Pantamera Juniorer Division 1 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 16:30 150033003 Vendelsö IK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 5 - 6 Magnus Johansson, Tim Sandström Torvalla Träningshall
2017-10-01 19:30 150033001 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 6 Jan Lingemark, Jonas Håmark Björkebyhallen
2017-10-15 17:15 150033005 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 2 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, William Hilmersson Silverdalshallen
2017-10-08 15:15 150033010 Nacka Wallenstam IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 0 Peter Kirch, Ola Bigestans Ormingehallen
2017-10-20 20:00 150033007 Åkersberga IBF (A) - Vendelsö IK (A) 5 - 3 Dennis Svensson, Erik Nyman Åkersberga Sporthall A
2017-11-12 14:30 150033009 Huddinge IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Skogåshallen
2017-10-10 19:10 150033013 Vendelsö IK (A) - Täby FC (A) 5 - 5 Aarre Hietanen, Erik Nyman Söderbymalmskolan
2017-10-14 18:45 150033011 Bele Barkarby IF IBF (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 1 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2017-10-15 12:15 150033015 Huddinge IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 8 Björn Larsson, Aldin Imamovic Kvarnbergshallen
2017-10-28 14:30 150033016 Rotebro IS IBK (A) - Vendelsö IK (A) 2 - 8 Per Calmén, Jonas Edström Sollentuna sim och sporthall
2017-10-28 17:00 150033018 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 7 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-10-28 18:00 150033019 Djurgårdens IF IBS (A) - Huddinge IK (A) 2 - 2 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Engelbrektshallen
2017-11-11 18:00 150033024 Djurgårdens IF IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 4 Aldin Imamovic, Roland Nester Engelbrektshallen
2017-11-11 18:45 150033021 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 11 - 8 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2017-12-09 14:15 150033025 Huddinge IK (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Kvarnbergshallen
2017-11-18 12:00 150033028 Täby FC (A) - Huddinge IK (A) 3 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Landin Grindtorpshallen
2017-11-18 14:45 150033029 Åkersberga IBF (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 3 - 5 Björn Söderström, Manne Jahnsson Åkersberga Sporthall A
2017-11-19 15:45 150033030 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK (A) 8 - 4 Kari Malmros, Nicklas Sundgren Ormingehallen
2017-11-19 16:30 150033027 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Herresta Sporthall
2017-12-02 16:00 150033034 Djurgårdens IF IBS (A) - Täby FC (A) 9 - 2 Alexander Mattsson, Daniel Kölborn Engelbrektshallen
2017-12-03 13:15 150033035 Huddinge IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 4 Jacob Leijon, Daniel Kölborn Kvarnbergshallen
2018-03-04 16:00 150033033 Åkersberga IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 9 Magnus Westerberg, Jouni Kekkonen Åkersberga Sporthall A
2017-11-26 16:15 150033038 Rotebro IS IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 2 - 11 Daniel Karlsson, William Albrecht Rotebrohallen (Nya)
2017-12-09 12:30 150033036 Vendelsö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 6 Peter Larsson, Kent Kastell Torvalla Sporthall
2017-12-10 15:30 150033039 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 5 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2017-12-11 20:10 150033045 Huddinge IK (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 3 Madelene Westerberg, Erik Nyman Kvarnbergshallen
2017-12-16 13:00 150033042 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 8 - 1 Arne Brovig, Jonas Edström Grindtorpshallen
2017-12-17 17:15 150033043 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 3 Roland Nester, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2017-10-22 17:15 150033046 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 6 Aldin Imamovic, William Hilmersson Grindtorpshallen
2018-01-13 13:30 150033048 Djurgårdens IF IBS (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Engelbrektshallen
2018-01-14 15:30 150033050 Nacka Wallenstam IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 4 Kari Malmros, Bjarne Hekkelstrand Ormingehallen
2018-01-20 12:45 150033055 Rotebro IS IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 21 Michael Selg, Daniel Kölborn Sollentuna sim och sporthall
2018-01-20 18:45 150033051 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK (A) 3 - 6 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Björkebyhallen
2018-01-21 16:45 150033053 Vendelsö IK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 2 Sebastian Öhman, Fredrik Landin Torvalla Sporthall
2018-01-28 17:00 150033057 Täby FC (A) - Vendelsö IK (A) 8 - 2 Michael Selg, Kenny Ly Grindtorpshallen
2018-02-19 20:30 150033060 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IK (A) 4 - 3 Christian Ljunggren, William Albrecht Ormingehallen
2018-03-23 19:30 150033059 Djurgårdens IF IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 4 Roland Nester, Johan Hessing Engelbrektshallen
2018-02-04 13:15 150033065 Huddinge IK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 6 - 4 Peter Larsson, Jesper Wahlund Kvarnbergshallen
2018-02-04 14:15 150033061 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 8 - 0 Kari Malmros, Ulf Jonsson Björkebyhallen
2018-02-04 14:15 150033063 Vendelsö IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 4 Erik Nyman, Daniel Eklund Torvalla Sporthall
2018-02-11 17:15 150033069 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IK (A) 8 - 2 Jonas Edström, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2018-02-11 17:45 150033070 Nacka Wallenstam IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 5 - 2 Oscar Carestam, Stefano Bianque Ormingehallen
2018-02-13 20:00 150033068 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 1 William Hilmersson, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2018-02-17 15:45 150033074 Djurgårdens IF IBS (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 3 Sebastian Öhman, Andreas Bengtsson Eriksdalshallen
2018-02-17 16:00 150033075 Huddinge IK (A) - Täby FC (A) 4 - 6 Fredrik Hallenberg, Erik Nyman Kvarnbergshallen
2018-02-17 19:00 150033071 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 4 Elis Erbing, Fredrik Berglund Sonesson Björkebyhallen
2018-02-18 16:45 150033073 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 11 Jesper Wahlund, Robin Berger Torvalla Sporthall
2018-03-09 19:15 150033080 Nacka Wallenstam IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 12 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Ormingehallen
2018-03-09 19:30 150033079 Täby FC (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 5 - 2 Ulf Jonsson, Jonas Edström Grindtorpshallen
2018-03-10 12:00 150033078 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IK (A) 7 - 2 Robin Berger, Håkan Taxén Sollentuna sim och sporthall
2018-03-17 17:30 150033084 Djurgårdens IF IBS (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 5 Kenny Ly, Rasmus Jansson Engelbrektshallen
2018-03-17 18:45 150033081 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vendelsö IK (A) 11 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Björkebyhallen
2018-04-08 17:30 150033083 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 4 - 7 Ulf Jonsson, Fredrik Berglund Sonesson Åkersberga Sporthall A
2018-03-23 19:15 150033090 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (A) 1 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Jacob Leijon Ormingehallen
2018-03-24 11:00 150033089 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 7 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Sollentuna sim och sporthall
2018-03-25 17:00 150033087 Vendelsö IK (A) - Huddinge IK (A) 2 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Torvalla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (A) 14 11 1 2 101-50 51 34
2. Bele Barkarby IF IBF (A) 14 9 0 5 80-53 27 27
3. Täby FC (A) 14 8 2 4 73-55 18 26
4. Djurgårdens IF IBS (A) 14 7 2 5 62-48 14 23
5. Åkersberga IBF (A) 14 6 0 8 56-74 -18 18
6. Rotebro IS IBK (A) 14 5 1 8 47-83 -36 16
7. Huddinge IK (A) 14 3 2 9 44-66 -22 11
8. Vendelsö IK (A) 14 2 2 10 45-79 -34 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis