Herrar Div 3 (2018/19)

Gruppspel
Herrar Div 3 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-03 20:00 131002002 IBK Landskrona H3 - Hjärnarps IBK 0 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Borstahusens Idrottshall
2018-10-05 19:30 131002005 Båstads GIF - Åby IBK Klippan 7 - 3 Måns Gilén, Ali Tourabi Strandängsskolan
2018-10-06 14:00 131002001 VV-84 SK Bjuv H3 - Förslövs IF 5 - 3 Christian Olofsson, Pierre Bergsten Brogårdaskolan
2018-10-07 16:00 131002004 Eslövs IBF - IBK Osby 3 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Sallerupshallen
2018-10-12 19:30 131002007 Åby IBK Klippan - Eslövs IBF 2 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Klippans Idrottshall
2018-10-12 19:30 131002009 Örkelljunga IF - IBK Landskrona H3 5 - 0 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2018-10-13 12:00 131002010 Hjärnarps IBK - VV-84 SK Bjuv H3 15 - 10 Martin Morén, Roger Persson Magnarpshallen
2018-10-13 13:00 131002006 Förslövs IF - Båstads GIF 6 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Förslövs Idrottshall
2018-10-20 13:00 131002011 Förslövs IF - Hjärnarps IBK 9 - 2 Pierre Bergsten, Erik Götborg Förslövs Idrottshall
2018-10-20 13:30 131002013 IBK Landskrona H3 - IBK Osby 1 - 5 Christian Olofsson, Svante Svensson Landskrona Idrottshall
2018-10-20 14:00 131002012 VV-84 SK Bjuv H3 - Örkelljunga IF 7 - 5 Mårten Högblom, Per-Ivar Kullman Brogårdaskolan
2018-10-21 15:00 131002015 Båstads GIF - Eslövs IBF 8 - 9 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Strandängsskolan
2018-10-24 19:30 131002020 Åby IBK Klippan - IBK Osby 8 - 8 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Klippans Idrottshall
2018-10-24 20:00 131002016 IBK Landskrona H3 - Förslövs IF 1 - 14 Jonas Pettersson, Tony Olsson Borstahusens Idrottshall
2018-10-26 19:30 131002019 Örkelljunga IF - Båstads GIF 9 - 11 Håkan Bondesson, Isac Bondesson FORUM Örkelljunga
2018-10-28 16:00 131002018 Eslövs IBF - Hjärnarps IBK 10 - 2 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Sallerupshallen
2018-11-06 19:30 131002025 VV-84 SK Bjuv H3 - IBK Landskrona H3 8 - 3 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Brogårdaskolan
2018-11-09 20:00 131002022 IBK Osby - Båstads GIF 11 - 4 Per-Ivar Kullman, Erik Götborg Osby Sporthall
2018-11-09 20:00 131002023 Örkelljunga IF - Eslövs IBF 4 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2018-11-10 13:00 131002021 Förslövs IF - Åby IBK Klippan 9 - 3 Christian Olofsson, Svante Svensson Förslövs Idrottshall
2018-11-14 19:30 131002029 Åby IBK Klippan - Hjärnarps IBK 5 - 6 Jürgen Neuenhofen, Roger Persson Klippans Idrottshall
2018-11-16 20:00 131002030 IBK Osby - Örkelljunga IF 6 - 3 Mårten Högblom, Pierre Bergsten Osby Sporthall
2018-11-18 15:00 131002028 Båstads GIF - VV-84 SK Bjuv H3 7 - 7 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Strandängsskolan
2018-12-11 20:00 131002027 Eslövs IBF - IBK Landskrona H3 14 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Sallerupshallen
2018-11-23 19:30 131002032 Örkelljunga IF - Åby IBK Klippan 6 - 8 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2018-11-24 13:00 131002031 Förslövs IF - IBK Osby 4 - 1 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Förslövs Idrottshall
2018-11-24 13:00 131002033 Hjärnarps IBK - Båstads GIF 8 - 10 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Magnarpshallen
2018-11-24 14:30 131002034 VV-84 SK Bjuv H3 - Eslövs IBF 8 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2018-12-05 19:30 131002038 Åby IBK Klippan - IBK Landskrona H3 5 - 4 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Klippans Idrottshall
2018-12-07 19:30 131002040 Örkelljunga IF - Hjärnarps IBK 11 - 7 Christian Olofsson, Svante Svensson FORUM Örkelljunga
2018-12-07 20:00 131002039 IBK Osby - VV-84 SK Bjuv H3 7 - 6 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Osby Sporthall
2018-12-18 20:00 131002036 Eslövs IBF - Förslövs IF 5 - 6 Pierre Bergsten, Erik Götborg Sallerupshallen
2018-12-12 20:00 131002044 IBK Landskrona H3 - Båstads GIF 6 - 14 Pierre Bergsten, Erik Götborg Borstahusens Idrottshall
2018-12-15 13:00 131002042 Hjärnarps IBK - IBK Osby 4 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Magnarpshallen
2018-12-15 14:30 131002043 VV-84 SK Bjuv H3 - Åby IBK Klippan 13 - 0 Måns Gilén, Ali Tourabi Brogårdaskolan
2018-12-15 16:00 131002041 Förslövs IF - Örkelljunga IF 4 - 2 Christian Olofsson, Svante Svensson Förslövs Idrottshall
2019-01-11 19:30 131002050 Åby IBK Klippan - Båstads GIF 8 - 11 Christian Olofsson, Svante Svensson Klippans Idrottshall
2019-01-11 20:00 131002049 IBK Osby - Eslövs IBF 7 - 7 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Osby Sporthall
2019-01-12 13:00 131002046 Förslövs IF - VV-84 SK Bjuv H3 6 - 5 Christian Olofsson, Svante Svensson Förslövs Idrottshall
2019-01-12 13:00 131002047 Hjärnarps IBK - IBK Landskrona H3 19 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Magnarpshallen
2019-01-16 20:00 131002054 IBK Landskrona H3 - Örkelljunga IF 2 - 8 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Borstahusens Idrottshall
2019-01-20 13:00 131002055 VV-84 SK Bjuv H3 - Hjärnarps IBK 6 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2019-01-20 15:00 131002051 Båstads GIF - Förslövs IF 6 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Strandängsskolan
2019-01-20 16:00 131002052 Eslövs IBF - Åby IBK Klippan 10 - 1 Christian Olofsson, Svante Svensson Sallerupshallen
2019-01-25 19:30 131002057 Örkelljunga IF - VV-84 SK Bjuv H3 8 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2019-01-26 13:00 131002056 Hjärnarps IBK - Förslövs IF 5 - 5 Pierre Bergsten, Martin Morén Magnarpshallen
2019-01-27 17:00 131002058 IBK Osby - IBK Landskrona H3 10 - 2 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Osby Sporthall
2019-01-27 17:30 131002060 Eslövs IBF - Båstads GIF 9 - 5 Markus Brink, Jonny Johansson Sallerupshallen
2019-02-08 20:00 131002065 IBK Osby - Åby IBK Klippan 12 - 2 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Osby Sporthall
2019-02-09 13:00 131002063 Hjärnarps IBK - Eslövs IBF 2 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Magnarpshallen
2019-02-10 15:00 131002064 Båstads GIF - Örkelljunga IF 2 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Strandängsskolan
2019-03-06 19:30 131002061 Förslövs IF - IBK Landskrona H3 16 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Förslövs Idrottshall
2019-02-13 19:30 131002066 Åby IBK Klippan - Förslövs IF 5 - 7 Håkan Bondesson, Martin Morén Klippans Idrottshall
2019-02-17 15:00 131002067 Båstads GIF - IBK Osby 5 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Strandängsskolan
2019-02-17 16:00 131002068 Eslövs IBF - Örkelljunga IF 5 - 4 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Sallerupshallen
2019-03-07 19:30 131002070 IBK Landskrona H3 - VV-84 SK Bjuv H3 1 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Brogårdaskolan
2019-03-01 19:00 131002074 Hjärnarps IBK - Åby IBK Klippan 9 - 3 Christian Olofsson, Svante Svensson Magnarpshallen
2019-03-01 19:30 131002075 Örkelljunga IF - IBK Osby 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2019-03-02 14:00 131002073 VV-84 SK Bjuv H3 - Båstads GIF 4 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2019-03-02 15:00 131002072 IBK Landskrona H3 - Eslövs IBF 3 - 16 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Landskrona Idrottshall
2019-03-08 19:30 131002077 Åby IBK Klippan - Örkelljunga IF 3 - 7 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Klippans Idrottshall
2019-03-08 20:00 131002076 IBK Osby - Förslövs IF 9 - 5 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Osby Sporthall
2019-03-10 15:00 131002078 Båstads GIF - Hjärnarps IBK 9 - 11 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Strandängsskolan
2019-03-10 17:00 131002079 Eslövs IBF - VV-84 SK Bjuv H3 9 - 1 Markus Brink, Jonny Johansson Sallerupshallen
2019-03-16 13:00 131002085 Hjärnarps IBK - Örkelljunga IF 4 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Magnarpshallen
2019-03-16 14:00 131002084 VV-84 SK Bjuv H3 - IBK Osby 10 - 9 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Brogårdaskolan
2019-03-17 15:00 131002081 Förslövs IF - Eslövs IBF 2 - 8 Petter Niklasson, Leon Fuchs Förslövs Idrottshall
2019-03-20 20:00 131002083 IBK Landskrona H3 - Åby IBK Klippan 3 - 3 Wiktor Kentander, Erik Höst Borstahusens Idrottshall
2019-03-24 17:00 131002087 IBK Osby - Hjärnarps IBK 8 - 6 Måns Gilén, Ali Tourabi Osby Sporthall
2019-03-24 17:00 131002088 Åby IBK Klippan - VV-84 SK Bjuv H3 4 - 5 Per-Ivar Kullman, Christian Olofsson Klippans Idrottshall
2019-03-24 18:00 131002086 Örkelljunga IF - Förslövs IF 7 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2019-03-24 18:00 131002089 Båstads GIF - IBK Landskrona H3 14 - 2 Martin Morén, Fredrik Pramberg Strandängsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Eslövs IBF 16 13 1 2 134-58 76 40
2. Förslövs IF 16 10 1 5 105-72 33 31
3. IBK Osby 16 9 3 4 111-74 37 30
4. Örkelljunga IF 16 9 0 7 96-80 16 27
5. Båstads GIF 16 8 2 6 121-110 11 26
6. VV-84 SK Bjuv H3 16 8 2 6 107-96 11 26
7. Hjärnarps IBK 16 6 2 8 115-114 1 20
8. Åby IBK Klippan 16 2 2 12 63-124 -61 8
9. IBK Landskrona H3 16 0 1 15 41-165 -124 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 3 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:30 131003001 Malmö FBC H3 - IBK Finn - Lund 3 - 7 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Kirsebergs Sporthall
2018-10-06 11:00 131003005 Tygelsjö IK - IBK Lund H3 2 - 12 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Pilbäckshallen
2018-10-06 13:30 131003003 Teknologkårens IF - Malmhaug IBF H3 1 - 6 Markus Brink, Jonny Johansson Östratornhallen
2018-10-07 12:30 131003002 IK Stanstad H3 - Lomma FBC H3 4 - 5 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Bråhögshallen
2018-10-07 15:00 131003004 IBK Genarp - FC Cimrishamn 8 - 3 Leon Fuchs, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2018-10-13 10:30 131003010 Lomma FBC H3 - Malmö FBC H3 5 - 6 Erik Höst, Wiktor Kentander Slättängshallen
2018-10-13 13:00 131003008 FC Cimrishamn - Teknologkårens IF 8 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Jonebergshallen
2018-10-13 13:30 131003006 IBK Finn - Lund - Tygelsjö IK 6 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson Vipeholmshallen
2018-10-13 16:00 131003007 IBK Lund H3 - IBK Genarp 7 - 2 Mårten Högblom, Erik Höst ISLK
2018-10-14 15:30 131003009 Malmhaug IBF H3 - IK Stanstad H3 5 - 4 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Kulladals Sporthall
2018-10-19 19:30 131003012 Malmö FBC H3 - Malmhaug IBF H3 4 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Kirsebergs Sporthall
2018-10-20 11:00 131003015 Tygelsjö IK - IBK Genarp 4 - 12 Petter Niklasson, Leon Fuchs Pilbäckshallen
2018-10-20 13:30 131003014 Teknologkårens IF - IBK Lund H3 6 - 13 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Östratornhallen
2018-10-21 13:30 131003011 IBK Finn - Lund - Lomma FBC H3 3 - 3 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Tunahallen, Lund
2018-10-21 16:00 131003013 IK Stanstad H3 - FC Cimrishamn 10 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Bråhögshallen
2018-10-27 11:00 131003019 Tygelsjö IK - Malmhaug IBF H3 3 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Pilbäckshallen
2018-10-27 13:30 131003017 Teknologkårens IF - Malmö FBC H3 3 - 5 Jonas Karlsson, Fredrik Pramberg Östratornhallen
2018-10-28 15:00 131003018 IBK Genarp - Lomma FBC H3 8 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Genarps Idrottshall
2018-10-28 16:30 131003016 IK Stanstad H3 - IBK Finn - Lund 3 - 5 Jens Staaf, David Dornlöv Bråhögshallen
2018-10-28 16:30 131003020 IBK Lund H3 - FC Cimrishamn 6 - 1 Håkan Bondesson, Isac Bondesson ISLK
2018-11-07 19:30 131003021 IBK Finn - Lund - IBK Lund H3 4 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Tunahallen, Lund
2018-11-09 19:30 131003025 Malmö FBC H3 - IK Stanstad H3 5 - 3 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Kirsebergs Sporthall
2018-11-09 20:00 131003024 Lomma FBC H3 - Teknologkårens IF 5 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Slättängshallen
2018-11-10 15:00 131003022 FC Cimrishamn - Tygelsjö IK 14 - 9 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Jonebergshallen
2018-11-11 15:30 131003023 Malmhaug IBF H3 - IBK Genarp 6 - 4 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Kulladals Sporthall
2018-11-17 11:00 131003028 Tygelsjö IK - Malmö FBC H3 2 - 10 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Pilbäckshallen
2018-11-17 13:00 131003030 FC Cimrishamn - Malmhaug IBF H3 7 - 8 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Jonebergshallen
2018-11-17 13:30 131003026 Teknologkårens IF - IBK Finn - Lund 6 - 2 Mårten Högblom, Shaban Sadiku Östratornhallen
2018-11-17 13:30 131003029 IBK Lund H3 - Lomma FBC H3 8 - 0 Pierre Bergsten, Erik Götborg ISLK
2018-11-18 15:00 131003027 IBK Genarp - IK Stanstad H3 6 - 7 Markus Brink, Jonny Johansson Genarps Idrottshall
2018-11-23 19:30 131003034 Malmö FBC H3 - IBK Genarp 6 - 2 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2018-11-24 13:30 131003035 IK Stanstad H3 - Teknologkårens IF 8 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Bråhögshallen
2018-11-24 15:30 131003031 IBK Finn - Lund - FC Cimrishamn 4 - 3 Mats Ekblad-Thun, Fredrik Pramberg Östratornhallen
2018-11-24 16:00 131003033 Lomma FBC H3 - Tygelsjö IK 8 - 5 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Slättängshallen
2018-11-25 15:30 131003032 Malmhaug IBF H3 - IBK Lund H3 5 - 3 Erik Höst, Fredrik Pramberg Kulladals Sporthall
2018-12-08 11:00 131003037 Tygelsjö IK - Teknologkårens IF 5 - 3 Wiktor Kentander, Erik Höst Pilbäckshallen
2018-12-08 12:30 131003038 IBK Lund H3 - IK Stanstad H3 4 - 5 Leon Fuchs, Ali Tourabi Vipeholmshallen
2018-12-09 14:00 131003039 FC Cimrishamn - Malmö FBC H3 8 - 7 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Jonebergshallen
2018-12-09 15:00 131003036 IBK Genarp - IBK Finn - Lund 3 - 6 Petter Niklasson, Leon Fuchs Genarps Idrottshall
2018-12-09 15:30 131003040 Malmhaug IBF H3 - Lomma FBC H3 WO (5 - 0) Sundsbrohallen
2018-12-12 19:30 131003041 IBK Finn - Lund - Malmhaug IBF H3 5 - 7 Markus Brink, Jonny Johansson Tunahallen, Lund
2018-12-13 20:30 131003045 Teknologkårens IF - IBK Genarp 6 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Östratornhallen
2018-12-14 19:30 131003043 Malmö FBC H3 - IBK Lund H3 5 - 8 Måns Gilén, Ali Tourabi Kirsebergs Sporthall
2018-12-14 20:00 131003042 Lomma FBC H3 - FC Cimrishamn 5 - 9 Pierre Bergsten, Erik Götborg Slättängshallen
2018-12-16 16:30 131003044 IK Stanstad H3 - Tygelsjö IK 13 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Bråhögshallen
2019-01-11 20:00 131003050 IBK Lund H3 - Tygelsjö IK 6 - 6 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Östratornhallen
2019-01-12 13:00 131003047 Lomma FBC H3 - IK Stanstad H3 5 - 6 Markus Brink, Jonny Johansson Slättängshallen
2019-01-12 13:00 131003049 FC Cimrishamn - IBK Genarp 13 - 8 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Jonebergshallen
2019-01-12 13:30 131003046 IBK Finn - Lund - Malmö FBC H3 5 - 3 Mårten Högblom, Erik Höst Tunahallen, Lund
2019-01-13 15:30 131003048 Malmhaug IBF H3 - Teknologkårens IF 6 - 3 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Kulladals Sporthall
2019-01-17 19:45 131003052 IBK Genarp - IBK Lund H3 2 - 9 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Genarps Idrottshall
2019-01-18 19:30 131003055 Malmö FBC H3 - Lomma FBC H3 2 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-01-19 11:00 131003051 Tygelsjö IK - IBK Finn - Lund 6 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Pilbäckshallen
2019-01-19 13:30 131003053 Teknologkårens IF - FC Cimrishamn 9 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Östratornhallen
2019-01-20 15:00 131003054 IK Stanstad H3 - Malmhaug IBF H3 4 - 1 Petter Niklasson, Leon Fuchs Bråhögshallen
2019-01-26 14:00 131003056 Lomma FBC H3 - IBK Finn - Lund 3 - 7 Wiktor Kentander, Mats Ekblad-Thun Slättängshallen
2019-01-26 14:00 131003058 FC Cimrishamn - IK Stanstad H3 6 - 9 Petter Niklasson, Leon Fuchs Jonebergshallen
2019-01-27 15:00 131003060 IBK Genarp - Tygelsjö IK 3 - 5 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Genarps Idrottshall
2019-01-27 15:30 131003057 Malmhaug IBF H3 - Malmö FBC H3 11 - 2 Petter Niklasson, Leon Fuchs Kulladals Sporthall
2019-01-27 16:15 131003059 IBK Lund H3 - Teknologkårens IF 11 - 6 Kevin Prahl, Svante Svensson ISLK
2019-02-08 19:30 131003062 Malmö FBC H3 - Teknologkårens IF 8 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-02-09 13:30 131003061 IBK Finn - Lund - IK Stanstad H3 4 - 3 Markus Brink, Jonny Johansson Tunahallen, Lund
2019-02-09 14:00 131003063 Lomma FBC H3 - IBK Genarp 4 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Slättängshallen
2019-02-10 13:00 131003065 FC Cimrishamn - IBK Lund H3 6 - 6 Petter Niklasson, Leon Fuchs Jonebergshallen
2019-02-10 15:30 131003064 Malmhaug IBF H3 - Tygelsjö IK 14 - 4 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Sundsbrohallen
2019-02-11 20:00 131003066 IBK Lund H3 - IBK Finn - Lund 5 - 4 Kevin Prahl, Jonas Karlsson ISLK
2019-02-16 11:00 131003067 Tygelsjö IK - FC Cimrishamn 5 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Pilbäckshallen
2019-02-16 13:30 131003069 Teknologkårens IF - Lomma FBC H3 3 - 4 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Östratornhallen
2019-02-17 12:30 131003070 IK Stanstad H3 - Malmö FBC H3 10 - 4 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Bråhögshallen
2019-02-17 15:00 131003068 IBK Genarp - Malmhaug IBF H3 0 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Genarps Idrottshall
2019-03-01 19:30 131003073 Malmö FBC H3 - Tygelsjö IK 3 - 1 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall
2019-03-02 12:00 131003072 IK Stanstad H3 - IBK Genarp 11 - 2 Petter Niklasson, Leon Fuchs Bråhögshallen
2019-03-02 15:30 131003074 Lomma FBC H3 - IBK Lund H3 5 - 12 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Slättängshallen
2019-03-02 16:00 131003071 IBK Finn - Lund - Teknologkårens IF 4 - 4 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Tunahallen, Lund
2019-03-03 15:30 131003075 Malmhaug IBF H3 - FC Cimrishamn 8 - 6 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Kulladals Sporthall
2019-03-09 11:00 131003078 Tygelsjö IK - Lomma FBC H3 5 - 6 Måns Gilén, Ali Tourabi Pilbäckshallen
2019-03-09 13:30 131003080 Teknologkårens IF - IK Stanstad H3 3 - 7 Måns Gilén, Ali Tourabi Östratornhallen
2019-03-09 13:45 131003076 FC Cimrishamn - IBK Finn - Lund 5 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Jonebergshallen
2019-03-10 13:00 131003077 IBK Lund H3 - Malmhaug IBF H3 6 - 4 Petter Niklasson, Leon Fuchs Vipeholmshallen
2019-03-10 15:00 131003079 IBK Genarp - Malmö FBC H3 8 - 9 Erik Höst, Fredrik Pramberg Genarps Idrottshall
2019-03-13 19:30 131003081 IBK Finn - Lund - IBK Genarp 8 - 5 Wiktor Kentander, Erik Höst Tunahallen, Lund
2019-03-15 19:30 131003084 Malmö FBC H3 - FC Cimrishamn 11 - 11 Mikael Björkqvist, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-03-16 13:30 131003082 Teknologkårens IF - Tygelsjö IK 11 - 0 Mats Ekblad-Thun, Fredrik Pramberg Östratornhallen
2019-03-16 13:30 131003083 IK Stanstad H3 - IBK Lund H3 2 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Bråhögshallen
2019-03-16 15:00 131003085 Lomma FBC H3 - Malmhaug IBF H3 7 - 7 Petter Niklasson, Leon Fuchs Slättängshallen
2019-03-14 19:45 131003090 IBK Genarp - Teknologkårens IF 1 - 9 Johan Salomonsson, Mikael Björkqvist Genarps Idrottshall
2019-03-23 15:00 131003086 Malmhaug IBF H3 - IBK Finn - Lund 5 - 6 Petter Niklasson, Leon Fuchs Kulladals Sporthall
2019-03-23 15:00 131003087 FC Cimrishamn - Lomma FBC H3 4 - 6 Wiktor Kentander, Erik Höst Jonebergshallen
2019-03-23 15:00 131003088 IBK Lund H3 - Malmö FBC H3 13 - 0 Roger Jönsson, Mikael Björkqvist ISLK
2019-03-23 15:00 131003089 Tygelsjö IK - IK Stanstad H3 6 - 14 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Pilbäckshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmhaug IBF H3 18 14 1 3 113-69 44 43
2. IBK Lund H3 18 13 3 2 139-65 74 42
3. IK Stanstad H3 18 12 0 6 123-77 46 36
4. IBK Finn - Lund 18 11 3 4 91-75 16 36
5. Malmö FBC H3 18 8 1 9 93-115 -22 25
6. Lomma FBC H3 18 6 3 9 84-105 -21 21
7. FC Cimrishamn 18 6 2 10 118-133 -15 20
8. Teknologkårens IF 18 5 2 11 96-102 -6 17
9. IBK Genarp 18 4 0 14 84-124 -40 12
10. Tygelsjö IK 18 3 1 14 75-151 -76 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis