Division 4 Herrar Dalarna/Gästrikland (2018/19)

Gruppspel
Division 4 Herrar Dalarna/Gästrikland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 14:00 031806006 Krylbo AIS - Malungs IBK 7 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Kopparhallen
2018-10-06 14:30 031806002 IBF Borlänge 2 - IBF Sörby 4 - 14 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Ornäs Sporthall
2018-10-07 11:30 031806003 IBF Hedemora - Åmots IF 19 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Vasahallen
2018-10-13 13:30 031806007 IBF Sörby - IBF Falun Ungdom 3 9 - 5 Roger Morin, Göran Karlsson Novahallen - Gavlehov
2018-10-13 15:30 031806012 Krylbo AIS - Insjöns BK 2 9 - 2 Henrik Janson, Magnus Johansson Kopparhallen
2018-10-20 14:00 031806017 IBF Hedemora - Krylbo AIS 12 - 5 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Vasahallen
2018-10-20 17:00 031806016 IBF Borlänge 2 - Malungs IBK 4 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson Ornäs Sporthall
2018-10-21 13:00 031806013 IBF Falun Ungdom 3 - Åmots IF 9 - 12 Tonni Boström, Simon Jansson Guide Arena 2
2018-10-28 17:00 031806021 Malungs IBK - IBF Sörby 9 - 15 Tonni Boström, Simon Jansson Blå Hallen
2019-01-06 17:30 031806023 Insjöns BK 2 - IBF Borlänge 2 13 - 8 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Leksandshallen
2018-11-03 16:30 031806028 IBF Sörby - Insjöns BK 2 12 - 5 Roger Morin, Reine Schröder Alfahallen - Gavlehov
2018-11-04 11:30 031806030 IBF Borlänge 2 - IBF Hedemora 1 - 22 Mattias Papmehl-Dufay, Simon Jansson Maserhallen
2018-11-04 15:00 031806027 Åmots IF - Krylbo AIS 14 - 8 Pär Hedlund, Reine Schröder Centrumhuset
2018-11-09 19:00 031806031 Malungs IBK - IBF Falun Ungdom 3 8 - 10 Tonni Boström, Simon Jansson Blå Hallen
2018-11-10 12:00 031806035 IBF Hedemora - IBF Sörby 6 - 4 Torbjörn Aspman, Fredrik Andersson Vasahallen
2018-11-16 19:00 031806038 Malungs IBK - Insjöns BK 2 8 - 7 Olle Sundström, Mattias Papmehl-Dufay Blå Hallen
2018-11-18 15:00 031806041 Åmots IF - IBF Borlänge 2 14 - 8 Pär Hedlund, Göran Karlsson Centrumhuset
2018-11-18 17:30 031806037 IBF Falun Ungdom 3 - Krylbo AIS 5 - 9 Henrik Janson, Magnus Johansson Guide Arena 1
2018-11-24 14:45 031806048 IBF Sörby - Åmots IF 3 - 12 Martin Stenberg, Jonas Tidsjö Träffen Arena
2018-11-25 11:30 031806045 IBF Hedemora - Malungs IBK 11 - 1 Olle Sundström, Torbjörn Aspman Vasahallen
2018-11-25 16:00 031806043 Insjöns BK 2 - IBF Falun Ungdom 3 8 - 7 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Leksandshallen
2018-11-30 20:00 031806051 Krylbo AIS - IBF Borlänge 2 13 - 6 Olle Sundström, Felix Carlsson Kopparhallen
2018-12-01 16:00 031806050 Insjöns BK 2 - IBF Hedemora 4 - 12 Tonni Boström, Simon Jansson Leksandshallen
2018-12-07 19:00 031806058 IBF Sörby - Krylbo AIS 9 - 5 Roger Collin, Reine Schröder Novahallen - Gavlehov
2018-12-08 16:00 031806055 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 3 11 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Vasahallen
2018-12-09 15:00 031806059 Åmots IF - Malungs IBK 19 - 6 Martin Stenberg, Reine Schröder Centrumhuset
2018-12-14 19:30 031806061 IBF Falun Ungdom 3 - IBF Borlänge 2 11 - 6 Henrik Janson, Magnus Johansson Guide Arena 1
2018-12-16 16:00 031806064 Insjöns BK 2 - Åmots IF 9 - 10 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Leksandshallen
2019-01-11 20:00 031806072 Malungs IBK - Krylbo AIS 8 - 6 Tonni Boström, Simon Jansson Blå Hallen
2019-01-12 14:45 031806068 IBF Sörby - IBF Borlänge 2 22 - 4 Roger Morin, Mats Fernlund Alfahallen - Gavlehov
2019-01-13 15:00 031806069 Åmots IF - IBF Hedemora 8 - 9 Reine Schröder, Andreas Sjöberg Centrumhuset
2019-01-20 16:00 031806078 Insjöns BK 2 - Krylbo AIS 8 - 6 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Leksandshallen
2019-01-20 17:00 031806073 IBF Falun Ungdom 3 - IBF Sörby 2 - 13 Linus Isberg, Mikael Svenske Lugnet D
2019-01-25 20:00 031806082 Malungs IBK - IBF Borlänge 2 11 - 9 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Blå Hallen
2019-01-25 20:00 031806083 Krylbo AIS - IBF Hedemora 3 - 12 Niklas Stenius, Torbjörn Aspman Kopparhallen
2019-01-27 15:00 031806079 Åmots IF - IBF Falun Ungdom 3 10 - 11 Benny Grönblad, Pär Hedlund Centrumhuset
2019-01-31 20:00 031806089 IBF Borlänge 2 - Insjöns BK 2 6 - 5 Johan Forsström, Niklas Stenius Ornäs Sporthall
2019-03-02 10:00 031806131 IBF Borlänge 2 - IBF Sörby 4 - 12 Johan Forsström, Niklas Stenius Maserhallen
2019-03-10 14:45 031806087 IBF Sörby - Malungs IBK 17 - 3 Thomas Sterner, Anders Löfgren Nynäshallen
2019-02-08 20:00 031806093 Krylbo AIS - Åmots IF 10 - 14 Tonni Boström, Simon Jansson Kopparhallen
2019-02-09 14:30 031806096 IBF Hedemora - IBF Borlänge 2 14 - 3 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Vasahallen
2019-02-10 16:00 031806094 Insjöns BK 2 - IBF Sörby 11 - 8 Linus Isberg, Leo Holmström Leksandshallen
2019-02-16 16:30 031806101 IBF Sörby - IBF Hedemora 5 - 15 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Novahallen - Gavlehov
2019-02-17 15:00 031806132 Åmots IF - IBF Borlänge 2 30 - 8 Martin Stenberg, Reine Schröder Centrumhuset
2019-02-17 16:00 031806097 IBF Falun Ungdom 3 - Malungs IBK 9 - 6 Tomas Pettersson, Jussi Nissinen Guide Arena 2
2019-03-23 18:30 031806133 Insjöns BK 2 - Krylbo AIS 12 - 7 Mikael Svenske, Linus Isberg Leksandshallen
2019-02-22 20:00 031806103 Krylbo AIS - IBF Falun Ungdom 3 6 - 13 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Kopparhallen
2019-02-23 16:30 031806107 IBF Borlänge 2 - Åmots IF 7 - 6 Niklas Stenius, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2019-02-24 16:00 031806104 Insjöns BK 2 - Malungs IBK 6 - 7 Per Nordström, Mikael Svenske Leksandshallen
2019-03-01 19:30 031806109 IBF Falun Ungdom 3 - Insjöns BK 2 7 - 5 Johan Forsström, Niklas Stenius Guide Arena 1
2019-03-01 20:00 031806111 Malungs IBK - IBF Hedemora 1 - 26 Felix Carlsson, Emil Karlsson Blå Hallen
2019-03-03 15:00 031806114 Åmots IF - IBF Sörby 8 - 10 Reine Schröder, Petter Lundgren Centrumhuset
2019-03-09 17:00 031806116 IBF Hedemora - Insjöns BK 2 10 - 7 Linus Isberg, Mikael Svenske Vasahallen
2019-03-10 11:30 031806117 IBF Borlänge 2 - Krylbo AIS 7 - 6 Fredrik Andersson, Michelle Unger Ornäs Sporthall
2019-03-10 13:00 031806134 IBF Falun Ungdom 3 - Åmots IF 6 - 9 Linus Isberg, Mikael Svenske Envikens Sporthall
2019-03-15 19:00 031806121 IBF Falun Ungdom 3 - IBF Hedemora 5 - 8 Felix Carlsson, Emil Karlsson Guide Arena 1
2019-03-15 20:00 031806124 Krylbo AIS - IBF Sörby 4 - 10 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Kopparhallen
2019-03-17 17:00 031806125 Malungs IBK - Åmots IF 10 - 22 Terje Severinsson, Conny Törehed Blå Hallen
2019-03-23 15:00 031806135 Malungs IBK - IBF Hedemora 5 - 8 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Blå Hallen
2019-03-24 13:00 031806127 IBF Borlänge 2 - IBF Falun Ungdom 3 6 - 7 Torbjörn Aspman, Johan Forsström Ornäs Sporthall
2019-03-24 15:00 031806130 Åmots IF - Insjöns BK 2 15 - 4 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Centrumhuset
2019-03-29 19:30 031806138 IBF Sörby - IBF Falun Ungdom 3 8 - 9 e.förl. Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Testebo Arena
2019-03-30 14:30 031806136 Krylbo AIS - Malungs IBK 7 - 8 e.förl. Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Kopparhallen
2019-03-31 11:30 031806137 IBF Hedemora - Insjöns BK 2 15 - 2 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Vasahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Hedemora 16 16 0 (0) 0 210-61 149 48
2. IBF Sörby 16 11 1 (0) 4 171-106 65 34
3. Åmots IF 16 11 0 (0) 5 207-137 70 33
4. IBF Falun Ungdom 3 16 7 1 (1) 8 119-134 -15 23
5. Malungs IBK 16 5 1 (1) 10 100-183 -83 17
6. Insjöns BK 2 16 5 0 (0) 11 108-147 -39 15
7. Krylbo AIS 16 4 1 (0) 11 111-144 -33 13
8. IBF Borlänge 2 16 3 0 (0) 13 91-205 -114 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis