Edvin Lindelöf Klövernhallen Plan 1
2017-11-11 12:30 210002045 IBK Köping Ung (2) - Strängnäs IBK P03 13 - 2 Jens Rambow, Hugo Edlund Ullvihallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis